» »

koliko daste na mesec na stran (varcevanje)?

koliko daste na mesec na stran (varcevanje)?

matic492 ::

aken je izjavil:

Vzami ta nasvet za zlato, ker je vec vreden kot tvoja trenutna eksistenca na planetu. Bos razumel, tudi, ce danes ne. In takrat se bos tepel po glavi zakaj me nisi poslusal :)

Razen, ce si prisljen v gamblanje, ker pac nisi kar se predstavljas. Kar je vec kot verjetno.



Nima smisla oziroma nočem debatirati osebnih primerov, ker je samo prepucavanje in lahko to delava v ZS :D

Pač dal si mi občutek v zapisu, tako kot sem napisal, kot da si zdaj boljši od vseh nas "zato ker ti pa ne ješ mesa".

Ja, nekateri sanjajo o kripto enako kot sanjajo o zadetku na loteriji. To je narobe, če gre v ekstrem. Ne moreš pa blanket statement napisat, če nekdo z dobrimi dohodki in osnovnimi potrebami poskrbljeno, vrže nekaj EUR v kripto (ali loterijo) - in ne mislim sebe oz. mislim sebe kot primer, ker je veliko takšnih ljudi, nisem nič posebnega.

Moj dedek recimo igra loterijo vsak mesec, pa je na svet že ohoho let :) Verjetno že enega ferrarija zmetal v loterijo, pa nima nič od tega.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

aken ::

matic492 je izjavil:

aken je izjavil:

Vzami ta nasvet za zlato, ker je vec vreden kot tvoja trenutna eksistenca na planetu. Bos razumel, tudi, ce danes ne. In takrat se bos tepel po glavi zakaj me nisi poslusal :)

Razen, ce si prisljen v gamblanje, ker pac nisi kar se predstavljas. Kar je vec kot verjetno.



Nima smisla oziroma nočem debatirati osebnih primerov, ker je samo prepucavanje in lahko to delava v ZS :D

Pač dal si mi občutek v zapisu, tako kot sem napisal, kot da si zdaj boljši od vseh nas "zato ker ti pa ne ješ mesa".

Ja, nekateri sanjajo o kripto enako kot sanjajo o zadetku na loteriji. To je narobe, če gre v ekstrem. Ne moreš pa blanket statement napisat, če nekdo z dobrimi dohodki in osnovnimi potrebami poskrbljeno, vrže nekaj EUR v kripto (ali loterijo).

Moj dedek recimo igra loterijo vsak mesec, pa je na svet že ohoho let :) Verjetno že enega ferrarija zmetal v loterijo, pa nima nič od tega.


Se enkrat, poslusaj me, sicer vem, da vas je veliko idiotov, ki mislijo, da jih denar definira. Pa se motijo. Razumeti moras, da nisem 20 letni mulc, ki mu ni nic jasno in mu je vse kar vidi v lifu eno podret in imeti dober avto.

Been there, done that.

Oz. se bolje: Youth Is Wasted on the Young. (Bernard Shaw)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

matic492 ::

aken je izjavil:

Se enkrat, poslusaj me, sicer vem, da vas je veliko idiotov, ki mislijo, da jih denar definira. Pa se motijo. Razumeti moras, da nisem 20 letni mulc, ki mu ni nic jasno in mu je vse kar vidi v lifu eno podret in imeti dober avto.

Been there, done that.

Oz. se bolje: Youth Is Wasted on the Young. (Bernard Shaw)



Ah, jaz sem kupil leta 2016 avto za 3000€, imam ga še danes. Vreden je pa še kar 3000€ hehe, ker so šle cene nazaj gor.

Ampak kot rečeno, nima smisla debatirat; komentiral sem tvoj blanket statement.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

aken ::

matic492 je izjavil:

aken je izjavil:

Se enkrat, poslusaj me, sicer vem, da vas je veliko idiotov, ki mislijo, da jih denar definira. Pa se motijo. Razumeti moras, da nisem 20 letni mulc, ki mu ni nic jasno in mu je vse kar vidi v lifu eno podret in imeti dober avto.

Been there, done that.

Oz. se bolje: Youth Is Wasted on the Young. (Bernard Shaw)



Ah, jaz sem kupil leta 2016 avto za 3000EUR, imam ga še danes. Vreden je pa še kar 3000EUR hehe, ker so šle cene nazaj gor.

Ampak kot rečeno, nima smisla debatirat; komentiral sem tvoj blanket statement.


Vidis, jaz pa nisem kupil avtomobila, ker se zavedam, da je nepotreben strosek, ki si ga privoscijo nesposobni (po danasnji merilih napacno razumljeni kot revni), ki nimajo nic drugega v zivljenju.

Se pravi si zmetal 3000 eurov + vse registracije in zavarovanja vanj, namesto tega, da bi delal kaj bolj relevantnega (ergo: zapravljal si svoj cas). Ne bi se s tem ravno hvalil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

matic492 ::

aken je izjavil:

Vidis, jaz pa nisem kupil avtomobila, ker se zavedam, da je nepotreben strosek, ki si ga privoscijo nesposobni (po danasnji merilih napacno razumljeni kot revni).

Se pravi si zmetal 3000 eurov + vse registracije in zavarovanja vanj. Ne bi se s tem ravno hvalil.


Tako, imam pa z njim ogromno spominov, roadtripov, ki so, kot pravi Mastercard, neprecenljivi :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

aken ::

matic492 je izjavil:

aken je izjavil:

Vidis, jaz pa nisem kupil avtomobila, ker se zavedam, da je nepotreben strosek, ki si ga privoscijo nesposobni (po danasnji merilih napacno razumljeni kot revni).

Se pravi si zmetal 3000 eurov + vse registracije in zavarovanja vanj. Ne bi se s tem ravno hvalil.


Tako, imam pa z njim ogromno spominov, roadtripov, ki so, kot pravi Mastercard, neprecenljivi :)


Res, do tell me? Si bil na Madagaskarju? Mogoce na Japonskem? Kaj pa po ~1/4 afrike? Vecini Evrope? Samo omenim, ker bi se ze rad primerjal z mano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

Mike_Rotch ::

Madagaskar je beden, nepotreben strošek, ki si ga privoščijo samo reveži, ki nimajo drugega v življenju.

aken ::

Mike_Rotch je izjavil:

Madagaskar je beden, nepotreben strošek, ki si ga privoščijo samo reveži, ki nimajo drugega v življenju.

Ja, razni omejeni kreteni res mislijo tako, in potem orgazmirajo kako lepa je Slovenija (ker pac nic drugega se niso videli v zivljenju).

matic492 ::

aken je izjavil:

Res, do tell me? Si bil na Madagaskarju? Mogoce na Japonskem? Kaj pa po po ~1/4 afrike? Vecini Evrope? Samo omenim, ker bi se ze rad primerjal z mano.


X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

aken ::

matic492 je izjavil:

aken je izjavil:

Res, do tell me? Si bil na Madagaskarju? Mogoce na Japonskem? Kaj pa po po ~1/4 afrike? Vecini Evrope? Samo omenim, ker bi se ze rad primerjal z mano.



V glavnem, zacni razmisljati kaj si iz svojega zivljenja naredil, ne kaj si si kupil. To je za idiote.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

Mike_Rotch ::

Ja, razni omejeni kreteni res mislijo tako, in potem orgazmirajo kako lepa je Slovenija (ker pac nic drugega se niso videli v zivljenju).


Če bi si lahko privoščil avto bi videl kako nepojemljivo kul zadeva je to. Ima madagaskar leder zice in klimo? Nima. Šahmat.

Ampak si pač ne moreš privoščiti avtomobila, zato se tolažiš z nekimi bednimi madagaskarji.

aken ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ja, razni omejeni kreteni res mislijo tako, in potem orgazmirajo kako lepa je Slovenija (ker pac nic drugega se niso videli v zivljenju).


Če bi si lahko privoščil avto bi videl kako nepojemljivo kul zadeva je to. Ima madagaskar leder zice in klimo? Nima. Šahmat.

Ampak si pač ne moreš privoščiti avtomobila, zato se tolažiš z nekimi bednimi madagaskarji.


Ne princeska, ne razumes. Sem dalec od tega, da si ne bi mogel privosciti avtomobila.

Samo dam raje denar za kaj drugega, sploh po tem, ko imam hiso z vrtom sredi Ljubljane. A razumes provincialni primitivec?

Nikonja ::

Zanimivo kako se vsaka druga tema na ST prešalta na to kdo ima večjega :)

matic492 ::

Priznam, nisem prej pogledal, da je nov troll account, you got me :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

aken ::

Nikonja je izjavil:

Zanimivo kako se vsaka druga tema na ST prešalta na to kdo ima večjega :)

Ja, ker imajo vsi premajhnega. Po lastni krivdi.

matic492 je izjavil:

Priznam, nisem prej pogledal, da je nov troll account, you got me :)

Ah, smo prisli do pomanjkanja argumentov. Good for you.

Se enkrat ti dam neprecenljiv nasvet: delaj za denar tocno toliko kolikor rabis. Niti za cent vec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

gruntfürmich ::

odkar ni aken začel s svojimi psihozami in lažmi, je bilo vse ok.
ko pa začne telebajskat da srebro/zlato nista podvržena špekulacijam, da folk ne rabi avta, in še nrbroj drugih idiotij, pa je tema že zavožena...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Nikonja ::

Zakaj rabi argument za imet avto, enako kot ti za "hišo sredi ljubljane" - če smo iskreni je to še večje metanje denarja kot avto, ane=

aken ::

gruntfürmich je izjavil:

odkar ni aken začel s svojimi psihozami in lažmi, je bilo vse ok.
ko pa začne telebajskat da srebro/zlato nista podvržena špekulacijam, da folk ne rabi avta, in še nrbroj drugih idiotij, pa je tema že zavožena...

In zdaj se pojavi socialni primer, ki se je za vmes skril in hoce povrnit svoj izmisljeni """ugled""".

Nikonja je izjavil:

Zakaj rabi argument za imet avto, enako kot ti za "hišo sredi ljubljane" - če smo iskreni je to še večje metanje denarja kot avto, ane=

Ne. Ker potem avtomobila sploh ne rabis (se spomnis, stran metanje denarja?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

Mike_Rotch ::

Samo dam raje denar za kaj drugega, sploh po tem, ko imam hiso z vrtom sredi Ljubljane. A razumes provincialni primitivec?


Zapufal si se za hišo toliko, da si niti avta ne moreš privoščiti.

Aja, btw, jaz imam 3 hiše v centru ljubljane, pa vsaka ima 2 vrta. Pa na šiht sploh ne hodim, hodi šiht na mene. Pa moj oči je močnejši od tvojga :)

aken ::

Mike_Rotch je izjavil:

Samo dam raje denar za kaj drugega, sploh po tem, ko imam hiso z vrtom sredi Ljubljane. A razumes provincialni primitivec?


Zapufal si se za hišo toliko, da si niti avta ne moreš privoščiti.

Aja, btw, jaz imam 3 hiše v centru ljubljane, pa vsaka ima 2 vrta. Pa na šiht sploh ne hodim, hodi šiht na mene. Pa moj oči je močnejši od tvojga :)

Naah, nismo vsi taki revezi kot si ti. Eni dejansko dobivamo placo. Pa se menjamo sihte samo, da delamo cimmanj za toliko denarja, kot ga rabimo.

Ker nam je potegnilo, da nobenega avta ne bos mogel zvleci v krsto. Vecina je preneumna za to in jim je vec od zivljenja, kaj si sosed misli o njihovem avtomobilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

matic492 ::

aken je izjavil:

Ker nam je potegnilo, da nobenega avta ne bos mogel zvleci v krsto. Vecina je preneumna za to.


Kako ne? Moj življenski cilj je, da me pokopljejo v Lamborghiniju.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

aken ::

matic492 je izjavil:

aken je izjavil:

Ker nam je potegnilo, da nobenega avta ne bos mogel zvleci v krsto. Vecina je preneumna za to.


Kako ne? Moj življenski cilj je, da me pokopljejo v Lamborghiniju.


I rest my case.

l0g1t3ch ::

matic492 je izjavil:

aken je izjavil:

Ker nam je potegnilo, da nobenega avta ne bos mogel zvleci v krsto. Vecina je preneumna za to.


Kako ne? Moj življenski cilj je, da me pokopljejo v Lamborghiniju.


Haha. Tole je bil pa šah mat.

aken ::

l0g1t3ch je izjavil:

Haha. Tole je bil pa šah mat.


Mislis autogol - ali si res tako neumen, samo za vsak slucaj vprasam, ker me mulcki iz dneva v dan presenecate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

Bobo95 ::

Po vsem zgoraj prebranem sem prišel do zaključka, da je "aken" low IQ troll ;((

aken ::

Bobo95 je izjavil:

Po vsem zgoraj prebranem sem prišel do zaključka, da je "aken" low IQ troll ;((

A to prej ali po tem, ko si prisel do zakljucka, da je zemlja ravna in votla? Zanimivo, da mamine mazice takoj pridete do raznih cudnih zakljuckov, ko vam nekaj ni po godu.

Obrambni mehanizem? Ne deluje najbolje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

m0LN4r ::

aken je izjavil:

matic492 je izjavil:

aken je izjavil:

Vzami ta nasvet za zlato, ker je vec vreden kot tvoja trenutna eksistenca na planetu. Bos razumel, tudi, ce danes ne. In takrat se bos tepel po glavi zakaj me nisi poslusal :)

Razen, ce si prisljen v gamblanje, ker pac nisi kar se predstavljas. Kar je vec kot verjetno.



Nima smisla oziroma nočem debatirati osebnih primerov, ker je samo prepucavanje in lahko to delava v ZS :D

Pač dal si mi občutek v zapisu, tako kot sem napisal, kot da si zdaj boljši od vseh nas "zato ker ti pa ne ješ mesa".

Ja, nekateri sanjajo o kripto enako kot sanjajo o zadetku na loteriji. To je narobe, če gre v ekstrem. Ne moreš pa blanket statement napisat, če nekdo z dobrimi dohodki in osnovnimi potrebami poskrbljeno, vrže nekaj EUR v kripto (ali loterijo).

Moj dedek recimo igra loterijo vsak mesec, pa je na svet že ohoho let :) Verjetno že enega ferrarija zmetal v loterijo, pa nima nič od tega.


Se enkrat, poslusaj me, sicer vem, da vas je veliko idiotov, ki mislijo, da jih denar definira. Pa se motijo. Razumeti moras, da nisem 20 letni mulc, ki mu ni nic jasno in mu je vse kar vidi v lifu eno podret in imeti dober avto.

Been there, done that.

Oz. se bolje: Youth Is Wasted on the Young. (Bernard Shaw)

tl:dr nismo vsi stari v naslonjacu

aken je izjavil:

matic492 je izjavil:

aken je izjavil:

Se enkrat, poslusaj me, sicer vem, da vas je veliko idiotov, ki mislijo, da jih denar definira. Pa se motijo. Razumeti moras, da nisem 20 letni mulc, ki mu ni nic jasno in mu je vse kar vidi v lifu eno podret in imeti dober avto.

Been there, done that.

Oz. se bolje: Youth Is Wasted on the Young. (Bernard Shaw)



Ah, jaz sem kupil leta 2016 avto za 3000EUR, imam ga še danes. Vreden je pa še kar 3000EUR hehe, ker so šle cene nazaj gor.

Ampak kot rečeno, nima smisla debatirat; komentiral sem tvoj blanket statement.
Ce mene vprasas je vse nepotrebno. En zagoni 3k za avto, drug pa za kaj drugega.
Ali hoces rect, da ti si pa svetnik, ki za _nic_ ne zagoni.

Vidis, jaz pa nisem kupil avtomobila, ker se zavedam, da je nepotreben strosek, ki si ga privoscijo nesposobni (po danasnji merilih napacno razumljeni kot revni), ki nimajo nic drugega v zivljenju.

Se pravi si zmetal 3000 eurov + vse registracije in zavarovanja vanj, namesto tega, da bi delal kaj bolj relevantnega (ergo: zapravljal si svoj cas). Ne bi se s tem ravno hvalil.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

aken ::

m0LN4r je izjavil:

tl:dr nismo vsi stari v naslonjacu

Kar tolazi se, da je to tvoj edini problem. Skoncentriraj se na tl;dr, ker morda nisi v naslonjacu si pa zagotovo v invalidnem vozicku.

m0LN4r ::

aken je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Ja, razni omejeni kreteni res mislijo tako, in potem orgazmirajo kako lepa je Slovenija (ker pac nic drugega se niso videli v zivljenju).


Če bi si lahko privoščil avto bi videl kako nepojemljivo kul zadeva je to. Ima madagaskar leder zice in klimo? Nima. Šahmat.

Ampak si pač ne moreš privoščiti avtomobila, zato se tolažiš z nekimi bednimi madagaskarji.


Ne princeska, ne razumes. Sem dalec od tega, da si ne bi mogel privosciti avtomobila.

Samo dam raje denar za kaj drugega, sploh po tem, ko imam hiso z vrtom sredi Ljubljane. A razumes provincialni primitivec?

Potovanje? Brezveze. Metanje denarja v turizem.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

aken ::

m0LN4r je izjavil:

Potovanje? Brezveze. Metanje denarja v turizem.


Lol, ne "razumes", turizem ni imel od mene niti centa, razen kolikor so takse znasale. Saj ves nahrbtnik, jes kar jedo domacini, spis kjer spijo domacini,...

Sicer priporocam cimvec potovanj, se je ze preveckrat izkazalo, da tisti, ki ne potujejo nimajo cisto realnega pogleda na svet. Ali lastno drzavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

gojira ::

musicfreak je izjavil:

Sam imam kar solidno placo in bi si lahko vec privoscil kot si, ampak imam vedno neko slabo vest, ko si privoscim kako bedarijo, ki je res nujno ne potrebujem (verjetno posledica mladosti, ko si mi starsi vedno tezili ce sem si kupil kaj kar ni bilo za oblect oz. da je po njihovo pametno kupit oz. sparal denarja) :D ne vem kako bi se tega resil :) ne ne zivim vec doma in nisem pod vplivom starsem :) rad bi bil tak da mi nebi bilo problema vrect 200, 300 evrov ven kot nekaterim, ki jim 100 evrov ven vrect ni nic posebnega. Rad bi v trgovini spontano kupil nekaj, kar mi je vsec, ne da bi si ob tem rekel da tega v resnici ne rabim sedaj. Vedno je nekje v podzavesti da je treba sparat denar da si lahko enkrat kupis nepremicnino, ceprav tega niti nujno nocem.

Drugace 2200 evrov, 1000- 1200 nekje na mesec mi uspe dat na stran. Skratka, rad bi se preprical v glavi da je ok ce mi na mesec uspe samo 500 evrov dat na stran :D


Da se vrnemo nazaj na temo, ker ste čisto zabluzili.

Tole je naš trenutni proračun - dohodki brez dodatkov 5000eu/mesec + povprečno 800eu/mesec fuša + 400eu dodatkov (malica / prevoz) + regres/božičnica preračunano na mesečno raven 300eu/mesec . Torej skupaj 6500eu/mesec celotno družino. Odhodke beležimo, sicer ne do centa natančno in porabimo v povprečju 2000eu/mesec.

V teh 2000eu so všeti tekoči skupni mesečni stroški za stanovanje, avto, hrano, vrtec, obleke, vikend izleti, restavracije etc. V to niso všteti večji nakupi & dopusti. Kredita za stanovanja nimamo (je naše in že odplačano - oz. ni mama hotel) in pravtako nimamo dolgov za avto. Če bi še to bi nas prišlo vse skupaj cca 3000eu/mesec.

Tako da čez prst nam ostane 4500eu/mesec oz cca 55k/leto ampak je potem tu potrebno še odšteti dopuste in večje nakupe. Tu pa je odvisno koliko si v specifičnem letu privoščimo :D

Smo oz. sva pa včasih manj porabila ampak tudi manj privarčevala, ker so bili dohodki nižji in sva bila podobna kot ti. Povsod sva se spraševala, če je res vredno nekaj kupiti ali ne.

Moje iskreno mnenje je, da če imaš reeeees visoke dohodke oz. vidiš, da bi lahko npr. v nekaj letih privarčeval za nepremičnino potem se varčevanje izplača. Ali pa za avto oz. karkoli drugega za kar varčuješ. Vsaj pri nama je bilo tako. Kupila sva sicer ko so bile cene zelo visoke ampak praktično večinski delež z gotovino. Da pa bi 15, 20 let varčeval za nepremičnino je pa neumnost, ker ti bo inflacija požrla prihranke. Ali pa ne vem, 5 let za avto, in si ga šele potem kupiš. Za te dve stvari sem mnenja, da se izplača tudi vzeti financiranje, ker ko se zaveš, da leta letijo mimo ti pa samo škrtariš in gledaš kdaj bo dovolj na kupčku in nimaš nič od tega, vidiš da res ni vredno gledat na vsak cent pa videti obresti kredita kot nekaj negativnega.

Mi konkretno se spogledujemo z idejo o hiši in si ne predstavljam, da bi sedaj varčevala npr 5 - 10 let in takrat plačal za hišo z gotovino (+ denar od stanovanja) med tem pa bodo otroci že odsrasli in bova kmalu sama v hiši. Takrat bo že čas da jo mogoče prodava in greva nazaj v mesto v stanovanje :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gojira ()

aken ::

Varcevanje se vedno izplaca. Inflacija zlepa ne bo tako visoka kot obresti.

Je pa res, da je fino ohranjati denar na neriskantnih nalozbah (kar kriptovalute niso).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

l0g1t3ch ::

aken je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:

Haha. Tole je bil pa šah mat.


Mislis autogol - ali si res tako neumen, samo za vsak slucaj vprasam, ker me mulcki iz dneva v dan presenecate?


Kaj? Nekaj si jamral da avta ne more odnesti v grob. To da se da pokopat v lambotu je pač dobra kontra :)) Hec mora bit...

Sicer pa sam menim, da je tvoje skrajno stališče proti avtom pač neumno.
Se strinjam da veliko ljudi v povezavi z avti ravna neumno, zanje zmeče prevelik del svojega denarja, se preveč sekira kak avto ima itd...
Ampak živeti brez pa magari v centru LJ je za večino družin tudi neumnost in nepotrebno kompliciranje.

Imaš tvojo skrajnost da bi morali biti vsi brez avta in imaš skrajnost kot so moji sosedi, ki imajo 4 avte (oba sinova, eden na faksu drugi 4 letnik SŠ imata že svoj avto). Potem pa za vikende prideta še dekleti teh fantov in je kr naenkrat pred bajto 6 kosov pleha...

aken ::

l0g1t3ch je izjavil:


Kaj? Nekaj si jamral da avta ne more odnesti v grob. To da se da pokopat v lambotu je pač dobra kontra :)) Hec mora bit...

Meni se ne zdi hec, ampak omejenost avtorja.

matic492 ::

aken je izjavil:

Meni se ne zdi hec, ampak omejenost avtorja.

Bom za sekundo pozabil da trollaš.


Kaj pa če nekomu avto da veliko več veselja in sreče kot potovanje v Mozambique ali kamorkoli si že šel?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

aken ::

l0g1t3ch je izjavil:


Ampak živeti brez pa magari v centru LJ je za večino družin tudi neumnost in nepotrebno kompliciranje.


Bos povedal cez 10 let :) Koliko placas za svoj in zenin avto na leto? Bencin, vzdrzevanje, cena / zivljensko dobo, bencin, zavarovanica, vinjeta, parkirnine, gume,...? Si je fino izracunat, preden poves kaj je kompliciranje...

Saj razumem, da je za vecino malo starejsih tole cisto nerazumljivo, ampak mladi, ki bi pa radi sparali pa morda morajo narediti ta izracun.

matic492 je izjavil:

Kaj pa če nekomu avto da veliko več veselja in sreče kot potovanje v Mozambique ali kamorkoli si že šel?


Priporocam mu ogled dokumentarca:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

m0LN4r ::

aken je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Potovanje? Brezveze. Metanje denarja v turizem.


Lol, ne "razumes", turizem ni imel od mene niti centa, razen kolikor so takse znasale. Saj ves nahrbtnik, jes kar jedo domacini, spis kjer spijo domacini,...

Sicer priporocam cimvec potovanj, se je ze preveckrat izkazalo, da tisti, ki ne potujejo nimajo cisto realnega pogleda na svet. Ali lastno drzavo.

Se hujse, grozno skratka. Pa kaj mene briga kaj delajo neki busmani v afriki, njih glih tako ne briga za nas pa so srecni.
Se sam sebe ne razumes. Potujes v kraje, k ljudem, da vidis da so oni srecni tudi brez letanja naokoli.

Omenjas realen pogled na svet, najprej ga definiraj, kaj to za tebe sploh je. Pac ti nisi srecen tam kjer si, zato moras z rukzakom naokoli k "domacinom" ki ne hodijo z rukzakom naokoli.

Bos povedal cez 10 let :) Koliko placas za svoj in zenin avto na leto? Bencin, vzdrzevanje, cena / zivljensko dobo, bencin, zavarovanica, vinjeta, parkirnine, gume,...?
Mislim kaj te to sploh briga? Mas komplekse?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

aken ::

m0LN4r je izjavil:

Se hujse, grozno skratka. Pa kaj mene briga kaj delajo neki busmani v afriki, njih glih tako ne briga za nas pa so srecni.


Pojdi pogledat, pa bos porocal. Ne vidim nacina, kako bi se lahko pogovarjala o tem, ker se lahko ti v najboljsem primeru delas samo pametnega.

m0LN4r je izjavil:

Mislim kaj te to sploh briga? Mas komplekse?

Ne vem, kam pa spada svetobolje oz. veckrat dokazani "obcutek", da zivis med idioti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

matic492 ::

aken je izjavil:

Pojdi pogledat, pa bos porocal. Ne vidim nacina, kako bi se lahko pogovarjala o tem, ker se lahko ti v najboljsem primeru delas samo pametnega.


Jaz ti lahko povem. Nazadnje sem sicer računal lani, je bilo pa z vsemi servisi, bencinom in stroški okoli 300€ na mesec (torej manj kot je za večino obrok leasinga, ker je avto skeširan). Naredil sem pa povprečno 10,000 km na leto, ker se ne vozim v službo.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

bobby ::

Zacel ste vsaj na prvi strani akoraj uredu,, pol pa cisto zabluzili in samo predtkavate malenkosi besed, kaj je kater kaj izjavil.
Vrnite se nazaj.

Sekundarno tistim,, ki se berete do sem predlagam najprej spremembo mentalitete iz varcevanja v investiranje. So vam fantje ze napisali, da varcevanje je ni niti pod razno obramba pred inflacijo.

Nekdo je napisal, da raje odkarta takoj vse pa da ne kupuje tel na 24 mesecev ali avta pa tu naj sodam, da ce imas evre za odkartat, vzami raje kredit na kolikor pac dobe in kar imas investiraj. Bis imel veliko vec od tega.

In pa ja, najmanj 3 mesece gotovinskega zaloge oz neke vrednoati, ki je hitro pretopna v primeru zasilnega izhoda.

Osalo je pa v zadnjih treh straneh veliko ST sranja in lenobe kot vedno.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

gojira ::

bobby je izjavil:

Zacel ste vsaj na prvi strani akoraj uredu,, pol pa cisto zabluzili in samo predtkavate malenkosi besed, kaj je kater kaj izjavil.
Vrnite se nazaj.

Sekundarno tistim,, ki se berete do sem predlagam najprej spremembo mentalitete iz varcevanja v investiranje. So vam fantje ze napisali, da varcevanje je ni niti pod razno obramba pred inflacijo.

Nekdo je napisal, da raje odkarta takoj vse pa da ne kupuje tel na 24 mesecev ali avta pa tu naj sodam, da ce imas evre za odkartat, vzami raje kredit na kolikor pac dobe in kar imas investiraj. Bis imel veliko vec od tega.

In pa ja, najmanj 3 mesece gotovinskega zaloge oz neke vrednoati, ki je hitro pretopna v primeru zasilnega izhoda.

Osalo je pa v zadnjih treh straneh veliko ST sranja in lenobe kot vedno.


Jaz oz. mi bi radi šli v investiranje pa o tem nimamo pojma, ker oba prihajava iz družin z nizkimi prihodki in se o tem nimamo kaj pogovarjati / ne moreva dobiti nasvetov. Kolegi pravtako in bolje, da jim ne poveva svojih dohodkov, ker bo sama foušarija.

matic492 ::

gojira je izjavil:

Jaz oz. mi bi radi šli v investiranje pa o tem nimamo pojma, ker oba prihajava iz družin z nizkimi prihodki in se o tem nimamo kaj pogovarjati / ne moreva dobiti nasvetov. Kolegi pravtako in bolje, da jim ne poveva svojih dohodkov, ker bo sama foušarija.

Najprej začni z tem da si kupiš nepremičnino oz. če jo že imaš jo probaj odplačat. To je najbolj varno, če se nočeš ukvarjat z tem preveč.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic492 ()

l0g1t3ch ::

aken je izjavil:

l0g1t3ch je izjavil:


Ampak živeti brez pa magari v centru LJ je za večino družin tudi neumnost in nepotrebno kompliciranje.


Bos povedal cez 10 let :) Koliko placas za svoj in zenin avto na leto? Bencin, vzdrzevanje, cena / zivljensko dobo, bencin, zavarovanica, vinjeta, parkirnine, gume,...? Si je fino izracunat, preden poves kaj je kompliciranje...

Saj razumem, da je za vecino malo starejsih tole cisto nerazumljivo, ampak mladi, ki bi pa radi sparali pa morda morajo narediti ta izracun.

Že takoj delaš napako in predvidevas da imamo več kot en avto.
In lastništvo si brez težav privoščim, vem pa koliko bi imel komplikacij in odrekanj če bi bil čisto brez.

gojira ::

matic492 je izjavil:

gojira je izjavil:

Jaz oz. mi bi radi šli v investiranje pa o tem nimamo pojma, ker oba prihajava iz družin z nizkimi prihodki in se o tem nimamo kaj pogovarjati / ne moreva dobiti nasvetov. Kolegi pravtako in bolje, da jim ne poveva svojih dohodkov, ker bo sama foušarija.



Najprej začni z tem da si kupiš nepremičnino oz. če jo že imaš jo probaj odplačat. To je najbolj varno, če se nočeš ukvarjat z tem preveč.


Nepremičnina je že kupljena in odplačana (stanovanje v Ljubljani). In sedaj dobesedno ne vemo kam z denarjem, ker zaslužimo več kot rabimo.

aken ::

matic492 je izjavil:

aken je izjavil:

Pojdi pogledat, pa bos porocal. Ne vidim nacina, kako bi se lahko pogovarjala o tem, ker se lahko ti v najboljsem primeru delas samo pametnega.


Jaz ti lahko povem. Nazadnje sem sicer računal lani, je bilo pa z vsemi servisi, bencinom in stroški okoli 300EUR na mesec (torej manj kot je za večino obrok leasinga, ker je avto skeširan). Naredil sem pa povprečno 10,000 km na leto, ker se ne vozim v službo.


Slisi se malo :)

Po mnenju AAA, povprečno vozi povprečno 8.469 USD za uporabo povprečnega avtomobila za leto 2017 ali približno 706 $ na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

matic492 ::

aken je izjavil:

Po mnenju AAA, povprečno vozi povprečno 8.469 USD za uporabo povprečnega avtomobila za leto 2017 ali približno 706 $ na mesec.


Ja zdaj si prilepil neko cifro iz amerike.... tukaj vozi večina ljudi na povprečnih plačah kvečjemu nove cliote ne pa mid-range avte na leasing.

Moj avto je 20 let star in ga včasih servisiram brez računa, ne pa da bi sanjal o kakih uradnih servisih zato ker imam novi pleh na leasing in kasko.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

bobby ::

Vajini starsi potemtaken so dalec od tega, da so pravi naslov glede nasvetov. Gori si številke napisal, ki so za moje pojme zelo dobre.

In verjamem, da lahko na tedenski osnovi zamenjas oz najdes naprimer 8 ur, (ce si veliko v avtu, ugasni gluposti pa kajxkoristnega-audioknjige, dolocene kanale yt magari) kjer bos se spravil v svet financ. Ampak spet, ce te to zanima, ce te ne, potem razmeci v etfje in poglej 1x na mesec, kako je stanje in to je to.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

aken ::

matic492 je izjavil:

aken je izjavil:

Po mnenju AAA, povprečno vozi povprečno 8.469 USD za uporabo povprečnega avtomobila za leto 2017 ali približno 706 $ na mesec.


Ja zdaj si prilepil neko cifro iz amerike.... tukaj vozi večina ljudi na povprečnih plačah kvečjemu nove cliote ne pa mid-range avte na leasing.

Moj avto je 20 let star in ga včasih servisiram brez računa, ne pa da bi sanjal o kakih uradnih servisih zato ker imam novi pleh na leasing in kasko.


Poglej si cene goriva in avtomobilov v ZDA. Ampak zaradi mene lahko ostanemo tudi pri 300 evrih, pa je vec:

300*2*12*10=72000

V 10 letih imate z drago (ki mora seveda imeti svoj avto) za pol stanovanja (ok, ne po sedanjih cenah).

Ali, ce se odlocite za imeti en avto, 36000 eurov.

Alternativa je, da imate v tem casu en kup zarjavelega pleha in stroskov.

Menim, da je to od vseh nasvetov v celotni temi najboljsi nasvet o sparanju. Se kdo ne strinja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aken ()

bobby ::

matic492 je izjavil:

gojira je izjavil:

Jaz oz. mi bi radi šli v investiranje pa o tem nimamo pojma, ker oba prihajava iz družin z nizkimi prihodki in se o tem nimamo kaj pogovarjati / ne moreva dobiti nasvetov. Kolegi pravtako in bolje, da jim ne poveva svojih dohodkov, ker bo sama foušarija.

Najprej začni z tem da si kupiš nepremičnino oz. če jo že imaš jo probaj odplačat. To je najbolj varno, če se nočeš ukvarjat z tem preveč.



Slabo spremljas, sej je napisal, da nima kreditov in nepremicnina je odplacana in ni v hotelu mama,... Apremljaj poba, spremljaj ,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Utk ::

Ekonomist je tist, ki ti bo jutri povedal, zakaj se danes ni zgodilo tisto, kar je napovedal včeraj. Zato ti nihče ne bo pametno povedal v kaj investirat, ti bo pa marsikdo povedal kaj si naredil narobe, ko enkrat že sam vidiš, da si naredil nekaj narobe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko % prihodkov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10511920 (6082) borut_p
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11224316 (20170) zobnik

Več podobnih tem