» »

FMF in smeri matematike

FMF in smeri matematike

1Razzor1 ::

Kakšno je vaše mnenje o FMF programih študija matematike.
Po mojih informacijah bi smeri opredeljil takole (plusi in minusi):

Navadna Matematika:
+Najbolj obširen program
+Največja fleksibilnost po diplomi
+Možnost spremembe področja
-Zelo teoretično
-Ni ravno določenega dela za matematika iz tega programa(poleg akademsko)
-Potrebno se je veliko stvari priučiti, ki jih ostali programi že naučijo.
-Najtežji program (potrebno vložiti največ dela)

Računalništvo in matematika:
+Povezanost dveh fakultet(večje mreženje)
+Možnost dela v zelo perspektivnih področjih(Umetna inteligenca,IT...,matematično zahtevni software)
+Priučene osnove računalništva
+Velika fleksibilnost delavnega okolja, tudi na veliko področjih, skoraj vsaka firma potrebuje tak kader.
+Naj bi postal najbolj iskan kader.
-Praktično stran računalništva se je treba tako ali tako samoiniciativno naučiti
-Preveč akademsko, kar ne pripomore tako zelo k zaposlitvi kot izkušnje.
-Tudi potrebno vložiti veliko dela, sicer manj kot pri navadni matematiki,
-Ponavadi pri IT firmah diplome niso tako pomembne (podobno kot že zgoraj napisano)
-obsojen na delo za računalnikom
Finančna matematika:
+Povezanost ekonomije z matematiko
+Naj bi bila najbolj praktično uporabna smer na matematiki
+Ima usmerjenost v določeno vrsto poklicev (kar je lahko sicer tudi -)
+Najlažja smer matematike
-Najmanjša fleksibilnost glede področja (finance, ekonomija)
-Delo naj bi bilo zelo dolgočasno, če ni sreče z zaposlitvijo


Kaj je vaše mnenje o teh smereh. Zgoraj našteto so samo informacije, ki sem jih dobil od diplomantov, informativnih dnevov in podobnih virov. Kaj bi še dodali.

terryww ::

Dodal bi, da si izberi tisto, kar si pripravljen poslušat 8h na dan 4 leta in o isti temi še doma brat 4h/dan.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Cruz ::

obsojen na delo za računalnikom


To boš v vsakem primeru. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

d_DJ ::

Finančna matematika naj bi bla najlažja? Daleč od tega, pomojem celo najtežja, vsaj prvi letnik. Plus pri finančni je pa to, da je se ponavadi največ punc tja vpiše =)

Najlažja je praktična matematika... Drugače pa če se ne odločiš za pedagoško smer, boš nekako v vsakem primeru delal za računalnikom.

A110 ::

financna je dosti lazja od navadne matematike. financniki sploh nimajo pravih matematicnih predmetov (topologija, abstraktna algebra,...) pa tudi to kar imajo predelajo bolj na pol. prakticna matematika pa sploh ni matematika haha. jaz ti priporocam navadno matematiko da malo razmigas mozgane v nizjih letniki v 3. oz na drugi stopnji pa lahko ustrezno izberes izbirne predmete glede na podrocje ki ti je vsec (programiranje, financna,...)

neverlucky ::

d_DJ je izjavil:

Finančna matematika naj bi bla najlažja? Daleč od tega, pomojem celo najtežja, vsaj prvi letnik. Plus pri finančni je pa to, da je se ponavadi največ punc tja vpiše =)

Najlažja je praktična matematika... Drugače pa če se ne odločiš za pedagoško smer, boš nekako v vsakem primeru delal za računalnikom.


Prosim?!? Najtezja smer je matematika, naprej pa nevem. Bi rekel da je finacna matematika in isrm.

moose_man ::

Tezje ni samo po sebi boljse. Ce ciljas na kariero v financah, je finančna matematika prava izbira. In podobno za ostalo. Veliko dela bo pa treba vlozit na vseh treh smereh.

Poleg tega mislim, da si v splosnem enako "fleksibilen" s katerokoli FMF UNI diplomo/magisterijem (tri matematike plus fizika). To, kako si pa zazeljen, je pa se malo odvisno od tega, kako si uporaben, ce si s faksa odnesel kaj uporabnega znanja in tako naprej. Zanimiv job se da najti v SLO, ampak ne pade kar z neba.

jype ::

Nisem prepričan, da je v prvih dveh letnikih kaj bistvenih razlik med študiji. Vsekakor moraš dokazati znanje na praktično vseh osnovnih področjih, ne glede na to, za katero smer se odločiš. Razlike v količini dela morda so, a se mi ne zdijo bistvene.

A110 ::

ze v prvih 2 letnikih so zelo velike razlike. financniki hitreje obdelajo snov (vec podrocij recimo analize v manj casa) vendar veliko manj podrobno (lazje vaje, manj izrekov na ustnih,...). nekaj pokrijejo tudi ekonomski predmeti ki so bolj ali manj hec proti matematicnim predmetom. in kot pravim, pravim matematicnim kot sta recimo topologija in abstraktna algebra se lahko celo popolnoma izognejo. ne recem da je financna matematika lahka, sploh ne za nekoga ki ni navajen fmfja ampak v primerjavi z matematiko je se vedno kar dosti lazja. imel sem dosti sosolcev (kot student matematike) ki so se prepisali na financno matematiko in so rekli da je kar velika razlika v tezavnosti. pa tudi ko sem jim pomagal pri kaksnem matematicnem predmetu sem videl razliko v tezavnosti vaj. upam da ne bo to izgledalo kot da zanicujem financno matematiko - sploh ne, to je super studij ampak po zahtevnosti pa ni primerljiv z matematiko. kot dodaten + pri matematiki bi izpostavil da lahko ze v 3 letniku izberes skoraj vse (matematicno ekonomske brez raznih res cisto strogo samo ekonomskih predmetov) predmete ki jih imajo financniki kot izbirne in potem na drugi stopnji nadaljujes z nekim mesanim predmetnikom in tako preides na podrocje financne matematike + imas veliko boljso matematicno osnovo. recimo to pot sem ubral sam in mi ni niti malo zal da sem izbral to in ne direktno financne matematike

jernejl ::

A110 je izjavil:

kot pravim, pravim matematicnim kot sta recimo topologija in abstraktna algebra

Kako pa je definirana prava matematika in zakaj recimo elementarna algebra, analiza, verjetnostni račun ali pa numerična matematika to ni?

jype ::

A, mogoče je potem to bolonjska reforma spremenila - pred njo so si bile smeri v prvih dveh letnikih zelo podobne.

HODL ::

Plus pri finančni je pa to, da je se ponavadi največ punc tja vpiše =)

Lejga konzervativca. Si pomislil, da so mu lahko fantje vsec? Nisi, a ne de?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()

jype ::

Seveda je, saj zato je pa napisal to. Tam, kjer je več punc, bo lažje študiral, ker ga ne bo ves čas medel pogled na postavne matematike.

HODL ::

Aaaa to bo to. Se oproscam.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: madviper ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Finančna Matematika (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5012040 (9277) neverlucky
»

Vpis na FMF v Ljubljani ali na Famnit v Koper

Oddelek: Šola
329311 (7470) mladec
»

Študij finančne matematike

Oddelek: Šola
4210457 (9307) tony1
»

FMF-razlika med čisto in praktično mat. (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7215740 (12708) žana
»

FMF- Matematika vs Finančna matematika

Oddelek: Šola
97028 (5870) Macolinho

Več podobnih tem