» »

Kakšni razvijalci smo Slovenci?

Kakšni razvijalci smo Slovenci?

1
2
»

krempelj ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Potem ni kriva aplikacija ampak spremenjen sistem. Če pišeš kritično in narobe ni čudno da ljudje okrog tebe googlajo. Sicer 0a nllb bi moral že zdavnaj zapreti sploh pa informatike le tam.


Res je, na nlb so informatiki tako zanič in tako dobri, kot povsod drugje. Razlika je samo v tem, da so slabo plačani, pa potem še dobri delajo polovičarsko. Ampak za primerjavo s tabo, so tam tudi taslabi boljši od tebe.


NLBjevi informatiki nimajo veze s tem, problem so biased kreteni, ki jim delajo android aplikacijo. Tiste bi bilo pa treba zapreti in vreci kljuce stran.
Praskam...

WizzardOfOZ ::

krempelj je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Potem ni kriva aplikacija ampak spremenjen sistem. Če pišeš kritično in narobe ni čudno da ljudje okrog tebe googlajo. Sicer 0a nllb bi moral že zdavnaj zapreti sploh pa informatike le tam.


Res je, na nlb so informatiki tako zanič in tako dobri, kot povsod drugje. Razlika je samo v tem, da so slabo plačani, pa potem še dobri delajo polovičarsko. Ampak za primerjavo s tabo, so tam tudi taslabi boljši od tebe.


NLBjevi informatiki nimajo veze s tem, problem so biased kreteni, ki jim delajo android aplikacijo. Tiste bi bilo pa treba zapreti in vreci kljuce stran.


Kolikor plačaš, toliko dobiš. Velja za vse developerske firme in firme, ki od njih pričakujejo izdelke.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

Seveda ste boljši razvijalci. Le ne vem zakaj se enega šihtabdrzite kot klop. Že od red sigme naprej si tam... Ali si mazohisti ali pa bi rad za nič dela še malo več.

kuall ::

bobby je izjavil:

Samo sprasujem, sem daaalec od programerskih voda.

Ampak ali lahko programerji naredijo program ki bi lahko programiral namesro njih in vse to se povezes z open comunity, ki ga dejansko hrani z znanjem, zakaj ne bi najmanj 50% najslabsih prohramerjev odpadlo samo zaradi tega?


Potreba po programerjih se bo samo večala s prihodom AI/robotov. Kaj AI pomeni? Še več računalnikov, ki jih je treba šraufat in programirat okoli nas. To pa pomeni delo za programerje. Programerji imamo danes toliko dela zaradi razmaha elektronike (rač in telefoni), katere populacija masovno uporablja. Ko bo populacija enkrat začela uporabljat še robote bo dela še toliko več za programerje. Ne bodo ti roboti delali brezhibno, vedno bo kaj za popravljat, customizirat, debuggirat. Tu bo potreba po programerjih velika.

bobby ::

kuall je izjavil:

bobby je izjavil:

Samo sprasujem, sem daaalec od programerskih voda.

Ampak ali lahko programerji naredijo program ki bi lahko programiral namesro njih in vse to se povezes z open comunity, ki ga dejansko hrani z znanjem, zakaj ne bi najmanj 50% najslabsih prohramerjev odpadlo samo zaradi tega?


Potreba po programerjih se bo samo večala s prihodom AI/robotov. Kaj AI pomeni? Še več računalnikov, ki jih je treba šraufat in programirat okoli nas. To pa pomeni delo za programerje. Programerji imamo danes toliko dela zaradi razmaha elektronike (rač in telefoni), katere populacija masovno uporablja. Ko bo populacija enkrat začela uporabljat še robote bo dela še toliko več za programerje. Ne bodo ti roboti delali brezhibno, vedno bo kaj za popravljat, customizirat, debuggirat. Tu bo potreba po programerjih velika.



Mislim, da po eni strani podcenjujes AI in po drugi strani nadgrajuješ programjerje v tej obliki, ker, ko je sw AI postavljen, je HW vzdrževanje, če je SW pravilno postavljen, moronsko delo.

Customizirat, popravljat, debugirat,... model AI! Če AI podaš dovolj velko predlogov, si obsoleten, prej al slej bo našel boljše variante in bo vas programerjev, ki boste kontrolirali to, zgolj peščica,... (eta +30let in the future or less)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kuall ::

delaš pogosto napako ko misliš, da bo AI nastopila naenkrat in v vsej svoji moči. postopoma bo šlo, več tisoč let preden bo to, kar si ti predstavljaš pod AI. pred tem bo "AI", ki bo še vedno do neke mere uporaben, ne bo pa pametnejši kot ljudje, vsaj ne v povprečju. a je človek nastal nenadoma? rabil je milijone let.

krempelj ::

Zimonem je izjavil:

Le ne vem zakaj se enega šihtabdrzite kot klop.


Sicer se ne bom delal, da razumem, kaj si hotel povedati, te bom pa drugace vprasal.

Mi ponudis delo za 7000 bruto, z placanim dodatnim zavarovanjem in klasicno zaposlitvijo za nedolocen cas? A da ne? Moras razmisljat? No zato ne menjamo sluzbe (ce sem prav razumel vprasanje). Ker ne mislim za 200 eurov menjati sluzbo, je prevec stresno, sploh ker mi je delo zakon.

Pa se en razlog je. Oprosti na izrazu, ampak "kretenov" tvojega tipa sem dal v zaposlitvah ze prevec skozi. Sem jih nogiral in nasel naslednjo zaposlitev. No, ne da se mi vec, je bolj prakticno, da se "kretenov" izogibam.

Mislim, da se vecino ljudi ne zaveda, da z vstopanjem v delovno razmerje, najamejo nekoga, da prodaja njihove sposobnosti, kjer jih sami ne znajo. Skratka, najamejo marketingarja za njihovo delo. V kolikor se izkaze ze nesposobnega (premajhna placa, nerealne zahteve_, je edino pravilno, da ga odpustijo in najdejo nekoga, ki bo delu dorasel. Pac noces nesposobneza, ki ti trati tvoj cas. Odpusti ga.

kuall je izjavil:

delaš pogosto napako ko misliš, da bo AI nastopila naenkrat in v vsej svoji moči. postopoma bo šlo, več tisoč let preden bo to, kar si ti predstavljaš pod AI. pred tem bo "AI", ki bo še vedno do neke mere uporaben, ne bo pa pametnejši kot ljudje, vsaj ne v povprečju. a je človek nastal nenadoma? rabil je milijone let.


Daj pojdi spat. Kot sem ze povedal, gre za marketinski bullshit, ki ga nekateri, brez izkusenj, prevec resno jemljete. Ko bi enkrat probali krmiliti svojega robotka z uporabo AI, se sploh ne bi oglasali. Ker bi vam bilo jasno kje so limitacije, danes pa samo nasedate na marketinsko sranje.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Zimonem ::

Çe sem prav prebral gor so slabo plačani. Storitve so pa bolj ali manj v kurcu. Bruto za inžinirja ja moraš dobiti 7k na mesec. Ampak fant kamra za nepostimane aplikacije , da je problem plačilo. Ampak zmeraj NLB. N26 lahko Laufa prek spleta NLB prislovično.

krempelj ::

Zimonem je izjavil:

Çe sem prav prebral gor so slabo plačani. Storitve so pa bolj ali manj v kurcu. Bruto za inžinirja ja moraš dobiti 7k na mesec. Ampak fant kamra za nepostimane aplikacije , da je problem plačilo. Ampak zmeraj NLB. N26 lahko Laufa prek spleta NLB prislovično.

No predvsem se gres lahko, pod prvo, drogirati drugam, pod drugo nekateri imamo osebni ponos. Ki ga ti nimas - in nas ne fascinira kurba, ki ji je vseeno kateri del telesa raztegne za placilo.

Ves zakaj? Ker se nam ni treba prostituirati za cisto posten posel. Pac kurbe, niso na tem polozaju - jaz bi se na tvojem mestu zamislil.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

WizzardOfOZ ::

Zimonem je izjavil:

Seveda ste boljši razvijalci. Le ne vem zakaj se enega šihtabdrzite kot klop. Že od red sigme naprej si tam... Ali si mazohisti ali pa bi rad za nič dela še malo več.


red sigma? Kaj pa je to? Nikoli slišal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

Za posel se boriš ali pa ti ga nekdo pripelje. Če imaš slab produkt jebat ga. Sanacijo bank plačujem jaz, ko je potrebno. Moje nihče. Ne še delat bebca.

WizzardOfOZ ::

Zimonem je izjavil:

Le ne vem zakaj se enega šihtabdrzite kot klop.

Ker sem za delo, ki ga opravljam, in svoje znanje, ki ga delim, pošteno plačan. Če bi bil premalo, bi šel drugam delat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kuall ::

krempelj je izjavil:

Daj pojdi spat. Kot sem ze povedal, gre za marketinski bullshit, ki ga nekateri, brez izkusenj, prevec resno jemljete. Ko bi enkrat probali krmiliti svojega robotka z uporabo AI, se sploh ne bi oglasali. Ker bi vam bilo jasno kje so limitacije, danes pa samo nasedate na marketinsko sranje.

kaj je marketinški bullshit? dej se malo bolj jasno izražaj in malo manj nesramno tudi ne bi škodilo. kje so te vzgajali, v svinjaku? lol.

Zimonem ::

Med sabo se zmenita zakaj ste glede informatike v srednjem veku.

Zimonem ::

Sicer imamo pa avtorja zelo dobre knjige o funkcijskem programiranju.
http://learnyouahaskell.com/

kuall ::

to je malo offtopic, nič hudega:

človek je rabil okoli 10 milijon let (dolgo), da je prišel iz inteligence šimpanza na današnjo stopnjo. že tu imajo ljudje napačno predstavo, da je človek ratal inteligenten kar čez noč. pa je že šimpanz kar konkretno inteligenten. ljudje šimpanze podcenjujejo, zaničevaln odnos imajo do vseh živali, opica je žalitev, kar dosti pove o našem odnosu do živali in najhujše žalitve so ravno tiste, ko koga imenuješ z živaljo (ti pes, ti prasica, osel, slon, skor vsaka žival je žaljivka). najbolj sigurna napoved, kako hiter bo napredek AI je, če pogledamo, kako dolgo je evolucija rabila, da je ustvarila inteligenco. človeški način kreiranja intelignce bo podoben - trial and error. in če je evolucija rabila 1 milijon let lahko rečemo, da bo človek rabil 1000 let. torej bo AI na stopnji šimpanza vztrajala 10.000 let.
najprej se odkrije tisto, kar je najlažje odkriti, ne pa tisto, kar si želimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Zimonem ::

Narobe imaš. Šimpanz , orangutan , človek. Vsi 8majo cca 100w porabe po mozgu. Ali lahko napumpaš precej več energije.

kuall ::

zakaj naj bi bila energija tako pomembna za inteligenco?
ena zanimiva teorija o pospešku razvoja inteligence 5 milijon let nazaj je seksualna selekcija. ko so ženske izbirale duhovite moške za seksanje, za kar rabiš inteligenco. neke vrste umetna selekcija namesto naravne, ki deluje veliko hitreje. to tudi pojasnjuje, zakaj so duhoviti ljudje in taki, katerim "laufa gobec" tako privlačni/priljubljeni.

WizzardOfOZ ::

kuall je izjavil:

to je malo offtopic, nič hudega:

človek je rabil okoli 10 milijon let (dolgo), da je prišel iz inteligence šimpanza na današnjo stopnjo. že tu imajo ljudje napačno predstavo, da je človek ratal inteligenten kar čez noč. pa je že šimpanz kar konkretno inteligenten. ljudje šimpanze podcenjujejo, zaničevaln odnos imajo do vseh živali, opica je žalitev, kar dosti pove o našem odnosu do živali in najhujše žalitve so ravno tiste, ko koga imenuješ z živaljo (ti pes, ti prasica, osel, slon, skor vsaka žival je žaljivka). najbolj sigurna napoved, kako hiter bo napredek AI je, če pogledamo, kako dolgo je evolucija rabila, da je ustvarila inteligenco. človeški način kreiranja intelignce bo podoben - trial and error. in če je evolucija rabila 1 milijon let lahko rečemo, da bo človek rabil 1000 let. torej bo AI na stopnji šimpanza vztrajala 10.000 let.
najprej se odkrije tisto, kar je najlažje odkriti, ne pa tisto, kar si želimo.


Razlika med opico in človekom je samo v tem, da ljudje banane kupujemo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kuall ::

This proves my point.

krempelj ::

bobby je izjavil:


Mislim, da po eni strani podcenjujes AI in po drugi strani nadgrajuješ programjerje v tej obliki, ker, ko je sw AI postavljen, je HW vzdrževanje, če je SW pravilno postavljen, moronsko delo.

Customizirat, popravljat, debugirat,... model AI! Če AI podaš dovolj velko predlogov, si obsoleten, prej al slej bo našel boljše variante in bo vas programerjev, ki boste kontrolirali to, zgolj peščica,... (eta +30let in the future or less)


Ah ja... lej mislim, da primarno precenjujes AI. Pac klasika hypa.

Tole si preberi, pa bos malo bolje razumel:
https://logicmag.io/intelligence/interv...
Praskam...

kow ::

kuall je izjavil:

zakaj naj bi bila energija tako pomembna za inteligenco?


Ce ti to ni jasno, potem bi se moral vprasati zakaj si se izobrazeval. To so osnove od osnov.

kuall ::

Jasno mi, na kar ti ciljaš, da možgani rabijo veliko energije. Kljub temu energija ni ključna stvar, če bi bila bi bili vsi mesojedci tako inteligentni kot ljudje. No zakaj je energija važna? Čakam na pameten odgovor.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linuxov podsistem v Windows dobil grafično okolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9015127 (11110) boolsheat

SQL in No-SQL v Dockerju (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
536775 (6100) Mavrik
»

Ali je kultura odprte kode mrtva? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
508101 (6158) čuhalev

Več podobnih tem