» »

Vremena Facebooku so se stemnila

Vremena Facebooku so se stemnila

Slo-Tech - Da se nad Facebookom zgrinjajo črni oblaki, kažejo poslovni rezultati in uporabniške statistike za minulo obdobje. Facebook je danes razkril, da so v minulem četrtletju prvikrat v zgodovini zabeležili padec števila dnevnih uporabnikov, kar je torpediralo njegove delnice. Tečaj je zgrmel za 26 odstotkov na najnižjo raven po juliju 2020, ob čemer je izpuhtelo 250 milijard dolarjev tržne kapitalizacije.

Facebook se je nedavno preimenoval v Meta, s čimer želijo bolje ubesediti svoje prihodnje usmeritve (metaverzum). Tudi investitorji bi želeli pomiriti z novim imenom, ki manj izpostavlja družbena omrežja in težav, ki jih ima Facebook na tem področju. In teh ni malo. Mlajši uporabniki nad Facebookom niso več navdušeni, in v minulem četrtletju je število uporabnikov zdrknilo z 1,930 milijarde na 1,929 milijarde dolarjev. Tudi skupno število uporabnikov vseh Facebookovih storitev, torej tudi Instagrama in WhatsAppa, se ni povečalo, temveč je ostalo podobno. To je investitorje pretreslo kljub visokim dobičkom podjetja.

Celotna Meta je ustvarila 33,67 milijard dolarjev prihodkov, kar je nekoliko več od pričakovanj. Čisti dobiček je za njimi nekoliko zaostal in dosegel 10,28 milijarde dolarjev, kar je osem odstotkov manj kot v enakem obdobju leto pred tem. V celotnem letu 2021 je Meta ustvarila 39,4 milijarde dolarjev dobička ob 118 milijardah dolarjev prihodkov. Večino ga ustvari iz oglaševanja, medtem ko je Reality Labs (ki dela naglavni komplet Quest VR, bodoča očala, programsko opremo zanje itd.) izgubila kar 10 milijard dolarjev. Tudi za tekoče četrtletje so napovedali slabše rezultate, kar je bil še en razlog za paniko na trgih.

56 komentarjev

«
1
2

Unchancy ::

Me ne čudi. Glede na to, za kakšen krošnjarski poden po mojem gre, me čudi, da to sploh še kdo povoha.
Odpreš stran in sami čudežni izdelki in storitve. Ni da ni. Za bruhat.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Black Dragon ::

Enkrat se nekje stvari ustavijo. Mi je pa všeč, da delnice padajo kljub dobrim prihodkom - investitorji so bolj plašni kot vrabci >:D
Time will tell.

||_^_|| ::

V bistvu bi bil čas, da se v takšnih primerih besedo investitor zamenja z besedo špekulant.

strawman ::

Unchancy je izjavil:

Me ne čudi. Glede na to, za kakšen krošnjarski poden po mojem gre, me čudi, da to sploh še kdo povoha.
Odpreš stran in sami čudežni izdelki in storitve. Ni da ni. Za bruhat.


Tvoj FB zid je odraz tvojih interesov, zato so te izdelki tam.
Dobro da resni investitorji gledajo raje druge stvari, kot npr. da imajo že leta in leta skoraj 40% YoY growth (lani 21%).

Unchancy ::

strawman je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Me ne čudi. Glede na to, za kakšen krošnjarski poden po mojem gre, me čudi, da to sploh še kdo povoha.
Odpreš stran in sami čudežni izdelki in storitve. Ni da ni. Za bruhat.


Tvoj FB zid je odraz tvojih interesov, zato so te izdelki tam.
Dobro da resni investitorji gledajo raje druge stvari, kot npr. da imajo že leta in leta skoraj 40% YoY growth (lani 21%).

Ne se hecat, no. Ne uporabljam appa, na njihovo stran se ne logiram leta in leta, na spletu ne brskam logiran v noben google račun, v brskalniku zelo pogosto zbrišem vse podatke, itak brskam zgolj z namensko napravo in absolutno me nobena od teh reči, ki jih to FB smetišče vrže na zid, ko se prijavim po letih odsotnosti, niti slučajno ne zanima.
Ne vem, totalni fail je potem njihov algoritem za šloganje mojih interesov (čeprav resno - koga zanimajo vsa ta čudežna govna?). Potem res ni čudno, če jim obisk upada.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

c3p0 ::

zdrknilo z 1,930 milijarde na 1,929 milijarde dolarjev.


Say what?

Heisenberg ::

Lahko skoraj točno določiš trenutek konca neke strani,storitve...
in to je takrat ko opaziš agresivne reklame! Ko opaziš, da je reklam več kot dejanske vsebine!
Takrat veš da so lastniki postali požrešni in da bodo ljudje iskali alternative ker jim gre to na kozlanje!

In to se dogaja z vsemi stranmi.

Folk ne prenese motenj, recimo pri TikTok je še zmerno, sem pa tja kakšna reklama,
ko bodo spremenili strategijo (kar se ponavadi zgodi ko jih nekdo kupi in mora čim prej si povrniti vložek) bodo tudi tu uporabniki bežali drugam.


Drugi kazatelj pa je starostna struktura! FB je bil obsojen na propad ko se je prijavila stara mama in fotr - mladina beži!
Na tiktoku je sedaj tudi že veliko nas starih prdcev in mladi sigurno že iščejo naslednji trend, da lahko zbežijo in počnejo stvari delno prikrito.

Miki N ::

Borzna vrednost je vedno stava na prihodnost - in tukaj dosti vlagateljev ne vidi nekih idej.

To je tudi razlog, da je šel Sladkogorec z vsem v to Metaverse pripoved v upanju, da nekako preskoči ostale, ki mu počasi najedajo bazo in s tem prepriča borzne igralce. Ampak mislim, da mu ni uspelo, v bistvu... ravno ta Metaverse ideja je zelo prispevala padcu.

Gre za nekakšen futurističen koncept, ki ga saj v komercialno zanimivi obliki (beri šopanje reklam splošni negeek populaciji) ne bo še nekaj let, če bo sploh uspel. Zgodbice so fine, samo je v njih čutiti obup podjetja, ki nima prave ideje. Vlagatelji so prepoznali Sladkogorčev blef.

styrian ::

Zukerberg je bil ob pravem času na pravem mestu, ni pa nek inovator, zato je FB obsojen na počasen propad.

ginekk ::

Heisenberg je izjavil:


Drugi kazatelj pa je starostna struktura! FB je bil obsojen na propad ko se je prijavila stara mama in fotr - mladina beži!
Na tiktoku je sedaj tudi že veliko nas starih prdcev in mladi sigurno že iščejo naslednji trend, da lahko zbežijo in počnejo stvari delno prikrito.


Res je FB postal po default "boomerska" platforma, ampak kaj ima to veze? Stari so zamenjali mlade uporabnike in ne moreš trdit, da je slednjih v splošnem več ali da so bolj aktivno uporabljali FB. Zakaj bi FB propadel, ker je gor prišla stara mama? Te imajo še več časa smetit in se prepirat.

Je pa že zdavnaj izgubil prvotni smisel. Leta 2012 so večinoma ljudje dejansko še kaj osebnega objavili, danes so samo še politka, interesne skupine in pa prikrito (wannabe vplivneži) ali manj prikrito oglaševanje.

Heisenberg ::

ginekk je izjavil:

Heisenberg je izjavil:


Drugi kazatelj pa je starostna struktura! FB je bil obsojen na propad ko se je prijavila stara mama in fotr - mladina beži!
Na tiktoku je sedaj tudi že veliko nas starih prdcev in mladi sigurno že iščejo naslednji trend, da lahko zbežijo in počnejo stvari delno prikrito.


Res je FB postal po default "boomerska" platforma, ampak kaj ima to veze? Stari so zamenjali mlade uporabnike in ne moreš trdit, da je slednjih v splošnem več ali da so bolj aktivno uporabljali FB. Zakaj bi FB propadel, ker je gor prišla stara mama? Te imajo še več časa smetit in se prepirat.

Je pa že zdavnaj izgubil prvotni smisel. Leta 2012 so večinoma ljudje dejansko še kaj osebnega objavili, danes so samo še politka, interesne skupine in pa prikrito (wannabe vplivneži) ali manj prikrito oglaševanje.


Je zanimivo ja, ker kot boomerska platforma sigurno več prinesejo notri dobička (ker mam rada klika na reklame in naroči toš šop šit)
AMPAK investitorji to vidijo kot slabo. Ker ni novih uporabnikov. Se pravi pokazatelj menjave trenda. Trend je tam kje je hip in pop, kjer je mladina.
Cel svet govori o TikToku, dobro ali slabo, ampak je top trend, še posebej zaradi karantene zadnje 2 leti.

FB je pa postal dom za ostarele in tam ni novih prihodov, so samo odhodi. In s tem beži tudi kapital.
Pa zaupanje v Zukija tudi ni več. So spregledali da je samo dim in da Meta nima prihodnosti, ker ni cool in hip.

Mogoče bi bila rešitev za FB da se Zuki odstrani in prepusti vodstvo mlajšim.

TheBlueOne ::

Mi lahko kdo razlozi kaj je tako mamljivo na TikToku? Kaj ni to bolj za konzumiranje, kot postanje? Bolj Youtube kot Facebook? Sem tudi radoveden zakaj se komu splaca karkoli na TikToku? Posebej, ce ni v drzavi, kjer mu TikTok lahko izplaca kak €.

Heisenberg ::

TheBlueOne je izjavil:

Mi lahko kdo razlozi kaj je tako mamljivo na TikToku? Kaj ni to bolj za konzumiranje, kot postanje? Bolj Youtube kot Facebook? Sem tudi radoveden zakaj se komu splaca karkoli na TikToku? Posebej, ce ni v drzavi, kjer mu TikTok lahko izplaca kak €.



Sem eden od tistih ki so se zaprisegli da ne bodo instalirali te bedne najstniške plesajoče aplikacije...

Moraš probat :D

Ima izjemno dober algoritem in ko se nauči kaj ti je všeč se ti prikazujejo 95% samo še interesantne stvari.

Za mene je to postal kot youtube, ki točno ve kaj me zanima. Posnetki do 3 minute, kjer je razloženo vse enako ali BOLJE kot v 25 min youtube videu brez nepotrebnega govorjenje in spama, reklam, (please subscribe, please visit my sponsor blablabla...)

TikTok me je naučil veliko! Dejnasko ogromno! Recimo o prenovi kopalnice, rastlinah, vesolju, zananosti, informacijski tehnologiji, politiki itd itd...

WhiteAngel ::

in v minulem četrtletju je število uporabnikov zdrknilo z 1,930 milijarde na 1,929 milijarde


lol, a investitorji so mislili, da se bo število uporabnikov povečalo na 2,5 milijarde, potem 5, potem 10, nato na 20 milijard čez nekaj let? :))

Večino ga ustvari iz oglaševanja, medtem ko je Reality Labs (ki dela naglavni komplet Quest VR, bodoča očala, programsko opremo zanje itd.) izgubila kar 10 milijard dolarjev.


Tole je najbolj žalosten del novice, vsaj tako prikazujejo. Podjetja in odseki, ki v resnici nekaj pametnega počnejo, tolčejo izgubo, panoga "oglaševanje" pa cveti - ravno zaradi raziskav in razvoja, ki ga delajo prejšnji. Še huje - prejšnji tudi plačujejo za oglase na FB-ju. Oh the irony.

zee ::

TikTok me je naučil veliko! Dejnasko ogromno! Recimo o prenovi kopalnice, rastlinah, vesolju, zananosti, informacijski tehnologiji, politiki itd itd...


:)) :)) :))
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

TheBlueOne ::

Heisenberg je izjavil:



Sem eden od tistih ki so se zaprisegli da ne bodo instalirali te bedne najstniške plesajoče aplikacije...

Moraš probat :D

Ima izjemno dober algoritem in ko se nauči kaj ti je všeč se ti prikazujejo 95% samo še interesantne stvari.

Za mene je to postal kot youtube, ki točno ve kaj me zanima. Posnetki do 3 minute, kjer je razloženo vse enako ali BOLJE kot v 25 min youtube videu brez nepotrebnega govorjenje in spama, reklam, (please subscribe, please visit my sponsor blablabla...)

TikTok me je naučil veliko! Dejnasko ogromno! Recimo o prenovi kopalnice, rastlinah, vesolju, zananosti, informacijski tehnologiji, politiki itd itd...


Sem poizkusil ampak so ocitno moj prakticno edini interes dvajsetletnice, ki migajo rito in "lokalni" humoristi. :D Ker kaj dosti drugega mi hudic ni kazal. Je pa res, da nisem ne vem kako dolgo testiral.

"Recimo o prenovi kopalnice, rastlinah, vesolju, zananosti, informacijski tehnologiji, politiki itd itd..." je meni boljse Youtube ali pa kaksno namensko gradivo, ampak je res, da mi TikTok tega ni kazal. Morda samo vem dosti in imam premalo hudih dvajsetletnic, kar bi se morda celo strinjal. :)

Kako pa ljudje potem sluzijo? Tisti, ki delajo te vsebine katerih jaz ne vidim? Ce niso v siti drzavi, kjer TikTok kaj placuje.

Miki N ::

TheBlueOne je izjavil:


Sem poizkusil ampak so ocitno moj prakticno edini interes dvajsetletnice, ki migajo rito in "lokalni" humoristi..


Ja, ja, tiktok hitro razkrinka kdo je jebač in kdo zgolj gik. :))

c3p0 ::

> Sem poizkusil ampak so ocitno moj prakticno edini interes dvajsetletnice, ki migajo rito in "lokalni" humoristi. :D Ker kaj dosti drugega mi hudic ni kazal. Je pa res, da nisem ne vem kako dolgo testiral.

Zadeve grejo v short attention span smer. Pokaži tiktokerju en 5 minutni YT video na neko temo. Saj te bo linčal, 5 minut fokusa?

TheBlueOne ::

Mi bomo pa ja bogovi koncentracije cez kaksne deset let, ce bo TikTok zdemoliral fokus zanamcev.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

Pa saj se bo zdravilo, ritalin ipd., že v OŠ. Že zdaj je tega dosti, buy pharma stocks.

TheBlueOne ::

c3p0 je izjavil:

Pa saj se bo zdravilo, ritalin ipd., že v OŠ. Že zdaj je tega dosti, buy pharma stocks.


To dejansko deluje?

Invictus ::

Če so starši glupi, potem kao hiperktivnega otroka fuknejo na zdravila.

Idiotski straši, ki popustijo, da imajo prfoksi kao mir...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Eh, jaz bi za sebe, ne za froce. :)

Groot ::

ginekk je izjavil:

Heisenberg je izjavil:


Drugi kazatelj pa je starostna struktura! FB je bil obsojen na propad ko se je prijavila stara mama in fotr - mladina beži!
Na tiktoku je sedaj tudi že veliko nas starih prdcev in mladi sigurno že iščejo naslednji trend, da lahko zbežijo in počnejo stvari delno prikrito.


Res je FB postal po default "boomerska" platforma, ampak kaj ima to veze? Stari so zamenjali mlade uporabnike in ne moreš trdit, da je slednjih v splošnem več ali da so bolj aktivno uporabljali FB. Zakaj bi FB propadel, ker je gor prišla stara mama? Te imajo še več časa smetit in se prepirat.

Je pa že zdavnaj izgubil prvotni smisel. Leta 2012 so večinoma ljudje dejansko še kaj osebnega objavili, danes so samo še politka, interesne skupine in pa prikrito (wannabe vplivneži) ali manj prikrito oglaševanje.


Evo odebeljen del se meni zdi bistven za zaton Facebooka. Tudi sam ga uporabljam praktično zgolj še za sledenje posameznim skupinam, ki so se začele na FB in zaenkrat še ostajajo tam. Sicer pa nisem objavil ničesar že najbrž par let. Še več, celo stvari za nazaj sem kar temeljito pobrisal. S tem ko je manj neke originalne vsebine, pa ti ostanejo zgolj še reklame in brezpredmetno nabijanje osebkov, ki si želijo pozornost. Z razlogom se Facebook ni lotil antiwaxerjev v zadnjih dveh letih, če bi utišali še ta del, bi izgubili precejšen del komentarjev in vsebine zadnjih dveh let.

c3p0 ::

Invictus je izjavil:

Če so starši glupi, potem kao hiperktivnega otroka fuknejo na zdravila.

Idiotski straši, ki popustijo, da imajo prfoksi kao mir...


Najprej ga zjebejo s slabo vzgojo, tablica že od malega, samo da je mir. Potem pa na pilule, ko pamž malo zraste in dela zgago kamorkoli pride, ker sonček pač rabi 100% pozornost, vedno.

Potem pa se zdravi s hrano, drugimi tabletami, drogami in že imamo nov socialni problem.

TheBlueOne ::

Me niti ne cudi, ker delovniki so prepogosto postali mucno dolgi. Sploh ne vem, kaj ima vecina od malega froca, ker tezko naredijo vec kot pa, da ga nahranijo, stusirajo in dajo spat.

gus5 ::

Tečaj je zgrmel za 26 odstotkov na najnižjo raven po juliju 2020, ob čemer je izpuhtelo 250 milijard dolarjev tržne kapitalizacije.
To, kar v fizičnem/realnem ne obstaja in nikoli ni obstajalo, ne more izpuhteti.

Markoff ::

Facebook je danes razkril, da so v minulem četrtletju prvikrat v zgodovini zabeležili padec števila dnevnih uporabnikov

Zemlja ni neskončno velika. Šok v galaksiji! Kdo bi si kaj takega mislil?

Unchancy je izjavil:

Me ne čudi. Glede na to, za kakšen krošnjarski poden po mojem gre, me čudi, da to sploh še kdo povoha.
Odpreš stran in sami čudežni izdelki in storitve. Ni da ni. Za bruhat.

Ne bodi tako kritičen. Brez FB ne bi nikoli izvedeli, da nam s cepivi vbrizgavajo 5G čipe, ki nas delajo Billove zombi sužnje. Plus brez njega ne bi nikoli mogel kupiti homeopatske Forsizije dr. Potrča, spec. ster.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

Markoff ::

||_^_|| je izjavil:

V bistvu bi bil čas, da se v takšnih primerih besedo investitor zamenja z besedo špekulant.

Zakaj pa? Kdor kupi nepremičnino, ker želi razpršiti premoženje, je tudi špekulant, ker želi vsaj ohraniti, če ne povečati vrednost premoženja?

Kdor želi ohraniti in povečati premoženje, je torej špekulant, kdor ga hoče zmanjšati, pa je pošten državljan?

Heisenberg je izjavil:

Za mene je to postal kot youtube, ki točno ve kaj me zanima. Posnetki do 3 minute, kjer je razloženo vse enako ali BOLJE kot v 25 min youtube videu brez nepotrebnega govorjenje in spama, reklam, (please subscribe, please visit my sponsor blablabla...)

TikTok me je naučil veliko! Dejnasko ogromno! Recimo o prenovi kopalnice, rastlinah, vesolju, zananosti, informacijski tehnologiji, politiki itd itd...

Meni ste šaljivci res všeč. :D
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

kow ::

Heisenberg je izjavil:


Drugi kazatelj pa je starostna struktura! FB je bil obsojen na propad ko se je prijavila stara mama in fotr - mladina beži!.


Mladina je naceloma financno nepomembna. Starostna struktura prebivalstva in financna "moč" - gredo v prid starejsim. Je pa res, da mladina vec casa prezivi na teh omrezjih in se potem to kompenzira.

Truga ::

mladina je najbolj dovzetna za oglasevalski brainwashing

eventyrer ::

Groot je izjavil:

ginekk je izjavil:

Heisenberg je izjavil:


Drugi kazatelj pa je starostna struktura! FB je bil obsojen na propad ko se je prijavila stara mama in fotr - mladina beži!
Na tiktoku je sedaj tudi že veliko nas starih prdcev in mladi sigurno že iščejo naslednji trend, da lahko zbežijo in počnejo stvari delno prikrito.


Res je FB postal po default "boomerska" platforma, ampak kaj ima to veze? Stari so zamenjali mlade uporabnike in ne moreš trdit, da je slednjih v splošnem več ali da so bolj aktivno uporabljali FB. Zakaj bi FB propadel, ker je gor prišla stara mama? Te imajo še več časa smetit in se prepirat.

Je pa že zdavnaj izgubil prvotni smisel. Leta 2012 so večinoma ljudje dejansko še kaj osebnega objavili, danes so samo še politka, interesne skupine in pa prikrito (wannabe vplivneži) ali manj prikrito oglaševanje.


Evo odebeljen del se meni zdi bistven za zaton Facebooka. Tudi sam ga uporabljam praktično zgolj še za sledenje posameznim skupinam, ki so se začele na FB in zaenkrat še ostajajo tam. Sicer pa nisem objavil ničesar že najbrž par let. Še več, celo stvari za nazaj sem kar temeljito pobrisal. S tem ko je manj neke originalne vsebine, pa ti ostanejo zgolj še reklame in brezpredmetno nabijanje osebkov, ki si želijo pozornost. Z razlogom se Facebook ni lotil antiwaxerjev v zadnjih dveh letih, če bi utišali še ta del, bi izgubili precejšen del komentarjev in vsebine zadnjih dveh let.


jap, nisem videl neke "osebne" objave na facebooku že dolgo......vendar sem 100% prepričan da je to zaradi algoritmov facebooka ki mi osebnih objav "prijateljev" namerno ne pokaže in mi raje pokaže zgolj politične objave ljudi ki mislijo da njihova politična mnenja koga na FB brigajo. Ali pa pokaže neke reklame "vplivnežev"

Nekoč sem dejansko na FB videl vse objave prijateljev, zdaj mi kaže večinoma samo še politične objave znancev in neke trapaste objave facebook skupin.

kow je izjavil:

Heisenberg je izjavil:


Drugi kazatelj pa je starostna struktura! FB je bil obsojen na propad ko se je prijavila stara mama in fotr - mladina beži!.


Mladina je naceloma financno nepomembna. Starostna struktura prebivalstva in financna "moč" - gredo v prid starejsim. Je pa res, da mladina vec casa prezivi na teh omrezjih in se potem to kompenzira.


ni res. Ta mladima kmalu ne bo več mladina. Pomojem se gredo dolgoročni marketing.

Zgodovina sprememb…

eventyrer ::

Unchancy je izjavil:

Me ne čudi. Glede na to, za kakšen krošnjarski poden po mojem gre, me čudi, da to sploh še kdo povoha.
Odpreš stran in sami čudežni izdelki in storitve. Ni da ni. Za bruhat.


mah, facebooka dejansko ne uporablja, odprem ga samo zaradi FB messengerja kjer imam vso klapo. Za klepetat je kar kul.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Truga je izjavil:

mladina je najbolj dovzetna za oglasevalski brainwashing


Da. Samo se dolgo ne bo potrosnik z resnim denarjem.

eventyrer ::

kow je izjavil:

Truga je izjavil:

mladina je najbolj dovzetna za oglasevalski brainwashing


Da. Samo se dolgo ne bo potrosnik z resnim denarjem.


tudi to ni res. Mladina teži staršem za nakup neke nepotrebne elektronike, obutve (morajo imeti adidaske, dooooh)... ker si vsa mladina nečesa želi, tudi če tega ne morejo kupiti, se vrednost tega pač zviša, ker gre za bolj zaželjen produkt, ki ga mladina potem hitro kupi ko pridejo do denarja in z njim še ne znajo upravljati.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Koliko je upokojencev in koliko je mladine? FB bo imel veliko vec prihodkov kot tiktok, ni druge.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

eventyrer ::

ni važno, upokojenci ne visijo na FB cele dneve.

kow je izjavil:

Koliko je upokojencev in koliko je mladine? FB bo imel veliko vec prihodkov kot tiktok, ni druge.


namen tiktoka ni služenje denarja ampak zaton zahodne populacije. Namen je prepričat mladino da so pomembni kot posamezniki, ki lahko zaslovijo z delanjem izzivov, ki družbi na noben možen način ne koristijo. Namen je fokus iz družbene koristi (kot so inženirji) preusmeriti na posameznika.

Zakaj misliš da je toliko faking lGBT bulšita zadnje čase, zakaj je tako pomemben posameznik zadnje čase, ko niti ni več važno kaj si v življenju dosegel, važno je samo še kakšne proklete pronoune uporabljaš. Celo inženirji na linkedinu zdaj pronoune nastavljajo.

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

TheBlueOne je izjavil:

Mi lahko kdo razlozi kaj je tako mamljivo na TikToku? Kaj ni to bolj za konzumiranje, kot postanje? Bolj Youtube kot Facebook? Sem tudi radoveden zakaj se komu splaca karkoli na TikToku? Posebej, ce ni v drzavi, kjer mu TikTok lahko izplaca kak EUR.


Ne uporabljam ne enega in ne drugega. Kolikor sem imel možnost videt, pri tiktok daš možgane še bolj na off. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Groot ::

kow je izjavil:

Koliko je upokojencev in koliko je mladine? FB bo imel veliko vec prihodkov kot tiktok, ni druge.


Ja ampak za FB je pomemben predvsem engagement, ki pa je pri starejši populaciji zagotovo bistveno manjši kot pri mlajši. Kupna moč je bistvena šele v drugem koraku.

draciel ::

eventyrer je izjavil:

ni važno, upokojenci ne visijo na FB cele dneve.

kow je izjavil:

Koliko je upokojencev in koliko je mladine? FB bo imel veliko vec prihodkov kot tiktok, ni druge.


namen tiktoka ni služenje denarja ampak zaton zahodne populacije. Namen je prepričat mladino da so pomembni kot posamezniki, ki lahko zaslovijo z delanjem izzivov, ki družbi na noben možen način ne koristijo. Namen je fokus iz družbene koristi (kot so inženirji) preusmeriti na posameznika.

Zakaj misliš da je toliko faking lGBT bulšita zadnje čase, zakaj je tako pomemben posameznik zadnje čase, ko niti ni več važno kaj si v življenju dosegel, važno je samo še kakšne proklete pronoune uporabljaš. Celo inženirji na linkedinu zdaj pronoune nastavljajo.



Ah, a si tudi ti gledal tisti video na Youtubu od tipa, ki govori kako TikTokov algoritem ponuja zahodu videje, ki jih dela "lene", "pomembne" in nasplošno kontrolira njegov attention span. Medtem ko TikTokov algoritem na vzhodu promovira delo, ubogljivost ipd. Vse z namenom da ko vzhod napade, zahod ne bo sposoben bit nekaj minut na "delu" ter utrjen tako kot njihova "vojska"?

Sej ne rečem da to ni mogoče (tako se pač ljudi programira), ampak tist Youtube kanal ima vse videje narejene kot da se bo z vsem zgodilo najhujše. Praktično po vsem tem bi se moral človek samo zapret v hišo, odklopit internet in postat kmet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

kow ::

Groot je izjavil:

kow je izjavil:

Koliko je upokojencev in koliko je mladine? FB bo imel veliko vec prihodkov kot tiktok, ni druge.

Ja ampak za FB je pomemben predvsem engagement, ki pa je pri starejši populaciji zagotovo bistveno manjši kot pri mlajši. Kupna moč je bistvena šele v drugem koraku.


Cena reklame ni fiksna zadeva. Ce karikiram. Ce 1 reklama preprica bogatasa, da kupi jahto dolocene znamke, ima za narocnika veliko vecjo vrednost kot druga reklama mlademu potrosniku za adidaske.
Engagement definitivno ni edini faktor. Vsaj, ce je trg oglasevevanja vsaj priblizno ucinkovit.

Groot ::

kow je izjavil:

Groot je izjavil:

kow je izjavil:

Koliko je upokojencev in koliko je mladine? FB bo imel veliko vec prihodkov kot tiktok, ni druge.

Ja ampak za FB je pomemben predvsem engagement, ki pa je pri starejši populaciji zagotovo bistveno manjši kot pri mlajši. Kupna moč je bistvena šele v drugem koraku.


Cena reklame ni fiksna zadeva. Ce karikiram. Ce 1 reklama preprica bogatasa, da kupi jahto dolocene znamke, ima za narocnika veliko vecjo vrednost kot druga reklama mlademu potrosniku za adidaske.
Engagement definitivno ni edini faktor. Vsaj, ce je trg oglasevevanja vsaj priblizno ucinkovit.


No pri družbenih omrežjih bo kar engagement najpomembnejši faktor. Kajti družbeno omrežje kjer sodeluje 5 bogatih ljudi, ti prav nič ne koristi proti par miljardam dosega. Ravno zato je padec novih userjev boleč. Ja slednje se prihodkovno sicer na prvo žogo izrazi v prihodkih iz oglaševanja, ampak na dolgi rok je bistven screen time obstoječih. Zakaj misliš da je Facebook pričel integrirat Instagram storyje v FB zid in druge podobne dodatke? Pa zakaj so logaritmi naravnani da ti na zidu kažejo objave, ki se skladajo s tvojimi zanimanji? Zato da ostaneš na strani še klik dlje.

eventyrer ::

draciel je izjavil:

eventyrer je izjavil:

ni važno, upokojenci ne visijo na FB cele dneve.

kow je izjavil:

Koliko je upokojencev in koliko je mladine? FB bo imel veliko vec prihodkov kot tiktok, ni druge.


namen tiktoka ni služenje denarja ampak zaton zahodne populacije. Namen je prepričat mladino da so pomembni kot posamezniki, ki lahko zaslovijo z delanjem izzivov, ki družbi na noben možen način ne koristijo. Namen je fokus iz družbene koristi (kot so inženirji) preusmeriti na posameznika.

Zakaj misliš da je toliko faking lGBT bulšita zadnje čase, zakaj je tako pomemben posameznik zadnje čase, ko niti ni več važno kaj si v življenju dosegel, važno je samo še kakšne proklete pronoune uporabljaš. Celo inženirji na linkedinu zdaj pronoune nastavljajo.



Ah, a si tudi ti gledal tisti video na Youtubu od tipa, ki govori kako TikTokov algoritem ponuja zahodu videje, ki jih dela "lene", "pomembne" in nasplošno kontrolira njegov attention span. Medtem ko TikTokov algoritem na vzhodu promovira delo, ubogljivost ipd. Vse z namenom da ko vzhod napade, zahod ne bo sposoben bit nekaj minut na "delu" ter utrjen tako kot njihova "vojska"?

Sej ne rečem da to ni mogoče (tako se pač ljudi programira), ampak tist Youtube kanal ima vse videje narejene kot da se bo z vsem zgodilo najhujše. Praktično po vsem tem bi se moral človek samo zapret v hišo, odklopit internet in postat kmet.


dejstvo je da na kitajskem je ta aplikacija omejena na 40 minut uporabe dnevno (in ponoči je ne morejo uporabljati), na zahodu je pa neomejena. Če je za kitajske otroke bolje da to aplikacijo uporabljajo največ 40 minut dnevno, ponoči pa je onemogočena, zakaj to ni dobro za vse?

draciel je izjavil:

Sej ne rečem da to ni mogoče (tako se pač ljudi programira), ampak tist Youtube kanal ima vse videje narejene kot da se bo z vsem zgodilo najhujše. Praktično po vsem tem bi se moral človek samo zapret v hišo, odklopit internet in postat kmet.


Takšno je moje mnenje o vseh mladini namenjenih socialnih omrežjih. Facebook je nekoč živel na recimo račun igric (remember farmville?) kjer so ljudje zabijali ogromne količine časa, zdaj ko se je tista generacija postarala, pa pač facebook streže politiko, ker politika kao "zanima odrasle".

Tudi tiktok bo čez 10-15 let postal star, škoda pa bo pač že narejena.



Ampak ja, če takšno debato omeniš si pač takoj označen kot doomsday prophet ki gleda propagandne youtube videje. lol.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Groot je izjavil:


Kajti družbeno omrežje kjer sodeluje 5 bogatih ljudi, ti prav nič ne koristi proti par miljardam dosega. Ravno zato je padec novih userjev boleč.


Napacna primerjava. Kajti v resnici gre za engagement milijarde starejsih vs milijarda mularije. In 5x manjsi engagement starejsih, kompenzira x5 vecja kupna moc. (stevilke sem potegnil iz riti).
Seveda je tudi odvisno od trga, recimo Italija vs Nigerija, je velika razlika v demografiji in porazdelitvi kupne moci. Jaz sem zacel resno trositi sele pri starosti cirka 30 let.

Poanta ostaja, ne gre samo za engagement.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

FireSnake ::

eventyrer je izjavil:

Unchancy je izjavil:

Me ne čudi. Glede na to, za kakšen krošnjarski poden po mojem gre, me čudi, da to sploh še kdo povoha.
Odpreš stran in sami čudežni izdelki in storitve. Ni da ni. Za bruhat.


mah, facebooka dejansko ne uporablja, odprem ga samo zaradi FB messengerja kjer imam vso klapo. Za klepetat je kar kul.


Samo za klepet imaš nameščen največji spyware?
Bravo!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Miki N ::

eventyrer je izjavil:

[
Tudi tiktok bo čez 10-15 let postal star, škoda pa bo pač že narejena.


S strahom zrem v prihodnost, kjer bodo Tiktok medicinske sestre twerkale do penzije ... 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

BigWhale ::

TheBlueOne je izjavil:

Mi bomo pa ja bogovi koncentracije cez kaksne deset let, ce bo TikTok zdemoliral fokus zanamcev.


Dejansko gre velik k temu, da se minimizira fokus, ki je potreben za to, da konzumiras neko informacijo. Krajsa je informacija, vec reklam lahko vmes nabijes. :>

V-i-p ::

Heisenberg je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Mi lahko kdo razlozi kaj je tako mamljivo na TikToku? Kaj ni to bolj za konzumiranje, kot postanje? Bolj Youtube kot Facebook? Sem tudi radoveden zakaj se komu splaca karkoli na TikToku? Posebej, ce ni v drzavi, kjer mu TikTok lahko izplaca kak €.



Sem eden od tistih ki so se zaprisegli da ne bodo instalirali te bedne najstniške plesajoče aplikacije...

Moraš probat :D

Ima izjemno dober algoritem in ko se nauči kaj ti je všeč se ti prikazujejo 95% samo še interesantne stvari.

Za mene je to postal kot youtube, ki točno ve kaj me zanima. Posnetki do 3 minute, kjer je razloženo vse enako ali BOLJE kot v 25 min youtube videu brez nepotrebnega govorjenje in spama, reklam, (please subscribe, please visit my sponsor blablabla...)

TikTok me je naučil veliko! Dejnasko ogromno! Recimo o prenovi kopalnice, rastlinah, vesolju, zananosti, informacijski tehnologiji, politiki itd itd...

Podpis. Sam sem mislil enako. Nikoli TikTok, zdaj pa vidim, da je FB sranje proti temu. Milijon enih trikov, nasvetov, kako nardit to in ono, hitro razloženo in nerazvlečeno, ko te algoritem pogrunta servira točno tisto kar me zanima. FB lahko jutri ukinejo, pa ne bom jokal, Tikič je pa zaenkrat superca.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

IL_DIAVOLO ::

Slovenija moj doma.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia sklenila rekordno četrtletje, na trgu še vedno pomanjkanje grafičnih kartic

Oddelek: Novice / Rezultati
205828 (3650) Mato989
»

Uber še vedno z izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
156167 (5212) WhiteAngel
»

Apple zaključil rekordno četrtletje, a prodaja iPhonov še vedno pada

Oddelek: Novice / Rezultati
309199 (7310) nekikr
»

Applovi poslovni rezultati: prodaja iPhonov še naprej pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7024196 (21038) no comment
»

Google nekoliko povečal dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
97202 (5836) antonija

Več podobnih tem