» »

Amazonove delnice po izvrstnih rezultatih poletele

Amazonove delnice po izvrstnih rezultatih poletele

Slo-Tech - Teden razglašanja četrtletnih poslovnih izidov v tehnološkem sektorju nadaljuje Amazon, ki so ga investitorji danes zjutraj že pokopali. A po zaključnem zvoncu na borznem parketu je podjetje razkrilo, da so prihodki v zadnjem četrtletju poleteli za devet odstotkov na 137 milijard dolarjev, prodaja pa za 10 odstotkov. Čisti dobiček se je v primerjavi z enakim obdobjem lani praktično podvojil s 7,2 na 14,3 milijarde dolarjev. V celotnem letu 2021 so ustvarili 470 milijard dolarjev prihodkov, kar je 22 odstotkov več kot leto poprej, in 33 milijard dolarjev dobička, kar je 56 odstotkov več kot leta 2020. Delnica je po objavi rezultatov poskočila za 15 odstotkov.

Izvršni direktor podjetja Andy Jassy je ob predstavitvi rezultatov izpostavil veliko rast AWS (Amazon Web Services), ki je dosegla 40 odstotkov in je z 18 milijardami dolarjev prihodkov presegla vsa pričakovanja. Sicer je podjetje v skoraj vseh kategorijah potolklo rekorde. Konec tedna po črnem petku je bil rekorden, saj je kar 130.000 prodajalcev ustvarilo več kot 100.000 dolarjev prometa. To pomeni, da je samo v enem koncu tedna Amazon ustvaril več kot 13 milijard dolarjev prometa. Povečuje se tudi število uporabnikov storitve Prime, ki pa se bo tudi podražila s 119 na 139 dolarjev. Nazadnje je njena cena zrasla leta 2018, in sicer z 99 na 119 dolarjev.

Amazon je imel zaradi pandemije precej težav z iskanjem delavcev. Trenutno zaposluje 1,6 milijona ljudi, ki v povprečju spočetka zaslužijo 18 dolarjev na uro. Zaradi pomanjkanja delavcev in inflacijskih pritiskov so stroški dela narasli, kar se bo nadaljevalo tudi v aktualnem četrtletju.

Velike dobičke je Amazon ustvaril tudi z naložbo v podjetje Rivian, ki prodaja električne avtomobile in ki je lani novembra izvedlo javno prodajo delnic (IPO). Amazon je s tem zaslužil okrog 12 milijard dolarjev.

6 komentarjev

gruntfürmich ::

jah, nič ne de rekordni rezultati če so indexi prenapihnjeni...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krempelj ::

Po dveh letih, kar me gnjavijo na email (ne linkedin :))) bi se pocasi ze lahko naucili dajati tistim, ki jih hocejo moznost skipanja whiteboardinga in delo iz druge drzave. Ce imajo probleme z zaposlitvijo dobrih kadrov, se bojo morali pac malo omehcati... :)
Praskam...

mtosev ::

Kdor je pred dvajsetimi leti investiral v Amazon je lahko zelo srečen glede na njihove poslovne rezultate.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gruntfürmich ::

mtosev je izjavil:

Kdor je pred dvajsetimi leti investiral v Amazon je lahko zelo srečen glede na njihove poslovne rezultate.

bolj kot v bitcoin?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mtosev ::

Bitcoin ni še obstajal leta 2002.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gruntfürmich ::

aha, sem prebral 'dvanajstimi'.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon ustvaril rekorden dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
188553 (4496) Konlov
»

Amazon ob visokem dobičku spet v klubu bilijon

Oddelek: Novice / Rezultati
95331 (4176) Invictus
»

Amazon naposled le postal podjetje z visokimi dobički

Oddelek: Novice / Rezultati
108827 (7607) Looooooka
»

Amazon z ogromnimi prihodki, a izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
2516307 (14433) Nummy
»

Amazon pozitivno presenetil analitike

Oddelek: Novice / Rezultati
93314 (2728) nekikr

Več podobnih tem