» »

Prikrito vojno grobišče na parceli

Prikrito vojno grobišče na parceli

papak ::

Imam zazidljivo parcelo na kateri je od l.2003 označeno prikrito vojno grobišče, kar je zapisano tudi v lokacijski informaciji.

Nimam nobene dokumentacije na podlagi katere je bilo to zaznamovano, tudi ni bilo nikoli nobenega obvestila.

Na občini mi razen tega da "bodo verjetno težave pri pridobivanju dovoljenj,...", ne znajo svetovati glede rešitve težave, saj se s tem še niso srečali.

Pristojna naj bi bila: ministrstvo za delo družino in socialne zadeve, po nekih podatkih ministrstvo za gospodarstvo, neko FWjanje, ki sem ga dobil, pa je pristalo na ministrstvu za obrambo.

No kakorkoli, nihče od njih se že več mesecev ne javi, jaz pa te parcele ne morem prodati.

Se je morda kdo že kdaj srečal s čim podobnim, oz. pozna kakega odvetnika ki se ukvarja s takšnimi rečmi?
  • zaklenilo: zee ()

msjr ::

Po novem je pristojno ministrstvo za obrambo.

https://www.gov.si/teme/vojna-grobisca/

https://www.delo.si/novice/slovenija/mi...

Drugače pa - moje sožalje, celo sranje je s tem.

papak ::

Ste kr brihtni eni, pa zelo privoščljivi, pravi karakterji s podna. Men se trenutno iz kapitalističnega vidika prav jebe kdo je žrtev in kdo zločinec.

Sigurno nisem zločinec jaz.

Piše pa da so pokopani ustaši. Lahko da so civilisti iz NDH, lahko da si je kak vaščan prigodo izmislil, da škoduje, whatever. Mi je prav vseeno.

Ne zdi pa se mi fer, da mi je omejeno razpolaganje z lastnino. Sej v zakonodaji vse lepo piše, ampak a naj čakam še 20 let, da moje zemljišče pride na vrsto, da uredijo zadevo, ker pač ni kadra, ni financ. Mislim vsaj za pojasnilo je gotovo nekdo tam zaposlen! Pa mislim da bi bilo fer, da dajo dokumentacijo na vpogled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: papak ()

FrRoSt ::

papak je izjavil:

Ste kr brihtni eni, pa zelo privoščljivi, pravi karakterji s podna. Men se trenutno iz kapitalističnega vidika prav jebe kdo je žrtev in kdo zločinec.

Sigurno nisem zločinec jaz.


:)):)):))

NO, jaz ti privoščim, da nisi ti zločinec! ;)

Menda bo tale naslov bolj pravi!?

https://www.gov.si/zbirke/delovna-teles...

Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo!!? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

papak ::

Tisto se je nanašalo na neke zbrisane poste. Drugače pa ja, zdaj na koncu je ministrstvo za obrambo, prej pa kdo ve.

Tody ::

Nekdo je vnesel zadevo v zem knjigo. Ne more to lih vsak. Nabavit si mores nekega notarja / odvetnika, ki bo napisal pa pravih pisem in uporabil kako foro kot je molk organa in uspel zadevo zbrisati iz zem knjige. Pol mores sam se pogruntat kaj s temi kostmi ce so sploh tam.

Druga opcija prodaš pod ceno pa naj se nekdo drug jebe s tem

FrRoSt ::

papak je izjavil:

Tisto se je nanašalo na neke zbrisane poste. Drugače pa ja, zdaj na koncu je ministrstvo za obrambo, prej pa kdo ve.

Vojska skrbi za vojaška pokopališča! ;)

Za prikrita ali še neodkrita pa imaš na zgornji povezavi....

Zakompliciran primer in tudi odvetniki/notarji ne bodo ravno poceni!?

Vsi se bodo vlekli ven iz dreka!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

telexdell ::

Čeprav se je moj izbrisan post zdel provokativen je v bistvu nakazal smer, katera bi lahko pomagala. Če je lahko prikrito grobišče obstajalo tako dolgo prikrito so za to morale skrbeti neke strukture. Tudi s cenzuro medijev. Nič te ne stane, da se obrneš na kakšnega lokalnega predstavnika, kateri je omenjen v izbrisanem postu. Mogoče bo potem, pot za dosego cilja bolj jasna.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

FrRoSt ::

telexdell je izjavil:

Čeprav se je moj izbrisan post zdel provokativen je v bistvu nakazal smer, katera bi lahko pomagala. Če je lahko prikrito grobišče obstajalo tako dolgo prikrito so za to morale skrbeti neke strukture. Tudi s cenzuro medijev. Nič te ne stane, da se obrneš na kakšnega lokalnega predstavnika, kateri je omenjen v izbrisanem postu. Mogoče bo potem, pot za dosego cilja bolj jasna.

:)):)):))

Lokalnega predstavnika!!? 8-O Lokalnega predstavnika, ki bo razkril prikrito strukturo!??? :)):)):))

Morda bo še našel nekoga, ki je dovolj pri sebi, da bo vedel, ali je bilo tam kakšno grobišče med ww2 ali po njej!??

Drugače bo najbolje in vejetno tudi najhitreje in najceneje, če najame sam osebno kakšnega buldožerista, da malo razkoplje po parceli!? Se bo takoj videlo, ali je priktito grobišče, ali ni!?

In če je, bodo zadevo že prednostno sanirali!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

telexdell ::

FrRoSt je izjavil:



Lokalnega predstavnika!!? 8-O Lokalnega predstavnika, ki bo razkril prikrito strukturo!??? :)):)):))

Morda bo še našel nekoga, ki je dovolj pri sebi, da bo vedel, ali je bilo tam kakšno grobišče med ww2 ali po njej!??

Drugače bo najbolje in vejetno tudi najhitreje in najceneje, če najame sam osebno kakšnega buldožerista, da malo razkoplje po parceli!? Se bo takoj videlo, ali je priktito grobišče, ali ni!?

In če je, bodo zadevo že prednostno sanirali!

Glej, smo si različni. Vsi pač ne dojamejo istega sosledja črk, številk, ločil in presledkov enoznačno. Ne dojamejo niti, če jim narišeš...
Vsekakor pa tvoj nasvet reši probleme s prodajo. Parcelo bodo zaplenili za sodne stroške in kazni, pa še daljše prisilne "počitnice" v kašnem državnem in varovanem prostoru bi bile zagotovljene.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

BadgerSkin ::

papak je izjavil:

Pa mislim da bi bilo fer, da dajo dokumentacijo na vpogled.
Predlagam, da izpolneš zahtevo za dostop do informacij javnega značaja pri ministrstvu za obrambo, če pa oni kaj komplicirajo pa se lahko obrneš tudi na informacijsko pooblaščenko.

poweroff ::

Kot lastnik imaš seveda pravni interes in lahko dobiš vpogled v vso dokumentacijo. Še posebej ker ne gre ne za tajne podatke ne za poslovno skrivnost. Se je pa treba malo znajti in če teh stvari nisi vešč najbolje da stopiš do odvetnika.

Bistvo je pa v tem, da na tisti parceli ležijo posmrtni ostanki ljudi. Eni mogoče ne veste kaj je pieteta, zato obstaja slovar in si oglejte ppmen te besede.

Jasno, da imaš ti določene finančne interese s to parcelo. Ampak živimo v civilizirani družbi, kjer velja nek sistem vrednot. Pieteta je še vedno višja vrednota of kapitalističnega dobička, zato bo treba te posmrtne ostanke oz. umrle osebe najprej ustrezno pokopati, potem pa boš lahko s parcelo počel kar pač želiš.

Verjamem, da ti to ni všeč, ampak v naši družbi, ki zagovarja določene vrednote je pač tako. Zato verjamem, da boš kot zrel posameznik počakal, da se zadeva reši v skladu z našimi vrednotami. Seveda ni pa nič narobe, če državi težiš, da zadevo čimprej reši. Ne samo zaradi tvojih interesov, pač pa predvsem zato, ker tudi država na ta način izraža pieteto do pokojnih.

Če pa komu to ni všeč, pa lahko po hitrem postopku spakira v kakšno drugo državo, ki ima drugačne vrednote. >:D
sudo poweroff

WhiteAngel ::

Tody je izjavil:

Nekdo je vnesel zadevo v zem knjigo.


Tega ni v zemljiški knjigi. Lokacijska informacija črpa posebej iz vseh možnih kart (npr. vodovarstvo, natura 2000, kulturna dediščina) ... Mogoče na gis/piso lahko pogledaš, kdaj in kdo je vnesel podatek o grobovih? Ne vem, kaj bi s tem sicer pridobil, ker bi še vedno moral z MORS to reševati.

Jazon ::

Če bi bil jaz na tvojem mestu, bi šel po sledečih korakih.
- Preverba na MORS, če je znano kako natančni so dokazi o lokaciji grobišča. Je grobišče samo na tvoji parceli, ali sega še na sosednje... Običajno se območje zastavi širše.
- Preverba z GP radarjem (georadar). Naročiš natančen pregled tvoje parcele z georadarjem. Lahko se dogovoriš tudi s sosedi, da se preveri širše, in si razdelite stroške.
- Seveda o tem obvesti pristojne osebe, da bo prisotna še pooblaščena oseba za grobišča, ki bo prenesla najdbo v evidence.
- V kolikor se grobišče nahaja na tvoji parceli, imaš možnost parcelacije, da ločiš grobišče.

papak ::

poweroff je izjavil:

Kot lastnik imaš seveda pravni interes in lahko dobiš vpogled v vso dokumentacijo. Še posebej ker ne gre ne za tajne podatke ne za poslovno skrivnost. Se je pa treba malo znajti in če teh stvari nisi vešč najbolje da stopiš do odvetnika.

Bistvo je pa v tem, da na tisti parceli ležijo posmrtni ostanki ljudi. Eni mogoče ne veste kaj je pieteta, zato obstaja slovar in si oglejte ppmen te besede.

Jasno, da imaš ti določene finančne interese s to parcelo. Ampak živimo v civilizirani družbi, kjer velja nek sistem vrednot. Pieteta je še vedno višja vrednota of kapitalističnega dobička, zato bo treba te posmrtne ostanke oz. umrle osebe najprej ustrezno pokopati, potem pa boš lahko s parcelo počel kar pač želiš.

Verjamem, da ti to ni všeč, ampak v naši družbi, ki zagovarja določene vrednote je pač tako. Zato verjamem, da boš kot zrel posameznik počakal, da se zadeva reši v skladu z našimi vrednotami. Seveda ni pa nič narobe, če državi težiš, da zadevo čimprej reši. Ne samo zaradi tvojih interesov, pač pa predvsem zato, ker tudi država na ta način izraža pieteto do pokojnih.

Če pa komu to ni všeč, pa lahko po hitrem postopku spakira v kakšno drugo državo, ki ima drugačne vrednote. >:D



No no, meni je to vse jasno. Teh vrednot, pa ta država ne spoštuje ravno najbolje. Glede na to, da v 20 letih niso uspeli poslati niti obvestila in sem po naključju prišel do teh informacij. Vmes je bilo tudi to grobišče nevede večkrat oskrunjeno na različne kmetijske načine.

Očitno sem pa kot posameznik veliko bolj zrel kot država, ki se skriva.

Svojo zrelost bom moral sedaj dokazati še s časovnim in finančnim vložkom.

zee ::

Odgovori so bili podani. Zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sanacija razpršene poselitve

Oddelek: Loža
212439 (793) trancer01
»

Kako pod vlado Mira Cerarja v Sloveniji nastaja nova politična policija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
12532602 (25001) poweroff
»

Zakaj moramo spoštovati mrtve? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14935047 (31512) kr1ženska
»

S 1. januarjem dražje subvencionirane mesečne vozovnice za dijake in študente

Oddelek: Problemi človeštva
284691 (3779) Kamran
»

Policija: do podatkov smo prišli vedno in tudi prišli bomo (3) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7727502 (24379) enadvatri

Več podobnih tem