» »

Kateri jezik je bolji?

Kateri jezik je bolji?

cahahopie ::

Kater jezik je bolji in bolj einfach?
Kateri od teh štirih ? Pascal, C/C++, Delphi, Basic?
Velikokater prav, da je C/C++ zajeb... a men se ne zdi preveč. Nekateri pravjo, da je Delphi najbolj logičen. Spet en pravjo, da je Pascal kot latinščina (izumrl jezik) in, da je Basic pač samo za programe.
Kaj sedaj? Komu verjet? Men se zdi, da je C/C++ še najbolj univerzalen jezik. Glede Delphija pa ne vem, ker ga ne poznam. Poznam kdo kak fajn Compiler za Delphi, ki bi bil po možnosti vsaj do 20Mb velik (več ne... samo 56K modem, analogna linija) in ne kakšnega Borlanda Delphi Trial 5, ki je 76 Mb velik, da o 6 ne govorimo.:\

hatch ::

Ce ne znas programirat se ne sili. OK?! Ze tako je prevec nespodobnih wannabejev...

cahahopie ::

Ehh... spet sem kaj tazga zinu, da zato izgledam, ko en lajek. Učim se... O.k.? In bom znau. btw... saj sem še komi 17.
No... odgovorte na zgornje...:\

ABX ::

Španski pa tudi Portugalščina je kr kool.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

|ViPeR| ::

No, jest sem se tud glih začev učit programirat in pravjo, da je Pascal za začetnike kr dobr, baje je dobra podlaga za Delphi/VB.:\

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

MAX34216 ::

:\
Pascal je zguba cajta. Začni z Visual basicom, ki je zelo lahek za začet, nato pa prešaltaj na c++. Vsaj jaz sem tak način izbral
:))

Monster ::

ja neki tazga nared VB pa C++... Sm če pa bi rad delu igrce pol pa kr na VC++ pa C++ pa mfc idi ker bo to še najbolje za tebe...
Ka zaboga...

cahahopie ::

Vem kaj je Pascal (blak!), vem kaj je VB ( sem meu Visual Studio in sem se mal pisu in risu), pa zdej tud C++ berem/programiram. Toda.... kaj z vraga je Delphi? V katere namene ga je najbolje korisit, v čem je prednost pred drugimi? Ali pa je spet prišel izpod prstov nekega domišljavca, ki ni imel kam s prostim cajtom in nam zatežil življenje še z enim skriptnim jezikom. Samo, da se pol mi kregamo kater je bolji.:\

Monster ::

delphi je kurac, kar se mene tiče se delaj kot da ga ni.. Posnemuje VB, pa hkrati hoče biti neki c++.. izpgibaj!!!!!!
Ka zaboga...

Khey ::

Tkole: Visual Basic je totaln podn, da ni vecjega. Mene kr glava zaboli k vidm ta program.
Itak, da je najboljsi C++/C, takoj zatem pa je Delphi,k je mal enostavnejsi (jst najvec delam v Delphiju, k je pac najboljs, pa slpoh ni tolk lamerski kokr se bodo eni prtozil).
Pa se neki , Delphi dela podjetje Borland, ne pa en k mu je blo dolgcajt. Tnx, da mi ni treba bedne M$ Studie uporabljat, tko da vse od Borlanda uporabljam za programiranje

cahahopie ::

Hehe..:D
Zdaj pa še malo VB kode...
___________________________/*
Public Function grafkubne()
Static a, b, c, x, y, p, q, D
Cls
DrawWidth = 2
Scale (-20, 20)-(20, -20)
Line (-20, 0)-Step(40, 0), vbBlack 'x os
Line (0, 20)-Step(0, -40), vbBlack 'y os
Line (-1, 1)-Step(2, 0), vbBlack '1 enota na y osi
Line (1, -1)-Step(0, 2), vbBlack '1 enota na x osi
a = Text4.Text
b = Text5.Text
c = Text6.Text
x = 0
If IsNumeric(a) And IsNumeric(b) And IsNumeric(c) Then
DrawWidth = 7
Do 'Narišemo graf v pozitivni smeri x>0
y = (a * (x ^ 3)) + (b * x) + c
PSet (x, y), vbBlue
x = x + 0.01
Loop While x < 100
Do 'Narišemo graf v negativni smeri x<0
y = (a * (x ^ 3)) + (b * x) + c
PSet (x, y), vbBlue
x = x - 0.01
Loop While x > -100
With Font 'Podpis
.Name = "Viner Hand ITC"
.Size = 12
.Bold = True
CurrentX = 14
CurrentY = -18
Print "Aleš Tamše"
End With
'Zračunajmo še teme
If a = 0 Then
MsgBox "Teme ne obstaja"
Exit Function
End If
p = (-b) / (2 * a)
D = (b ^ 2) - (4 * a * c)
q = (-D) / (4 * a)
PSet (p, q), vbGreen
MsgBox "Teme je v točki T(" & p & " , " & q & ")"
Else
MsgBox "Vnesite število!"
End If
End Function
Public Function grafkvadratne()
Static a, b, c, x, y, D, p, q
Cls
DrawWidth = 2
Scale (-20, 20)-(20, -20)
Line (-20, 0)-Step(40, 0), vbBlack 'x os
Line (0, 20)-Step(0, -40), vbBlack 'y os
Line (-1, 1)-Step(2, 0), vbBlack '1 enota na y osi
Line (1, -1)-Step(0, 2), vbBlack '1 enota na x osi
a = Text1.Text
b = Text2.Text
c = Text3.Text
x = 0
If IsNumeric(a) And IsNumeric(b) And IsNumeric(c) Then
DrawWidth = 7
Do 'Graf v pozitivni smeri x>0
y = (a * (x ^ 2)) + (b * x) + c
PSet (x, y), vbRed
x = x + 0.025
Loop While x < 100
Do 'Graf v negativni smeri x<0
y = (a * (x ^ 2)) + (b * x) + c
PSet (x, y), vbRed
x = x - 0.025
Loop While x > -100
With Font 'Oblika pisave
.Name = "Viner Hand ITC"
.Size = 12
.Bold = True
End With
CurrentX = 14
CurrentY = -18
Print "Aleš Tamše" 'podpis
' Zračunajmo še teme
If a = 0 Then
MsgBox "Teme ne obstaja"
Exit Function
End If
p = (-b) / (2 * a)
D = (b ^ 2) - (4 * a * c)
q = (-D) / (4 * a)
PSet (p, q), vbGreen
MsgBox "Teme je v točki T(" & p & " , " & q & ")"
Else
MsgBox "Vnesite število!"
End If
End Function
Private Sub Command1_Click()
grafkvadratne
End Sub


Private Sub Command2_Click()
grafkubne
End Sub


Private Sub mizhod_Click()
Unload Form1
Unload Form2
End Sub


Private Sub mračunanje_Click()
Form2.Show
End Sub

*/
Tole izračuna logoritem...od nekega števila.
Tole mi je poslal sošolc, ki je trčjen na VB.. jaz pa bi rad tole predelal v C++ kodo. Hemm... ?!?!:D

hatch ::

Borland je slow z updati, tako da katerokoli verzijo dobis je compiler zastarel. Borlandove reci smo uporabljali vcasih, ko mu microsoftovi compilerji niso segli do kolen. Sedaj ga pa mocno prekasajo.

NoUse4AName ::

delphi je pascal za windows, VB je pa bedn.

andrej ::

NOBEN jezik NI beden. Vsak sluzi svojemu namenu. VB je cool za ucenje in hitro izdelovanje programov. C za pisanje gonilnikov, c/C++ za zahtevene programe...

Vse je odvisno od tega, kaj potrebujes. Ce hoces naredit na hitro nek user interface ziher nebos uporabo cistega C-ja, ne gleda kako dober je jezik. VB je v tem primeru dosti boljsa izbira...

Za ucit je pacal, VB, Delphi cisto dovolj. C/c++ pa sta za cisto zaceno ucenje algoritmov in razumevanje programiranje tezka.

ruph ::

Ehem? Kako lahko cloveku predlagate nej se gre ucit VB potem pa gre na VC++. To je isto kot ce bi sel iz okopavanje krompirja na obiranje jabolk. Pa sploh nimam v mislih ker je boljsi ali slabsi. Samo sama sintaksa je cist in popolnoma drugacna. Recimo na drugi strani je Delphi zelo primerno orodje. Naucis se lepo pisat programe, pa se sintakticno je zelo podoben c++, poleg tega pa ni zahteven. Pa se vse strukture pozna, ki so spet zelo zelo podobne c++. Tako da je IMHO zelo primeren za zacetnike. 8-)Basic na drugi strani je basic, ce znas basic pa hoces znat c++, mores vse na novo. Vem po svojih izkusnjah. Namrec vedno sem programiral v c++, dlphiju, javi, php, skratka v programskih jezikih ki imajo dosti podobno sintakso, dokler se nisem moral nauciti pisanja ASP-jev (vem da se da pisat tut v javascriptu te zadeve, sam ni tutorialov za javascript, pa mal lesen se mi je na tujem ozemlju s svojim orozjem borit, ko vem da je optimizeran za cist neki drugega) z svojim VBScriptom. Jetra!;(( Vecina mojih napak je izhajala iz razloga, da sm za vsako vrstico hotel napisati podpicje. Pa da ne omenim da sem pol ure brskal po helpu kako funkcijo poklices, pa kako while zanka dela. Doh!:\

Pa v delphiju uporabljas object pascal. Torej delphi je orodje v katerem uporabljas pascal. Tako kot je Visual Basic orodje za basic. Pa algoritme lahko pises povsod, ne sam v c++. C++ ponuja samo neskoncno kompleksnost in tretnutno je najbolj new-age low-level jezik. Vcasih so igre pisal v asemblerju, zdej jih v c++.>:D

Pa andrej zdej se uporablja samo se c++. C is out! Tut za gonilnike je c++. Razlik med c++ in c je kr neki, sam se vedno je to isti jezik. Tko kot so winsi XP se vedno winsi, tko tut program napisan v Cju prevajalnik za C++ cist lepo prevede, obratno pa ne gre :))
Until next time...
http://ruph.sopca.com/

hatch ::

Dejstvo je, da je VB neprimeren za ucenje.. ce kdo misli drugace naj se fukne v Savo.
Jezik za ucenje, mora biti zelo strikten pri sintaksi, ne sme dopuscati mesanja tipov in spuscat mora errorje in warrninge za vsako malo napako.
In to pascal je.
Deplhi precej zafuka s nestriktnimi prioritetami... in zanic compilerjem.

andrej ::

ruph: ne gre se za to, da nekoga direkt naucis jezika. Najprej ga je treba naucit pravilno razmisljat, algoritme napisat v pseudokodu, etc. Ko to enkrat znas je uporaba kateregakoli jezika samo se uporaba pravilne sintakse.

Jaz ne uporabljam samo c++. Khm, z c++ z gonilniki ne bos ravno dalec priso. Vse zadeve na zelo nizkem nivoju bom moral speljat z c-jem. tudi winsi so na najnizjem nivoju nekaj asm-ja in c-ja. c++ je uporabljam samo na visjem nivoju...

Monster ::

mater znate biti delfijaši zateženi pa zagledani v tale svoj kurčev delfi ne(ber: naslpošno nerazgledani)... Ka ma delfhi... NČ nč ekstra nč novga slabe ccompajlerje pato ne.. Vsi MS produkti so vsdaj če ne druzga od istega proizvajalca ko dela OS na katerem bojo ti programi lafali ne. se pravi da bojo verjetno naredil dobr compjler pa to in da ziher delalalo. Tale borland sm spi neki serye na slow vaj(OS tud nima :)) )... VB je cool sploh 7.00(VS 7 .net beta 2) so dal noter veliko novega res veliko čist drugačnejši pristop in vam povem DA bo VB rulla ne... Za igrce pa driverje ps eve da se usajo kakki LOW jeziki(ne po učinkovitosti nego po uporabi la kak bi reku), ker moraš z njimi dobiti vsako pa še tak bedno iformacijo....


...Valda da je bolje da te opozori za vsako najmanjšo napakico, se drgač pa ti ko se skompajla nič ne dela ne... Poleg tega je to šola lepega programiranja pa da VEŠ ka delaš...
Ka zaboga...

Loki ::

catahopei kaj pa kaksno internetno programiranje ala PHP, ASP, ColdFusion???
I left my wallet in El Segundo

cahahopie ::

:D
Kmal pa se bomo začel fajtat.:D
Jaz se učim in prisegam na C++. Sprva sem mislu Pascal obdelat/se naučit, pa se mi zdi zamudno (prvo Pascal, da vse skup skapšam in pol še iskat podobnosti).
Mam engl. bukvo "Teach yourself C++ in 21 days" in sem pri 6 dnevu (začne neki bluzit o classes). Res pa je, da sem za 1,2 in 3 dan porabu en dan. Za 4 in 5 , posebaj 5, pa sem porabil kar cel teden. Veste... pa le ni tok einfoch!
Pa še enkrat bom mogu obdelat 5 dan da mi bo res kapnal v glavo (govori o funkcijah .. lokalne in globalne funkcije, protipi funkcij al kaj je že in bla bla... ).:\:D

cahahopie ::

Roberto... neki sem probu s PHPjem...
Pa me je minal. Zato sem se odočil takole....
Prej se naučim C++, da bom lahko sam spesnil kak program za računanje logaritmov, in vseeh funkcij. Nardil kak tetris, da bom lahk igrav pametnjakoviča pred mojimi sošolci, nato pa šel na PHP, ki bi ga rabu vedet za izdelavo strani.
A v bistvu ga niti ne rabim.... PHPja.
Glej... če pa je že vse praktično narejeno.
Zakaj bi pisal lasten forum če lahko DLjaš phpBB? In ga inštalaš v 5 minutah? Zakaj bi pisal cel pejđ v phpju če lako uporabim php nuke...
Pejđ je pač pejđ. Igra pa ni igra in program ni program. In veš zakaj? Ker v Credts piše tvoje ime. Na tvojem pejđu pa lahko vseeno piše tvoje ime, pa se nobeden ne bo oziru, zakaj pa piše spodi na forumu phpBB in kdo ga je naredu.
Logično ne? :D

Loki ::

sej ne obstaja sam PHP.
Sej mas se ASP, ColdFusion (je ful lazji od php, se ga ucim tut sam), JSP..., da o Javi sploh ne govorimo.
I left my wallet in El Segundo

ruph ::

Andrej: ti pa ne ves najbolj kaksna je razlika Cja in C++, a ne da ne? A mi lahko poves en modern kompajler trenutno k kompajla samo C, C++ pa ne? Pa gonilnike lahko pises (ce jih pises za winse sevede) v Visual C++ uporabljas pa DDK (diver development kit) od microsofta. Pa dvomim da so winsi napisani v C in assemblerju, ce so lahko v C++ in assemblerju, poleg tega pa dvomim da ti ves v cem so napisani. 8-)

Drugace je pa res, za ucenje je najboljsi en strog jezik, ki ti ne dovoli grdega in slabega programiranja. Pa kdor se uci programirat se nej uci se dokumentacijo pisat zraven.0:)

Pa uni k pravte da je basic boljsi od delphija, a se zavedate kok pocas dela program napisan v basicu?
Pa btw jest programiram v visual c++. >:D

Ce uporabljas visual studio .net in si pristas VB potem raje uporablji C#, ker je isto kot basic, samo da je
koncni izdelek hitrejsi in se program je manjsi. :)
Until next time...
http://ruph.sopca.com/

hatch ::

ruph: GCC in bodi tiho.
Spili tipa Quake3 so napisani striktno v Ansi-Cju.. driverji so pa pisani v C + inline assembler.

cahahopie ::

C++ rulz:D
Hmm... nisem mislu, da bom ofnu tako debato!
Mene tud mal zanima tale game programing. Poznam en programčič Dark Basic s katerim se lahko lepo naučiš game programinga.... fora je sam v tem, da je skriptni jezik.... kdo drug kot basic. Mene zanima če obstaja npr. kaj tazga kot Dark C++ ?:D

ruph ::

hatch: GCC kompajla tudi C++!;(( A ni mogoce narejena v ANSI-C++ standardu?

In kaj ima C++ kar C nima (kaj in od katerga jezika je to pobrano):
Objektno orintirano programiranje (izvor: Simula67), preoblozeni operatorji in zmoznost deklaracije spremenljivke kjerkoli v kodi(izvor: algol68), kalupi (izvor: ADA), upravljanje z izjemami (izvor: ADA in ML), ....
Tole sem povzel iz knjige "Matjaz Prtenjak: C++ za velike in male". Dobra knjiga za c++ drugac :))
Until next time...
http://ruph.sopca.com/

andrej ::

ruph: lepo, da se tu in tam znajde nekdo, ki dvomi vame :)

Gremo lepo po vrsti.
1. razlika med c in c++:
- V C-ju moras deklarirat spremelnjivke preden jih uporabis. int i = 2 ne pici.
- C nima konstant (#define TRUE 1)
- C nima overloadanja operatorjev, drugacne strukture, I/O sistem, memory allocation, etc.

2. A poznas kak kompaljer, ki kompajla samo C, c++ pa ne?
hm ne, pravzaprav niti ne poznam tako zelo dosti kompajlerjev, ma to sploh ni tak pomembno.

3. Pa dvomim, da so winsi napisani v C in assemblerju...

Ti kaj dvomi. Priporocam ti, da si preberes kaksno knjigo o arhitekturi Windows sistemov. Recimo Inside Windows NT, Inside Windows NT, 2nd Edition, Inside Windows 2000 Third Edition. V njem bo naso marsikaj, kaj se ne ves :)

Med drugim tudi, da so je najnizji nivo vecinoma napisan v C-ju, najbolj kriticni deli (s performancnega stalisca) pa v asemblerju. Seveda je velik del kode napisan tudi v C++, amapk to je bolj zgornji del sistema...

Da nebos rabo kupit knjig, sem naso en lep link zate:
"Device drivers and the Kernel use the HAL to interact with the computer's hardware. The HAL exports its own API, which translates abstract data into processor-specific commands. NT is portable across processor types because processor-specific code is restricted to the Kernel and the HAL. This situation means that when NT is ported to a new processor, only the Kernel and the HAL must be converted. The rest of NT's code is written in C and C++ and can simply be recompiled for the new processor."

http://www.win2000mag.com/Articles/Inde...

Glede pisanja gonilnikov pa bi blo tudi dobro prebrat kaksno knjigo. Sicer lahko v C++ se tudi kaj napises, ampak C je se vedno za najnizji nivo...

Bodi pozoren na "C compiler"!

"
Getting Started with Windows Drivers: Windows DDK

Building a Driver
The Windows DDK includes an environment for building drivers that closely matches the build environment used internally at Microsoft(R). This environment includes various tools useful in developing drivers, including build utilities (build.exe and nmake.exe), a C compiler (cl.exe), and a linker (link.exe). The Build utility automatically invokes nmake, the compiler, and the linker according to the command-line options you specify.
"

Tako, veliki finale:
NABOLJ POMEMBEN DEL :

"
MOST OPERATING SYSTEM COMPONENTS ARE CODED ENTIRELY IN C,

[point made, premor, globoko vdihni in izdihni]


with only small pieces of the HAL and Kernel written in ASSEMBLY LANGUAGE,


[se en premor]

so that the operating system is readily portable across hardware platforms. A kernel-mode driver

SHOULD ALSO BE WRITTEN IN C


[I rest my case. vse je s tem povedano...]

so that it can be recompiled with a system-compatible C compiler, relinked, and run on different Windows platforms without recoding parts of the driver or replacing modules in the driver.

"
http://msdn.microsoft.com/library/defau...

Upam, da mas za danes dovolj lekcij... naslednjic pa ne rabis vec dvomit :)

Res je, da gonilnike lahko pises v Visual C++, ampak to je samo orodje. Znotraj njega lahko brez problema pises ciste C programe / gonilnike.

4. Pa dvomim, da ti ves v cem so napisani.

Oh kaksna napaka prijatelj moj. Glej tocko 3 in se cudi.

Ampak, to kar si reko, da je C# isto kot basic, pa si cisto mimo vsekal...

Se najboljs si povedal, da se mora vsak zraven naucit tudi dokumentacijo pisat...

Elton ::

cahahopie: Programiral sem že v vseh jezikih, ampak niti enega ne znam dobro.
Sicer pa, če si že kaj programiral (v C/C++) ostani na C-ju, ker se z njim da programirati vse, kar se da tudi z drugimi.
Meni je sicer najljubši Pascal, vendar je res že zastarel. Sicer pa je Delphi "visual Pascal".

Kar ostani na C/C++ in ga preštudiraj "do konca". Probaj C++ Builder!

Monster ::

ja chachacopie al neki upadm da si se odloču ka boš naredu:D:D


Čist tak ne NAJBOLJŠE TI JE DA SE VSE JEZIKE NAUČIŠ, pol pa boš vidu8-)
Ka zaboga...

NoUse4AName ::

hatch: ja q3 je pisan v ansi c, ampak to je zaradi tega ker je JC navajen na ansi c(sam je tak reko) ne zato ker bi bil c++ slabsi. Nasljednji pogon ki ga dela je pisan le in samo v c++, isto pri unreal2 pogonu in liltechu.

cahahopie ::

Torej razlog več, da ljubim C++!:D
Hemm.. imam en štosen problem.
Glejte moj sošolc (ki je trčen na VB in obvlada Pascal), mi je poslal nekaj vrstic kode, s katero bi naj zakodiral računalnik. Torej morem nekaj postariti v autoexec.bat .A jaz bik/butl/idiot sem šel njegovo Pascalovo kodo šel kar pisat v autoexec. In nato sem se pol ure tolko ob zid in se nato spomno... pomen compilerja in vsega tega...TOREJ! V autoexec morm vpisat binarno kodo.
O.k. A mi lahk hehe kdo pove... kako pa ASCI sprementi v binarno? Reku mi je, da morm tole pisat v dos pascalu in ne v kakem visual svarci.. (npr VIsual C++, če želim kodico spremenit v C++-ovo... a ker to ne nameravam... bom kar tole pascalsko spisal v enem pascalovem compilerju...a fora je..... Ravno zdaj si DLja Bloodshedov Pascal 1.8 .. in me zanima kako pol spremenit v binarno v tem programu? Al ne morm? Rabm to pisat v dosovskem/terminalskem compilerju? Haa??'
Ste me kaj zastopl? Pišem kot pijan.:D

hatch ::

Ansi-C je sedaj referenca za C... C ni vec tisti stari trdi jezik kar je bil.

g++ ni gcc.

Edina stvar, ki jo v c-ju pogresam je enostavno-avtomaticno allociranje pomnilnika... (ukaz new v c++)
Glede ostalih pomankljivosti se je Andrej zmotil.

andrej ::

hatch:v katerih podrobnostih?

Monster ::

chchaci.... Pejd na kurčev C++ pol pa mal na VC++ pol pa na OpenGL pa pa DirectX(spet en oreng debata, sm bo zdejle počaš directX zmagu)...

Pa fajn programiri ne
Ka zaboga...

cahahopie ::

Btw.. nisem ne chaci in ne kaj podobnega... sem cahahopie.
Kako si boste lažje zapolnal.
Pišem se Pohajač (no zdaj pa veste, in NE pišem se Pojahač, kot si nekateri tolmačijo)...in če obrneš...dobiš Čajahop... in odvzemeš kljukico (www...ne podpira šumnikov). Torej... dobiš Cajahop (moj uraden nick na ircu ali Caja za frende)... nato dodam -ie, ker se lepše sliši .. torej Cajahopie (to je moj drug uraden nick za Zone, in za forume). Zakaj pa cahahopie? Ker... je to.. tiskarska napaka, na katero pa sem se že lepo navadil.
No... konec teženja.:D
Sedaj pa o stvari, ki zajema to temo:
Torej "I love C/C++ (kaj je s katerim in zakaj, me ne zanima, C je pač njegov starejši brat:D)
Sedaj lahko odprete še temo, ki jo je predlagal oseba nad tem postom. BIlo bi zanimivo.... in moj thread bi obsegal že počasi drugo stran.:D

O.k. Zdaj bi še pa nekaj vprašal (no.. lahko bi ga postavu v kak drug thread... a vseeno)
Kaj je zaboga narobe s tole pascal kodo?!??!
Javla mi Syntax error v 12. vrstici!8-O
PROGRAM KODA;
USES CRT;
VAR X: STRING;
BEGIN
CLRSCR;
BEGIN
WRITE ('Dober dan! Prosim vpisi geslo.');
READLN (X);
IF X >< 'nepovem' THEN
WRITELN ('A-A! Napacno geslo! :)');
END;
UNTIL X = 'nepovem' {no, tule je ta 12. vrstica, z ; ali brez, ko je enako}
WRITELN ('Dober dan Gregec!');
END.

Haa? Ima kdo kakšno idejo?
P.S. Pa še veselo nadaljno debatiranje/kreganje.:D

|jebiveter| ::

Nauči se podpisovanja! Napisal si 15 vrstic pa že ne morem videt kolk BEGINO-ov pa kolk END-ov maš!!!!

Prvo pravilo v pascalu - za vsak begin mora bit en end, če ga ni je nekaj narobe!
Pri sintaksi za REPEAT stavek boš videl tisti "until" ki si ga napisal.
If stavek ni zanka temveč pogojni stavek, ki se izvede samo enkrat.

Preden se vržeš v vode Programiranja si malo poglej help-e
zrave Pascal-a.Priporočam Turbo Pascal 7, iz pomožne kode se boš hitro naučil kakšna je "pravilna" oblika programa.
Its nice to be important, but its more important to be nice!

cahahopie ::

Japote! Če naj bi bila tale kodice iz ene bukve (Nauči se Pascal... bla bla... bedno). Torej s tole kodico ne more bit nič strašno narobe... zato, KAJ JE NAROBE??:D

cahahopie ::

Pozabu sem napisat REPEAT med CLSCR in BEGIN.
Toda... kljub temu mi javla napake. Pri IF X >< 'nepovem' THEN in pri END.
Kaj je wrong?:\

Patko ::

Ce namest drucga begina pises repeat bo mnogo bolje:D

Tkole:

program koda;
uses crt;
var
x: string;
begin
clrscr;
repeat
write('Dober dan! Prosim vpisi geslo.');
readln(x);
if (x<>'nepovem') then
writeln('A-A! Napacno geslo! :)');
until x = 'nepovem';
writeln('Dober dan Gregec!');
end.

ruph ::

Andrej: si se pa razjezu fant pa se zagrizu v knjige. Lepo lepo. Za windowse nikoli nisem trdil v cem so pisani. Samo v casu objektnega programiranja, se mi zdi zelo cudno da so pisani se zmeraj s strukturno usmerjenim jezikom.
Za DDK uporabljas Visual C++ kompajler, ki podpira c++. In ce je A deluje z B in B podpira C, potem iz tega sledi, da lahko pises v C++.

No vec ali manj si pisal ne da se jih pise, ampak da se jih da. Res je, lahko pises c v visual c++ ampak ali res kdo to hoce? Kaj pa prekrasni objekti? metode? overloadanje operatorjev?

Pa v Cju lahko allociras pomnilnik.
Until next time...
http://ruph.sopca.com/

andrej ::

ruph: Mores vedet, da so windows NT zaceli pisat ze leta 1988. Ena glavnih nalog je bila portabilnost na vec arhitektur, zato so izbrali C.

Driverje se pise v Visual C++ (ali kje drugje ce hoces) in se uporablja samo C. Ma overloadjanj pa te zadeve pri driverjih nimajo veliko pomena...

Drugace pa razen pisanja driverjev se C res dosti ne uporablja vec... V c lahko alociras mem.m, vendar so dolocene razlike kot v c++.

hatch ::

objekti so oblecene strukture.. strukture so pa samo urejene spremenljivke.. in spremelnljivke so alociran pomnilnik.

3/4 vas sploh ne zna uporabljat objektov brez wizarda, da ne bi govoril o tem da sploh ne veste kako delujejo. (sploh tisti jaki VB freaki, ki se imajo za bogove)

Ne vem od kod vam ideja, da je z objekti lazje delat... najlazje je delat v tistem v cemer znas. V win32-c mi je osebno lazje napisat message handler, kot se jebat s konstruktorji in destruktorji.. pa se hitreje deluje.

za vse ki niste obsedeni z objektnim programiranjem, priporocam uporabo lcc-win32 kompilerja, ki je dalec najboljsi win32 kompiler.
http://www.cs.virginia.edu/~lcc-win32/
je redno updatan in vsebuje podporo za directx8, opengl in vse ostale stvari, katere ima VC. source se pa tudi brez tezav skompila v VCju.

Senitel ::

Nevem od kod nekaterim ideja, da z objekti NI lažje delat... Praktično VSI 3D engine-i so že lep čas pisani v C++... Half-Life, Serius Sam, Unreal 1, Unreal Tournament, Unreal 2,.. Vse to je pisano zelo zelo striktno objektno. Engine od Quake 3 je sicer res še vedno pisan v C-ju (na Carmackovo željo) vsa preostala koda je C++...
Ni vsa fora C++ a v tem, da imaš konstruktorje in destruktorje, OK??

ruph ::

Objekti niso lazji, baje jih ljudje, ki so oz se vedno programirajo se vedno v "starem" nacinu tezko razumejo in uporabljajo. Predvsem drugo.

Fora je v tem, da je objektno programiranje bolj pregledno, bolj pruduktivno, pa bolj domace (okrog nas so sami objekti). Poleg tega so pa izredno primerni za timsko delo. Mas objekt, ga uporabis in te zraven sploh ne zanima kaj je v njem. :))Pa hatch pod objektnim programiranje ne mislim mesiđ handlerje.>:D

Hatch: pa kaj je tvoj problem z VBjem? Ti je mamo posilu k si bil mejhen? :PVsak nej programira v cemer hoce in koker hoce. Power to the people! :D

Pa btw.. casovno kriticno kodo v basicu se da napisat v c-ju in skompajlat v activeX. 8-)

Andrej: verjetno je res ovreloadanje opretorjev neuporabno pri pisanju driverjev :))
No pa smo se ksor pobil na tem topicu. Mogoce bi mogl umirit vse ksupi, pa se nehat prerekat glede jezikov. Konec koncev je vsak primeren za tisto kar dela, eni so boljsi tuki drugi tam. Privrzenci bomo pa verjetno vedno zagovarjal svoje in pluval na druge. komi cakam na cajt, ko ne bo vec pomembno v cem programiras, samo da programiras. 0:)
Until next time...
http://ruph.sopca.com/

hatch ::

Ruph.. zaradi takega razmisljanja pa je toliko ZANIC aplikacij.
Prgoramira naj kdor programira dobro.
Ne pa da folk pise en butast log parser v delphiju da je exe dolg 500kb... ko pa lahko napisem identicen program v c-ju, ki bo dolg pod 10kb.

andrej ::

hatch: ce bi vsi tak razlisljali, potem dobrih programerjev sploh nebi blo. Vsak zacne na koncu in nima pojma, vendar se nauci pisat dobre aplikacija. Vsaka prva aplikacija je sranje. Ampak clovek se uci na napakah...

sama velikost dostikrat tudi ni najbolj pomembna. vcasih je bolj pomembno, da mas nahitro nekaj napisano, ker rabis takoj in ti ucinkovitost ni tako pomembna... Idealno bi seveda blo, da bi naredo program v eni minuti, dolg 1 KB in bi stall 0.0 SIT, ampak to ne gre. Obicajno rabis kompromis med zmogljivostjo, hitrostjo, ceno, etc...

Monster ::

ja itak da ne.. Ka pol če j e program dolg 500kb al pa 10kb, se si boš čez čaš si bo čez čas sam gor prišu ko kdaj kaj druzga sprobu ni bo pol pač vidu, da so nekateri jeziki pač primernejši za neke stvari NIČ NI POPOLNO itak ne.... S cajtom se VSE naučiš al pa velik če je volja... Pust naj sprobava
Ka zaboga...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visual Basic.NET - za začetnika ?

Oddelek: Programiranje
304603 (3722) mHook
»

Visual C++ oz. Basic ali Borland Deplhi 7?

Oddelek: Programiranje
382459 (1864) BBB
»

Nekaj o programiranju (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
515386 (4526) alesrosina
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
846267 (4865) Thomas
»

Z čim začet?

Oddelek: Programiranje
422916 (2286) andrej12

Več podobnih tem