» »

2. ponudba za delo

2. ponudba za delo

Marelica ::

Zivjo,

Zadnje tri mesece sem preživel na Mojedelo in ostalih zaposlitvenih straneh v iskanju dela. Kakor se rado zgodi, pa sem po tem, ko sem se praktično dogovoril z delodajalcem, dobil še drugo ponudbo za delo.

Vem, da bi bilo nekorektno delodajalcu s katerim sem načeloma dogovorjen, odpovedati dogovor, vendar je ponudba pri drugem delodajalcu ponudba zelo dobra (osnovna plača 30-40 % višja, več možnosti za razvoj kariere, boljša pozicija).

Pri prvem pa so pogovori tako daleč, da imam že organiziran zdravniški pregled.

Je sploh izhod iz te situacije ali ne? Počutim se grozno, saj ne želim izpasti povsem neprofesionalno, po drugi strani pa so pogoji pri drugem podjetju zares dobri.

Kaj bi naredili v podobni situaciji.

Hvala lepa za mnenja..

Gejspodar ::

Zdravo,

Dokler ne podpišeš pogodbe o zaposlitvi nisi potencialnemu delodajalcu dolžen nič. Pravilno človeško (in profesionalno) bi bilo, da se prvemu delodajalcu opravičiš in pojasniš zakaj odstopaš od ponudbe.
Ljudje načeloma razumejo, da se v službo hodi primarno zaradi denarja, prav tako pa te ne bodo potencialni slabi odnosi z neko firmo stali ničesar.

Vzemi boljšo ponudbo, vedno.

Bud_Bundy ::

Jaz sem imel že opravljen zdravniški pregled in varstvo pri delu, pa so me potem 1 mesec ignorirali, nato pa celo povedali, da me ne rabijo. Tako, da ni noben problem, dokler nimaš podpisane pogodbe MORAŠ iskati službo.

mertseger ::

Enostavno poveš da si dobil precej boljšo ponudbo. Samo sigurno si uredi pogodbo pri drugem da ne boš na koncu pri obeh zvisel.

BALIST4 ::

Povej mu čim prej da te odjavi

gost987 ::

Prvemu najprej reč, da imaš trenutno covid, da se kupiš čas. Ta čas moraš z drugim podpisat pogodbo.
[url=http://www.zasebnidetektiv.si/]

tikitoki ::

Marelica je izjavil:

Zivjo,

Zadnje tri mesece sem preživel na Mojedelo in ostalih zaposlitvenih straneh v iskanju dela. Kakor se rado zgodi, pa sem po tem, ko sem se praktično dogovoril z delodajalcem, dobil še drugo ponudbo za delo.

Vem, da bi bilo nekorektno delodajalcu s katerim sem načeloma dogovorjen, odpovedati dogovor, vendar je ponudba pri drugem delodajalcu ponudba zelo dobra (osnovna plača 30-40 % višja, več možnosti za razvoj kariere, boljša pozicija).

Pri prvem pa so pogovori tako daleč, da imam že organiziran zdravniški pregled.

Je sploh izhod iz te situacije ali ne? Počutim se grozno, saj ne želim izpasti povsem neprofesionalno, po drugi strani pa so pogoji pri drugem podjetju zares dobri.

Kaj bi naredili v podobni situaciji.

Hvala lepa za mnenja..


Vzemi boljso ponudbo. Cisto enostavno. Tvoj prvi delodajalec bi brez pomislekov vzel boljsega kandidata. Ne vem koliko ljudi nategujejo z ne vem koliko pogovir, ko izbirajo. Daj sebe na prvo mesto.

tony1 ::

" Pri prvem pa so pogovori tako daleč, da imam že organiziran zdravniški pregled."

To pomeni, da si že podpisal pogodbo?

Če nisi, je vse skupaj stvar 1 telefonskega klica. Pokliči in povej, da greš drugam. Prva firma bo pač spušila nekaj desetakov, ampak to je pač operativno tveganje vsakega biznisa. Absolutno se ne sekiraj - če bi firma lahko dobila enako dobrega delavca za 40% manj bi te odj... ko keks.

Če si že podpisal pogodbo, pa pokliči in se probaj zmenit, in odkrito povej, da greš drugam (če nikakor ne bi delal pri 1. firmi ne govori o boljši plači, da ti ne izenačijo ponudbe :-)). Pameten delodajalec bo razumel, da od nemotiviranega človeka nima kaj dosti in ne bo kompliciral.

Če pa bi slučajno hoteli zaratiti, pa prideš na delo, daš odpoved prvi dan in ker imaš verjetno poskusno dobo, lahko odpoveš pogodbo z nekaj dnevi odpovednega roka (ne spomnim se, 3 ali 7). Skratka, 2. firmi pa poveš, da prideš k njim čez dober teden. Ampak, 99% je možnosti, da se boš lahko zmenil brez težav.

Marelica ::

tony1 je izjavil:

"To pomeni, da si že podpisal pogodbo?"


Podpisal sem "Pismo o nameri", pogodbo pa verjetno podpišem preden nastopim na delo čez dober teden.

Nisem pa prepričan, če bom v tem tednu uspel urediti pogodbo s strani drugega podjetja in malo imam slabi vest, ker sem pri prvem že vse dogovorjen.

tony1 ::

Marelica je izjavil:

tony1 je izjavil:

"To pomeni, da si že podpisal pogodbo?"


Podpisal sem "Pismo o nameri", pogodbo pa verjetno podpišem preden nastopim na delo čez dober teden.

Nisem pa prepričan, če bom v tem tednu uspel urediti pogodbo s strani drugega podjetja in malo imam slabi vest, ker sem pri prvem že vse dogovorjen.


Pismo o nameri ni nič zares obvezujočega. Dejansko smo imeli primer na forumu, kjer je delodajalec odjebal delavca, pa je imel to podpisano. Pokliči jih in povej, da te ne bo. Da ti ne bo nerodno, si že prej sestavi stavek: odpovedujem sodelovanje. Povej jim tudi, da jim boš poslal pisno odpoved pisma o nameri, in jim nato pošlji priporočeno s povratnico odpoved pisma o nameri. Napiši max. dve vrstici vse skupaj.

Na svojo vest in besedo pa čimprej pozabi. Gre za posel, ti skrbiš za svojo eksistenco, firma pa za svojo. Niste ne v žlahti in še manj poročeni.

(Mimogrede: firma št. 1 se bo pa morala tudi naučiti, da se ljudi pošlje na zdravniškega šele, ko imaš podpisano pogodbo o zaposlitvi. Pred mnogo leti sem točno tako sceno videl tudi sam. Na koncu sem jim po telefonu povedal, da me ne bo. In to je vse.)

V-i-p ::

Marelica: poslušaj tony1-a. Ni kaj za dodat. Podpis.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Magic1 ::

Pol leta je poskusna doba, v tem času se lahko kdorkoli premisli, vključno s tvojim delodajalcem. Kot so že omenili je odpovedni rok med tem časom en teden. Če na trgu zagusti boš prvi, ki bo letel, ker si nov in takrat te ne bo nihče spraševal, če ti je bad ob izgubi službe. Še naprej se pogajaj v drugi službi, magari še za boljše pogoje (npr. brez poskusne dobe, nedoločen čas). Ti lahko itak kadarkoli daš odpoved in ne samo v poskusni dobi, ker je normalni odpovedni rok le en mesec.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Furbo ::

Ne bodi pička in skenslaj prvega, valda boš raje kasiral za 3 mesece toliko, kot bi pri prvem za 4.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Valvoline ::

Poves prvemu cifro katero si dobil od drugega,lahko se kakega stotaka vec, ce bo pripravljen ponudit podobno ali vec nadaljujes, ce ne se zahvalis za sodelovanje.

Phantomeye ::

Če odmisliš denar pri obeh firmah, vprašaj se - katero delovno mesto ti je bolj pri srcu oz. na katerem delovnem mestu bi bolj užival.

Tudi, če ti prvo podjetje ponudi enako plačo kot pri drugi ponudbi - je to dovolj, da ostaneš glede na moj zgornji stavek? Če ne, odpovej, kot ti drugi pravijo.

IL_DIAVOLO ::

Ce si bil pripravljen delat za 40% manjso placo in nizjo pozicijo, potem ne vem ce je najbolj smotrno vzet službo, ki je nisi zmožen opravljati.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

korenje3 ::

Gejspodar je izjavil:

Zdravo,

Dokler ne podpišeš pogodbe o zaposlitvi nisi potencialnemu delodajalcu dolžen nič. Pravilno človeško (in profesionalno) bi bilo, da se prvemu delodajalcu opravičiš in pojasniš zakaj odstopaš od ponudbe.
Ljudje načeloma razumejo, da se v službo hodi primarno zaradi denarja, prav tako pa te ne bodo potencialni slabi odnosi z neko firmo stali ničesar.

Vzemi boljšo ponudbo, vedno.


tudi če podpiše lahko gre. samo delodajalec mu ni dolžan dat plače.
Če je plača 30-40% višja pač greš k drugemu. Pri nas se je to velikokrat zgodil.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Marelica ::

Hvala za vse nasvete in poglede na situacijo.

Samo še odgovor IL_DIAVOLO. Po izteku pogodbe za določen čas (nadomeščanje porodniške), sem iskal novo službo in po treh mesecih iskanja sprejel takšno, ki je nekako v "comfort zonu" (član ekipe, oddelka). Vem za kaj gre, podjetje je veliko, pozicija je primerljiva s tisto, ki sem jo imel, plača nadpovprečna, itd. Glede na to, da sem bil že tri mesece doma, je bila v tistem trenutku okej, saj si nisem mogel privoščiti pol leta ali več čakati oziroma iskati sanjske službe.

Nato me je preko LI kontaktirala gospa iz agencije in mi ponudila drugo pozicijo, ki je boljša (vodja oddelka), s kot zgoraj omenjeno tudi boljšimi pogoji. Izziv je večji, sem pa tudi dovolj ambiciozen, da bi ga sprejel. Tudi tu gre za veliko podjetje.

Ne gre torej za to, da dela ne bi bil sposoben opravljati, gre za večji izziv, ki mi je bil ponujen.

kuall ::

tale tema se mi zdi malo mim in sploh ne vem, kaj je njen namen razen to, da se je opu zaluštalo malo pohvaliti na slo techu, kako mu letijo ponudbe za delo. sprejmi kar ti bolj paše, ne moremo mi zate govorit. denar itak ni vse. en vidik je še ta, kakšna je verjetnost, da boš neuspešno opravljal delo. ker če ga boš raje ne sprejmi, ker bo sama zguba.

Marelica ::

V bistvu to res ni namen teme. Gre za to, da se mi to se ni zgodilo, poleg tega pa načeloma nisem ravno človek, ki bi prelomil dano besedo.

Spraševal sem povsem iz vidika nekoga neobremenjenega, kaj bi naredil. Poleg tega ponudbe ravno ne letijo, to se mi je zgodilo prvič.

Spraševal sem iz povsem etično moralnega vidika..

eventyrer ::

Če si siguren da je boljša ponudba povsem "sigurna", potem brez oklevanja sprejmi boljšo ponudbo, na trenutni službi pa povej da si pač zelo aktivno iskal zaposlitev in so ti zdaj odgovorili iz druge firme kjer ti pač ponujajo boljšo plačo in boljši karierni razvoj.

Marelica je izjavil:


Spraševal sem iz povsem etično moralnega vidika..


Pač kadrovski na trenutni firmi boš naredil ekstra delo. To je pa tudi vse.

Korektno povej kako si se odločil in kulturno odkorakaj. Nihče ti ne bo zameril.


Seveda pa poudarjam da to stori le če veš da boš drugo službo res dobil, da ne boš na koncu ostal brez vsega.

Zgodovina sprememb…

FrRoSt ::

Marelica je izjavil:

V bistvu to res ni namen teme. Gre za to, da se mi to se ni zgodilo, poleg tega pa načeloma nisem ravno človek, ki bi prelomil dano besedo.

Spraševal sem povsem iz vidika nekoga neobremenjenega, kaj bi naredil. Poleg tega ponudbe ravno ne letijo, to se mi je zgodilo prvič.

Spraševal sem iz povsem etično moralnega vidika..

Greš lahko v drugo službo, če se tako odločiš! To ni problem! Pokličeš in poveš! :)

Drugo pa je, ali je ta druga in bolje plačana služba bo res boljša od prve!?? :D Ni vedno tako, da so nekje vedno slabi, zlobni in grdi, drugje pa dobri, prijazni in lepi!! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

mr_chai ::

Vzami boljšo ponudbo. In bodi vesel, ker imaš visoko stopnjo empatije. Ne se pustiti čustveno manipulirati. Gre se za tebe. Predvidevam, da boš pri drugi službi dobil vsaj 400 eur več. Za ta denar si vsak mesec lahko kupiš nov e-skiro.

ginekk ::

Glej nase, ne na delodajalca. Za delodajalca si zamenljiva plačana delovna sila.

Nobene panike ni, če odpoveš preden začneš sploh delat, razen da se morda zameriš. Ampak v profesionalnem okolju to ne šteje, zamere so za luzerje.

TheBlueOne ::

Jaz bi vzel drugo opcijo. Niti pogodbe nimas, kaj sele, da bi potekla poskusna doba.

Invictus ::

Vzameš oipcijo, kjer ponujajo več denarja. Sploh, ker še ni prišlo do nobenega podpisa.

Slovenski delodajalci so pač nemarni do svojih podrejenih.

Kolega bil na pogodbi za določen čas do konca januarja, Decembra vpraša, če se bo podaljšalo. Odgovora ni bilo. Vmes našel službo v nemčiji in jo sprejel. Praktično sedaj mu ponujajo nebesda,m da ostane, samo on je že podpisal z Nemci... Ker se lastnik ni pobrigal za delave, so mu zdaj 4 lepo šli delat drugam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

napsy ::

Glede pisma o nameri. Taksen dokument je pravno zavezujoc, ce vsebuje bistvene vsebine pogodbe. Na primer delovno mesto, zacetek dela in placo.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

TheBlueOne ::

napsy je izjavil:

Glede pisma o nameri. Taksen dokument je pravno zavezujoc, ce vsebuje bistvene vsebine pogodbe. Na primer delovno mesto, zacetek dela in placo.


In? Do poteka poizkusne dobe lahko kadarkoli prekines pogodbo. Ce pismo v nameri to kakorkoli poskusa negirati, je skoraj sigurno nelegalno.

napsy ::

Dal sem repliko nekemu komentarju, ki trdi da tak dokument ni zavezujoc ...
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

TheBlueOne ::

napsy je izjavil:

Dal sem repliko nekemu komentarju, ki trdi da tak dokument ni zavezujoc ...


V tem kontekstu skoraj sigurno ni. Lahko poskusa biti ampak bo tezko, ker ne mores v dogovor napisati recimo "Obvezuje k podpisu pogodbe" ali "Zaradi tega dogovora ni poizkusne dobe". Tak dogovor lahko najvec pokaze resen interes, je pa verjetno tam bolj zato, da lahko plahtajo nevedne kandidate. V kaj pa te lahko po tvojem zaveze?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

napsy je izjavil:

Glede pisma o nameri. Taksen dokument je pravno zavezujoc, ce vsebuje bistvene vsebine pogodbe. Na primer delovno mesto, zacetek dela in placo.

To je obveza delodajalca, ne delojemalca... Takih stvari se ne podpisuje kot delojemalec...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Tudi, ce jih, v kaj te pa bodo obvezali? Karkoli ne bo zakonito bi znegiralo cel dokument.

ViperR ::

Torej, ce ti delodajalec posreduje pismo v katerem pise naziv delovnega mesta, placo itd. ti je dolzan za to delovno mesto tudi ponuditi pogodbo o zaposlitvi?

TheBlueOne ::

ViperR je izjavil:

Torej, ce ti delodajalec posreduje pismo v katerem pise naziv delovnega mesta, placo itd. ti je dolzan za to delovno mesto tudi ponuditi pogodbo o zaposlitvi?


Tudi ce si kdo tako interpretira, ti jo lahko na prvi dan poizkusne vzame.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je dovoljeno na tak način iskati kadre (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
668096 (4862) Meizu
»

Pogodba o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
537397 (4287) jizzer
»

Prekinitev pogodbe o zaposlitvi

Oddelek: Loža
242708 (1484) Mato989
»

odpoved

Oddelek: Loža
369502 (6639) bozicek

Več podobnih tem