» »

Pogodba o zaposlitvi

Pogodba o zaposlitvi

«
1
2

jonystar ::

Zdravo. S prijatelji smo se včeraj končno po 2 mesecih dobili na pijači in ena od gostilniških, ki je padla mizo je bila tudi situacija enega od prijatelja, ki pravi, da mu je pogodba za določen čas potekla 3 mesece nazaj. Nove pogodbe ni dobil ampak on še vedno hodi v službo, dobiva plačo, ima plačane prispevke in zavarovanje. Eni pravijo, da se taka pogodba avtomatično spremeni v pogodbo za nedoločen čas eni pa, da brez nove pogodbe sploh ne bi smel delati, v to skupino spadam tudi jaz. Sedaj pa me zanima, katera skupina ima prav.

[D]emon ::

Ne, ce ni dobil v podpis pogodbe za nedolocen cas, potem je nelegalno zaposlen. Pogodba za dolocen cas se ne spremeni avtomatsko v pogodbo za nedolocen cas. Jaz bi na njegovem mestu preveril, kaj sploh ima placano, da ne bo potem neprijetnih presenecenj.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

McHusch ::

56. člen ZDR-1
(posledice nezakonito sklenjene pogodbe o zaposlitvi za določen čas)

Če je pogodba o zaposlitvi za določen čas sklenjena v nasprotju z zakonom ali kolektivno pogodbo ali če ostane delavec na delu tudi po poteku časa, za katerega je sklenil pogodbo o zaposlitvi, se šteje, da je delavec sklenil pogodbo o zaposlitvi za nedoločen čas.

[D]emon ::

Se posipam s pepelom. :) Vseeno bi se pozanimal v kadrovski kako je s tem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

jonystar ::

Nisem vedel, da se pogodba pretvori v pogodbo za nedoločen čas, sem bil sveto prepričan, da brez nove pogodbe nima kaj delat. Nič, zgleda, da si bo treba prebrat ZDR-1, da ne bom neumen po svet hodu.

[D]emon ::

@jonystar, sva ze dva, jaz imam v spominu, da si eksplicitno moral dobiti v podpis novo pogodbo.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ramiz?! ::

[D]emon je izjavil:

@jonystar, sva ze dva, jaz imam v spominu, da si eksplicitno moral dobiti v podpis novo pogodbo.

Ja sej jo moraš, zakon seveda samo ščiti delavca v primeru, da se nova pogodba ne podpiše, kljub obstoju delovnega razmerja po izteku prejšnje pogodbe ... al bi blo normalno, da bi delavec še delal, delodajalec pa bi se spomnil po par mesecih, da delavca ne bo plačal, ker nista podpisala pogodbe, kljub temu pa je zaposleni delal normalno
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Malajlo ::

Razen če je dodan člen, da se spremeni v razmerje za nedoločen čas? Ali je celo mišljena poskusna doba treh mesecev.

louser ::

Poskusna doba ne obstaja.

Vice ::

louser je izjavil:

Poskusna doba ne obstaja.


Preberi zakon hint ZDR-1

jonystar
Pa je ta tvoj gostilniški prijatelj spoloh prebral pogodbo, ki jo je podpisal? Verjetno ne glede na debato, ki jo imate za šankom.

louser ::

Vice je izjavil:

louser je izjavil:

Poskusna doba ne obstaja.


Preberi zakon hint ZDR-1

jonystar
Pa je ta tvoj gostilniški prijatelj spoloh prebral pogodbo, ki jo je podpisal? Verjetno ne glede na debato, ki jo imate za šankom.

Ne, ne obstaja. Obstaja pa pogodba o zaposlitvi za določen čas. Poskusno brez pogodbe legalno delati ne gre.

Lonsarg ::

Kako čudno definicijo "ne obstaja" imate nekateri. V pogodbo je možno vstaviti člen o poskusni dobi in se to redno dogaja, torej obstaja. Če nekaj ni eksplicitno omenjeno v zakonodaja ne moremo kar kmečko poenostaviti, da pa to ne obstaja.

To da mora tak člen upoštevati vso zakonodajo o zaposlitvi za določene čas je pa čisto logično. Taka pogodba je iz pravnega vidika pač dve pogodbi v enem, najprej za določen čas(poskusna doba) nato za nedoločen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

louser ::

POskusna doba ne obstaja. Bodisi si zaposlen, bodisi nisi. Bodisi za določen čas, bodisi za nedoločen čas. In poskusna doba ne pomeni, da boš po njej dobil pogodbo za nedoločen čas.
Pomeni samo to, da boš bodisi dobil pogodbo, bodisi ne boš ali za neumne: Pomeni, da te zaposlijo za določen čas.
Kot da bi napisal, da zaposlim Janza Novaka od 1.9. do 1.11. za poskusno dobo 2 mesecev. Ne pomeni nič. Velja čisto isto, kot če napišem, da zaposlim Janza Novaka od 1.9. do 1.11.

K0l1br1 ::

Malajlo je izjavil:

Razen če je dodan člen, da se spremeni v razmerje za nedoločen čas? Ali je celo mišljena poskusna doba treh mesecev.
Morda je mislil poskusno delo?

Malajlo ::

Ne. Zaposlitev za nedeločen čas s poskusno dobo bla bla. Torej nekako za določen čas, ki se spremeni v nedoločen čas po x časa. Kot pogodba za eno leto, ki se spet podaljša za eno leto, če ni sprememb.
Res pa je že precej let, kar sem kaj podobnega podpisoval.

xx23 ::

Mimgrede, večina pogodb za določen čas je nezakonitih in na sodišču delavec skoraj vedno zmaga, če pride do tam. Namreč, sodišče upošteva, da so lahko pogodbe za določen čas le za primere, ko podjetje točno ve, da bo za točno določeno obdobje rabilo več delavcev. V zakonu to ni točno definirano in potem podjetja to izkoriščajo, da se malce zavarujejo.

Invictus ::

Poskusna doba samo pomeni, da je v tem času odpovedni rok 7 dni, če se prav spomnim.

Tako za delodajalca, kot delojemalca.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

V poskusni dobi lahko delavec in delodajalec ugotovita, da delo ni primerno ali delavec ni primeren in pogodbo prekineta, nima pa to negativnih posledic za delavca na zavodu za zaposlovanje, kar se tiče pravic do nadomestila,....
Delo krepa človeka

bajsibajsi ::

louser je izjavil:

POskusna doba ne obstaja. Bodisi si zaposlen, bodisi nisi. Bodisi za določen čas, bodisi za nedoločen čas. In poskusna doba ne pomeni, da boš po njej dobil pogodbo za nedoločen čas.


Ne glede ali gre za dolocen ali nedolocen cas ter zlasti kadar gre za nedolocen cas, obstaja poskusno delo. Naceloma imajo to vsi novo zaposleni v JS; ne pa vedno.

Twixz ::

Da ne smetim z novo temo, kako je pa v sledečem primeru:

Iz fakultete dobi človek ponudbo za delo v smeri izobrazbe v kateri je diplomiral. Delo je pisarniško, intenziteta dela je odvisna od strank, doslednosti, itd.. Dober delavec je nagrajen s stimulacijo, slab pa z odpovedjo (kar piše na pogodbi in je nekako logično).

V pogodbi pa piše, da delovno mesto potrebuje 2. stopnjo izobrazbe. In da je zaposlitev za določen čas zaradi nadomeščanja odsotnosti (kar je najbrž zaradi tega da so zakonsko "pokriti" z razlago za določen čas).

Ustni dogovor je bil določen čas z možnostjo podaljšanja za nedoločen čas, kar se plače tiče so se približno držali (par evrov razlike, no big deal), ostalo je napisano po zakonih... Je treba biti na kaj pozoren? A je kaka možnost zajeba?

Gagatronix ::

Kaksno drugo stopnjo ? 7/2 ali II. ? Ker v slednjem primeru je to "Dokoncana osnovna sola".

Twixz ::

Tako. Na dokončano osnovno šolo. Je to čudno?

Gagatronix ::

Zakaj bi clovek z narejeno diplomo delal sluzbo, za katero potrebuje samo osnovno solo ?

6bt9hmDwY ::

Ker ima diplomo tržno nezanimive panoge? Recimo, FDVjevec gre za vodovodarja ali krovca ali kaj podobnega.

Twixz ::

Gagatronix je izjavil:

Zakaj bi clovek z narejeno diplomo delal sluzbo, za katero potrebuje samo osnovno solo ?


Saj to tudi mene zanima. Preko fakultete je bil povabljen na razgovor (razpisa uradno ni bilo, firma išče diplomante) iz fakultete kjer je bilo poslano zanimanje za delavca)), dobil je pogodbo in v pogodbi piše da se za delovno mesto zahteva II. stopnja izobrazbe. Ali je to fora za prispevke, ali se to spremeni ko se delavcu podaljša za nedoločen čas?

Če ne bo druge bo na firmi vprašal, me pa zanima če kdo ve ali je imel podobno izkušnjo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

Gagatronix ::

Si preprican, da ne gre za 7/2 ?

Twixz ::

Gagatronix je izjavil:

Si preprican, da ne gre za 7/2 ?


A ni to v rimskih številkah VII/II.? In ne II. kot piše?

Gagatronix ::

Prav, pa si vtakni nekam VII/2. Se vedno dvomim, da bi komurkoli z diplomo ponujali zaposlitev za II. stopnjo.

Twixz ::

Gagatronix je izjavil:

Prav, pa si vtakni nekam VII/2. Se vedno dvomim, da bi komurkoli z diplomo ponujali zaposlitev za II. stopnjo.


VII je magisterij drugače. :D

Phantomeye ::

Twixz je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Prav, pa si vtakni nekam VII/2. Se vedno dvomim, da bi komurkoli z diplomo ponujali zaposlitev za II. stopnjo.


VII je magisterij drugače. :D


Ki se jo pogosto krajša kot 2. bolonjska.

Twixz ::

Phantomeye je izjavil:

Twixz je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Prav, pa si vtakni nekam VII/2. Se vedno dvomim, da bi komurkoli z diplomo ponujali zaposlitev za II. stopnjo.


VII je magisterij drugače. :D


Ki se jo pogosto krajša kot 2. bolonjska.


Samo a ni potem tako, da moraš prinest dokazilo o šolanju? Ker ni bilo treba ne potrdila o diplomi, ne zaključka o srednji šoli prinesti na urejanje papirjev.
Pa še opazil je da so pod izobrazbo v pogodbo vnesli njegov trenutni naziv na delovnem mestu ki ga opravlja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Twixz ()

Gagatronix ::

To je vse shady as fuck. A placo dobi na roke ?

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

Gagatronix je izjavil:

To je vse shady as fuck. A placo dobi na roke ?


:))

Največja fora je da gre za firmo ki dela z več občinami po Sloveniji, praktično državna firma napol. :D

In dejansko plača je tako kot so se zmenili, ampak pogodba je sklenjena za določen čas (kao poskusna doba, potem pa za nedoločen čas če se izkaže). Jaz res ne razumem vsega tega, edino kar je logično da se potem naredi nova pogodba ali?

borut_p ::

2. bolonjska je verjetno misljena

jizzer ::

Bom uporabil kar to temo, in sicer me zanima kateri cenik uporabim za računanje potnih stroškov v pogodbi? Očitno moram to delodajalcu provajdat sam, nevem pa če je prav, ker se PRVIČ redno zaposljujem. Gre se za relacijo Maribor - Ljubljana, s tem da imam že do Maribora 25km (google razdalja do Ljubljane je 151km).
Če uporabim:
* kombinirano: mesečne cene, moj kraj -> maribor (avtobus) -> vlak (lj) -> mestni promet LJ = 160€ + 270€ + 40€ = 470
* fiksno, IJPP (po kilometrih, ta tabela: https://www.ap-ljubljana.si/splosna-eno... + isto ima tudi ponudnik arriva v mariboru https://arriva.si/wp-content/uploads/20...
potem to nanese na tarifo za 150km, kar pomeni enkratna = 13€, dnevna = 26€, mesečna pa = 676€

Bolj mi je smiselno uporabit fiksno. Ne zato, ker več dobim, ampak ker mi deluje namenjena za take primere.

Edit:
Če sem že tu, bi vprašal še kje lahko dobim "poročilo o zadržanosti in osebnem dohodku (obrazec ER-28)"? Pred tem sem bil namreč pol leta nezaposlen, še prej pa 3 leta samostojni podjetnik. Računovodkinja mi je uredila to: PODO-OPSVZ Obračun prispevkov za socialno varnost, ampak HR pravi da to ni čisto prav inn da rabim: "potrdilo o zavarovalni osnovi in številu opravljenih ur (ki si jih opravil preko s.p-ja)" kar pa nikjer ne najdem ali pa mi vrže ven PODO_OPSVZ obrazec. Pomoč? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

widj3098dj32 ::

jizzer je izjavil:

Bom uporabil kar to temo, in sicer me zanima kateri cenik uporabim za računanje potnih stroškov v pogodbi? Očitno moram to delodajalcu provajdat sam, nevem pa če je prav, ker se PRVIČ redno zaposljujem. Gre se za relacijo Maribor - Ljubljana, s tem da imam že do Maribora 25km (google razdalja do Ljubljane je 151km).
Če uporabim:
* kombinirano: mesečne cene, moj kraj -> maribor (avtobus) -> vlak (lj) -> mestni promet LJ = 160EUR + 270EUR + 40EUR = 470
* fiksno, IJPP (po kilometrih, ta tabela: https://www.ap-ljubljana.si/splosna-eno... + isto ima tudi ponudnik arriva v mariboru https://arriva.si/wp-content/uploads/20...
potem to nanese na tarifo za 150km, kar pomeni enkratna = 13EUR, dnevna = 26EUR, mesečna pa = 676EUR

Bolj mi je smiselno uporabit fiksno. Ne zato, ker več dobim, ampak ker mi deluje namenjena za take primere

To se mislis vozit? Dopizdlo ti bo v 1m, razen da delas za 5000EUR+ bruto pa noces nic od lajfa.

Zgodovina sprememb…

jizzer ::

widj3098dj32 je izjavil:

jizzer je izjavil:

Bom uporabil kar to temo, in sicer me zanima kateri cenik uporabim za računanje potnih stroškov v pogodbi? Očitno moram to delodajalcu provajdat sam, nevem pa če je prav, ker se PRVIČ redno zaposljujem. Gre se za relacijo Maribor - Ljubljana, s tem da imam že do Maribora 25km (google razdalja do Ljubljane je 151km).
Če uporabim:
* kombinirano: mesečne cene, moj kraj -> maribor (avtobus) -> vlak (lj) -> mestni promet LJ = 160EUR + 270EUR + 40EUR = 470
* fiksno, IJPP (po kilometrih, ta tabela: https://www.ap-ljubljana.si/splosna-eno... + isto ima tudi ponudnik arriva v mariboru https://arriva.si/wp-content/uploads/20...
potem to nanese na tarifo za 150km, kar pomeni enkratna = 13EUR, dnevna = 26EUR, mesečna pa = 676EUR

Bolj mi je smiselno uporabit fiksno. Ne zato, ker več dobim, ampak ker mi deluje namenjena za take primere

To se mislis vozit? Dopizdlo ti bo v 1m, razen da delas za 5000EUR+ bruto pa noces nic od lajfa.


Remote + max 1x (mogoče 2x) na teden dol. Ni problem.

wcpapir ::

Točno to kar piše v prvem prispevku se je zgodilo meni. Le da sem par dni preko...pozabila firma in jaz. Jih spomnim ?

MadMicka ::

Ne kompliciraj. Daš kilometrino, 0,18 EUR/km, od doma do sedeža podjetja.

googleg1 ::

jizzer je izjavil:

Bom uporabil kar to temo, in sicer me zanima kateri cenik uporabim za računanje potnih stroškov v pogodbi? Očitno moram to delodajalcu provajdat sam, nevem pa če je prav, ker se PRVIČ redno zaposljujem. Gre se za relacijo Maribor - Ljubljana, s tem da imam že do Maribora 25km (google razdalja do Ljubljane je 151km).
Če uporabim:
* kombinirano: mesečne cene, moj kraj -> maribor (avtobus) -> vlak (lj) -> mestni promet LJ = 160EUR + 270EUR + 40EUR = 470
* fiksno, IJPP (po kilometrih, ta tabela: https://www.ap-ljubljana.si/splosna-eno... + isto ima tudi ponudnik arriva v mariboru https://arriva.si/wp-content/uploads/20...
potem to nanese na tarifo za 150km, kar pomeni enkratna = 13EUR, dnevna = 26EUR, mesečna pa = 676EUR

Bolj mi je smiselno uporabit fiksno. Ne zato, ker več dobim, ampak ker mi deluje namenjena za take primere.
Poleti je prisel nov zakon o nadomestilih prevoza na delovno mesto. Karkor je meni znano se po novem javni prevoz steje kot nadomestilo samo v primeru, da delavec predlozi racun za neprenosljivo imensko mesecno vozovnico. Dolocen je tudi nek limit se mi zdi. V vseh drugih primerih je treba delavcu povrnit stroske prevoza na delovno mesto z avtomobilom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: googleg1 ()

jizzer ::

googleg1 je izjavil:

Poleti je prisel nov zakon o nadomestilih prevoza na delovno mesto. Karkor je meni znano se po novem javni prevoz steje kot nadomestilo samo v primeru, da delavec predlozi racun za neprenosljivo imensko mesecno vozovnico. Dolocen je tudi nek limit se mi zdi. V vseh drugih primerih je treba delavcu povrnit stroske prevoza na delovno mesto z avtomobilom.


MadMicka je izjavil:

Ne kompliciraj. Daš kilometrino, 0,18 EUR/km, od doma do sedeža podjetja.


Obema: prvič se redno zaposljujem, čisto iskreno nevem kaj me to sploh sprašujejo. Tudi jaz sem dobil od ostalih podatek da naj računam 0.18EUR/km, HR pa me sprašuje drugače. To mi potem nanese: 302km dnevno * 26 = 1.4kEUR, kar je spet tretja vsota :) edit: * 20 = ~1.1k
Pa gre za bolj priznano firmo, bi si človek mislil da imajo urejeno in vejo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Magic1 ::

Če prav vem, je 250€ max neobdavčenih. Verjetno ti preostanet šteje kot normalen bonus.
Magic

Twixz ::

jizzer je izjavil:

googleg1 je izjavil:

Poleti je prisel nov zakon o nadomestilih prevoza na delovno mesto. Karkor je meni znano se po novem javni prevoz steje kot nadomestilo samo v primeru, da delavec predlozi racun za neprenosljivo imensko mesecno vozovnico. Dolocen je tudi nek limit se mi zdi. V vseh drugih primerih je treba delavcu povrnit stroske prevoza na delovno mesto z avtomobilom.


MadMicka je izjavil:

Ne kompliciraj. Daš kilometrino, 0,18 EUR/km, od doma do sedeža podjetja.


Obema: prvič se redno zaposljujem, čisto iskreno nevem kaj me to sploh sprašujejo. Tudi jaz sem dobil od ostalih podatek da naj računam 0.18EUR/km, HR pa me sprašuje drugače. To mi potem nanese: 302km dnevno * 26 = 1.4kEUR, kar je spet tretja vsota :) edit: * 20 = ~1.1k
Pa gre za bolj priznano firmo, bi si človek mislil da imajo urejeno in vejo :)


Dober kolega je dobil v Ljubljano iz Vrsara človeka za pomoč. Tip se bo vozil vsak dan iz Vrsara v Ljubljano in nazaj. Čeprav bi služben avto lahko dobil se je firma odločila da mu potne plača. cca. 1500€ potnih na mesec bo dobil :))

googleg1 ::

jizzer je izjavil:

Obema: prvič se redno zaposljujem, čisto iskreno nevem kaj me to sploh sprašujejo. Tudi jaz sem dobil od ostalih podatek da naj računam 0.18EUR/km, HR pa me sprašuje drugače. To mi potem nanese: 302km dnevno * 26 = 1.4kEUR, kar je spet tretja vsota :) edit: * 20 = ~1.1k
Pa gre za bolj priznano firmo, bi si človek mislil da imajo urejeno in vejo :)
Kot delavec moras predloziti delodajalcu informacije od kje in kako se bos vozil na delovno mesto. Voznja na delovno mesto ni vezana na stalno ali zacasno prebivalisce. Nic ni narobe ce zraven se zapises kilometre glede na Google maps. Je pa na delodajalcu, da jih doloci sam ali uposteva tvoje.

Twixz ::

googleg1 je izjavil:

jizzer je izjavil:

Bom uporabil kar to temo, in sicer me zanima kateri cenik uporabim za računanje potnih stroškov v pogodbi? Očitno moram to delodajalcu provajdat sam, nevem pa če je prav, ker se PRVIČ redno zaposljujem. Gre se za relacijo Maribor - Ljubljana, s tem da imam že do Maribora 25km (google razdalja do Ljubljane je 151km).
Če uporabim:
* kombinirano: mesečne cene, moj kraj -> maribor (avtobus) -> vlak (lj) -> mestni promet LJ = 160EUR + 270EUR + 40EUR = 470
* fiksno, IJPP (po kilometrih, ta tabela: https://www.ap-ljubljana.si/splosna-eno... + isto ima tudi ponudnik arriva v mariboru https://arriva.si/wp-content/uploads/20...
potem to nanese na tarifo za 150km, kar pomeni enkratna = 13EUR, dnevna = 26EUR, mesečna pa = 676EUR

Bolj mi je smiselno uporabit fiksno. Ne zato, ker več dobim, ampak ker mi deluje namenjena za take primere.
Poleti je prisel nov zakon o nadomestilih prevoza na delovno mesto. Karkor je meni znano se po novem javni prevoz steje kot nadomestilo samo v primeru, da delavec predlozi racun za neprenosljivo imensko mesecno vozovnico. Dolocen je tudi nek limit se mi zdi. V vseh drugih primerih je treba delavcu povrnit stroske prevoza na delovno mesto z avtomobilom.


Ooof, to bo pa zdaj meni potne zbilo napol. Hvala za informacije, prijazni neznanec. :)

jizzer ::

Sem končno dobil malo bolj jasen odgovor:
"Odgovarjam še na vprašanje glede prevoza; skladno z Zakonom o delovnih razmerjih in našim internim pravilnikom se povračilo stroškov za prevoz na delo in z dela zaposlenim izplačuje do višine stroškov javnega prevoza od običajnemu prebivališču najbližjega postajališča do mesta opravljanja dela, če je mesto opravljanja dela vsaj en kilometer oddaljeno od delojemalčevega običajnega prebivališča. Če je najbližje postajališče od običajnega prebivališča oddaljeno več ko ten kilometer, se delavcu izplača povračilo stroškov prevoza do višine 0,18 eur za vsak polni kilometer razdalje med običajnim prebivališčem in le-temu najbližjim postajališčem."

Tako da je naneslo na 350€ vse skupaj. Vprašanje pa kolko bo sploh izplačeno, će sploh bo, ko bom dobil odredbo za delo od doma. :(

MadMicka ::

Kar napiši jim, da skladno z Zakonom o delovnih razmerjih stroški za prevoz na delo ne morejo biti stvar internih pravilnikov, temveč je to stvar kolektivne pogodbe na ravni dejavnosti, če te ni, pa podzakonski predpisov, kot to določa 130. člen ZDR-1. Nadalje, gledano različne pravne vire, velja, da če prevoz z javnimi prevoznimi sredstvi ni mogoč (četudi obstaja, pa ga ni mogoče koristiti glede na čas trajanja vožnje, prestopanje, čakanje, delovni čas, ipd.), pride v poštev zgolj in samo kilometrina.

Naj se nehajo zajebavati, in ti plačajo kot je potrebno. Če ti ne bodo, jih lahko tožiš za razliko za nazaj za 5 let, glej le, da ne boš podpisal kake izjave, da ti niso nič dolžni.

delavec44 ::

Samo, če je napisal, da bo delal od doma in 1x tedensko šel v Lj, bo dobil potne stroške le za ta dan.

jizzer ::

MadMicka je izjavil:

Kar napiši jim, da skladno z Zakonom o delovnih razmerjih stroški za prevoz na delo ne morejo biti stvar internih pravilnikov, temveč je to stvar kolektivne pogodbe na ravni dejavnosti, če te ni, pa podzakonski predpisov, kot to določa 130. člen ZDR-1. Nadalje, gledano različne pravne vire, velja, da če prevoz z javnimi prevoznimi sredstvi ni mogoč (četudi obstaja, pa ga ni mogoče koristiti glede na čas trajanja vožnje, prestopanje, čakanje, delovni čas, ipd.), pride v poštev zgolj in samo kilometrina.

Naj se nehajo zajebavati, in ti plačajo kot je potrebno. Če ti ne bodo, jih lahko tožiš za razliko za nazaj za 5 let, glej le, da ne boš podpisal kake izjave, da ti niso nič dolžni.


Hvala ti za tole, bom pazil predvsem pri tej "Odredbi o delu od doma", da nebo kake cake not. Gre pa se za IT sektor. Če računam da grem 2x tedensko tja (1 tank => 4x na mesec), mi je 350EUR čist ok.
Finta je v tem, da strmiju k delo od doma, sam pa bi želim biti vsaj 1x na teden tam. Oziroma prvi mesec (decembra) celo vsaki dan zaradi lažjega onboardinga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

Ales ::

delavec44 je izjavil:

Samo, če je napisal, da bo delal od doma in 1x tedensko šel v Lj, bo dobil potne stroške le za ta dan.

Kar je čisto v redu, razen če bi kdo rad potne stroške za sprehod od dnevne do kuhinje.

Ne rečem, pri delu od doma bi se lahko pogovarjali o kakih drugih stroških, a to ni tema tu.

Je pa tudi za ta en, ali koliko pač že dni, prav, da dobi pravilno izračunane potne stroške, ne pa kar nekaj po nekih internih pravilnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo službenega zdravniškega pregleda

Oddelek: Loža
4613586 (2688) BALIST4
»

Potek pogodbe za določen čas in denarno nadomestilo za brezposelnost

Oddelek: Loža
3710444 (8841) St235
»

Delo v poskusni dobi

Oddelek: Loža
459259 (7204) finpol1
»

Redna zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514861 (12329) Double_J
»

Odpuščanje starih delavcev, zaposlovanje novih

Oddelek: Loža
363862 (2832) hruske

Več podobnih tem