» »

Ali je dovoljeno na tak način iskati kadre

Ali je dovoljeno na tak način iskati kadre

1
2
»

feryz ::

Ok, pri meni ponavadi je enako. Z eno razliko. Vedno se delavec premisli, če se.
Pride vprašat za delo, mu rečem naj pride probat, če mu leži. Zdrži par dni, pravi da mu ni všeč, poračunava in gre.
Ali ostane in se uredi stvari.
Če komunicirata dva normalna človeka, problema sploh ni.

Sicer zadnjih par let itak nihče ne vpraša za šiht. Prej je bilo bombardiranje s prošnjami, zdaj se je obrnilo v drugo stran.

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:

prosimo za kopijo diplome in diplomo preverjamo.

Diplomsko lahko pogledaš v COBISSu, al je zdaj to blokirano zaradi GDPR?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Koraaz ::

Teh praks je danes polno in je nekaj čisto "normalnega" /s

Tistim, ki vam je to nekaj novega imate ogromno srečo, da se vam ni bilo potrebno dodatno dokazovati in ste potrebovali le 1 krog razgovora ali pa ste stara generacija, ki teh praks še ni imela in jih zato ne pozna.

Načeloma danes skoraj nemogoče dobiti službo brez, da oddelaš kak dan/teden/projekt zastonj, potem pa glede na "rezultat" se odločajo koga bodo zaposlili (kljub bogatemu življenjepisu in portfoljem).

Seveda vse to poteka brez kakršnekoli pogodbe, tako da je to praktično delo na črno, ampak ej, če nočeš, da te ljudje ozmerjajo za lenuha, ki vleče socialno, pač to požreš in upaš da dobiš delo.

Ampak na koncu itak dela ne dobiš, preizkus ni plačan, pa še čas zgubiš.

Te prakse so nedopustne, ampak če želiš delo, moraš igrat po njihovih pravilih. Iskalec zaposlitve v tem primeru (kot v tej temi za primer) ni zločinec (ker je delal brez pogodbe) temveč žrtev, zato ne vem zakaj se OPju naprej meče krivdo.

Je pa res, da glede na to, da je že bil naročen za zdravniški pregled, bi lahko brez problema delo zavrnil dokler se ne uredi vse papirologije. Ampak je tu treba spet upoštevati kontekst, da če bi to zavrnil bi po vsej možnosti ostal brez zaposlitve in je zato OP v dobri veri sprejel to tveganje, ki žal ni obrodilo sadov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Koraaz ()

poweroff ::

Diplomo lahko pogledaš v COBIS. Danes, ko večina uporablja socialna omrežja, je z malo iskanja mogoče marsikaj odkriti o posamezniku. Kdor tega ne izkoristi, je preprosto butast.

Je pa tako, jaz zagovarjam, da se nategune prijavi inšpekciji. Konec koncev se bo potem z njimi ukvarjala inšpekcija (in ona nosila stroške), ne prijavitelj.

Glede one študentke, ki je napisala lažen CV... bi bilo za vprašat odvetnika, če ni to ponarejanje uradnih listin ali vsaj poskus goljufije in jo prijavit policiji. Pa naj se potem punca ukvarja s kazenskim postopkom in razmišlja, če bo še pisala oslarije v CV.
sudo poweroff

Groot ::

poweroff je izjavil:

Diplomo lahko pogledaš v COBIS. Danes, ko večina uporablja socialna omrežja, je z malo iskanja mogoče marsikaj odkriti o posamezniku. Kdor tega ne izkoristi, je preprosto butast.

Je pa tako, jaz zagovarjam, da se nategune prijavi inšpekciji. Konec koncev se bo potem z njimi ukvarjala inšpekcija (in ona nosila stroške), ne prijavitelj.

Glede one študentke, ki je napisala lažen CV... bi bilo za vprašat odvetnika, če ni to ponarejanje uradnih listin ali vsaj poskus goljufije in jo prijavit policiji. Pa naj se potem punca ukvarja s kazenskim postopkom in razmišlja, če bo še pisala oslarije v CV.


Lažen CV ponarejanje uradnih listin?!! Katerih uradnih listin??? Hahahah kaj vse ne slišiš tukaj XD CV je povsem tvoja zasebna listina na katero lahko napišeš tufi da si bil predsednik ZDA. Zato je pa zanašanje na CV dandanes bolj kot ne brezveze, ker so danes na papirju že vsi strokovnjaki za vse.

Za goljufijo bo pa manjkala kakšna neposredna korist, ki bi jo dobila zgolj na podlagi CV ;) in ne to da bi lahko dobila službo na tej podlagi pač ne bo dovolj, ker je pač zagotovo ne bi zaposlil zgolj na tej podlagi.

poweroff ::

V bistvu sem mislil če bi ponaredila potrdilo o diplomi.
sudo poweroff

Meizu ::

poweroff je izjavil:

Diplomo lahko pogledaš v COBIS. Danes, ko večina uporablja socialna omrežja, je z malo iskanja mogoče marsikaj odkriti o posamezniku. Kdor tega ne izkoristi, je preprosto butast.

Je pa tako, jaz zagovarjam, da se nategune prijavi inšpekciji. Konec koncev se bo potem z njimi ukvarjala inšpekcija (in ona nosila stroške), ne prijavitelj.

Glede one študentke, ki je napisala lažen CV... bi bilo za vprašat odvetnika, če ni to ponarejanje uradnih listin ali vsaj poskus goljufije in jo prijavit policiji. Pa naj se potem punca ukvarja s kazenskim postopkom in razmišlja, če bo še pisala oslarije v CV.


Mojih dveh diplom ne najdeš v COBISS.

poweroff ::

Razlog, da diplome ni v COBISSu je po mojem mnenju lahko samo ta, da si diplomiral v tujini.

Kolikor namreč vem, se podatki o diplomah v COBISS vpisujejo na podlagi Zakona knjižničarstvu.
sudo poweroff

IL_DIAVOLO ::

Koraaz je izjavil:

Teh praks je danes polno in je nekaj čisto "normalnega" /s

Tistim, ki vam je to nekaj novega imate ogromno srečo, da se vam ni bilo potrebno dodatno dokazovati in ste potrebovali le 1 krog razgovora ali pa ste stara generacija, ki teh praks še ni imela in jih zato ne pozna.

Načeloma danes skoraj nemogoče dobiti službo brez, da oddelaš kak dan/teden/projekt zastonj, potem pa glede na "rezultat" se odločajo koga bodo zaposlili (kljub bogatemu življenjepisu in portfoljem).

Seveda vse to poteka brez kakršnekoli pogodbe, tako da je to praktično delo na črno, ampak ej, če nočeš, da te ljudje ozmerjajo za lenuha, ki vleče socialno, pač to požreš in upaš da dobiš delo.

Ampak na koncu itak dela ne dobiš, preizkus ni plačan, pa še čas zgubiš.

Te prakse so nedopustne, ampak če želiš delo, moraš igrat po njihovih pravilih. Iskalec zaposlitve v tem primeru (kot v tej temi za primer) ni zločinec (ker je delal brez pogodbe) temveč žrtev, zato ne vem zakaj se OPju naprej meče krivdo.

Je pa res, da glede na to, da je že bil naročen za zdravniški pregled, bi lahko brez problema delo zavrnil dokler se ne uredi vse papirologije. Ampak je tu treba spet upoštevati kontekst, da če bi to zavrnil bi po vsej možnosti ostal brez zaposlitve in je zato OP v dobri veri sprejel to tveganje, ki žal ni obrodilo sadov.


Zato pa smo v slovenistanu, ker se zadeve ne prijavljajo in se zivi po načelu "pol ze mora tak bit". Ne, ne sme bit, to je hujsa kršitev, ki se v resnih firmah ne tolerira.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Samael ::

poweroff je izjavil:

Razlog, da diplome ni v COBISSu je po mojem mnenju lahko samo ta, da si diplomiral v tujini.

Kolikor namreč vem, se podatki o diplomah v COBISS vpisujejo na podlagi Zakona knjižničarstvu.

Tule je debata na to temo, kjer eni pravijo, da fakultete nimajo enotnih pravil.

jype je izjavil:

Mojih akademskih del ni na googlu in v cobissu, sem pa za to moral poskrbeti sam. V knjižnicah pa so, če koga zanimajo.
Samael != Samuel

zobnik ::

To je sam poskusna, da vidiš ti in šefe, če si zato delo, kak dan.

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

prosimo za kopijo diplome in diplomo preverjamo.

Diplomsko lahko pogledaš v COBISSu, al je zdaj to blokirano zaradi GDPR?


Kako naj Madžara preverjam v COBISSU?

poweroff je izjavil:

Glede one študentke, ki je napisala lažen CV... bi bilo za vprašat odvetnika, če ni to ponarejanje uradnih listin ali vsaj poskus goljufije in jo prijavit policiji. Pa naj se potem punca ukvarja s kazenskim postopkom in razmišlja, če bo še pisala oslarije v CV.


Ahahah, smo imeli debato na sodišču. Lagati ni kaznivo. Izpadlo je, da bi jaz moral bolj skrbno preverjati zatrjevane kvalitete. Delo v bidding timu ni nek kunšt, je sicer potrebno poznati zakone, prakse, ipd.

To se en povprečen ekonomist ali pravnik dokaj hitro navadi.

Če pa ne znaš procentnega računa, je pa velik problem. Potem v biddingu sploh ne moreš delati.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

poweroff je izjavil:

Razlog, da diplome ni v COBISSu je po mojem mnenju lahko samo ta, da si diplomiral v tujini.

Kolikor namreč vem, se podatki o diplomah v COBISS vpisujejo na podlagi Zakona knjižničarstvu.


Moja diploma in magisterij sta v COBISSu, vendar je bilo dobesedno tako, da sem sam moral stopiti do knjižničarke, ki je potem poskrbela za vnos. Morda je to danes bolj sistematizirano. Dosti sošolcev sploh ni šlo do knjižničarke. Za enega sem preveril, ta je bil tak flegmatik (on je sicer rekel, da špara na resursih). Njegove diplome ni v COBISSu, pa sva oba diplomirala, ter bila na podelitvi.

poweroff ::

Ja, to je pa možno. Včasih niso redno vnašali teh podatkov v COBISS in je dostikrat ostalo brez vnosa. Za mlajše kadre pa bi po moje moral biti to kar utečen postopek.
sudo poweroff

ramon ::

poweroff je izjavil:

Razlog, da diplome ni v COBISSu je po mojem mnenju lahko samo ta, da si diplomiral v tujini.

Kolikor namreč vem, se podatki o diplomah v COBISS vpisujejo na podlagi Zakona knjižničarstvu.


Ali ni merilo tudi ocena diplomske? Mogoče je različno od fakultete do fakultete, vendar mislim da objavijo samo diplomske nad določeno doseženo oceno.

tony1 ::

Ne drži, ocena diplomske nima veze in tudi ni nikjer navedena.

Meizu ::

Razlog, da diplome ni v COBISSu je po mojem mnenju lahko samo ta, da si diplomiral v tujini.


Pravilno. :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plačilo službenega zdravniškega pregleda

Oddelek: Loža
4613663 (2765) BALIST4
»

Ali gredo tudi vam na živce "We are hiring" oglasi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10911595 (7547) D3m

Več podobnih tem