» »

Dostava hrane v nebo

Dostava hrane v nebo

LeQuack ::

nirburu je izjavil:

Te neo-dostavne služe se mi zdijo tak fail.
Ni pogoja, da je to rentabilno. Folk naroča burger v 10 minut oddaljen kraj po možnosti gor v klanec.
Tej dostavljalci pa kolikor sem jih vidu mi delujejo še nižje od tlačanov. Vrjetno minimalc od minimalca, 9h dnevno, mraz, tisti ki morajo še kolesarit pa sploh.
Mislim, peak consumerism.


A dostavljavci pri navadnih dostavah pa so kaj na boljšem?
Quack !

nirburu ::

Mislim, da ja. Ker se vozijo s kombijem in ponavadi je poln do vrha. Materialne dostave so lažje. Hrana se hladi, ne moreš jo tako enostavno pakirati, ne sme stat predolgo in gostota odjema amazon dildotov je bistveno bolj gosta, kot je večerna dostava burekov lačnim osebam.

feryz ::

Gagatronix je izjavil:

Napitnine, hahaha. Saj nismo Amerika. :))
Kaj pa je to čudnega? A vi nič ne pustite? Potem to pomeni, da ste slabo jedli ali so vas slabo postregli.
Jaz ponavadi plačam s kartico, zraven pa obvezno pustim 5 ali 10 evrov keša, odvisno, kaj se mi valja po žepih. Tudi v tujini enako. Vedno imam nekaj lokalnega bakšiša, da jim dam.

Je pa res, da sem za novo leto kiksnil. Plačam s kartico in dam na pult še bankovec za 50 evrov kelnarjem za kofe (ni bilo niti 10 procentov računa). Najprej niso hoteli vzeti, potem pa niso vedeli, kako naj se odložijo. Vse sorte priboljškov so ponujali. Izgledalo je, kot da imajo slabo vest. Očitno jim ne smeš dati toliko, ker je potem nerodno vsem.

Gagatronix ::

Ne, jaz ne dajem napitnin. Clovek je za svoje delo placan, nagrajuje naj ga pa delodajalec, ce se mu tako zdi.

mr_chai ::

Te moderne dostave. To je prekarno delo. Na Japonskem bi imeli vse pošlihtan, bi za take stvari obstajali sindikati. Pri nas jih pa ne bo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

dexterboy ::

Gagatronix je izjavil:

Ne, jaz ne dajem napitnin. Clovek je za svoje delo placan, nagrajuje naj ga pa delodajalec, ce se mu tako zdi.
Nočem te žaliti, ker ne vem, koliko pomladi šteješ, ampak rad bi te videl v letih pred korono v kakšnem lokalu z "dolgonogimi mladenkami" za šankom, kako bi te folk sprejel in tretiral... zdi se mi, kot da nimaš veliko občutka empatije v sebi in sočutje do sočloveka?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Ben Dover ::

dexterboy je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ne, jaz ne dajem napitnin. Clovek je za svoje delo placan, nagrajuje naj ga pa delodajalec, ce se mu tako zdi.
Nočem te žaliti, ker ne vem, koliko pomladi šteješ, ampak rad bi te videl v letih pred korono v kakšnem lokalu z "dolgonogimi mladenkami" za šankom, kako bi te folk sprejel in tretiral... zdi se mi, kot da nimaš veliko občutka empatije v sebi in sočutje do sočloveka?


Ta pravi se je oglasil lmfao. sthap

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

dexterboy ::

Komentarjem oseb s PNG nazivom pa res ne morem kontrirati, tu se pa najgloblje klanjam :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

issak ::

kuall je izjavil:

bizarno, da kdo sploh naroča hrano. po moje ne bom nikoli v življenju tega koristil.
al si sam skuhaš, če pa že hočeš jesti narejeno hrano je boljša izkušnja iti v mesto in še kaj videti.


Se strnjam da si prineseš svojo hrano od doma, to je najceneje in najbolj enostavno.
Glede tega da greš v mesto na malico, si moraš pa vzeti kar krepko čez tistih 30 minut da prideš do tja, naročiš, poješ, in se dostaviš nazaj v firmo, če gre seveda za službeno malico.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

njyngs ::

Jaz sem nekaj časa dostavo večkrat naročal v pisarno, ampak zdaj ko so dostave 3 ali več eur, limite postavljene na min 8, 10 ali še več € na naročilo... pa naj kar obdržijo tole. Se bomo pač več sprehajali v bližnje lokale/trgovine/restavracije, pa je problem za nas rešen. Oni pa naj s temi oderuškimi cenami kar crknejo.

Nazadnje sem dostavo imel 2 tedna nazaj, in sicer, pico. Ker sem poklical direkt v picerijo so mi dali pico za drobiž ceneje + dostava je bila đabe. Glovo? Wolf? Mogoče ja, če ne bom mel marele in bodo z neba letele skale.

Shegevara ::

feryz je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Napitnine, hahaha. Saj nismo Amerika. :))
Kaj pa je to čudnega? A vi nič ne pustite? Potem to pomeni, da ste slabo jedli ali so vas slabo postregli.
Jaz ponavadi plačam s kartico, zraven pa obvezno pustim 5 ali 10 evrov keša, odvisno, kaj se mi valja po žepih. Tudi v tujini enako. Vedno imam nekaj lokalnega bakšiša, da jim dam.

Je pa res, da sem za novo leto kiksnil. Plačam s kartico in dam na pult še bankovec za 50 evrov kelnarjem za kofe (ni bilo niti 10 procentov računa). Najprej niso hoteli vzeti, potem pa niso vedeli, kako naj se odložijo. Vse sorte priboljškov so ponujali. Izgledalo je, kot da imajo slabo vest. Očitno jim ne smeš dati toliko, ker je potem nerodno vsem.


V trgovinah tudi daješ blagajničarkam, pekom oz. mesarjem napitnine? Kako to zgleda? Mene čudno gledajo blagajničarke, če jim 5€ pod nos molim še za njihovo delo in za dobro založene police z dobrimi produkti.

ginekk ::

Magic1 je izjavil:

Burek je pač neka vrsta listnatega testa, vmes je pač maščoba. Jao, francoski rogliček ima tudi maščobo vmes.
Verjetno v večini primerov nimata masla, temveč rastlinska olja. Za pečjakov burek lepo piše, da vsebuje palmovo maščobo... tolk so škrti, da so še obična olja predraga za njih.


Vse našteto ni b od bureka. Jasno, ker za 2EUR na kos lahko narediš kvečjemu pomije.
Doma narejen burek, kot seveda mora bit, teletino v koščkih, maslo, smetane, itd, ni šans da ga spečeš za to ceno.

feryz ::

Shegevara je izjavil:

V trgovinah tudi daješ blagajničarkam, pekom oz. mesarjem napitnine? Kako to zgleda? Mene čudno gledajo blagajničarke, če jim 5€ pod nos molim še za njihovo delo in za dobro založene police z dobrimi produkti.
A resno to dvoje primerjaš? Pa daj, zakaj ne?
Ti dam prav, nikomur nisi nič dolžan. Niti pod razno ne dajaj napitnine.

Enkrat vam bo prišlo, da če ste do drugih škrt, ste tudi do samih sebe. Zato imate le sanje, nikoli pa sanj ne boste dosegli.

Ni variante, da bi šel voltaš od mene brez petih evrov samo zanj. Če mu ne mislim tega dati, tudi naročiti ne mislim. Niti pod razno.

starfotr ::

Meni so napitnine zgrešena zadeva.

Storitev mora imeti tako ceno, da so vsi v verigi pošteno plačani. Naj bo to kmet, ki prideluje, predelava, veletrgovina, trgovina, gostilna in na koncu dostava.

In če tega ni, potem bolje, kot da podpiraš to revščino, raje izberi drugo, bolj pošteno storitev do vseh vpletenih. Boš več naredil s tem, kot pa da daješ samo zadnjemu neko miloščino.

Shegevara ::

feryz je izjavil:

A resno to dvoje primerjaš? Pa daj, zakaj ne?

Bolj zanimivo vprašanje je, zakaj ti med temi storitvami delaš razliko?

feryz ::

Katera pa je druga, "bolj poštena" storitev do vseh vpletenih. V tem primeru, dostavljalcev ali kelnarjev?

Ne rabiš mi povedati, ker vem odgovor. Sam poskrbiš za dostavo ali greš jest ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Miki N ::

starfotr je izjavil:

Meni so napitnine zgrešena zadeva.




Hja odvisno kateri šoli "poštenja" pripadaš. Meni recimo se ne zdi pošteno, da imaš dva natakarja, eden se trudi 100kmh, drugi pa ti zdolgočaseno prdne v faco, ko se končno primaje ... dobita pa na koncu enako. Jebeš tako poštenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

BigWhale ::

lemur233 je izjavil:

Meni ni problem plačati dostavljalca, kolikor že pač je, ali je to 2 eur ali pa 5 eur. Sprašujem pa se zakaj ima recimo Olimpija min naročilo na 8 eur. Cena bureka je pri Olimpiji 2 eur, preko Wolta je 3 eur. Torej sklepam, da si Wolt vzame 1 eur. Olimpija pa še vedno proda za 2 eur. Ali se motim ? Torej če naročim jaz samo en burek in plačam dostavljalcu 4 eur. A ni to dobro za biznis teh dostavljalcev ? Logično da je.


Joj, namesto, da jamras o kvaliteti debate se zamisli kaksna vprasanja postavljas. Jasno je, da Wolt pobere provizijo, ker Olimpiji opravlja dostavo in ker ji povecuje reach in siri trzisce. Ce se Olimpiji ne bi splacalo uporabljati Wolta, ga ne bi. Zakaj minimalno narocilo? Zato, ker je verjetno na dostavo nek minimalen fee za vsako dostavo in ker se resnicno nikomur ne splaca dostavljati enega samega bureka.

Ben Dover ::

feryz je izjavil:

Shegevara je izjavil:

V trgovinah tudi daješ blagajničarkam, pekom oz. mesarjem napitnine? Kako to zgleda? Mene čudno gledajo blagajničarke, če jim 5€ pod nos molim še za njihovo delo in za dobro založene police z dobrimi produkti.
A resno to dvoje primerjaš? Pa daj, zakaj ne?
Ti dam prav, nikomur nisi nič dolžan. Niti pod razno ne dajaj napitnine.

Enkrat vam bo prišlo, da če ste do drugih škrt, ste tudi do samih sebe. Zato imate le sanje, nikoli pa sanj ne boste dosegli.

Ni variante, da bi šel voltaš od mene brez petih evrov samo zanj. Če mu ne mislim tega dati, tudi naročiti ne mislim. Niti pod razno.


Neizmerno si želim živeti tvoje sanje in nabijat po ST-ju 24/7, sanjsko..

feryz ::

Če je kaj logike na tem svetu, tudi dostava ne more biti vedno enako ovrednotena.
Če se pelje nalašč zate, je verjetno drugače, kot če ima v kišti še druge.
V dobi informatike bi človek to pričakoval. Avtomatsko preračunavanje in te for.

BigWhale ::

Gagatronix je izjavil:

Tebi so pa Ameri sprali mozgane. Delavec je za svoje delo placan, da ga opravi tako, kot se spodobi. Napitnina je prenasanje stroska zaposlenega na stranko in potuha delodajalcu, nic drugega.


Napitnina je nagrada za delavca s katerim si imel stik. To je nekaj s cimer ti osebno nagradis tistega, ki je zate opravil storitev in ves, da bo to denar, ki ga bo ta delavec dobil direktno od tebe. S tem ni prav nic narobe in noben nima opranih mozganov zaradi tega.

feryz ::

Ben Dover je izjavil:

Neizmerno si želim živeti tvoje sanje in nabijat po ST-ju 24/7, sanjsko..
Ne moreš, si že povedal zakaj.
Ni ti usojeno, da se z zafiro vozakaš po svetu. Sanjaš pa vseeno lahko.

c3p0 ::

Napitnina je tricky, ponekod gre strogo v žep šefu, drugje kelnarju, spet drugje v nek skupni fond, ki se potem deli na vse zaposlene. Torej slab kelnar dobi enako kot dober.

Nekaj pa si zasluži tudi kuhinja? Če je hrana zanič, še tako pocukran kelnar ne bo dobil napitnine.

feryz ::

Jaz grem, recimo, vsak dan na hrib. Kao, kardio.
Ker nimam registracije, zgoraj ne morem v oštarijo. Zato se mirno vsedem zunaj. V kolikor blagovolji kdo priti ven (uradno strežejo samo noter), lepo povprašam, če lahko dobim čaj in ponavadi mi ga prinesejo.
Stane 1,10 evra. Nikoli ne dam manj kot 1,5 evra. Ali 2. Odvisno kaj doma vtaknem v žep.
Res nikoli pa ne vzamem drobiža nazaj ali dam točno. Čeprav vem, koliko je. Nekaj mora biti za dobro voljo.

Shegevara ::

BigWhale je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Tebi so pa Ameri sprali mozgane. Delavec je za svoje delo placan, da ga opravi tako, kot se spodobi. Napitnina je prenasanje stroska zaposlenega na stranko in potuha delodajalcu, nic drugega.


Napitnina je nagrada za delavca s katerim si imel stik. To je nekaj s cimer ti osebno nagradis tistega, ki je zate opravil storitev in ves, da bo to denar, ki ga bo ta delavec dobil direktno od tebe. S tem ni prav nic narobe in noben nima opranih mozganov zaradi tega.


Ampak izredno čudna je kultura, ki narekuje, da dobremu natakarju daješ napitnino, dobri blagajničarki pa ponavadi ne.

P.S. Sem pa tudi sam hipokrit, ker dobro plačam majstre in s.p-jevce. Ravmo prejšnji teden, mi je vodovodar pomagal montirat cevi za odtok in za dve uri kar zajebanega dela je računal 20EUR, jaz sem mu seveda dal 50 brez problema.

Ampak se pa zavedam, da sem dvoličnen, ker blagajničarke, taksista ali natakarja ne bom zalagal z napitninami. Pač niso samostojni. Morda bi drugače ravnal, če bi me LASTNIK osebno postregel.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Ne vem ka jse bunite.

Storitev se plačuje. Dostikrat je ceneje plačati kot pa iti iskati sam. Ali pa iskati nekoga za prevoz...

Za narejeno hrano se mi zdi malo butasto, sploh za burek, ampak če imaš pa večjo družbo, pa niti ni tako neumno.

Je pa dostavašla zdaj v nebo, ampak tudi pšrocesi so se izboljšali,.

Amazon zdaj namesto 10 EUR, kasira 4 EUR za poštnino v Slovenijo. Preko Prime...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

feryz je izjavil:

Katera pa je druga, "bolj poštena" storitev do vseh vpletenih. V tem primeru, dostavljalcev ali kelnarjev?

Ne rabiš mi povedati, ker vem odgovor. Sam poskrbiš za dostavo ali greš jest ven.


Glej, če kuhinja kupuje živila najcenejše možne kakovosti iz vseh delov sveta, potem pa to prodajajo kot nek presežek in delajo na tem ogromno dodano vrednost oz. dobiček, potem vse ostali pred gostilno najbrž niso bili plačani dovolj pošteno.

donvitoc ::

Lahko bi investirali v kakšen tečaj kuhanja pa vas ne bi grabila taka panika pri višanju cen dostave mcburgerja.

nejcek74 ::

BigWhale je izjavil:

Napitnina je nagrada za delavca s katerim si imel stik. To je nekaj s cimer ti osebno nagradis tistega, ki je zate opravil storitev in ves, da bo to denar, ki ga bo ta delavec dobil direktno od tebe. S tem ni prav nic narobe in noben nima opranih mozganov zaradi tega.

govora je bilo o ameriškem sistemu napitnin, kjer lahko le-ta prestavlja edino plačo delavca. S stališča slovenske zakonodaje je to k sreči nezakonito. Imeti sistem v katerem je ena pogodbena stranka v popolni odvisnosti in negotovosti od druge, je milo rečeno barbarsko, ni čudno da je prisoten v deželi, kjer se delu prebivalstva se vedno kolca po suženjski delovni sili.

Magic1 ::

Problem jo razpas SPjev. Kjer se nekdo prostovoljno odpove vsem pravicam, saj je sam svoj šef. Bo morala država po korona krizi mal stopit na žulj takim praksam, kjer večino ljudi dela preko SP. Sam tukaj imajo še en obvoz, folk bo delal za Wolt in Glovo hkrati, oziroma izmenično.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

donvitoc ::

nejcek74 je izjavil:


govora je bilo o ameriškem sistemu napitnin, kjer lahko le-ta prestavlja edino plačo delavca. S stališča slovenske zakonodaje je to k sreči nezakonito. Imeti sistem v katerem je ena pogodbena stranka v popolni odvisnosti in negotovosti od druge, je milo rečeno barbarsko, ni čudno da je prisoten v deželi, kjer se delu prebivalstva se vedno kolca po suženjski delovni sili.


Z napitninami delajo tudi azijci.
Ameri z napitninami živijo veliko bolje kot pa uvožena delovna sila v slovenijo ki dela pod minmalcem, živi v samskih domovih... Saj še niste pozabili na Hildo?

Ah fantki ki poznate svet samo iz holiwuda, v realnosti pa slovenci furajo gofundmi da lahko grejo rešit življenje lastnega otroka v zlobni kapitalistični ameriški zdravstveni sistem.

reeves ::

Magic1 je izjavil:

Burek je pač neka vrsta listnatega testa, vmes je pač maščoba. Jao, francoski rogliček ima tudi maščobo vmes.
Verjetno v večini primerov nimata masla, temveč rastlinska olja. Za pečjakov burek lepo piše, da vsebuje palmovo maščobo... tolk so škrti, da so še obična olja predraga za njih.

Burek ni nobena vrsta listnatega testa ampak je to vlečeno testo.
Francoski rogljiček je iz kvašenega listnatega testa. Vsebuje okrog 30% masla. Včasih so šparali in dajali margarino pa je že par let prepovedana.
Palmova maščoba se uporablja, ker bolje prenaša temperaturo in je dražja od navadnega rastlinskega olja. Piše, da je notri tudi sončnično olje.

Sparkxl ::

donvitoc je izjavil:

Lahko bi investirali v kakšen tečaj kuhanja pa vas ne bi grabila taka panika pri višanju cen dostave mcburgerja.


Super predlog! Mi znaš priporočati še kakšen tečaj, kjer se dan raztegne iz 24 na 27 ur, da imam potem še čas si skuhat?

starfotr ::

Sparkxl je izjavil:

donvitoc je izjavil:

Lahko bi investirali v kakšen tečaj kuhanja pa vas ne bi grabila taka panika pri višanju cen dostave mcburgerja.


Super predlog! Mi znaš priporočati še kakšen tečaj, kjer se dan raztegne iz 24 na 27 ur, da imam potem še čas si skuhat?


https://bfy.tw/QG0Z

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Problem jo razpas SPjev. Kjer se nekdo prostovoljno odpove vsem pravicam, saj je sam svoj šef. Bo morala država po korona krizi mal stopit na žulj takim praksam, kjer večino ljudi dela preko SP. Sam tukaj imajo še en obvoz, folk bo delal za Wolt in Glovo hkrati, oziroma izmenično.


Ne se ne odpove, sam sebi jih mora zagotavljat zato mora bit inteligenten dovolj da jih zahteva od druge stranke preko prihodkov...

Težava je ker lahko vsaka opica odpre s.p., namesto da bi zahtevali neko 4 urno izobraževanje kjer bi morali zrčunat kolko mora bit urna postavka da si oseba pokrije 1 mesec bolniške pa 1 mesec dopusta itd... ne zdaj samo odpreš s.p. in začneš tolčt minus.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Gagatronix ::

donvitoc je izjavil:

nejcek74 je izjavil:


govora je bilo o ameriškem sistemu napitnin, kjer lahko le-ta prestavlja edino plačo delavca. S stališča slovenske zakonodaje je to k sreči nezakonito. Imeti sistem v katerem je ena pogodbena stranka v popolni odvisnosti in negotovosti od druge, je milo rečeno barbarsko, ni čudno da je prisoten v deželi, kjer se delu prebivalstva se vedno kolca po suženjski delovni sili.


Z napitninami delajo tudi azijci.


Bi te rad videl na Japonskem komu dati napitnino (No, se pojavlja na turisticnih tockah, kjer je bilo pred 'rono vec stika z zahodnjaki, ampak bolj izjema kot pravilo). Me je kolega pred leti, ko sem zivel v Nagoyi, prisel obiskat in se je skoraj skregal v restavraciji, ker je bila natakarica uzaljena ko ji je napitnino tlacil v roke. :))

dexterboy je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ne, jaz ne dajem napitnin. Clovek je za svoje delo placan, nagrajuje naj ga pa delodajalec, ce se mu tako zdi.
Nočem te žaliti, ker ne vem, koliko pomladi šteješ, ampak rad bi te videl v letih pred korono v kakšnem lokalu z "dolgonogimi mladenkami" za šankom, kako bi te folk sprejel in tretiral... zdi se mi, kot da nimaš veliko občutka empatije v sebi in sočutje do sočloveka?


Mene "dolgonoge mladenke" za sankom ne ganejo. S ceno pijace v lokalu pa vec kot pokrijem tudi strosek same strezbe. Ostalo je problem delodajalca, ne mene.

Zgodovina sprememb…

ytodf ::

Saj to ne gre za kak socialen korektiv, napitnino daš, ker jo hočeš dati, ne zato, ker bi jo moral dati. Tudi, če s kartico plačaš, se da urediti. Mi jo navadno damo, če smo zelo zadovoljni s storitvijo in pričakujemo podobno tudi v prihodnje... Iz samega usmiljenja pa se ne spomnim, najbrž ne. Ah ja, včasih tudi kakšen pozitiven feedback napišemo v knjigo mnenj... Nam je pač bolj dolgčas v življenju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

BadgerSkin ::

lemur233 je izjavil:


Zakaj se npr enega bureka ne splača dostavljat, saj nima Olimpija svoje dostave. Ti direktno plačaš posebej dostavo Wolt dostavljalcu. Torej, zakaj ne morem kupiti 1 bureka za 3 eur plus plačati wolt dostavljalcu 4 eur za dostavo ? Ni mi jasno. Olimpija ima plus, ker ima biznis, dobijo moje 2 eur, Wolt dobi 1 eur, dostavljalec pa 4 eur.


No,no no, dajmo tole razčistit, Od vsakega naročila preko Wolta, Wolt vzame cca. 30%, dostavljalec pa dobi 2.85 eur (če je študent, SP dobijo malo več) potem so še razni bonusi za razdaljo nad 1.5 km ampak ok. In Wolt vsaj ima tako tudi (skoraj) vedno minimalno naročilo 10 eur in ta doplačila, ker je drugače nekdo na izgubi.

LeQuack ::

Na koncu verige pa kuhar na minimalcu.
Quack !

BadgerSkin ::

LeQuack je izjavil:

Na koncu verige pa kuhar na minimalcu.

Ja, tam so delovne razmere zelo slabe.

IL_DIAVOLO ::

V tej branži je veliko honorarcev oz. dela na crno
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

LeQuack ::

Jankovič je začel gonjo proti kolesarjem, specifično je začel z Wolt/Glovo kolesarji. Ampak vemo da sovraštvo kolesarjev združuje veliko Slovencev v mislih, tako da ne bo daleč ko bo vsak svoboden človek moral nositi številko.
Pozoren bralec bo opazil, da npr. divjanje dostavljavcev z avti ni omenjeno, da ne rečem ostalih dostavnih služb in kombijev, ki vemo da zmeraj parkirajo kar na pločniku ali travah direktno pred vhodi blokov.

"Dostavljalci bodo morali po novem imeti na torbi številko. Če bo dostavljavec divjal, ga bodo lahko ostali udeleženci v prometu prijavili, sledila bo identifikacija in lahko tudi kazen."
https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

Pričakujem sedaj komentarje v stilu:
"Prav ima, ti kolesarji so divjaki!"
"Še ostale kolesarje je potrebno kaznovat!"
"Zanč mi je en dostavu hrano in sploh ni bla topla!"

Mene zanima sedaj za tiste ki naročate preko Glovo/Wolt, ali ste pripravljeni "financirati" ta Jankovičev podvig:
- ali ste pripravljeni dlje čakati na hrano, npr. namesto pol ure mogoče eno uro?
- ali ste pripravljeni plačati dražjo dostavo, ki bo sedaj mogla biti zaradi počasnejših naročil?
Quack !

Groot ::

No no pretiravat pa tudi ni treba. Zato ker se bodo morali dostavljalci čez Čopovo sedaj peljati po pravilih, ne bo nobena dostava pol ure daljša. V LJ je ravno nekaj ulic v centru, kjer je prisoten ta problem. Zaradi teh par ulic pa ne bo konec sveta, če se dostavljalce malce opomni da niso sami na svetu. Ker zadnje čase je res postalo nemogoče in nevarno na posameznih delih. Precej dostavljalcev je namreč presedlalo na skuterje in močnejše skiroje, pri čemer se s tem veselo vozijo po mešanih conah. Če temu dodaš še dejstvo da jih je kar nekaj iz tujih držav in jim doli visi za lokalne vplive, je pač problem na dlani.

So v pa LJ nasploh problem te mešane cone. Čisto preveč na prosto se pušča vse kolesarje in predvsem tiste na skirojih. Sam vsakodnevno kolesarim čez center, ampak mi na kraj pameti ne pade da bi kot budala vozil čez Čopovo in zvonil vsem pred seboj.

CopiumRovte ::

Niso tolk problem kolesarji, kot so vozniki tistih 3000+ watnih skirojev. Ko neslišno prileti mimo tebe na pločniku z brzino 60+km/h. Ali pa v prometi, ko se vključujejo iz stranskih na glavne ceste, ker misli, če ima pospeške 4s do 100km/h, da lahko prav vsakega izsili. Enkrat bodo njihove čelade samo obležale na cesti.

Mato989 ::

To da provijejo wolt in glovo ipd. Ni nic slabega itak je folk prelen ce to narocuje....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

CopiumRovte ::

Mato989 je izjavil:

To da provijejo wolt in glovo ipd. Ni nic slabega itak je folk prelen ce to narocuje....


Ne nujno. Včasih je nekomu ceneje, če naroči hrano.

V-i-p ::

Jaz pa podpiram to, da se jih privije, so precej podivjali po Ljubljani. Poglejmo današnji primer tega Bolt-a, ki je uletel s električnimi skiroji. Pri Ruskem carju so tu včasih parkirala kolesa. Povsod jih je polno, vse brez nadzora, bruh... :].

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

Mato989 ::

CopiumRovte je izjavil:

Mato989 je izjavil:

To da provijejo wolt in glovo ipd. Ni nic slabega itak je folk prelen ce to narocuje....


Ne nujno. Včasih je nekomu ceneje, če naroči hrano.


Ne ni najceneje in najbolj zdravo je ce skuhas sam...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jb_j ::

CopiumRovte je izjavil:

Niso tolk problem kolesarji, kot so vozniki tistih 3000+ watnih skirojev. Ko neslišno prileti mimo tebe na pločniku z brzino 60+km/h. Ali pa v prometi, ko se vključujejo iz stranskih na glavne ceste, ker misli, če ima pospeške 4s do 100km/h, da lahko prav vsakega izsili. Enkrat bodo njihove čelade samo obležale na cesti.


skiroji, ki dosegajo hitrost nad 25km/h,
bi morali obvezno oddajati zvok, ki je zakonsko predpisan vsaj xx decibelov,
z hitrostjo nad 30km/h se mora zvok potencirati .....

in obvezni smerokazi za vse skiroje,
na robu balance imajo vsi vgrajene smernike,
ki začnejo utripati, ko se menjava smer vožnje.....
(lahko bi bili nameščeni tudi ob zadnji zavorni luči)


ker za voznike skirojev je skoraj nemogoče,
da iztegujejo roko, za spremembo smeri vožnje......

(močno odsevne in svetlikajoče puščice, ki nakazujejo,
spremembo smeri vožnje)



pač morali bi se naučiti uporabljati smerokaze,
z tipko, kar je pa najbrž za današnjo generacijo pretežko......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

in ne fiskni smerokazi,
ampak takšni ki se ob padcu upognejo, in mogoče ne poškodujejo,

tako kot je tomos imel na atx-ih.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wolt je v SLO

Oddelek: Loža
4715109 (1405) Malidelničar
»

Koliko evrov porabite za hrano na mesec? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12415025 (10183) ytodf
»

E hrana - male porcije, predrago (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13322247 (7956) mat xxl
»

Smo slovenci premalo ambiciozni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
637292 (4655) Phantomeye
»

Ehrana, znižane cene, fail (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559397 (6410) Smurf

Več podobnih tem