» »

Starlink Slovenija

Starlink Slovenija

Furbo ::

Je na voljo, jaz sem ga tudi skenslal, ampak če ga ne bi, me mnenje države prav nič ne zanima, saj nič ne naredijo za infrastrukturo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bastadu ::

Tebe ne zanima, zanima pa Starlink, če država ne da zelene luči, ni interneta v tisti državi, afaik...

starfotr ::

Se bodo že zmenili, da bodo imeli prestrezanje prometa.

Bolj mi je zanimivo to, da imajo "premium opremo" in paket in navadno opremo in paket.

Najbrž bodo delali nek QoS med premium in navadnimi.

In cena opreme je 5x cena mesečnega dostopa.

$499.00 oprema in $99.00 naročnina na mesec.

$2,500.00 oprema in $500.00 naročnina na mesec.


Dvomim, da je premium oprema vredna 5x več.

Furbo ::

bastadu je izjavil:

Tebe ne zanima, zanima pa Starlink, če država ne da zelene luči, ni interneta v tisti državi, afaik...

Meh, če ostale EU države dovolijo, dovoli tudi Slovenija, vse kar se pri nas dela je copy/paste tujih ukrepov, zakonov, oslarij.

A so se kaj vtikali v samovozeče Tesle, je kdo to kaj preveril pri nas?
Če se lahko furajo robotski avti, je tudi lahko kak krožnik na bajti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

V-i-p ::

Tle ga je en naš testiral, so na koncu podatki o hitrosti, itd...
https://vm.tiktok.com/ZMLMjD6Ud/
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Apple ::

V-i-p, tnx.

Sem našel na njihovem dokumentu, ki ga ima DHL poskeniranega: bill duty and tax to shipper.
LP, Apple

Apple ::

Imajo DŠ v Sloveniji:

71956425 01.01.2022 61.300 STARLINK INTERNET SERVICES LIMITED 5TH HOUSE BEAUX LANE HOUSE MERCER STREET LOWER, 02DH60 DUBLIN 2
LP, Apple

matevz1337 ::

Apple je izjavil:

A ste moral placati se kaksne dajatve, npr. carino?

Kaksna je kaj realna hitrost?

DHL je hotu racun pa potrdilo placila, ampak potem carine ni blo, DDV je pa ze placan.

Za hitrost pa se ne vem, ker moram najprej na streho splezat in zmontirat.

Apple ::

matevz1337, tnx za info :)

Sem mislil, da bodo poslali v2 :)
LP, Apple

barakus ::

Jaz bi tudi to imel. Kje lahko naročim starlink?

Apple ::

LP, Apple

odbitko ::

Ima kdo? Kako se zadeva obnese ? Ali dobiš zraven router?

Apple ::

Moj je se na carini na Brniku... grrr.

Dobis njihov "router", ki ga lahk uporabis, lahko pa ne.
LP, Apple

odbitko ::

Daj malo feedbacka ko dobiš in sprobaš. Prosim ;)

adolnicar ::

Slabo kaže za nove naročnike v SLO (ali EU) - naš PV bo vse pokupil: https://insajder.com/slovenija/jansa-po...

Nikonja ::

fak me!

xseki ::

Starlink se je podražil:

https://www.businessinsider.com/elon-mu...

new customers will now pay $710 upfront

Mato989 ::

adolnicar je izjavil:

Slabo kaže za nove naročnike v SLO (ali EU) - naš PV bo vse pokupil: https://insajder.com/slovenija/jansa-po...


Dušebrižnik JJ dvignil ceno za Slovence hkrati pa vrgel v smeti 2,2 mil evrov nekim ukrajincem

FAK OFF
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Nikonja ::

ne tko govorit, sej ti internet fuul pomaga če nimaš ne elektrike in ne vode... Influencerji morajo tudi v vojni delat !

Colt1911 ::

Kruha in iger ! Predvsem pa interneta :P

_Denny_ ::

https://www.blog.uporabnastran.si/2022/...

in pa kar sem danes dobil na mail:

Starlink is now offering Starlink for RVs at any destination where Starlink provides active coverage. At this time, there is no waitlist - all orders will be shipped shortly after the order is placed, including to "Waitlist" areas on the Starlink Availability Map.

Users can expect high speed, low latency internet in areas marked "Available", and notably slower speeds during events with many collocated users, or during hours of peak usage in areas marked as "Waitlist", where residential users are prioritized. Prioritizing residential makes it possible to offer Starlink for RVs immediately with minimal impact to the most loaded portions of the network.

Users can pause and un-pause service at any time. You can order directly at Starlink.com/rv.

Starlink for RVs is not meant for use while while in-motion. To learn more about Starlink for RVs, please read our FAQ page or updated Terms of Service.

The Starlink team


Tako, pa je možno tudi v avtodomih. Pokritost je praktično skoraj cela EU, vključno s HR in Balearskimi otoki.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

J.McLane ::

"Users can pause and un-pause service at any time"

Tole pa za dopust res ni tako napačna zadeva, sicer pri trenutni pokritosti LTE in potrebah na dopustu, meni osebno overkill, ampak good to know.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

VelkBla ::

Ampak to velja samo v primeru, če si že naročnik Starlinka.

barakus ::

A so kakšni grafi kakšne hitrosti dosega starlink v sloveniji skozi čas?

jj2299723 ::

Naročil sem starlink in tega uporabljal 3 dni. Prilagam še sliko, sem jih zaščitil z virom "slo-tech", da ne bo kdo kopiral :)

 starlink-1

starlink-1



 starlink-2

starlink-2



Zakaj sem vrnil? Predvsem zaradi tega, ker si bom za ta denar uzel pisarno :)) . V kolikor ne namestiš na streho lahko pride do tega, da ti npr. hiša prekrije par % signala in meče internet dol. Predvsem to je bil glavni razlog za vračilo.

Drugače zadeva ni tako slaba, le rahlo predraga. Splača se, če nimaš dostopa do interneta ali si na potovanju (jaz na potovanju probam čim manj biti na telefonu/računalniku zato še en razlog, da ne podaljšam.)

Na hitro :
Prednosti :
- Hiter internet ... Povprečje nekje 200mbps. Šlo je tudi do 320mbps! (padlo je na 20-40mbps najbrž zaradi ovire - nisem imel 100% pokritos, žal - kljub temu, da je bil dish na travi par metrov od hiše)
- Hiter priklop
- Brez problema sem naročil in namestil starlink app.
- Vračilo je bilo zelo preprosto

Slabosti :
- Aplikacija želi, da imaš stalno GPS prižgan, če želiš app uporbljati.
- Bi rekel, da ga moraš skoraj obvezno namestit na streho. Nobeno drevje ne sme biti v napoto, hiša itd.
- Na tleh rabiš res ogromno prostora, da bi internet stalno lovil. (prekinitve)
- Predraga stvar cca. 600EUR enkratno plačilo + 99EUR na mesec ali RV cca. 125EUR na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jj2299723 ()

Apple ::

Kjer je volja, tam je moč :)

Verjetno imaš še kakšen drug način dostopa do neta, zato nisi šel v izvedbo montaže antene na streho ali na kakšen drog :) .

Antena se usmeri sama proti severu.

Investicija ni visoka, če nimaš nobene druge alternative in če ne živiš od obljub operaterja/občine za napeljavo optike :) .
LP, Apple

DamijanD ::

O kakšnem Appu, ki zahteva GPS, to govoriš?

Furbo ::

jj2299723 je izjavil:

Zakaj sem vrnil? Predvsem zaradi tega, ker si bom za ta denar uzel pisarno :)) . V kolikor ne namestiš na streho lahko pride do tega, da ti npr. hiša prekrije par % signala in meče internet dol. Predvsem to je bil glavni razlog za vračilo.

Kako pa to nisi vedel? Z razlogom folk nima satelitskih krožnikov po vrtovih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jj2299723 ::

DamijanD je izjavil:

O kakšnem Appu, ki zahteva GPS, to govoriš?

Starlink ima svoj app (za android / ios) in če ga želiš odpret moraš imet gps na telefonu vklopljen.

Furbo je izjavil:

jj2299723 je izjavil:

Zakaj sem vrnil? Predvsem zaradi tega, ker si bom za ta denar uzel pisarno :)) . V kolikor ne namestiš na streho lahko pride do tega, da ti npr. hiša prekrije par % signala in meče internet dol. Predvsem to je bil glavni razlog za vračilo.

Kako pa to nisi vedel? Z razlogom folk nima satelitskih krožnikov po vrtovih.


Mislil sem, da bo dovolj prostora, če se da par metrov stran od hiše :) Glede na to, da se krožnik premika glede na lokacijo satelitov ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jj2299723 ()

syglux ::

Zdravo, pri nas je sicer optika, a imamo občasno daljše izpade, tudi po teden dni, internet pa nujno potrebujem za delo. Omrežje je, a prenos podatkov večino časa ne dela. Razmišljal sem o Starlinku in bi naročnino aktiviral le ob daljših izpadih. Je to možno in ali so kakšne druge opcije?

starfotr ::

Tvoja naloga je, da vestno prijavljaš napake in reklamiraš račune ter jih ne plačaš, če ni v redu storitev.

Najbolj jih boli finančni udar. Optika RUNE, najbrž?

Za take zadeve je predplačniški LTE, ne pa starlink.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
https://www.a1.si/predplacniski-paketi/...

syglux ::

Težim in kličem praktično vsak dan, brez interneta je cela vas, optika je pa Telekomova. LTE praktično ne lovi, le ob redkih trenutkih, zato tudi predplačniški ne pride v poštev.

DamijanD ::

Ampak kaj/kako bi prekinjalo optiko?

Apple ::

syglux je izjavil:

Zdravo, pri nas je sicer optika, a imamo občasno daljše izpade, tudi po teden dni, internet pa nujno potrebujem za delo. Omrežje je, a prenos podatkov večino časa ne dela. Razmišljal sem o Starlinku in bi naročnino aktiviral le ob daljših izpadih. Je to možno in ali so kakšne druge opcije?


Link do odgovora…
LP, Apple

syglux ::

Hvala, torej tudi to ni zanesljiva rešitev.
V preteklosti se je dogajalo ker je bil prtrgan kabel ipd., ne vem kaj je razlog tokrat.

murrieta ::

Apple je izjavil:

Furbo, ko bos dobil in namestil, sporoci hitrost. Mene tud zanima, ker smo se dalec od optike, LTE pa pocepne vsak dan med 19.00h in 21.00h, ker imajo NEOvci visjo prioriteto.

Jebes hitrost. LATENCO!

matevz1337 ::

murrieta je izjavil:

Jebes hitrost. LATENCO!

Speedtest: verjetno za FPS spile glih ni, ampak video klici in vse ostalo pa dela dovolj dobro. Neskoncno boljs kot katera koli druga internetna povezava ki jo imam na voljo.

murrieta ::

matevz1337 je izjavil:

murrieta je izjavil:

Jebes hitrost. LATENCO!

Speedtest: verjetno za FPS spile glih ni, ampak video klici in vse ostalo pa dela dovolj dobro. Neskoncno boljs kot katera koli druga internetna povezava ki jo imam na voljo.


Me sicer veseli, da si nasel resitev ampak tole so kar porazne stevilke. Ja, je resitev, ce nimas nic drugega na voljo.

Optika bi bila 5,4,4 ms (idle, download, upload), ti imas 52,98,85 ms.

Za obcutek, VPN na Nizozemsko in nazaj na slovenski server je nekje v istem rangu (82,92,86).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murrieta ()

matevz1337 ::

Jst bi velik rajs dal pol manj dnarja za visje hitrosti in ping v rangu nekaj ms, ampak ce ni optike je to najboljs kar lahko imam.

starfotr ::

starfotr ::

xseki ::

Za dostop do omrežja Starlink so v Franciji so v začetku meseca naročnino iz 99 evrov mesečno (koliko stane tudi pri nas) znižali na 50 evrov, vendar so hkrati napovedali da bodo z oktobrom uvedli t.i. načelo pravične uporabe (fair use). Po 250 GB prenesenih podatkov v enem mesecu bodo uporabniki »lahko občutili nižje hitrosti delovanja«, so zapisali. Seveda bodo uporabniki to lahko odpravili – z nakupom dodatnih 100 GB, za 10 evrov.


Zakaj so v Franciji znižali? Za 50€/mesec bi si takoj nabavil Starlink. Tudi če dobim samo 250GB.

starfotr ::

Ne bi vedel. Najbrž se ni prodajalo.

Za manj denarja imaš tole:

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

https://www.a1.si/a1-brezzicni-net

Furbo ::

S tem da tam kjer je 5G omrežje ponavadi tudi optika ni problem..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Apple ::

Pri nas imamo 5G, optiko imamo obljubljeno že 10 let... Nismo vas, nismo v bloku in zato nismo zanimivi :)

Starlink laufa BP. Zaenkrat...
LP, Apple

matevz1337 ::

Dobil mail danes:
Effective 24/08/2022, Starlink is reducing your monthly service fee to EUR 60.

The price reduction factors in your local market conditions and is meant to reflect parity in purchasing power across our customers.

nice 8-)

Apple ::

Lepo od njih... Upam, da ni bil kdo zapohan, ko se je tako odločil :)
LP, Apple

BladE_ ::

Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

chort ::

Jup, pa cena terminala je šla dol za ~50%, zdej je 350€. Ravnokar naklikal enega, morda bom še drugega za soseda.

barakus ::

A res? Kje vidiš to ceno 350 eur?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starlink izstrelil satelite, ki prinašajo satelitski internet na telefone

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
499164 (3244) chort
»

Kitajska: sateliti SpaceX so se skoraj zaleteli v vesoljsko postajo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
397702 (3980) Mr.B
»

MWC: Vmesno poročilo o delovanju Starlinka

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
399268 (5683) sija
»

SpaceX-ov satelitski internet Starlink že deluje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
338838 (6406) vostok_1
»

SpaceX polni svojo konstelacijo satelitov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5515792 (12019) M.B.

Več podobnih tem