» »

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

««
3 / 17
»»

Mato989 ::

No zdaj ko bomo imeli e-vinjete pa mi naj en razloži zakaj spet lupimo državljane RS in ne omogočimo da poljubno izberem koliko dni želim da vinjeta velja? Recimo od 31.1. do 13.2.???

A je to spet pretežko za naše programerje v državnih jaslih? 110€ letne vinjete se naj deli z 365 in dobimo kolko je en dan pol pa poljubno naj folk izbira...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: nejcek74 ()

ginekk ::

Sem tudi mnenja, da je narejeno luzersko oziroma polovično.

Sem tudi prepričan, da bo prišlo do zlorab, ker tablice z izbrano označbo dopuščajo posebne znake. Torej načeloma lahko narediš različne tablice, ki pa so brez posebnih znakov - za DARS - enake. In potem ne bodo mogli popravljat za nazaj zaradi že prodanih in veljavnih vinjet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Furbo ::

SloKin je izjavil:

Btw zakaj ne morem s telefonom slikat tablice in je to to? Tehnologijo imajo...

Imamo tudi osnovne šole. Ljubi bog.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

6bt9hmDwY ::

Mato989 je izjavil:

No zdaj ko bomo imeli e-vinjete pa mi naj en razloži zakaj spet lupimo državljane RS in ne omogočimo da poljubno izberem koliko dni želim da vinjeta velja? Recimo od 31.1. do 13.2.???

A je to spet pretežko za naše programerje v državnih jaslih? 110€ letne vinjete se naj deli z 365 in dobimo kolko je en dan pol pa poljubno naj folk izbira...

Po mojem mnenju samo trolaš ampak napišem tudi zaradi drugih. Cena tedenske evinjete ni 1/52 letne in cena mesečne ni 1/12 letne. Daljše obdobje kot plačaš, nižja je cena časovne enote. Programerji ne odločajo o tem, oni samo udejanijo zahtevano, sicer bi bili lahko kaznovani zamenjani.

wcpapir ::

ginekk je izjavil:

Sem tudi mnenja, da je narejeno luzersko oziroma polovično.

Sem tudi prepričan, da bo prišlo do zlorab, ker tablice z izbrano označbo dopuščajo posebne znake. Torej načeloma lahko narediš različne tablice, ki pa so brez posebnih znakov - za DARS - enake. In potem ne bodo mogli popravljat za nazaj zaradi že prodanih in veljavnih vinjet.

Prosim ? Kaj so to posebni znaki ?

Miha 333 ::

wcpapir je izjavil:

ginekk je izjavil:

Sem tudi mnenja, da je narejeno luzersko oziroma polovično.

Sem tudi prepričan, da bo prišlo do zlorab, ker tablice z izbrano označbo dopuščajo posebne znake. Torej načeloma lahko narediš različne tablice, ki pa so brez posebnih znakov - za DARS - enake. In potem ne bodo mogli popravljat za nazaj zaradi že prodanih in veljavnih vinjet.

Prosim ? Kaj so to posebni znaki ?

Pomišljaj.

kow ::

ViperR je izjavil:

Ne vem kaaj folk tolk komplicira. Ze vec let se larkirisca placuje po enakem principu povsod po sloveniji, tudi novi sistemi s prepoznavo tablic zahtevajo, da registrsko pises brez vezajev.


Ce te prav razumem programerji sluzijo nadpovprecne place, da NE znajo detektirati vezaja ipd.? Kje tocno je problem, da med vpisom ne dobis opozorila, da se vpisuje brez vezajev. Pricakoval, bi celo, da ti sam ponudi popravljen string.

GupeM ::

Jaz sem pa navdušen nad tem, da mora biti geslo za prijavo dolgo vsaj 12 znakov, v katerem so vsaj ena velika in vsaj ena mala črka ter vsaj ena številka in vsaj en poseben znak.

kow ::

Ce uporabljas 'upravnika gesel' aka 'password manager", pac izberes primeren policy. Simpl kot pasulj. Ce ga pa ne uporabljas, imas pa vecji problem kot si mislis. Sva pa offtopic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Mato989 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Mato989 je izjavil:

No zdaj ko bomo imeli e-vinjete pa mi naj en razloži zakaj spet lupimo državljane RS in ne omogočimo da poljubno izberem koliko dni želim da vinjeta velja? Recimo od 31.1. do 13.2.???

A je to spet pretežko za naše programerje v državnih jaslih? 110€ letne vinjete se naj deli z 365 in dobimo kolko je en dan pol pa poljubno naj folk izbira...

Po mojem mnenju samo trolaš ampak napišem tudi zaradi drugih. Cena tedenske evinjete ni 1/52 letne in cena mesečne ni 1/12 letne. Daljše obdobje kot plačaš, nižja je cena časovne enote. Programerji ne odločajo o tem, oni samo udejanijo zahtevano, sicer bi bili lahko kaznovani zamenjani.


Vem da ni, ampak ni nobenega normalnega razloga (razen odiranje ljudi) da to ne poenotimo in naredimo tako da vsak posameznik določa od kdaj do kdaj velja vinjeta in koliko časa... zato bi bilo najbolj prav da DARS da ceno na DAN ti pa samo določiš ali boš vzel za 365 dni ali za 17 ali za 37... saj to je bistvo da imamo končno DIGITALNI SISTEM in da je to enostavno izvedljivo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SloKin ::

Furbo je izjavil:

SloKin je izjavil:

Btw zakaj ne morem s telefonom slikat tablice in je to to? Tehnologijo imajo...

Imamo tudi osnovne šole. Ljubi bog.

Zato pa so pomisleki popolnoma na mestu. Da programer kljub končani osnovni šoli ne zna uporabit rešitve za že rešen problem.

6bt9hmDwY ::

Mato989 je izjavil:

Vem da ni, ampak ni nobenega normalnega razloga (razen odiranje ljudi) da to ne poenotimo in naredimo tako da vsak posameznik določa od kdaj do kdaj velja vinjeta in koliko časa... zato bi bilo najbolj prav da DARS da ceno na DAN ti pa samo določiš ali boš vzel za 365 dni ali za 17 ali za 37... saj to je bistvo da imamo končno DIGITALNI SISTEM in da je to enostavno izvedljivo

Tega ni skoraj nikjer, da plačuješ linearno. Skoraj vedno te namamijo, ne samo pri Dars-u, na več, da plačaš največ, krajše ugodnosti pa so relativno dražje... Če te to moti, imaš alternative. In da takšne stvari pač ne uporabljaš. Zdaj pa se jaz odklopim iz teme, ker vidim, da se bo tole trolanje sicer nadaljevalo še nekaj dni. Naj se, vendar brez moje pomoči.

Zgodovina sprememb…

ViperR ::

Mato989 je izjavil:

6bt9hmDwY je izjavil:

Mato989 je izjavil:

No zdaj ko bomo imeli e-vinjete pa mi naj en razloži zakaj spet lupimo državljane RS in ne omogočimo da poljubno izberem koliko dni želim da vinjeta velja? Recimo od 31.1. do 13.2.???

A je to spet pretežko za naše programerje v državnih jaslih? 110€ letne vinjete se naj deli z 365 in dobimo kolko je en dan pol pa poljubno naj folk izbira...

Po mojem mnenju samo trolaš ampak napišem tudi zaradi drugih. Cena tedenske evinjete ni 1/52 letne in cena mesečne ni 1/12 letne. Daljše obdobje kot plačaš, nižja je cena časovne enote. Programerji ne odločajo o tem, oni samo udejanijo zahtevano, sicer bi bili lahko kaznovani zamenjani.


Vem da ni, ampak ni nobenega normalnega razloga (razen odiranje ljudi) da to ne poenotimo in naredimo tako da vsak posameznik določa od kdaj do kdaj velja vinjeta in koliko časa... zato bi bilo najbolj prav da DARS da ceno na DAN ti pa samo določiš ali boš vzel za 365 dni ali za 17 ali za 37... saj to je bistvo da imamo končno DIGITALNI SISTEM in da je to enostavno izvedljivo


Se ne strinjam. Avtocesta je pač nujna v državi.

Tudi, če ti samo avtocesto manj uporabljaš, je zate nujna. Nekdo, ki jo sicer veliko uporablja, pa mogoče niti ni tako nujna.

Torej, da bos ti v nujnih primerih lahko uporabljal avtocesto, jo bo financiral nekdo drug?

gumby ::

Je že kdo probal kakšno "grdo SQL" tablico vnest? >:D
my brain hurts

Karamelo ::

Miha 333 je izjavil:

wcpapir je izjavil:

ginekk je izjavil:

Sem tudi mnenja, da je narejeno luzersko oziroma polovično.

Sem tudi prepričan, da bo prišlo do zlorab, ker tablice z izbrano označbo dopuščajo posebne znake. Torej načeloma lahko narediš različne tablice, ki pa so brez posebnih znakov - za DARS - enake. In potem ne bodo mogli popravljat za nazaj zaradi že prodanih in veljavnih vinjet.

Prosim ? Kaj so to posebni znaki ?

Pomišljaj.


a misliš da moj fotr ve da je pomišljaj nek posebni znak? dvomim

posebni znak je programerski pojem (ne spomnim se da vi OŠ se učili o posebnih znakih), pravtako A-Z in 0-9 (regex)

GupeM ::

kow je izjavil:

Ce uporabljas 'upravnika gesel' aka 'password manager", pac izberes primeren policy. Simpl kot pasulj. Ce ga pa ne uporabljas, imas pa vecji problem kot si mislis. Sva pa offtopic.

Saj ga uporabljam in resnično sem navdušen, da so se vsaj tu potrudili preverjati moč gesla, če se že vsaj približnega preverjanja registrskih tablic niso lotili pravilno. Ni bilo mišljeno sarkastično.

Aston_11 ::

SloKin je izjavil:

Btw zakaj ne morem s telefonom slikat tablice in je to to? Tehnologijo imajo...

Folk je len. Tehnologija omogoča, da sistem sam prepozna, kaj ima uporabnik doma in za katero od več vozil hoče vinjeto.

GupeM ::

Karamelo je izjavil:

pravtako A-Z in 0-9 (regex)

To ni regex. Smo se v osnovni šoli učili o tem, da se enodelni stični pomišljaj lahko uporablja namesto od ... do. Je pa res v navodilih napaka, ker so uporabili vezaj namesto pomišljaja.

jotunn2 ::

Mato989 je izjavil:

No zdaj ko bomo imeli e-vinjete pa mi naj en razloži zakaj spet lupimo državljane RS in ne omogočimo da poljubno izberem koliko dni želim da vinjeta velja? Recimo od 31.1. do 13.2.???

A je to spet pretežko za naše programerje v državnih jaslih? 110€ letne vinjete se naj deli z 365 in dobimo kolko je en dan pol pa poljubno naj folk izbira...

Ker si pac preneumen da bi razumel, da s tem ne lupimo drzavljanov RS pac pa vse, ki nase AC uporabljajo zgolj za enkraten tranzit. Ampak to je prevec za razumeti. Sicer pa ti nihce ne brani, da se vozis po lokalnih cestah brez vinjete, za tiste dva dneva letno, ko bi po tem sodec potreboval AC pa kupis 10dnevno vinjeto. Dokaj preprosto.

Phantomeye ::

GupeM je izjavil:

Karamelo je izjavil:

pravtako A-Z in 0-9 (regex)

To ni regex. Smo se v osnovni šoli učili o tem, da se enodelni stični pomišljaj lahko uporablja namesto od ... do. Je pa res v navodilih napaka, ker so uporabili vezaj namesto pomišljaja.



A-Z je regex. Lahko pa temu rečeš "napaka", ker bi kao moral bit pomišljaj.

Also, iz A-Z ni razvidno a so šumniki dovoljeni ali ne. Pove ti samo, da Ž ni vključen, če že recimo poštekaš, da gre OD DO. Ampak, to navodilo ti ne pove nič o tem ali so šumniki dovoljeni ali ne.

Sicer ni pomembno v praktičnem smislu, ker slovenske registrske nimajo šumnikov. Ampak recimo pri hrvaških pa so veljavni šumniki dopisani zraven.


Bistveno je, da navodilo ni vsem uporabnikom prijazno in bi lahko napisali v bolj "človeškem" jeziku.

Uporabite lahko samo črke od A do Z in številke od 0 do 9. Šumniki (Č,Š,Ž) niso dovoljeni.


Ker vneseš jih lahko.


Ful mi je zanimivo. Blokirali so presledke. Ostalega pa ne.


Da o komponenti za izbiro datuma veljavnosti sploh ne govorim. K po mojem mnenju sploh ni razloga imet koledarske komponente, ker bo večinoma itak zaklenjena. Dvomim, da bo kdo lahko kupil vinjeto za pol leta naprej. Še pri letni je frej cel januar pa 5 dni februarja. ostalo zaklenjeno.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Problema sploh ne bi bilo, če bi tole dizajniral nekdo, ki ni totalen debil.

Kako bi se lotil problema, nekdo ki je debil vsaj nekaj manj kot 100%? Navodilo bi napisal takole:
"Natančno prepišite registrsko številko točno tako kot je navedena v prometnem dovoljenju za vaše vozilo."

Konec, fertig, the end. To je vse. Vse drugo se da poštimati programsko, takole pa najlažje in najbolj učinkovito odstraniš problem človeškega faktorja.

6bt9hmDwY ::

[A-Z] podpira samo A do Z, brež šumnikov, umlautov, krativcev itd.

Bolt ::

Phantomeye je izjavil:



No, če nastaviš na nemčijo ali avstrijo, pa piše da MORAŠ vnesti vezaj namesto grba. Potem pojasni to, zakaj oni ja - večina držav pa ne? Npr. nekatere države nimajo grba med enim ali drugim delom. Zakaj ne bi preprosto poenotili? Za hrvate je še ekstra izjema - šumniki.

Navodila morajo biti napisana na tak način, da jih razume vsak, ne glede na izobrazbo. Če ti je neko navodilo jasno in samoumevno, ne pomeni, da je tudi drugim. Nisi noben baseline.

Pač več kot očitno je, da prihaja do veliko napak, glede na to, da rajši oglašujejo pravilni vnos podatkov kot pa da bi zrihtali vnosna polja kot se zagre.

Že dosti pove tudi, da ni nikjer napisano, kaj je ne-standardna tablica in da besede DREK ali DRISKA ne šteje kot neveljavno oz. ne-standardno tablico, lol.


Da ne citiram vsega ker je itak že cel forum nasran s temi nepotrebnimi citati!
Ne vem kaj vmešavate druge države. Kaj vam ni jasno, v slo so taka navodila in fertik, napisana so slovensko in še v osmih jezikih zraven, če vam to ni jasno, potem ne vem no, kaj naj rečem. Prilagojen program... V drugih jezikih nikjer nisem zasledil, da piše kako vnesti registrsko.



Da pa vpisuješ notri: DREK ali DRISKA pa sploh ne bom komentiral.

Reaper85 je izjavil:

Bolt je izjavil:

Ja res, z nohti jo greš drzat dol LOL. Najboljš da probaš z zobmi gre hitreje.

S čim pa naj bi jo, dejansko imaš na telesu samo nohte in zobe, imaš prav. V avtu imam pa kaj točno še, da bi jo lahko spraskal dol? Metlico za sneg, rokavice, dežnik, prvo pomoč, potem se pa konča.
Raznim strgalom ne zaupam. Kako naj vem da ne bodo praskala stekla? Po vsej logiki, ker vetrobransko steklo ni niti kaljeno, praska vse razen plastike. Tudi če bi imel plastično strgalo, ne bi šel z njim, ker bi imel potem povsod po volanskem drogu in okoli ostanke od nalepke. Na nohte se namreč sproti tudi prime in sem samo sprijemal delčke skupaj v dlani, potem pa nosil v roki do prvega koša.
Noht sem pa siguren da ne opraska nobenih stekel, če ni vmes kakšne druge umazanije. Opraska pa seveda lak (zato imajo avti voženi z ženskami okoli kljuk popraskano) in tiste piano letvice.
Če je vse to nesposobnost me niti ne zanima, tako jaz delam in pika. Z dosedanjim delom odstranitve sem povsem zadovoljen sam s sabo, edino lepilo je še ostalo, pa mogoče kakšen majhen delček nalepke ali dva.

To sploh ne bom komentiral, ker kar koli bom rekel te bom užalil. Tako da...

Reaper85 je izjavil:

Bolt je izjavil:

Na spletni strani in povsod kjer je le možno so neštetokrat napisana navodila:
"Registrsko številko vnesite brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. Tudi če imate na vašem vozilu registrsko tablico, ki se lahko prenese na drugo vozilo, za njen vnos pri nakupu e-vinjete veljajo enaka pravila (na primer NMLEPLA, KPPLUSOV, itd.)."
Kaj vam tu ni jasno!

Meni ob nakupu piše samo:
"Vnesite registrsko označbo vozila. Vnos mora biti brez presledkov. Dovoljeni znaki 0-9 in A-Z."

Tole kar si ti napisal sem moral googlat. Pa kdo misliš da bo googlal za navodila? Jaz sem napisal kako sem naredil jaz in kar bo naredilo tudi 99% ostalih kupcev vinjete, prepisalo iz prometne znak za znakom (kjer je mimogrede vmes pomišljaj) še preden bodo začeli brati kakršnakoli navodila. Tisti 1% ali ve registrsko številko na pamet ali pa bo šel ven do avta.
https://evinjeta.dars.si/kako-kupiti-e-...

Pomišljaja itak ne sprejme, tako da sploh ne vem kje je problem.
Sploh ne vem zakaj sem kaj pisal, ker sam nisem imel nobenih problemov ter se mi je zdela tale tema popolna bedarija.


To da si moral googlat je dost žalostno. To potem dovolj pove o tebi.
Predvidevamn, da nimaš ravno 70let+
Samo če le malo spremljaš, prebereš (prej) je napisano razumljivo tudi za 70+ in tudi 5- bi to znali to izpolnit. Če imate kakršne koli probleme se malo zamislite nad sabo, da je mogoče problem z vami in ne komerkoli drugem.
Samo na njihovi strani imaš najmanj 4X napisano kako in kaj.

Naprej ti pa ne bom jaz googlal.
Ti nisi 99% vseh kupcev vinjete ker če potem nam bog pomagaj. Ti nisi tud %.
Ja če bi vsi delali kot ti potem bi še grbe risali zraven LOL
Dost žalostno pa da limaš neke linke pa jih sploh ne znaš prebrat.

Karamelo ::

zakaj pa datum veljavnosti ne morem nastaviti na 1. marec naprimer? a niso rekli, da bomo lahko izbrali datum začetka veljavnosti? kot vidim je omejen do 5. februarja

aja verjetno dopuščajo samo za 1 mesec vnaprej, ampak zakaj??? kaj jih tu tehnično omejuje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

6bt9hmDwY ::

Bolt, glede odstranjevana vinjet je marsikdo v negotovosti, vem tudi sam, zato pa rečejo meni ali pa jim moram ekstra razložit, pa še nisem prepričan, da zaupajo. Yebiga.

Karamelo, 30 dni v prihodnost največ, zaenkrat. Omejujejo jih njihove trenutne odločitve.

Zgodovina sprememb…

Bolt ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Bolt, glede odstranjevana vinjet je marsikdo v negotovosti, vem tudi sam, zato pa rečejo meni ali pa jim moram ekstra razložit, pa še nisem prepričan, da zaupajo. Yebiga.

Ja ok se strinjam. Če nisi ziher boljš, da pustiš pri miru.
Samo pač enim (meni) se to zdi to tako enostavno smešno.
Verjetno sami ITjevci. Za nobeno delo. Najlažje bi jo odstranili z miško.:))

Bolt je izjavil:

Verjetno sami ITjevci. Za nobeno delo. Najlažje bi jo odstranili z miško.:))

No, no, počasi, da se nauš krvau zatipku...
:D

Hahaha si se našel. Joke.:))

Phantomeye je izjavil:

GupeM je izjavil:

Karamelo je izjavil:

pravtako A-Z in 0-9 (regex)

To ni regex. Smo se v osnovni šoli učili o tem, da se enodelni stični pomišljaj lahko uporablja namesto od ... do. Je pa res v navodilih napaka, ker so uporabili vezaj namesto pomišljaja.



A-Z je regex. Lahko pa temu rečeš "napaka", ker bi kao moral bit pomišljaj.

Also, iz A-Z ni razvidno a so šumniki dovoljeni ali ne. Pove ti samo, da Ž ni vključen, če že recimo poštekaš, da gre OD DO. Ampak, to navodilo ti ne pove nič o tem ali so šumniki dovoljeni ali ne.

Sicer ni pomembno v praktičnem smislu, ker slovenske registrske nimajo šumnikov. Ampak recimo pri hrvaških pa so veljavni šumniki dopisani zraven.


Bistveno je, da navodilo ni vsem uporabnikom prijazno in bi lahko napisali v bolj "človeškem" jeziku.

Uporabite lahko samo črke od A do Z in številke od 0 do 9. Šumniki (Č,Š,Ž) niso dovoljeni.


Ker vneseš jih lahko.


Ful mi je zanimivo. Blokirali so presledke. Ostalega pa ne.


Da o komponenti za izbiro datuma veljavnosti sploh ne govorim. K po mojem mnenju sploh ni razloga imet koledarske komponente, ker bo večinoma itak zaklenjena. Dvomim, da bo kdo lahko kupil vinjeto za pol leta naprej. Še pri letni je frej cel januar pa 5 dni februarja. ostalo zaklenjeno.


Pa pustimo ali je "napaka" ali ne in kaj vse se da če se hoče...
Piše večkrat:
"Registrsko številko vnesite brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403.Pa še primer je zraven!
Še vedno mi ni jasno, kaj vam tu ni jasno?

Nima smisla.
The Ende

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolt ()

srus ::

Glede e-vinjete bi pripomnil le to:
- sem poizkusil kreirati uporabniški račun pri DARS v Firefoxu (zadnja verzija, 95.0.2) pa ni šlo, se po vnosu podatkov ob kreaciji samo krogec vrti. Sem moral preklopiti na Chrome. Poleg tega, če uporabljam Firefox, me na vsaki strani ponovno sprašuje o piškotkih.
- lepo bi bilo, če bi se dalo kupiti e-vinjeto tudi za karavanški predor z naše strani, tako kot je to možno pri Asfinag z avstrijske strani. Pa ni o tem nič slišati.

Furbo ::

Karamelo je izjavil:

zakaj pa datum veljavnosti ne morem nastaviti na 1. marec naprimer? a niso rekli, da bomo lahko izbrali datum začetka veljavnosti? kot vidim je omejen do 5. februarja

aja verjetno dopuščajo samo za 1 mesec vnaprej, ampak zakaj??? kaj jih tu tehnično omejuje?

Spet se prilagajajo peščici debilov, ki bi si datum nastavili 100 let v prihodnost ali kaj podobnega in potem jamrali, ko bi jih ujeli.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Reaper85 ::

Bolt je izjavil:

To sploh ne bom komentiral, ker kar koli bom rekel te bom užalil. Tako da...

Naredi potem posnetek da bomo vedeli kako se odstrani v 1min. Jaz sem potem res rabil poleg 5min z nohti, še 10min z etilnim alkoholom in WC papirjem in na fino še z mikro krpo. 5min pač ni nič, to imaš noter že preden se napraviš in najdeš vse pripomočke.
Zjutraj je bilo 5min, ker sem delal na parkirišču pred šihtom in sem že bil v avtu. In ja, še vedno ne vem s čim drugim kot z nohti bi jaz to dejansko lahko naredil. Še blokec papirja in kemik sem imel, bi šlo slučajno s tem?
Pomoje sem 99% nalepk v lajfu odstranil z nohti (ostalo verjetno kakšno orodje), vsaj na začetku na grobo, potem na fino pa s papirnato brisačo in alkoholom, lepilo moraš pač nekako stopiti, ne gre dol s praskanjem.
Že samo danes sem spravil z nohti dol vse nalepke iz škatle za vračilo blaga, sem uporabil isto v kateri sem dobil. Ne vem, meni so nohti precej uporabna stvar.
Itak sem to delal prvič in zadnjič, tako da se mi je šlo bolj na kvaliteto kot pa na hitrost. Drugače sem pa že kar vedel, da bom dobil 1min komentar, je že kar standard na ST. Kaj bi dal jaz da bi imel vse v 1min narejeno, ponavadi se gre za 1-2 uri, včasih tudi 4 ure ni nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper85 ()

Zimonem ::

gumby je izjavil:

Je že kdo probal kakšno "grdo SQL" tablico vnest? >:D

Prej ali slej bo nekomu ratalo glede na to , da ne preverjajo vnosa.

kow je izjavil:

ViperR je izjavil:

Ne vem kaaj folk tolk komplicira. Ze vec let se larkirisca placuje po enakem principu povsod po sloveniji, tudi novi sistemi s prepoznavo tablic zahtevajo, da registrsko pises brez vezajev.


Ce te prav razumem programerji sluzijo nadpovprecne place, da NE znajo detektirati vezaja ipd.? Kje tocno je problem, da med vpisom ne dobis opozorila, da se vpisuje brez vezajev. Pricakoval, bi celo, da ti sam ponudi popravljen string.

Če te prepozna lahko pri 130kmh iz poslane slike pa ne zna ugotoviti registrske številke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

6bt9hmDwY ::

kow je izjavil:

ViperR je izjavil:

Ne vem kaaj folk tolk komplicira. Ze vec let se larkirisca placuje po enakem principu povsod po sloveniji, tudi novi sistemi s prepoznavo tablic zahtevajo, da registrsko pises brez vezajev.


Ce te prav razumem programerji sluzijo nadpovprecne place, da NE znajo detektirati vezaja ipd.? Kje tocno je problem, da med vpisom ne dobis opozorila, da se vpisuje brez vezajev. Pricakoval, bi celo, da ti sam ponudi popravljen string.

Ne sklepati prehitro na vse iz nekaterih privilegiranega DARS in njegovih posebnosti. Imajo (ali pa so imeli nekaj let nazaj) pa tam ene super lepotice, potem pa se pojdi programerja tam.

bbbbbb2015 ::

kow je izjavil:

ViperR je izjavil:

Ne vem kaaj folk tolk komplicira. Ze vec let se larkirisca placuje po enakem principu povsod po sloveniji, tudi novi sistemi s prepoznavo tablic zahtevajo, da registrsko pises brez vezajev.


Ce te prav razumem programerji sluzijo nadpovprecne place, da NE znajo detektirati vezaja ipd.? Kje tocno je problem, da med vpisom ne dobis opozorila, da se vpisuje brez vezajev. Pricakoval, bi celo, da ti sam ponudi popravljen string.


Če ni dovoljen vnos vezajev, potem v bistvu bi lahko že na formi naredili, da teh znakov ni mogoče vnesti. OMG

eVro ::

Invictus je izjavil:

Če bi mi to kdo naredil za diplomsko delo, bi mu jo zavrnil v taki obliki kot je.


Brez skrbi. Ni šans, da se zgodi.

jernejl ::

Mato989 je izjavil:

No zdaj ko bomo imeli e-vinjete pa mi naj en razloži zakaj spet lupimo državljane RS in ne omogočimo da poljubno izberem koliko dni želim da vinjeta velja? Recimo od 31.1. do 13.2.???
Ni potrebe za kak takega, ker te nihče ne bo kaznoval, če vinjete ne boš uporabljal do konca. Komot vzameš letno in jo koristiš samo 217 dni.

110€ letne vinjete se naj deli z 365 in dobimo kolko je en dan pol pa poljubno naj folk izbira
Postavi si svojo avtocesto in povej, ali te bo koštala 365x več, če se boš po njej peljal vsak dan namesto 1x letno. Ker če je temu tako, potem je nemara res bolje, da si zgradiš svoje avtoceste za svoje redke potrebe vožnje po AC, kot da DARSu preplačuješ na način, da plačaš X dni, koristiš pa pol manj.

Karamelo je izjavil:

zakaj pa datum veljavnosti ne morem nastaviti na 1. marec naprimer? a niso rekli, da bomo lahko izbrali datum začetka veljavnosti? kot vidim je omejen do 5. februarja

aja verjetno dopuščajo samo za 1 mesec vnaprej, ampak zakaj??? kaj jih tu tehnično omejuje?
Zato, ker ti verjetno tudi nihče drug ne bo želel danes prodati storitve za 42 let vnaprej po današnji ceni in današnjih pogojih uporabe.
Čez 42 let bomo morda imeli popolnoma drugačen način cestninjenja, drugačne avtoceste in mnogo več (ali manj) njih, in nekako ni smiselno, da bi pustili par ljudem, da zakupijo pravico do koriščenja tako daleč vnaprej in potem od programerjev zahtevajo, da toliko časa vlečejo naprej izjeme zanje, da tako dolgo ohranjajo način nadzora e-vinjet in jim omogočajo uporabo po ceni, ki ne bo več primerna za tisti čas.

Petrol Slo ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Če kupite na Petrolu, VERJETNO dobite kakšne zlate točke za to.


Spoštovani,

ob nakupu e-vinjete člani Petrol kluba prejmejo trojne Zlate točke in gratis Kavo na poti, možen pa je tudi nakup e-vinjete na 4 obroke. Dodatno lahko ob nakupu e-vinjete sodelujete v nagradni igri, z glavno nagrado letne zaloge goriva. Več o tem si lahko preberete na naši spletni strani.

Pri nakupu e-vinjete na Petrolovih bencinskih servisih za vnos vaše registrske številke v sistem poskrbijo naši prodajalci. Za datum veljavnosti lahko že izberete katerikoli dan do konca januarja, tako, da se lahko izognete morebitni gneči pri nakupu v zadnjem trenutku.

V primeru morebitnih dodatnih vprašanj se lahko na nas vedno obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Jože Gostiša
Marketing
Petrol d.d., Ljubljana

Smrekar1 ::

Glede na to, da sistem preverjanja veljavnosti vinjete deluje (bo nekoč deloval? Se tu sploh kaj dogaja?) na podlagi prepoznave registrske tablice bi za 16 milijonov evrov pričakoval, da bi vnos registrske tablice lahko izvedel s fotografijo le-te.

klemenSLO ::

Invictus je izjavil:

Ja, no, tisti debilni programer bi lahko naredil boljšo vnosno masko, z vsemi možnimi tipi registrskih tablic Evrope (ali po svetu) in celo preverjanjem, ali je tablica sploh aktivna. Veliko takih podatkov je javno dostopnih kljub fuknjenemu zakonu o osebnih podatkih po EU.

Zdaj bomo že računalniško šalabajziranje zagovarjali na tem forumu.

Pizda, Zlovenija je res dežela negativne selekcije.

Da ne govorim o temu, da te opozori 0 ali 3 dni pred iztekom vinjete. Kot da ne morejo v program dati 30 dni.

Če bi mi to kdo naredil za diplomsko delo, bi mu jo zavrnil v taki obliki kot je.

Edini plus je, da lahko tablico kasneje popraviš.

Tak software mora biti idiot proof... Oz. naj bi bil vsak...


:)
Ko smo mel na faksu programiranje je rekel profesor takole:
Za oceno 6 mora program ob pravilnem vnosu vrniti željen rezultat. Torej recimo da 6 dobi tale dars :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

kow ::

Grem spet malo offtopic, ampak ce se prav spomnim, ni nobenega ekonomskega razloga, da nismo ostali na vinjetah, ki so najbolj preprosta in poceni resitev (osebno mi je letno vzelo 3 minute casa), ter ne zahteva nobenih sprememb. Pa ce tudi to ne bi drzalo, se vedno ni nobenega ekonomskega razloga, da se kakorkoli mudi iti na elektronsko. Ne vem, ce sem ze kadarkoli srecal koga, ki mu ni bil vsec trenutni sistem. Realno bi bilo veliko smiselneje spustiti ceno vinjet za recimo 10e, ker ima dars prevelik profit in je to nemoralno dodatno polnenje slovenskega proracuna. Cena vinjete naj bi namrec financirala gradnjo/vzdrzevanje avtocest - trenutno pa to ne drzi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Seveda obstaja ekonomski razlog. DARS pokasira cca 150 mio letno od vinjet, več kot 10% gre pa za stroške, provizije prodajalcev, tisk, itd. Pa še par mio za kontrolo vinjet. To je vsaj 20 mio letno. Elektronske ne morejo tolk koštat, pa tudi če vsako leto 10 mio nekdo povrh ukrade (kar brez dvoma bo).

kow ::

Ce to stane 20mio letno, je nekdo ze v startu ukradel 10 mio letno. Potem pravis, da bo imel dars se vec profita. Jaz pa nic cenejso vinjeto? Kaj si potem resil? Razen, da bom porabil se vec casa za vinjete kot prej. Torej jaz bom imel vecji casovni strosek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Smrekar1 ::

Utk je izjavil:

Seveda obstaja ekonomski razlog. DARS pokasira cca 150 mio letno od vinjet, več kot 10% gre pa za stroške, provizije prodajalcev, tisk, itd. Pa še par mio za kontrolo vinjet. To je vsaj 20 mio letno. Elektronske ne morejo tolk koštat, pa tudi če vsako leto 10 mio nekdo povrh ukrade (kar brez dvoma bo).


Zaenkrat smo plačali 16,4 milijonova evrov, da bomo prihranili do 15-20 milijonov evrov, minus kolikor bo od zdaj naprej strošek nadzora, vzdrževanje spletne strani in provizije prodajalcev.

Vlada dela dobro, razen če si davkoplačevalec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Gogyto ::

Pa saj imajo Čehi isto. Brez nekih ekstra znakov in presledkov..

https://edalnice.cz/en/index.html#/vali...

Avstrija enako:

Za vse ostale države velja: Registrske številke je treba vnesti brez posebnih znakov.

Dovoljeni znaki: [A-Z], [Ä,Ö,Ü], [0-9]
Primer za Italijo: AB123CD


EDIT: ampak, mi smo itak mojstri za kurcanje in je naša poden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

fikus_ ::

Ko sem preletel to temo, se mi poraja vprašanje, kako nekateri zmorejo preživet na svetu (ali jih mamice vodijo?).

Eno je konstruktivna kritika in predlogi za izboljšanje, drugo pa kur*enje čez vse, brez kakršne koli podlage.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Phantomeye ::

Gogyto je izjavil:

Pa saj imajo Čehi isto. Brez nekih ekstra znakov in presledkov..

https://edalnice.cz/en/index.html#/vali...

Avstrija enako:

Za vse ostale države velja: Registrske številke je treba vnesti brez posebnih znakov.

Dovoljeni znaki: [A-Z], [Ä,Ö,Ü], [0-9]
Primer za Italijo: AB123CD


EDIT: ampak, mi smo itak mojstri za kurcanje in je naša poden.



Mogoče sem se zmotil in sem mislil nemčijo. Piše vezaj. Zakaj ima nemčija vezaj? In zakaj je ta del na sliki v nemščini, čeprav je bil izbran slovenski jezik?



Bolt je izjavil:

Pa pustimo ali je "napaka" ali ne in kaj vse se da če se hoče...
Piše večkrat:
"Registrsko številko vnesite brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403.Pa še primer je zraven!
Še vedno mi ni jasno, kaj vam tu ni jasno?

Nima smisla.
The Ende


Ti bom jaz zdele neki razložil.

Spremenili so tekst. Zdaj piše kot citiraš. Zadnjič je bilo napisano samo za presledke. Kapiš?

Tole je od zadnjič:



Če mi paše kupit vinjeto za tablico Driska je to čisto moja stvar :D

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Gogyto je izjavil:

Pa saj imajo Čehi isto. Brez nekih ekstra znakov in presledkov..

https://edalnice.cz/en/index.html#/vali...

Avstrija enako:

Za vse ostale države velja: Registrske številke je treba vnesti brez posebnih znakov.

Dovoljeni znaki: [A-Z], [Ä,Ö,Ü], [0-9]
Primer za Italijo: AB123CD


EDIT: ampak, mi smo itak mojstri za kurcanje in je naša poden.


Če združiš češko validacijo in slovensko validacijo, pol pa pomoje celo nekaj bo ... ker češka lepo validira dovoljene znake in preprečuje nedovoljene. Nima pa omejitve dolžine. Razen opozorila. Kar je mogoče tud okej, ker dopušča izjeme (če obstajajo), ampak hkrati obvesti, da ni mogoče to kul.

Phantomeye je izjavil:

Gogyto je izjavil:

Pa saj imajo Čehi isto. Brez nekih ekstra znakov in presledkov..

https://edalnice.cz/en/index.html#/vali...

Avstrija enako:

Za vse ostale države velja: Registrske številke je treba vnesti brez posebnih znakov.

Dovoljeni znaki: [A-Z], [Ä,Ö,Ü], [0-9]
Primer za Italijo: AB123CD


EDIT: ampak, mi smo itak mojstri za kurcanje in je naša poden.



Mogoče sem se zmotil in sem mislil nemčijo. Piše vezaj. Zakaj ima nemčija vezaj? In zakaj je ta del na sliki v nemščini, čeprav je bil izbran slovenski jezik?



Bolt je izjavil:


The Ende


Ti bom jaz zdele neki razložil.

Spremenili so tekst. Zdaj piše kot citiraš. Zadnjič je bilo napisano samo za presledke. Kapiš?

Tole je od zadnjič:



Če mi paše kupit vinjeto za tablico Driska je to čisto moja stvar :D



S tem, da zdaj niti prebrali niso za sabo in je prvi stavek dvakrat napisan :)

"Vnesite registrsko označbo vozila. Vnesite registrsko označbo vozila. Vnos mora biti brez presledkov in brez posebnih znakov, kot je vezaj (primer: KPRK403). Dovoljeni znaki 0-9 in A-Z."

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Smrekar1 je izjavil:

Utk je izjavil:

Seveda obstaja ekonomski razlog. DARS pokasira cca 150 mio letno od vinjet, več kot 10% gre pa za stroške, provizije prodajalcev, tisk, itd. Pa še par mio za kontrolo vinjet. To je vsaj 20 mio letno. Elektronske ne morejo tolk koštat, pa tudi če vsako leto 10 mio nekdo povrh ukrade (kar brez dvoma bo).


Zaenkrat smo plačali 16,4 milijonova evrov, da bomo prihranili do 15-20 milijonov evrov
... letno.

kow ::

Ne nabijaj. Vse tiste kamere bodo pa brezplacno laufale. Toliko je stala samo vzpostavitev sistema. Se enkrat vprasam, ce je dars resnicno obcutno zmanjsal stroske, za koliko se nam bo zmanjsala cena vinjet?
In ne, vecja profitabilnost je bullshit, ker so ze sedaj najbolj profitabilna firma v drzavi, kar pomeni da mocno preplacujemo avtoceste. Ce bos odgovoril: visje dividende za drzavo -> kje pise, da je poanta darsa polnenje drzavnega proracuna?

Gre bolj za preusmerjanje denarje od tiskarn do "tehnoloskih" firm. Na skodo uporabnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

eventyrer ::

kow je izjavil:


Gre bolj za preusmerjanje denarje od tiskarn do "tehnoloskih" firm. Na skodo uporabnikov.


Ja pač nekdo drug bo zaslužil. To je pa to.

kow je izjavil:

Vse tiste kamere bodo pa brezplacno laufale.


Do zdaj so darsovci v kombijih z daljnogledi nadzirali promet na avtocesti, od zdaj naprej bodo pa pač spremljali delovanje novega sistema. Ta strošek se ne bo povečal, samo pretopil se bo iz starega sistema v novega.
Nekaj malega bo tudi vdrževanja infrastrukture....ma dvomim da bo to omembe vredna številka.

Zgodovina sprememb…

kow ::

Ne pozabi, da si s tem odprl kup problemov. Pa tudi policija bo nelegalno izkoriscale te podatke. Tako kot vemo, da so nezakonito sodelovale s telekomi ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

GupeM ::

eventyrer je izjavil:

Do zdaj so darsovci v kombijih z daljnogledi nadzirali promet na avtocesti, od zdaj naprej bodo pa pač spremljali delovanje novega sistema. Ta strošek se ne bo povečal, samo pretopil se bo iz starega sistema v novega.
Nekaj malega bo tudi vdrževanja infrastrukture....ma dvomim da bo to omembe vredna številka.

Pozabljaš, da bo zdaj prodanih več vinjet (folk ne bo upal reskirati, da ne bo kontrole) oz. bo zaznanih več kršitev vožnje brez vinjete (kontrola 24/7).
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21524240 (2467) Tidule
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219247 (1408) mkos2
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11117753 (11656) Groot
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636255 (4346) Lonsarg

Več podobnih tem