» »

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

Dars in vnos registerskih številk za vinjete

««
2 / 17
»»

WhiteAngel ::

Phantomeye je izjavil:

In kar se mene tiče A-Z vsebuje vezaj, tako kot moja tablica.


A greva po vrsti? A, B, C, D, E, ... Z. Vezaja ni notri.

Karamelo je izjavil:



Dars pravi da je dobro čimprej kupiti evinjete, ker v primeru, da se kupec zmoti ob nakupu, lahko to do nekega datuma popravi. Kasneje to ne bo več mogoče.


To je njihova dobra volja. Kar vedno lahko narediš pa je, da odjaviš vinjeto, dobiš vrnjen sorazmerni delež in potem kupiš drugo.

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

Karamelo je izjavil:

Poleg tega..

"Registrsko številko je treba vnesti brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. "

Torej če vnesem LJ03SAZ ali LJ 03SAZ ali LJ - 03SAZ, je za njih totalni kaos. Kot da tam nebi bilo programerjev, ki nebi nikoli slišali za trim ali replace.


Narobe razmišljaš. Vnosna polja pri teh rečeh morajo biti taka, da te ne spusti naprej, če je kar koli sumljivega. Nima kaj trimat in replacat aplikacija, ker presledek lahko pomeni kakšna zgrešena ali dodana črka, klicaj številka in podobno. Če folk kuca z numerično, lahko zgreši 9 in klofne -.

mitkos je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Jao. A je tezko prebrati navodila pri nakupu za 110€? Ce vam ni vsec gres pa se vedno lahko v trafiko ali na pumpo kupit pa bodo tam vkucali registrsko.

Ja kaj bo, ko se bo pa un za pultom zmotil, mu boš nesel račun od kazni pa še za novo vinjeto? Še vedno boš moral enkrat, raje 2x ali večkrat preverit da ti je prav napisal.


Itak dobiš račun, na katerem je tvoja registrska in preveriš?

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

WhiteAngel je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

In kar se mene tiče A-Z vsebuje vezaj, tako kot moja tablica.


A greva po vrsti? A, B, C, D, E, ... Z. Vezaja ni notri.

Karamelo je izjavil:



Dars pravi da je dobro čimprej kupiti evinjete, ker v primeru, da se kupec zmoti ob nakupu, lahko to do nekega datuma popravi. Kasneje to ne bo več mogoče.


To je njihova dobra volja. Kar vedno lahko narediš pa je, da odjaviš vinjeto, dobiš vrnjen sorazmerni delež in potem kupiš drugo.


A - lej ga Z

In bil je joke, ampak ziher bi nekdo to razumel tko :D

WhiteAngel ::

6bt9hmDwY je izjavil:


Pri IBAN sicer je offline kontrola, podobno je pri številki kartice, emšo, in še več.


Pri IBAN in EMŠO je zelo klavrna kontrola. Ena števka je čisto premalo za take reči. Bolj zanimiv bi bil hex zapis in case sensitivity, tako kot so ethereum naslovi. Pa še manj znakov bi rabil, ker je večja abeceda.

Phantomeye je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

In kar se mene tiče A-Z vsebuje vezaj, tako kot moja tablica.


A greva po vrsti? A, B, C, D, E, ... Z. Vezaja ni notri.

Karamelo je izjavil:



Dars pravi da je dobro čimprej kupiti evinjete, ker v primeru, da se kupec zmoti ob nakupu, lahko to do nekega datuma popravi. Kasneje to ne bo več mogoče.


To je njihova dobra volja. Kar vedno lahko narediš pa je, da odjaviš vinjeto, dobiš vrnjen sorazmerni delež in potem kupiš drugo.


A - lej ga Z

In bil je joke, ampak ziher bi nekdo to razumel tko :D


Lepa :))

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

Joj eni zgoraj pa ste asi. "Dovoljene so črke A-Z ter številke 1-9 ne pomeni, da je vezaj vključen :))). Očitno bi za takšne moralo pisat "Dovoljene so črke od črke A do črke Z in številke od številke 1 do številke 9."
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Phantomeye ::

V-i-p je izjavil:

Joj eni zgoraj pa ste asi. "Dovoljene so črke A-Z ter številke 1-9 ne pomeni, da je vezaj vključen :))). Očitno bi za takšne moralo pisat "Dovoljene so črke od črke A do črke Z in številke od številke 1 do številke 9."


Bila je šala, ampak v bistvu bi moralo tako pisat, kot si napisal. Nikogar nič ne stane, ampak mogoče pa komu, ki ima težave - pomaga.

Da pojasnim:

Dovoljene so črke A-Z. Povej mi, so šumniki vključeni v to? In kako veš, da niso? :D

6bt9hmDwY ::

WhiteAngel je izjavil:

Pri IBAN in EMŠO je zelo klavrna kontrola. Ena števka je čisto premalo za take reči. Bolj zanimiv bi bil hex zapis in case sensitivity, tako kot so ethereum naslovi. Pa še manj znakov bi rabil, ker je večja abeceda.

Klavrna kontrola ali ne, kontrola je - zmotiti se moraš v dveh cifrah in to ne kar naključno. Torej, ta kontrola je že zelooo dolgo z nami (emšo ni nova iznajdba) in je offline. Nihče pa ne trdi, da je to najboljša možna kontrola, že kontrola z dvema kontrolnima ciframa bi bila še veliko boljša. Tako so se odločili in tako bo, do spremembe. Vendar ne govorimo o tem v tej temi.

SloKin ::

Planinec7 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ok, recimo da smo evil balkanci.

Naročimo random tablico za avto, ki jo dobimo na tehničnih ali ja UE.

LJ 03-SAZ.

Nato, ker smo balkanci, sin naroči tablico po naročilu.
LJ 0-3SAZ.

Hčerka LJ 03S-AZ,
žena LJ 03SA-Z.

In kupiš eno vinjeto ter velja za vse.

Investicija v tablice po naročilu se povrne takoj.

Dars ne zazna razlike v tablici, ker vi bebci ne znate vpisat tablice brez vseh presledkov in ostalih zadev (vezaji ipd.)

Aja pa en napiše vezaj, drugi pomišljaj. Great. Res. En napiše 0 drugi O kot Ormož.



Ne gre tako. Registrsko oznako sestavlja kombinacija črk in številk. Presledki, vezaji, grb in ostala navlaka so sicer na tablici, ampak ne štejejo. Pa še nekaj trikov je, ki posrbijo, da so registrske oznake enostavno berljive in unikatne, npr. 0 in O sta prosto zamenljiva:

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Presledek je del registerske oznake. Si dal link...
Registrsko oznako sestavlja kombinacija črk in številk v zaporedju dveh črk, dveh številk in dveh črk ali dveh črk, treh številk in dveh črk. Med črkami in številkami so presledki.

gruntfürmich ::

Karamelo je izjavil:

"Registrsko številko je treba vnesti brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. "

Torej če vnesem LJ03SAZ ali LJ 03SAZ ali LJ - 03SAZ, je za njih totalni kaos. Kot da tam nebi bilo programerjev, ki nebi nikoli slišali za trim ali replace.

A bomo spet gledali nesposobnost in sesutje sistema konec januarja? Kaj pravite?

si siguren da ni problem v tebi?
po zapisanem TEBI delajo problemi pomišljaji in presledki, ne programu.
je težko slediti navodilom, ali si tudi ti del 75% slovenčkov, ki ste funkcionialno nepismeni, oz kot bi rekli mi pametni: zabiti ?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Invictus ::

Ja, no, tisti debilni programer bi lahko naredil boljšo vnosno masko, z vsemi možnimi tipi registrskih tablic Evrope (ali po svetu) in celo preverjanjem, ali je tablica sploh aktivna. Veliko takih podatkov je javno dostopnih kljub fuknjenemu zakonu o osebnih podatkih po EU.

Zdaj bomo že računalniško šalabajziranje zagovarjali na tem forumu.

Pizda, Zlovenija je res dežela negativne selekcije.

Da ne govorim o temu, da te opozori 0 ali 3 dni pred iztekom vinjete. Kot da ne morejo v program dati 30 dni.

Če bi mi to kdo naredil za diplomsko delo, bi mu jo zavrnil v taki obliki kot je.

Edini plus je, da lahko tablico kasneje popraviš.

Tak software mora biti idiot proof... Oz. naj bi bil vsak...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

V-i-p je izjavil:

Joj eni zgoraj pa ste asi. "Dovoljene so črke A-Z ter številke 1-9 ne pomeni, da je vezaj vključen :))). Očitno bi za takšne moralo pisat "Dovoljene so črke od črke A do črke Z in številke od številke 1 do številke 9."


Do tega pridemo, ko programer piše "navodila". Zlahko bo marsikdo to tako razumel.

Lahko bi dal kar regex in rešeno, vsaj zanj.

Karamelo ::

gruntfürmich je izjavil:

Karamelo je izjavil:

"Registrsko številko je treba vnesti brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. "

Torej če vnesem LJ03SAZ ali LJ 03SAZ ali LJ - 03SAZ, je za njih totalni kaos. Kot da tam nebi bilo programerjev, ki nebi nikoli slišali za trim ali replace.

A bomo spet gledali nesposobnost in sesutje sistema konec januarja? Kaj pravite?

si siguren da ni problem v tebi?
po zapisanem TEBI delajo problemi pomišljaji in presledki, ne programu.
je težko slediti navodilom, ali si tudi ti del 75% slovenčkov, ki ste funkcionialno nepismeni, oz kot bi rekli mi pametni: zabiti ?


v bistvu ne vem iz kje ti to, ampak po mojih izkušnjah z razvojem takih mask je 95% možnost, da bodo userji imeli težave, ker jih vedno imajo..zgleda, kot da nisi nikoli delal kaj podobnega, zato se ti niti ne sanja o čem govorim

že iz pregleda te teme vidimo, da je kar nekaj pomislekov in to pri tehnično podkovanih ljudeh, kaj bo šele pri nekom ki ne ve kaj sploh pomeni A-Z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Karamelo ()

gruntfürmich ::

Karamelo je izjavil:

...kaj bo šele pri nekom ki ne ve kaj sploh pomeni A-Z

takšne je treba samo udariti po denarnici da za njih poskrbi pozitivna selekcija.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Reaper85 ::

Karamelo je izjavil:

"Registrsko številko je treba vnesti brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. "

Torej če vnesem LJ03SAZ ali LJ 03SAZ ali LJ - 03SAZ, je za njih totalni kaos. Kot da tam nebi bilo programerjev, ki nebi nikoli slišali za trim ali replace.

Jaz sem najprej prepisal direktno iz prometne kjer je za KR pomišljaj. Pač nič ne piše da ne daš pomišljaja, res pa da piše kateri so dovoljeni znaki kot je bilo že večkrat omenjeno v tej temi, ampak lahko bi napisali bolj jasno.
Pa ker bo večina prepisovala iz prometne, bi lahko naredili s pomišljajem, ali pa še bolje, bi naredili dva okenca, pomišljaj bi pa že bil med obema okencama.
Ampak nima veze, sem zdaj še enkrat probal in presledka sploh ne sprejme, če daš pomišljaj ali ne daš dveh črk + dveh črk + treh številk, napiše:
Registrska označba ima neveljavno obliko ali ni standardna registrska označba.

Meni je bil večji problem kot nakup te vinjete, strgat z nohtom dol staro vinjeto (kateri bedak jo je naredil iz 20 delov tudi ne vem, a ne bi bilo dovolj 5 delov, tisti krog v sredini, pa še 4 robni deli), nekih 5min sem rabil za to, pa še popoldne si bom moral vzet 10min, da očistim lepilo z alkoholom. Tako da tale e-vinjeta je godsend.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper85 ()

6bt9hmDwY ::

Reaper85 je izjavil:

Meni je bil večji problem kot nakup te vinjete, strgat z nohtom dol staro vinjeto (kateri bedak jo je naredil iz 20 delov tudi ne vem, a ne bi bilo dovolj 5 delov, tisti krog v sredini, pa še 4 robni deli), nekih 5min sem rabil za to, pa še popoldne si bom moral vzet 10min, da očistim lepilo z alkoholom. Tako da tale e-vinjeta je godsend.

Za tole imaš strgala vinjet za 0,50EUR (jaz, čeprav nisem iz tega faha, jih zastonj talam kot spomin, sem jih nakupil kar nekaj), zadeva rešena v minuti brez vsakega problema. Če so obiski in vidim, da imajo stare vinjete, jim, če želijo, odstranim nerabne vinjete in se navadno ne morejo načuditi, da ni nič poškrampanega, porezanega, staljenega in da je tako hitro in lepo, da je vinjeta še v enem kosu. :-)

Zgodovina sprememb…

Bolt ::

Reaper85 je izjavil:

Karamelo je izjavil:

"Registrsko številko je treba vnesti brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. "

Torej če vnesem LJ03SAZ ali LJ 03SAZ ali LJ - 03SAZ, je za njih totalni kaos. Kot da tam nebi bilo programerjev, ki nebi nikoli slišali za trim ali replace.

Jaz sem najprej prepisal direktno iz prometne kjer je za KR pomišljaj. Pač nič ne piše da ne daš pomišljaja, res pa da piše kateri so dovoljeni znaki kot je bilo že večkrat omenjeno v tej temi, ampak lahko bi napisali bolj jasno.
Pa ker bo večina prepisovala iz prometne, bi lahko naredili s pomišljajem, ali pa še bolje, bi naredili dva okenca, pomišljaj bi pa že bil med obema okencama.
Ampak nima veze, sem zdaj še enkrat probal in presledka sploh ne sprejme, če daš pomišljaj ali ne daš dveh črk + dveh črk + treh številk, napiše:
Registrska označba ima neveljavno obliko ali ni standardna registrska označba.

Meni je bil večji problem kot nakup te vinjete, strgat z nohtom dol staro vinjeto (kateri bedak jo je naredil iz 20 delov tudi ne vem, a ne bi bilo dovolj 5 delov, tisti krog v sredini, pa še 4 robni deli), nekih 5min sem rabil za to, pa še popoldne si bom moral vzet 10min, da očistim lepilo z alkoholom. Tako da tale e-vinjeta je godsend.


To ne moreš verjet.
To ste res samo prilagojeni program ali kaj!
Na spletni strani in povsod kjer je le možno so neštetokrat napisana navodila:
"Registrsko številko vnesite brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. Tudi če imate na vašem vozilu registrsko tablico, ki se lahko prenese na drugo vozilo, za njen vnos pri nakupu e-vinjete veljajo enaka pravila (na primer NMLEPLA, KPPLUSOV, itd.)."
Kaj vam tu ni jasno!
Še bolj mi gredo pa na živce tisti, ki imajo na šipi nalimano deset(ali eno) vinjeto.
Ja res, z nohti jo greš drzat dol LOL. Najboljš da probaš z zobmi gre hitreje.
Če od vsakega, ki je tolk nesposoben(pa naj bo to samo za moški spol, ker za ženske, ki imajo(naj bi imele) daljše nohte to ne velja) da ne zna odstranit v 1 minuti vinjete iz šipe dobil 1€ bi bil milijonar.
Folk nesposoben do amena.

borut_p ::

Ja lej, slovenski sport - vedno je treba sinfat nekoga kolk je zanic, da se prikrije lastno nesposobnost
Postopek prek spleta traja 2min - dosti bolje kot pa nalepka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

6bt9hmDwY ::

Ok, dajmo se vrnit na E-vinjete, človek se je samo malo pritožil, najbrž ni želel planetarnega konflikta :-)

Mimogrede, sem preveril cene tistih strgal - zdaj so 4€ (osebni dvig), jaz pa sem jih menda res kupil po 1€... Zanimivo, po 31.1.22 bodo pa verjetno 0€, ker nerabne.

kow ::

Meni je zabavno. Imas sistem, ki deluje, pa ga spremenis - ker - "digitalizacija" in "napredek". Zdaj pa jejte drek prehoda.
Ce res pise: "Registrsko številko vnesite brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403" je potrebno nemudoma prekiniti pogodbo z izvajalcem, ker so nesposobni.

Kdorkoli opravicuje taksno slamparijo, je nekaj mocno narobe z njim, imo.

c3p0 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Joj eni zgoraj pa ste asi. "Dovoljene so črke A-Z ter številke 1-9 ne pomeni, da je vezaj vključen :))). Očitno bi za takšne moralo pisat "Dovoljene so črke od črke A do črke Z in številke od številke 1 do številke 9."


Do tega pridemo, ko programer piše "navodila". Zlahko bo marsikdo to tako razumel.
Lahko bi dal kar regex in rešeno, vsaj zanj.


Resen programer, sploh ne bi pisal navodil, ampak bi graficni vmesnik med pisanjem intepretiral vnos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

6bt9hmDwY ::

Piše (ni posebej presenetljivo za državne ali z državo povezane firme), poglej, verjetno nihče posebej ne opravičuje. Gre samo za to, da zadevo rešiš, da deluje, da nimaš sitnosti brez zveze, ker kdove, kdaj bodo to uredili, če sploh bodo kdaj... Za lokalne in tuje tablice.

Jejte 'drek prehoda'... Zanimivo :-))

Opa, nekaj pa je :-)
V vaši košarici je že e-vinjeta za isto registracijsko označno, katere veljavnost se prekriva z novo vinjeto.


Če se hočeš registriati kot fizikalec, ki plača s kartico, hoče od tebe IBAN :-)

Zgodovina sprememb…

Karamelo ::

Bolt je izjavil:

Reaper85 je izjavil:

Karamelo je izjavil:

"Registrsko številko je treba vnesti brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. "

Torej če vnesem LJ03SAZ ali LJ 03SAZ ali LJ - 03SAZ, je za njih totalni kaos. Kot da tam nebi bilo programerjev, ki nebi nikoli slišali za trim ali replace.

Jaz sem najprej prepisal direktno iz prometne kjer je za KR pomišljaj. Pač nič ne piše da ne daš pomišljaja, res pa da piše kateri so dovoljeni znaki kot je bilo že večkrat omenjeno v tej temi, ampak lahko bi napisali bolj jasno.
Pa ker bo večina prepisovala iz prometne, bi lahko naredili s pomišljajem, ali pa še bolje, bi naredili dva okenca, pomišljaj bi pa že bil med obema okencama.
Ampak nima veze, sem zdaj še enkrat probal in presledka sploh ne sprejme, če daš pomišljaj ali ne daš dveh črk + dveh črk + treh številk, napiše:
Registrska označba ima neveljavno obliko ali ni standardna registrska označba.

Meni je bil večji problem kot nakup te vinjete, strgat z nohtom dol staro vinjeto (kateri bedak jo je naredil iz 20 delov tudi ne vem, a ne bi bilo dovolj 5 delov, tisti krog v sredini, pa še 4 robni deli), nekih 5min sem rabil za to, pa še popoldne si bom moral vzet 10min, da očistim lepilo z alkoholom. Tako da tale e-vinjeta je godsend.


To ne moreš verjet.
To ste res samo prilagojeni program ali kaj!
Na spletni strani in povsod kjer je le možno so neštetokrat napisana navodila:
"Registrsko številko vnesite brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. Tudi če imate na vašem vozilu registrsko tablico, ki se lahko prenese na drugo vozilo, za njen vnos pri nakupu e-vinjete veljajo enaka pravila (na primer NMLEPLA, KPPLUSOV, itd.)."
Kaj vam tu ni jasno!
Še bolj mi gredo pa na živce tisti, ki imajo na šipi nalimano deset(ali eno) vinjeto.
Ja res, z nohti jo greš drzat dol LOL. Najboljš da probaš z zobmi gre hitreje.
Če od vsakega, ki je tolk nesposoben(pa naj bo to samo za moški spol, ker za ženske, ki imajo(naj bi imele) daljše nohte to ne velja) da ne zna odstranit v 1 minuti vinjete iz šipe dobil 1€ bi bil milijonar.
Folk nesposoben do amena.


folk ni nesposoben, ampak deluje drugače kot ti, in prej to sprejmeš, bolje boš sobival z drugimi...to pride zgleda z leti

kow ::

Je pa kar komicno, da so opcije samo:
tedenska
mesecna
letna

Zakaj ni customizable z recimo mesecno granulacijo. Spet se ena "digitalizacija",a ?

Meee ::

Js itak mislim zavlačevat z nakupom vinjete čim dlje časa. Vsakodnevno nisem na avtocesti, za par obiskov na mesec v sosednji kraj bom šel po navadni cesti pa je. Dejansko bomo pomoje jo nabavil šele kakšnega maja ko se začne sezona izletov pa potem morja, potovanj...

ginekk ::

kow je izjavil:

Je pa kar komicno, da so opcije samo:
tedenska
mesecna
letna

Zakaj ni customizable z recimo mesecno granulacijo. Spet se ena "digitalizacija",a ?


To je poslovna odločitev z namenom maksimiziranja dobička. Zakaj ni pol letnih za avte recimo? (so samo za motorje) Bi prišla prav za sezonsko registrirane avte.

kow ::

Da. Posledica pa vec ranjenih in mrtvih na cesti. Ker bo folk kot je Meee, vec kilometrov prevozil na "navadnih" cestah. Vec profita za Dars, ki je ze itak prevec profiten in ne vedo kam z denarjem. Dars je v resnici skriti ekstra davek za prebivalce slo.
Anyway, rant over. Sem sel offtopic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

6bt9hmDwY ::

Nič, jaz sem tole 'Vaš nakup je bil uspešno plačan.', glede na vse skupaj izgleda, da bo.

Je res malo neroden uporabniški vmesnik, QA verjetno na dopustu, in 'porodne težave' ampak že bo, bom imel kopijo poleg. :-)

So pa neke kontrole:
Za vozilo SI - *TABLICA* je registrirana e-vinjeta, veljavna do *DATUM* (poteče čez *PREMALO* dni).

Zgodovina sprememb…

Meee ::

kow je izjavil:

Da. Posledica pa vec ranjenih in mrtvih na cesti. Ker bo folk kot je Meee, vec kilometrov prevozil na "navadnih" cestah. Vec profita za Dars, ki je ze itak prevec profiten in ne vedo kam z denarjem. Dars je v resnici skriti ekstra davek za prebivalce slo.
Anyway, rant over. Sem sel offtopic.


Jaz se drugače strinjam, da so vinjete dobra stvar saj ljudi vlečejo stran od regionalnih cest, ki so neprimerno bolj nevarne od avtocest. Da ne govorim o tem kaj veliko avtomobilov na manjših cestah dela za kvaliteto življenja v vasicah/mestih ob teh cestah.

Pa ne mene pljuvat tukajle. Živim v Ljubljani. Avta ne uporabljam vsak dan, obiski so 3x na mesec do Domžal, do katerih grem lahko po Trzinski obvoznici pa je. Vinjete dejansko praktično ne bi rabil, nabavil sem pač jo za tistih nekaj izletov na leto in furanje na morje/do letališč. Nekako ne pričakujem, da se bom kaj fural naokoli do pomladi, zato je ne mislim nabavit takoj februarja...

Problem so dnevni migranti, ki potem šparajo in raje divjajo po lokalnih cestah, ker se jim itak skoz mudi. Zato so vinjete kul, ker take spravijo iz lokalnih cest.

ginekk ::

Uporabnik je izjavil:

ginekk je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ok, recimo da smo evil balkanci.

Naročimo random tablico za avto, ki jo dobimo na tehničnih ali ja UE.

LJ 03-SAZ.

Nato, ker smo balkanci, sin naroči tablico po naročilu.
LJ 0-3SAZ.

Hčerka LJ 03S-AZ,
žena LJ 03SA-Z.

In kupiš eno vinjeto ter velja za vse.

Investicija v tablice po naročilu se povrne takoj.

Dars ne zazna razlike v tablici, ker vi bebci ne znate vpisat tablice brez vseh presledkov in ostalih zadev (vezaji ipd.)

Aja pa en napiše vezaj, drugi pomišljaj. Great. Res. En napiše 0 drugi O kot Ormož.


wou, haha. Zaradi te možnosti bodo spremenili 100%. Ko bo članek o teh možnostih zlorabe v novicah, na žurnalu, ipd, potem bo DARS začel razmišljat o popravku.


Takih tablic sploh ne bi mogel registrirat, da ne se ne boste slinili.



"Kombinacija znakov mora vsebovati najmanj eno črko, izbrani del označbe pa lahko vsebuje največ en pomišljaj, vendar ne na začetku ali koncu oznake. Izbrati je mogoče le tako kombinacijo znakov, ki jo omogoča prostor na tablici."

Torej, zakaj ne bi mogel imet dveh tablic eno z izbrano označbo LJ AF-555 in drugo z LJ AF5-55, kar bi pomenilo za DARS isto?

Karamelo ::

ginekk je izjavil:

Uporabnik je izjavil:

ginekk je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ok, recimo da smo evil balkanci.

Naročimo random tablico za avto, ki jo dobimo na tehničnih ali ja UE.

LJ 03-SAZ.

Nato, ker smo balkanci, sin naroči tablico po naročilu.
LJ 0-3SAZ.

Hčerka LJ 03S-AZ,
žena LJ 03SA-Z.

In kupiš eno vinjeto ter velja za vse.

Investicija v tablice po naročilu se povrne takoj.

Dars ne zazna razlike v tablici, ker vi bebci ne znate vpisat tablice brez vseh presledkov in ostalih zadev (vezaji ipd.)

Aja pa en napiše vezaj, drugi pomišljaj. Great. Res. En napiše 0 drugi O kot Ormož.


wou, haha. Zaradi te možnosti bodo spremenili 100%. Ko bo članek o teh možnostih zlorabe v novicah, na žurnalu, ipd, potem bo DARS začel razmišljat o popravku.


Takih tablic sploh ne bi mogel registrirat, da ne se ne boste slinili.



"Kombinacija znakov mora vsebovati najmanj eno črko, izbrani del označbe pa lahko vsebuje največ en pomišljaj, vendar ne na začetku ali koncu oznake. Izbrati je mogoče le tako kombinacijo znakov, ki jo omogoča prostor na tablici."

Torej, zakaj ne bi mogel imet dveh tablic eno z izbrano označbo LJ AF-555 in drugo z LJ AF5-55, kar bi pomenilo za DARS isto?


mogoče že pri generaciji tablice preverijo, da do tega ne pride, to je da ne morete obstajati obe LJ AF-555 in LJ AF5-55

c3p0 ::

kow je izjavil:

Je pa kar komicno, da so opcije samo:
tedenska
mesecna
letna

Zakaj ni customizable z recimo mesecno granulacijo. Spet se ena "digitalizacija",a ?


Zakaj je sploh tedenska, ne 10 dneva, kot imajo Avstrijci? Saj vemo zakaj. ker dopust ponavadi traja od sobote do naslednje nedelje in dobijo v blagajno 2 vinjeti namesto ene. Pr0fitZ!!

Ah ti Avstrijci, ki ne poznajo preproste balkanske logike maksimizacije dobička.

Bolt ::

6bt9hmDwY je izjavil:


Mimogrede, sem preveril cene tistih strgal - zdaj so 4€ (osebni dvig), jaz pa sem jih menda res kupil po 1€... Zanimivo, po 31.1.22 bodo pa verjetno 0€, ker nerabne.

Sem prepričan, da ima 99% folka ta strgala že doma(strgalo za čiščenje steklo keramične plošče).
Lahko pa uporabiš samo strgalo brez držala, ki je v Merkurju po 0,50€ (10kom/cca5€)
Kar se pa gužve tiče pa tudi ni izgovora, ker si vsak lahko kupi-naroči vinjeto že danes za 01.02.2022 ali pač za kateri koli datum za v prihodnjih 30dni.

bbbbbb2015 ::

widj3098dj32 je izjavil:

starfotr je izjavil:


Pravila so jasna. Nepismeni bodo pač plačali kazen, potem se bodo pa že naučili brat navodila.

Spoken like a true "hlapec".

Mene boli kurac ce oni ne znajo sparsat eno kurcevo tablico. Ce je v prometni zaveden pomisljaj in je tudi napisan na tablici, je to del oznake.


Ahahah... In kako vneseš grb, da ga oni sparsajo?

6bt9hmDwY ::

Bolt je izjavil:

6bt9hmDwY je izjavil:


Mimogrede, sem preveril cene tistih strgal - zdaj so 4EUR (osebni dvig), jaz pa sem jih menda res kupil po 1EUR... Zanimivo, po 31.1.22 bodo pa verjetno 0EUR, ker nerabne.

Sem prepričan, da ima 99% folka ta strgala že doma(strgalo za čiščenje steklo keramične plošče).
Lahko pa uporabiš samo strgalo brez držala, ki je v Merkurju po 0,50EUR (10kom/cca5EUR)
Kar se pa gužve tiče pa tudi ni izgovora, ker si vsak lahko kupi-naroči vinjeto že danes za 01.02.2022 ali pač za kateri koli datum za v prihodnjih 30dni.

Ja ne vem, če ima. Po mojih izkušnjah nima ali pa ne uporablja. Jaz vem, da sem jih enih 10 raztalal, enim 3 pa sem odstranil. Tako, da, ja, možno, da je preostali 1% skoncentriran prav okoli mene, ja :-)

Ja, jaz sem kupil že danes, gužve ne pričakujem, tudi me ne prizadene, če se web server vsuje zadnje dneve.

Zgodovina sprememb…

Reaper85 ::

Bolt je izjavil:

Ja res, z nohti jo greš drzat dol LOL. Najboljš da probaš z zobmi gre hitreje.

S čim pa naj bi jo, dejansko imaš na telesu samo nohte in zobe, imaš prav. V avtu imam pa kaj točno še, da bi jo lahko spraskal dol? Metlico za sneg, rokavice, dežnik, prvo pomoč, potem se pa konča.
Raznim strgalom ne zaupam. Kako naj vem da ne bodo praskala stekla? Po vsej logiki, ker vetrobransko steklo ni niti kaljeno, praska vse razen plastike. Tudi če bi imel plastično strgalo, ne bi šel z njim, ker bi imel potem povsod po volanskem drogu in okoli ostanke od nalepke. Na nohte se namreč sproti tudi prime in sem samo sprijemal delčke skupaj v dlani, potem pa nosil v roki do prvega koša.
Noht sem pa siguren da ne opraska nobenih stekel, če ni vmes kakšne druge umazanije. Opraska pa seveda lak (zato imajo avti voženi z ženskami okoli kljuk popraskano) in tiste piano letvice.
Če je vse to nesposobnost me niti ne zanima, tako jaz delam in pika. Z dosedanjim delom odstranitve sem povsem zadovoljen sam s sabo, edino lepilo je še ostalo, pa mogoče kakšen majhen delček nalepke ali dva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper85 ()

6bt9hmDwY ::

Aja, saj res, glede na sosednjo trgovinsko-kartično temo... Če kupite na Petrolu, VERJETNO dobite kakšne zlate točke za to. Ene druge trgovine (sploh s pohištvom, mislim) pa vam prodajo evinjeto za 1EUR, če ste jim dovolj denarja pustili z nakupom. Tako, da... Kakor vam paše...

Reaper85 je izjavil:

Raznim strgalom ne zaupam. Kako naj vem da ne bodo praskala stekla?

Preverjeno mnogokrat, da ničesar (VIDNEGA!) ne naredi na notranji strani.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

Karamelo je izjavil:


A bomo spet gledali nesposobnost in sesutje sistema konec januarja? Kaj pravite?


Reciva takole, odgovornega ministra Andrijanića osebno poznam. Če bi on uporabljal poceni toaletni papir bi se verjetno že zadušil.

Phantomeye ::

Bolt je izjavil:

Reaper85 je izjavil:

Karamelo je izjavil:

"Registrsko številko je treba vnesti brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. "

Torej če vnesem LJ03SAZ ali LJ 03SAZ ali LJ - 03SAZ, je za njih totalni kaos. Kot da tam nebi bilo programerjev, ki nebi nikoli slišali za trim ali replace.

Jaz sem najprej prepisal direktno iz prometne kjer je za KR pomišljaj. Pač nič ne piše da ne daš pomišljaja, res pa da piše kateri so dovoljeni znaki kot je bilo že večkrat omenjeno v tej temi, ampak lahko bi napisali bolj jasno.
Pa ker bo večina prepisovala iz prometne, bi lahko naredili s pomišljajem, ali pa še bolje, bi naredili dva okenca, pomišljaj bi pa že bil med obema okencama.
Ampak nima veze, sem zdaj še enkrat probal in presledka sploh ne sprejme, če daš pomišljaj ali ne daš dveh črk + dveh črk + treh številk, napiše:
Registrska označba ima neveljavno obliko ali ni standardna registrska označba.

Meni je bil večji problem kot nakup te vinjete, strgat z nohtom dol staro vinjeto (kateri bedak jo je naredil iz 20 delov tudi ne vem, a ne bi bilo dovolj 5 delov, tisti krog v sredini, pa še 4 robni deli), nekih 5min sem rabil za to, pa še popoldne si bom moral vzet 10min, da očistim lepilo z alkoholom. Tako da tale e-vinjeta je godsend.


To ne moreš verjet.
To ste res samo prilagojeni program ali kaj!
Na spletni strani in povsod kjer je le možno so neštetokrat napisana navodila:
"Registrsko številko vnesite brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. Tudi če imate na vašem vozilu registrsko tablico, ki se lahko prenese na drugo vozilo, za njen vnos pri nakupu e-vinjete veljajo enaka pravila (na primer NMLEPLA, KPPLUSOV, itd.)."
Kaj vam tu ni jasno!
Še bolj mi gredo pa na živce tisti, ki imajo na šipi nalimano deset(ali eno) vinjeto.
Ja res, z nohti jo greš drzat dol LOL. Najboljš da probaš z zobmi gre hitreje.
Če od vsakega, ki je tolk nesposoben(pa naj bo to samo za moški spol, ker za ženske, ki imajo(naj bi imele) daljše nohte to ne velja) da ne zna odstranit v 1 minuti vinjete iz šipe dobil 1EUR bi bil milijonar.
Folk nesposoben do amena.


No, če nastaviš na nemčijo ali avstrijo, pa piše da MORAŠ vnesti vezaj namesto grba. Potem pojasni to, zakaj oni ja - večina držav pa ne? Npr. nekatere države nimajo grba med enim ali drugim delom. Zakaj ne bi preprosto poenotili? Za hrvate je še ekstra izjema - šumniki.

Navodila morajo biti napisana na tak način, da jih razume vsak, ne glede na izobrazbo. Če ti je neko navodilo jasno in samoumevno, ne pomeni, da je tudi drugim. Nisi noben baseline.

Pač več kot očitno je, da prihaja do veliko napak, glede na to, da rajši oglašujejo pravilni vnos podatkov kot pa da bi zrihtali vnosna polja kot se zagre.

Že dosti pove tudi, da ni nikjer napisano, kaj je ne-standardna tablica in da besede DREK ali DRISKA ne šteje kot neveljavno oz. ne-standardno tablico, lol.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Dajmo še malo bolj dodelat zadevo, dodajmo še vnos identifikacijske številke vozila (VIN)>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Furbo ::

Phantomeye je izjavil:

Navodila morajo biti napisana na tak način, da jih razume vsak, ne glede na izobrazbo. Če ti je neko navodilo jasno in samoumevno, ne pomeni, da je tudi drugim. Nisi noben baseline.

Pač več kot očitno je, da prihaja do veliko napak, glede na to, da rajši oglašujejo pravilni vnos podatkov kot pa da bi zrihtali vnosna polja kot se zagre.

Že dosti pove tudi, da ni nikjer napisano, kaj je ne-standardna tablica in da besede DREK ali DRISKA ne šteje kot neveljavno oz. ne-standardno tablico, lol.

Kako pa se zagre zrihtati vnos? A tvoja ideja pa je baseline? Večina folka ne najde posebnih znakov na telefonih npr.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Reaper85 ::

Bolt je izjavil:

Na spletni strani in povsod kjer je le možno so neštetokrat napisana navodila:
"Registrsko številko vnesite brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. Tudi če imate na vašem vozilu registrsko tablico, ki se lahko prenese na drugo vozilo, za njen vnos pri nakupu e-vinjete veljajo enaka pravila (na primer NMLEPLA, KPPLUSOV, itd.)."
Kaj vam tu ni jasno!

Meni ob nakupu piše samo:
"Vnesite registrsko označbo vozila. Vnos mora biti brez presledkov. Dovoljeni znaki 0-9 in A-Z."

Tole kar si ti napisal sem moral googlat. Pa kdo misliš da bo googlal za navodila? Jaz sem napisal kako sem naredil jaz in kar bo naredilo tudi 99% ostalih kupcev vinjete, prepisalo iz prometne znak za znakom (kjer je mimogrede vmes pomišljaj) še preden bodo začeli brati kakršnakoli navodila. Tisti 1% ali ve registrsko številko na pamet ali pa bo šel ven do avta.
https://evinjeta.dars.si/kako-kupiti-e-...

Pomišljaja itak ne sprejme, tako da sploh ne vem kje je problem.
Sploh ne vem zakaj sem kaj pisal, ker sam nisem imel nobenih problemov ter se mi je zdela tale tema popolna bedarija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper85 ()

Telbanc ::

Reaper85 je izjavil:

Bolt je izjavil:

Na spletni strani in povsod kjer je le možno so neštetokrat napisana navodila:
"Registrsko številko vnesite brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. Tudi če imate na vašem vozilu registrsko tablico, ki se lahko prenese na drugo vozilo, za njen vnos pri nakupu e-vinjete veljajo enaka pravila (na primer NMLEPLA, KPPLUSOV, itd.)."
Kaj vam tu ni jasno!

Meni ob nakupu piše samo:
"Vnesite registrsko označbo vozila. Vnos mora biti brez presledkov. Dovoljeni znaki 0-9 in A-Z."

Tole kar si ti napisal sem moral googlat. Pa kdo misliš da bo googlal za navodila? Jaz sem napisal kako sem naredil jaz in kar bo naredilo tudi 99% ostalih kupcev vinjete, prepisalo iz prometne še preden bodo začeli brati kakršnakoli navodila. Tisti 1% ali ve registrsko številko na pamet ali pa bo šel ven do avta.
https://evinjeta.dars.si/kako-kupiti-e-...

Pomišljaja itak ne sprejme, tako da sploh ne vem kje je problem.


Sem bil na Pumpi, OMV, sem dal prometno in je vpisala. Brez razmikov.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

profii ::

Zakaj pa niso naredili appa, kateri bi z OCR prebral regirstrsko in samo vpišeš kartico/paypal in plačano?
10 sekund dela, nična možnost napak.

mn ::

profii je izjavil:

Zakaj pa niso naredili appa, kateri bi z OCR prebral regirstrsko in samo vpišeš kartico/paypal in plačano?
10 sekund dela, nična možnost napak.


1.) OCR tudi ne dela vedno pravilno
2.) Nekateri tukaj bi se pritoževali kako naj bi oni vedeli, da morajo slikati svoje vozilo in ne prvega na parkirišču. Pa še to dela samo podnevi. Kako naj to povprečni človek ve?


Res pa je, da bi bilo trivialno zmetat ven neveljavne znake namesto da mora to počet uporabnik.

profii ::

mn je izjavil:

profii je izjavil:

Zakaj pa niso naredili appa, kateri bi z OCR prebral regirstrsko in samo vpišeš kartico/paypal in plačano?
10 sekund dela, nična možnost napak.


1.) OCR tudi ne dela vedno pravilno
2.) Nekateri tukaj bi se pritoževali kako naj bi oni vedeli, da morajo slikati svoje vozilo in ne prvega na parkirišču. Pa še to dela samo podnevi. Kako naj to povprečni človek ve?


Res pa je, da bi bilo trivialno zmetat ven neveljavne znake namesto da mora to počet uporabnik.


Če v aplikaciji Avtolog poskenira VIN številko ponoči na parkirišču pred MC šiška skozi steklo,... bi moralo tudi registrsko. Ampak ja, se strinjam, povprečen človek. :)

Aston_11 ::

Če prav razumem, je problem prepisati registrsko številko v aplikacijo.

ViperR ::

Ne vem kaaj folk tolk komplicira. Ze vec let se larkirisca placuje po enakem principu povsod po sloveniji, tudi novi sistemi s prepoznavo tablic zahtevajo, da registrsko pises brez vezajev.

Phantomeye ::

Reaper85 je izjavil:

Bolt je izjavil:

Na spletni strani in povsod kjer je le možno so neštetokrat napisana navodila:
"Registrsko številko vnesite brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403. Tudi če imate na vašem vozilu registrsko tablico, ki se lahko prenese na drugo vozilo, za njen vnos pri nakupu e-vinjete veljajo enaka pravila (na primer NMLEPLA, KPPLUSOV, itd.)."
Kaj vam tu ni jasno!

Meni ob nakupu piše samo:
"Vnesite registrsko označbo vozila. Vnos mora biti brez presledkov. Dovoljeni znaki 0-9 in A-Z."

Tole kar si ti napisal sem moral googlat. Pa kdo misliš da bo googlal za navodila? Jaz sem napisal kako sem naredil jaz in kar bo naredilo tudi 99% ostalih kupcev vinjete, prepisalo iz prometne znak za znakom (kjer je mimogrede vmes pomišljaj) še preden bodo začeli brati kakršnakoli navodila. Tisti 1% ali ve registrsko številko na pamet ali pa bo šel ven do avta.
https://evinjeta.dars.si/kako-kupiti-e-...

Pomišljaja itak ne sprejme, tako da sploh ne vem kje je problem.
Sploh ne vem zakaj sem kaj pisal, ker sam nisem imel nobenih problemov ter se mi je zdela tale tema popolna bedarija.


Ga sprejme, samo ti pokaze alert, ki te vpraša, če imaš standardno registrsko, nikjer pa nisem našel, kaj da fak to pomeni.

SloKin ::

Btw zakaj ne morem s telefonom slikat tablice in je to to? Tehnologijo imajo...

Invictus ::

kow je izjavil:

Meni je zabavno. Imas sistem, ki deluje, pa ga spremenis - ker - "digitalizacija" in "napredek". Zdaj pa jejte drek prehoda.
Ce res pise: "Registrsko številko vnesite brez presledkov, pomišljajev ali kakršnihkoli drugih znakov, na primer: LJ03SAZ, NMAN195, KPRK403" je potrebno nemudoma prekiniti pogodbo z izvajalcem, ker so nesposobni.

Točno to, kdo pa bere navodila...

In za tako brezzvezno stvar sploh ne pišeš navodil, ampak narediš idiot proof, oz. tako kot folk dojema svojo registrsko...

ViperR je izjavil:

Ne vem kaaj folk tolk komplicira. Ze vec let se larkirisca placuje po enakem principu povsod po sloveniji, tudi novi sistemi s prepoznavo tablic zahtevajo, da registrsko pises brez vezajev.

A ker to dela več let, poemni da je super rešitev?!?!?!?

Šalabajzerji 4ever...

Ne morem verjeti, da se tukaj zagovarja programerske in designerske luzerje :O.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Phantomeye ::

Aston_11 je izjavil:

Če prav razumem, je problem prepisati registrsko številko v aplikacijo.


Ne problem je, da je sistem "preverjanja" slabo zasnovan in lahko narediš napako, za katero DARS pravi "tvoj problem". Čeprav bi to lahko rešili na svoji strani.

In lahko tukaj marsikdo govori o neumnih in zabitih ljudeh, ampak to je najlažje.

Zgodovina sprememb…

««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronske vinjete- napacna reg. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21524236 (2463) Tidule
»

Preverjanje vinjet s kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6219244 (1405) mkos2
»

Tehnične težave eVinjet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11117751 (11654) Groot
»

Elektronsko cestninjenje - od 1. jan 2022 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
636255 (4346) Lonsarg

Več podobnih tem