» »

akvara baterije

akvara baterije

polozweii ::

https://pts-trading.de/en/patona-premiu...

S pol leta staro baterijo na linku ki ni bila veliko v uporabi (včasih je nisem uporabljal do par tednov) se je na displeju fotoaprata pojavljo naslednje: This battery cannot be used. Choose battery designated for use in this camera.

Baterija je neoriginalna in ima lastnost samopraznjenja.
V navodih za baterijo piše da se je ne sme do konca izpraznit ker se uniči. Nekaj dni pred javljanjem napake je fotoaparat deloval normalno. Možno da sem ga pozabil ugasnit in se je baterija izpraznila do konca.

Baterija ima 5 kontaktov. Napolnim jo normalno in na kontaktih izmerim napetost.
Ve kdo na kakšen način deluje ta baterija in če bi se mogoče dala popravit če bi na primer polnil določene kontakte? Zdi se kot da ima poleg glavnega akumulatorja še nek zagonski del ki je trenutno prešibek da bi "prižgal" baterijo.

mirator ::

Vse baterije imajo lastnost samopraznenja in nobene baterije se ne sme povsem izprazniti. Tebi se je zgodilo ravno to, zato je rešitev obnova (to naredijo v nekaterih specializiranih prodajalnah akumulatorjev) ali nakup nove originalne.
Lahko pa ohišje razdreš, po možnosti tako, da ga boš lahko sestavil nazaj, in vgradiš nove Li-ion baterije 6 x 1,2 V, 1100 mAh (lahko tudi z večjo kapaciteto, npr. 2700 mAh).

polozweii ::

Na sponkah izmerim različne napetosti. 7,4 V in celo 8,2 V
Je v tem primeru prišlo do odpovedi ene od zaporedno vezanih baterij zato skozi požene premalo toka?
Po velikosti škatle bi šle notri samo tri AAA baterije. Za tri AA bi bilo že malo pretesno.

matobeli ::

link_up ::

hja, ce je napetost padla je verjetno flipnilo fuse, ki ne dovoli vec "zagona". Ce se ti da se lahko zacnes igrati z SMBus in nagruntas master pass...lahko tudi menjas kontroler. :)
In and Out

polozweii ::

Nisem iz elektro foha da bi to znal zrihtat.

Po prebranem članku na linku sem razdrl baterijo in je notri skoraj enako.

V članku:
Under open circuit, with my Keithley Model 5110 DMM, Cell 1 measured 4.1389v and Cell 2 measured 3.6406v. That's a big discrepancy which shouldn't exist. Cell 1 is almost fully charged, whereas Cell 2 is in trouble.

Jaz sem izmeril napetost z nizkocenovnim multimetrom. Če "open circuit" pomeni da vmes ni porabnika potem sem meril pravilno.
Na obeh baterijah je enaka napetost 4,08 V. Če imata enako napetost potem naj ne bi bila okvara baterije in je mogoče res šla varovalka.

https://www.amazon.de/-/en/Universal-Ba...
Na srečo imam ta polnilec ki ima na desni stani priključek za polnjenje Li-Ion 4.2 V baterij.
Vprašanje je kje lahko bateriji s takšno napetostjo in brez varovalke sploh uporabim.
Imajo Li-ion baterije takšne varovalke že vgrajene?

Mimogrede me še zanima če smem s tem polnilcem polnit baterijo Li-ion 3,7 V.

DeeCoy ::

polozweii je izjavil:

Nisem iz elektro foha da bi to znal zrihtat.

Po prebranem članku na linku sem razdrl baterijo in je notri skoraj enako.

V članku:
Under open circuit, with my Keithley Model 5110 DMM, Cell 1 measured 4.1389v and Cell 2 measured 3.6406v. That's a big discrepancy which shouldn't exist. Cell 1 is almost fully charged, whereas Cell 2 is in trouble.

Jaz sem izmeril napetost z nizkocenovnim multimetrom. Če "open circuit" pomeni da vmes ni porabnika potem sem meril pravilno.
Na obeh baterijah je enaka napetost 4,08 V. Če imata enako napetost potem naj ne bi bila okvara baterije in je mogoče res šla varovalka.

https://www.amazon.de/-/en/Universal-Ba...
Na srečo imam ta polnilec ki ima na desni stani priključek za polnjenje Li-Ion 4.2 V baterij.
Vprašanje je kje lahko bateriji s takšno napetostjo in brez varovalke sploh uporabim.
Imajo Li-ion baterije takšne varovalke že vgrajene?

Mimogrede me še zanima če smem s tem polnilcem polnit baterijo Li-ion 3,7 V.

Glede na tvoje znanje in prejšnje objave, prosim to delaj zunaj, pri roki pa imej gasilni aparat in mivko (litij pogasiš najlažje z mivko). Dobesedno se igraš z ognjem za 20€.. Če je zdej 3 lete nisi rabil pač kupi drugo, da ti spet stoji v omari..

matobeli ::

Posamezne celice lahko polneš s tvojim polnilcem, ampak glede na to da imata obe čez 4V bi rekel da je fuč BMS (battery managment sistem), torej tista elektronika v bateriji. Se komot zgodi in če je ne moreš menjat je baterija praktično fuč.

Brez te elektronike namreč ne bo nič.

link_up ::

poslusaj foto na data pinu kaj hoce.
In and Out

polozweii ::

Do zdaj nisem vedel da imajo baterije zraven vgrajeno elektroniko.
Velja to samo za Li-ion ali vse polnilne baterije, tudi AA?

matobeli ::

Ne, AA NiMh ne rabijo posebne zaščite. Liion pa rabijo: zaščito da se ne preveč izpraznejo, zaščito da naprava ne potegne preveč toka in zaščito/polnilec da se e napolnejo preveč.

V prvem primeru jo samo trajno poškoduješ ali celo uničiš, v drugih dveh pa lahko pride do eksplozije/požara.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilne AA baterije, ki so 1.5Voltne (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
676789 (4152) Ahim
»

Prvo polnjenje telefona

Oddelek: Pomoč in nasveti
2712263 (7898) --MiRaLdInJo
»

Še o težavah z novim iPadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
15132041 (25492) Owe-
»

PowerBook eksplodiral v Londonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
518811 (5231) RejZoR
»

Li-Ion vs. Li-Poly (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8014013 (12578) Pyr0Beast

Več podobnih tem