» »

LG v zaslone OLED uvaja devterirane organske spojine

LG v zaslone OLED uvaja devterirane organske spojine

LG Display - Pri LG Displayju so naznanili tehnologijo OLED EX, s katero so se lotili ene največjih hib organskih svetlečih diod, slabe svetlosti nasproti tehnologiji LCD.

Tehnološki sejem CES se kljub tegobam zaradi pandemije novega koronavirusa danes vendarle začenja v stvarni obliki - toda precej okrnjen. Veliko pomembnih akterjev, med njimi Lenovo, OnePlus, Google, Microsoft in drugi, so se fizični prisotnosti odpovedali v zadnjem trenutku in organizatorji so morali v odgovor dogodek za en dan skrajšati, tako da se konča že v petek. LG, Samsung in Sony so ostali zvesti tradiciji prisotnosti na licu mesta in pri prvih bo moč poleg raznoraznih konceptnih projektov videti tudi nove televizorje z nalepko OLED EX. Pod oznako se skriva nova generacija LGjeve tehnologije organskih svetlečih diod, ki naj bi zmogla 30-odstotno povečanje svetlosti; ker trenutne naprave dosegajo okoli 600 nitov, to verjetno pomeni nove vrednosti v okolici 800 nitov. Gre za izjemno pomembno reč v tekmi s konkurenco, ki prisega na panele vrste LED LCD, ki na oko dosegajo dvakrat višjo svetlost, a imajo slabšo črno barvo.

Za kemike in fizike je zanimiva tehnološka podlaga pristopa OLED EX - uporaba devteriranih organskih spojin, kjer je najbolj razširjeni izotop vodika, protij, zamenjan s težjim, devterijem. Raziskave v to smer potekajo že več kot desetletje in v preteklem smo prišli do konkretnih podatkov, ki kažejo, da je mogoče z devteriranjem vezi C-H v C-D njihovo obstojnost povečati za več kot petkrat. To je ključno za povečanje zmogljivosti diod OLED, ki trpijo za razpadanjem organskih spojin, ta proces pa je še posebno hiter ob režimih visoke jakosti delovanja. Da se devteriranja v proizvodnji zaslonov niso domislili že prej, je krivo preprosto dejstvo, da je procesu potrebno dodati stopnjo pridobivanja težkega vodika. Čeprav gre poleg protija za drugi stabilni izotop vodika v naravi, ga je vseeno okoli 6000-krat manj. Sodeč po LGjevi objavi ga pridobivajo s klasičnim filtriranjem težke vode iz narave. Izotop pa bo s tem lahko na seznam zanimivih vrst rabe, kamor že spadajo jedrske elektrarne in orožja, jedrska magnetna resonanca in zdravila, dodal novo.

56 komentarjev

«
1
2

WhiteAngel ::

Meni so pa zmeraj starši govorili, da ne smem preblizu TV-ja, ker seva. Jaz jim pa nisem verjel. No, zdaj jim >:D

johanblond ::

Noro. Devterirane organske spojine za TV-je.
Ko človek tako pogleda je vse jasno, ampak ne bi nikoli stavil na to.
Nimam občutka, kakšna je trenutna masna bilanca (koliko se sploh težke vode proizvede danes in če bi imeli čez dve leti vse tvje s OLED EX tehnologijoi, kašne delež bi šel za to). A se bosta MeOD in D2O podražila?

Irbis ::

"z devteriranjem vezi C-H v D-H"
Tole bi verjetno moralo biti
"z devteriranjem vezi C-H v C-D"

poweroff ::

WhiteAngel je izjavil:

Meni so pa zmeraj starši govorili, da ne smem preblizu TV-ja, ker seva. Jaz jim pa nisem verjel. No, zdaj jim >:D

Devterij ni radioaktiven.

TV pa seveda seva. Najmanj svetlobo. :))
sudo poweroff

Dumber ::

sigurno nam hočejo slediti.

Izi ::

... s katero so se lotili ene največjih hib organskih svetlečih diod, slabe svetlosti nasproti tehnologiji LCD.

Največja hiba OLED je da se slika zelo hitro vžge v ekran. V Sloveniji, kjer ljudje večinoma gledajo sliko z podnapisi bo OLED ekran zanič v dveh letih. Videl sem kup ekranov z vžganim področjem podnapisov.

Proti LCD ima OLED toliko pomanjkljivosti, da me čudi da vztrajajo in še vlagajo denar v razvoj te pomanjkljive tehnologije.
- OLED je dražji od LCD
- Pri OLED hitro zbledijo barve, še posebno modra gre zelo hitro k vragu. Videl sem ekrane, ki že po dveh letih skoraj nimajo več modre barve. Po petih letih so pa že vsi OLED ekrani precej zbledeli.
- Pri OLED se statična slika zelo hitro vžge v ekran. Že po enem do dveh letih so lahko spodaj vidni podnapisi in zgoraj logotipi TV postaj.
- Voda takoj uniči OLED zato mora biti vse super dobro zatesnjeno, če ne bo že navadna vlaga uničila ekran.
- OLED imajo zelo slabo vidljivost pri direktni svetlobi, na soncu ne vidiš nič.
...

OLED je morda uporaben edino pri majhnih prenosnih ekranih z baterijskim napajanjem (telefoni), ker ima v povprečju manjšo porabo elektrike (razen pri beli barvi) in ima malo manjšo težo in debelino kot LCD.

Aggressor ::

Irbis je izjavil:

"z devteriranjem vezi C-H v D-H"
Tole bi verjetno moralo biti
"z devteriranjem vezi C-H v C-D"


Itak, popravljeno, hvala.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

scipascapa ::

Izi no? :))

lejko0 ::

Spet govori znalec, ki se z Oled še srečal ni.

Od 2017 je LGjev OLED pri nas prižgan po 6h na dan, od tega praktično vedno netflix s podnapisi.
Do sedaj še nobenega burn-ina.
Ekran brišem z morko krpo, nobenih težav z vodo.
Slika bistveno lepša kot na LCDjih.
Enkrat je mali sinko po ekranu trikrat udaril s kladivom in je ekran razen površinskih prask preživel - kvaliteta izdelave odlična.

Škoda da ti očitno revščina preprečuje, da bi lahko podal realno oceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lejko0 ()

opeter ::

Zakaj me vse skupaj malo spominja na stare fore s plazemskimi ekrani?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Karamelo ::

lejko0 je izjavil:

Spet govori znalec, ki se z Oled še srečal ni.

Od 2017 je LGjev OLED pri nas prižgan po 6h na dan, od tega praktično vedno netflix s podnapisi.
Do sedaj še nobenega burn-ina.
Ekran brišem z morko krpo, nobenih težav z vodo.
Slika bistveno lepša kot na LCDjih.
Enkrat je mali sinko po ekranu trikrat udaril s kladivom in je ekran razen površinskih prask preživel - kvaliteta izdelave odlična.

Škoda da ti očitno revščina preprečuje, da bi lahko podal realno oceno.


pa še črna je črna, kar bi pri lcdjih težko rekli

lebang1 ::

Pri mojem LG tv sem v zadnjem času opazil en problem... reklame od same televizije.

Nikonja ::

lejko0 je izjavil:

Spet govori znalec, ki se z Oled še srečal ni.

Od 2017 je LGjev OLED pri nas prižgan po 6h na dan, od tega praktično vedno netflix s podnapisi.
Do sedaj še nobenega burn-ina.
Ekran brišem z morko krpo, nobenih težav z vodo.
Slika bistveno lepša kot na LCDjih.
Enkrat je mali sinko po ekranu trikrat udaril s kladivom in je ekran razen površinskih prask preživel - kvaliteta izdelave odlična.

Škoda da ti očitno revščina preprečuje, da bi lahko podal realno oceno.


Se popolnoma strinjam, imam ga že 3 leta in dela kot urca, nobenega burn-ina, slika pa neprimerljivo lepša kot na katerkoli LCD-u. To kar ta naklada so samo copy paste posti na raznih forumih ker si ga večina ne more ali ne želi privoščit.

krempelj ::

Nikonja je izjavil:


Se popolnoma strinjam, imam ga že 3 leta in dela kot urca, nobenega burn-ina, slika pa neprimerljivo lepša kot na katerkoli LCD-u. To kar ta naklada so samo copy paste posti na raznih forumih ker si ga večina ne more ali ne želi privoščit.


Imam Q90T, se pravi QLED (ne vem kaj je zdaj in, ker ne nameravam kupovati novega TVja se ulalala dolgo). Gladko primerljivo s OLEDom, s tem, da mi lahko dol visi za burn-ine, ki ga imam na telefonu s OLED displayem - in to konkretnega.

OLED je tehnologija za reveze, ki si QLEDa ne morejo privosciti, potem se pa tolazijo s crno barvo. ( /s - v stilu predhodnika)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Machete ::

Daj no nickswapper, qled je enako drag ali cenejši.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Sokrates ::

QLED nič drugega kot LCD na katerega so nalepili mrežo za sejanje peska! Marketing nič drugega!
Baracuda

Nikonja ::

krempelj je izjavil:

Nikonja je izjavil:


Se popolnoma strinjam, imam ga že 3 leta in dela kot urca, nobenega burn-ina, slika pa neprimerljivo lepša kot na katerkoli LCD-u. To kar ta naklada so samo copy paste posti na raznih forumih ker si ga večina ne more ali ne želi privoščit.


Imam Q90T, se pravi QLED (ne vem kaj je zdaj in, ker ne nameravam kupovati novega TVja se ulalala dolgo). Gladko primerljivo s OLEDom, s tem, da mi lahko dol visi za burn-ine, ki ga imam na telefonu s OLED displayem - in to konkretnega.

OLED je tehnologija za reveze, ki si QLEDa ne morejo privosciti, potem se pa tolazijo s crno barvo. ( /s - v stilu predhodnika)


Edini plus Qleda nad OLED-om višja svetilnost (večini nepomembno) in manjša možnost burn-ina (ne nemogoča kako eni mislijo) vse drugo kaj je dejansko pomembno kot kvaliteta slike, kontrast, črna barva je debelo v plusu pri OLEDU. Pa ni treba verjet meni ampak nekaj par sto testov po spletu.

Tko da se ti kar naprej tolaži....

krempelj ::

Nikonja je izjavil:

krempelj je izjavil:

Nikonja je izjavil:


Se popolnoma strinjam, imam ga že 3 leta in dela kot urca, nobenega burn-ina, slika pa neprimerljivo lepša kot na katerkoli LCD-u. To kar ta naklada so samo copy paste posti na raznih forumih ker si ga večina ne more ali ne želi privoščit.


Imam Q90T, se pravi QLED (ne vem kaj je zdaj in, ker ne nameravam kupovati novega TVja se ulalala dolgo). Gladko primerljivo s OLEDom, s tem, da mi lahko dol visi za burn-ine, ki ga imam na telefonu s OLED displayem - in to konkretnega.

OLED je tehnologija za reveze, ki si QLEDa ne morejo privosciti, potem se pa tolazijo s crno barvo. ( /s - v stilu predhodnika)


Edini plus Qleda nad OLED-om višja svetilnost (večini nepomembno) in manjša možnost burn-ina (ne nemogoča kako eni mislijo) vse drugo kaj je dejansko pomembno kot kvaliteta slike, kontrast, črna barva je debelo v plusu pri OLEDU. Pa ni treba verjet meni ampak nekaj par sto testov po spletu.

Tko da se ti kar naprej tolaži....


Ko sem videl zvoncek (alarm) od androida zazgan v ekran, sem rekel, da bom to tehnologijo preskocil, pa cetudi bi bila res boljsa, tako, da se nimam kaj tolazit.

Ti kar delaj pixel hunting, ce ti dam enega zraven drugega ne bos sposoben povedati kateri je kateri. Razen, cez cas, ko bos zacel opazovati burn-ine. Takrat se pa bo videlo.

Saj ljudje so si tudi v casu Marie Curie umivali zobe z zobnimi pastami, z dodanim radonom, pa kopali so se v radioaktivni vodi, nosili radioaktiven nakit,... ko je bilo to moderno. Ker jih je revitaliziralo.

Zdaj pac mislijo, da je OLED nekaj blazno boljsega od vsega ostalega, pa je ena in isto sranje, ne ena in ne druga tehnologija v istem price rangu ni pri kvalitete slike nic kaj dosti pred drugo (razen, ce je pomembna tehnologija in ne slika).

Edina dejansko vidna razlika je v zaziganju ekrana. Bos pac malo prej vlekel TV na smetisce, jaz pa pac ne mislim mazastva proizvajalcev podpirat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

blasfemik ::

Bogato obrodilo je kislo grozdje na ST. 8-)

zimurg ::

ma moj je cirka ene 100x bolši od tvojga ;)
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Razer1995 ::

Haha pa ker norec moreš biti da pišeš take bedarije glede OLED zaslonov. Nobenega problema ni in slika je TOP.

Kar se tiče pa zapečene slike je pa glih takšna šansa kukr da boš zadel na loteriji torej....

QLED je pa še vedno daleč za OLED TV-ji sploh pa se ne da primerjav ne barve niti cene kajti samo serije Q95 je nekaj vredna glede slike ostalo je sranje od sranja.

Pa še to če ne veste Samsung oz QLED TV-ji ne podpirajo piratstva torej ne delije zvok ali pa ni podnapisov v filmih pol pa delej kaj z takim tvjem????

Cene so pa višje kukr pa pri OLED TV-jih

MrStein ::

Nikonja je izjavil:


Edini plus Qleda nad OLED-om višja svetilnost (večini nepomembno) in manjša možnost burn-ina (ne nemogoča kako eni mislijo)

Verjetnost burn-ina na LCD je zanemarljiva. Računalniki na lcd monitorjih leta prikazujo task bar s Start gumbom, pa boš težko našel enega, ki ima to zapečeno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krempelj ::

Razer1995 je izjavil:

Haha pa ker norec moreš biti da pišeš take bedarije glede OLED zaslonov. Nobenega problema ni in slika je TOP.

Kar se tiče pa zapečene slike je pa glih takšna šansa kukr da boš zadel na loteriji torej....

QLED je pa še vedno daleč za OLED TV-ji sploh pa se ne da primerjav ne barve niti cene kajti samo serije Q95 je nekaj vredna glede slike ostalo je sranje od sranja.

Pa še to če ne veste Samsung oz QLED TV-ji ne podpirajo piratstva torej ne delije zvok ali pa ni podnapisov v filmih pol pa delej kaj z takim tvjem????

Cene so pa višje kukr pa pri OLED TV-jih


Povedal sem ti kar sem videl pri OLEDu - burn-in po dveh letih na androidu. Kaj bos s tem me ne zanima.

Kvaliteta slike in barve je navadna marketinska neumnost, kjer marketingarji vabijo ljudi z nizko samozavestjo, da se nahookajo na njihove pamflete in jih potem noro ponavljajo. Potem jim je pa tezko priznati, da so jih nategnili in vlecejo parole za sabo kot smrkl ter jim pomagajo prodajati brez placila.

Kot sem povedal, ce ga dam moj QLED zraven OLEDa in skrijem ohisja, ne bos vedel kateri je kateri. Kakrsnokoli kvackanje okrog slike je navadna neumnost. Vem, ker sem to naredil preden sem kupil tistega brez sposobnosti burn-ina. Mi je dolgotrajnost ekrana bolj pomembna kot neke laboratorijske razlike, ki jih niti vidis ne.

Glede filmov, to velja samo za ljudi, ki so prevec nesposobni, da bi uporabljali Kodi. Mi na kraj pameti ne pade, da bi TV uporabljal za kaj takega in se drkal z raznimi proizvajalcevimi "domislicami". AV receiver (in surround - pa brez soundbara, tudi na ta hype nisem nasedel - imam raje 30kg zvocnikov), na njega priklopljen RPi s Kodijem (pred tem je bil pa domaci server, samo se mi ni vec dalo zahebavat z dolgimi hdmi kabli; zdaj RPi vlece filme iz serverja preko mreze), TV pa opravlja tocno samo funkcijo, kateri je namenjen - kaze sliko. Niti na internet ni priklopljen. Na jetra mi gre samo, da se ne da taksnih ekranov dobiti brez vse "smart" navlake.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

BigWhale ::

Namesto brezplodnega nabijanja o tem kateri tip ekrana je boljši ...

Ko se naslednjič vprašate kaj lahko temeljne raziskave (bazične raziskave) raziskave naredijo za nas in zakaj toliko denarja vlagamo v basic research se spomnite te novice.

Urey je dobil nobelovo nagrado za odkritje devterija v 30 letih prejšnjega stoletja. Danes so začeli devterij tlačiti v televizorje.

krempelj ::

BigWhale je izjavil:

Namesto brezplodnega nabijanja o tem kateri tip ekrana je boljši ...

Ko se naslednjič vprašate kaj lahko temeljne raziskave (bazične raziskave) raziskave naredijo za nas in zakaj toliko denarja vlagamo v basic research se spomnite te novice.

Urey je dobil nobelovo nagrado za odkritje devterija v 30 letih prejšnjega stoletja. Danes so začeli devterij tlačiti v televizorje.


Seveda, zdaj se bo zacela oborozevalna tekma proizvajalcev, kateri bo prvi stlacil v ekran tritij. Ker 2 neutrona sta vec kot eden. In spet bo neka nova umetna matrika, od katere bomo lahko padali dol. ;) Samo, da je novo(tm).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

mrdaco ::

Razer1995 je izjavil:

Haha pa ker norec moreš biti da pišeš take bedarije glede OLED zaslonov. Nobenega problema ni in slika je TOP.

Kar se tiče pa zapečene slike je pa glih takšna šansa kukr da boš zadel na loteriji torej....

QLED je pa še vedno daleč za OLED TV-ji sploh pa se ne da primerjav ne barve niti cene kajti samo serije Q95 je nekaj vredna glede slike ostalo je sranje od sranja.

Pa še to če ne veste Samsung oz QLED TV-ji ne podpirajo piratstva torej ne delije zvok ali pa ni podnapisov v filmih pol pa delej kaj z takim tvjem????

Cene so pa višje kukr pa pri OLED TV-jih


No v bistvu sta po sliki zelo blizu. V določenih kadrih je celo Sammy bolši. Črna pa res ne bo nikoli čisto črna, je pa zelo blizu. Včasih potrebuješ zelo mali vir svetlobe v sobi da razlika ni več opazna.

Kar se tiče piratstva, jaz že nekaj časa uporabljam Plex. Ne rabiš telovadit z zunanjimi diski. Upam da podpora plexu ostane še nekaj časa.

darck ::

Ma to je sedaj že nekaj let samo drkanje z to črno barvo pri televizorjih in to umetno prikazovanje slike z HDR ali dolbyVision kjer ni nič drugega kot samo POVDARJENJE barve,odtenkov,kontrasta.......vse samo,da ti v oči bolj pade ali bode. Jaz sovražim ta način in vedno hočem NORMALNI prikaz slike kot recimo,če sedaj pogledam ven čez okno naj tako tudi zgleda v televizorju ne pa,da je vse kontrastno,barvno,detaljsko obdelano kar ni resnično..

MrStein ::

krempelj je izjavil:


Povedal sem ti kar sem videl pri OLEDu - burn-in po dveh letih na androidu. Kaj bos s tem me ne zanima.

AMOLED na telefonu in OLED v TV ni ravno isto.

Na telefonu sem jaz tudi videl močan burnin, že po dveh letih. Na TV pa še ne (no, OLED TV-jev ne uporabljam ravno pogosto).

Odvisno tudi od "koliko denarja, toliko muzike". Čunga-lunga telefon za 190 EUR bo prej dobil burnin kot flagship za 900 EUR.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krempelj ::

MrStein je izjavil:

krempelj je izjavil:


Povedal sem ti kar sem videl pri OLEDu - burn-in po dveh letih na androidu. Kaj bos s tem me ne zanima.

AMOLED na telefonu in OLED v TV ni ravno isto.

Na telefonu sem jaz tudi videl močan burnin, že po dveh letih. Na TV pa še ne (no, OLED TV-jev ne uporabljam ravno pogosto).

Odvisno tudi od "koliko denarja, toliko muzike". Čunga-lunga telefon za 190 EUR bo prej dobil burnin kot flagship za 900 EUR.


Je bil kar flagship. Bom fotke naredil, ce se mi ga bo dalo poiskat.

edit: pravzaprav mi ni treba

telefoni: https://www.google.com/search?q=oled+ph...
televizorji: https://www.google.com/search?q=oled+bu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

darck ::

telefon mora zdržati 2-leti brez da bilo kaj ke narobe sploh pa zaslon pri televizorju pa je tako 4-5 let mora minimalno zdržati ne misli človek denar kar razmetavati na kake 2-leti.Mater boš kupil TV za 2.000 EUR pa ti bo crknil po 2-letih a si nor saj človek ne serje denar.

zavajon ::

Hm, da ne bo zmanjkalo težke vode za izdelavo goriva za bombe ... 8-O

zavajon ::

darck je izjavil:

Ma to je sedaj že nekaj let samo drkanje z to črno barvo pri televizorjih in to umetno prikazovanje slike z HDR ali dolbyVision kjer ni nič drugega kot samo POVDARJENJE barve,odtenkov,kontrasta.......vse samo,da ti v oči bolj pade ali bode. Jaz sovražim ta način in vedno hočem NORMALNI prikaz slike kot recimo,če sedaj pogledam ven čez okno naj tako tudi zgleda v televizorju ne pa,da je vse kontrastno,barvno,detaljsko obdelano kar ni resnično..

Ne vem, meni se zdi, da z vsakim novim TV-jem dobim bolj "normalen" prikaz slike. Lani sem po prerani smrti nadomestil 10 let starega LCD-ja, pa ima novi bolj "normalno" sliko, čeprav ni neki flagship. Prejšnji nesrečnež pa je nadomestil CRT-ja in je imel od tega tudi bolj "normalno" sliko.

Seveda pa je treba pri TVju takoj izklopiti vse super duper opcije v nastavitvah slike.

darck ::

zavajon je izjavil:

darck je izjavil:

Ma to je sedaj že nekaj let samo drkanje z to črno barvo pri televizorjih in to umetno prikazovanje slike z HDR ali dolbyVision kjer ni nič drugega kot samo POVDARJENJE barve,odtenkov,kontrasta.......vse samo,da ti v oči bolj pade ali bode. Jaz sovražim ta način in vedno hočem NORMALNI prikaz slike kot recimo,če sedaj pogledam ven čez okno naj tako tudi zgleda v televizorju ne pa,da je vse kontrastno,barvno,detaljsko obdelano kar ni resnično..

Ne vem, meni se zdi, da z vsakim novim TV-jem dobim bolj "normalen" prikaz slike. Lani sem po prerani smrti nadomestil 10 let starega LCD-ja, pa ima novi bolj "normalno" sliko, čeprav ni neki flagship. Prejšnji nesrečnež pa je nadomestil CRT-ja in je imel od tega tudi bolj "normalno" sliko.

Seveda pa je treba pri TVju takoj izklopiti vse super duper opcije v nastavitvah slike.


Saj lahko imaš izklopljeno vse pa še vedno nekako je podobno kot pri programih za urejanje slike kjer ob pritisku avtomatsko popravek slike ti skoraj vedno kontrast poveča pa sam vem,da ni tako videti bilo ko sem slikal. Sploh to zdaj pozimi,ko recimo gledaš smučarske skoke na TV pa vse tako zanimivo barvno,kontrstno zgleda,kar z očmi v živo na tekmi tega nikakor ne moreš videti vsaj jaz vem,da ne. V živo nikakor ni tako izrazite slike kot na TV to razliko jaz opisujem pa gremo še v drugo smer fotografiranje pri fotografu na slikah vedno vse orenk lepše zgleda kakor,da z očmi vidim isto. Je pa tudi res to,da se itak človek navadi na spremembe ampak to HDR je pa res čisto povdarjanje vsega kar je možno prikazati že ko to funcijo na mobitelu vključiš vidiš spremembo samo slikaj jagode pa boš videl kakšen povdarek je to.

FastWIND ::

Človeštvo je res zašlo...

Osebki z verjetno kar povprečnim IQ jem se prerekajo kateri TV je boljši. In to leta 2022... Zeh...

darck ::

Ja nekoga že sam odsev zaslona moti in ne bo najboljši TV kupil,drugem stojalo ne ugaja in je butasto,tretjemu je predebel in bi mu grdo izgledalo na steni,četrtemu........ma takih in drugačnih razlik in primerjav je ogromno recimo za gledanje risank je že skoraj vsak super:)

75" televizor pa si tudi marsikdo ne bo privoščil ker je CENA prehuda totalno nemogoča in,da ti potem še crkne po kakih 2-3 letih pol se ti pa zmeša to je tako kot,da ti avto zgori in nimaš nič.

Machete ::

Sam ti si vseeno mal poseben. Doktoriraš iz nekih osebnih preferenc že eno leto v tej in drugih TV temah...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

krempelj ::

FastWIND je izjavil:

Človeštvo je res zašlo...

Osebki z verjetno kar povprečnim IQ jem se prerekajo kateri TV je boljši. In to leta 2022... Zeh...


V bistvu bolj, kateri TV ni nic boljsi. Sicer pa, si se cepil? Samo vprasam, ker mogoce kako zelo je clovestvo zaslo isces v napacnih temah.

darck je izjavil:

75" televizor pa si tudi marsikdo ne bo privoščil ker je CENA prehuda totalno nemogoča in,da ti potem še crkne po kakih 2-3 letih pol se ti pa zmeša to je tako kot,da ti avto zgori in nimaš nič.


... ali pa zato ker ve, da je pri 75" televizorju razdalja za gledanje 3.20m stran. Samo omenim, ker poznam dolocene paciente, ki v 55" TV gledajo iz 1.5m. Saj ves, vecje je "boljse".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

darck ::

krempelj je izjavil:

FastWIND je izjavil:

Človeštvo je res zašlo...

Osebki z verjetno kar povprečnim IQ jem se prerekajo kateri TV je boljši. In to leta 2022... Zeh...


V bistvu bolj, kateri TV ni nic boljsi. Sicer pa, si se cepil? Samo vprasam, ker mogoce kako zelo je clovestvo zaslo isces v napacnih temah.

darck je izjavil:

75" televizor pa si tudi marsikdo ne bo privoščil ker je CENA prehuda totalno nemogoča in,da ti potem še crkne po kakih 2-3 letih pol se ti pa zmeša to je tako kot,da ti avto zgori in nimaš nič.


... ali pa zato ker ve, da je pri 75" televizorju razdalja za gledanje 3.20m stran. Samo omenim, ker poznam dolocene paciente, ki v 55" TV gledajo iz 1.5m. Saj ves, vecje je "boljse".



Trenutno gledam iz maksimalne oddaljenosti 3.9-metra 55" televizor kar je vredu vendar tudi večje bi bilo še kaj bolje. In ja Oled 55" je še po ceni kateri se bi ga dalo kupiti a 65" Oled je pa že predrag ni variante da bi dal toliko denarja za njega.

Machete ::

Vemo, si povedal že 100 tisočkrat. Nehaj filozofirat kaj je tebi najboljši buy in kaj je predrago, ker nobenega (več) ne zanima.
Skuliraj se.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Karamelo ::

krempelj je izjavil:

Razer1995 je izjavil:

Haha pa ker norec moreš biti da pišeš take bedarije glede OLED zaslonov. Nobenega problema ni in slika je TOP.

Kar se tiče pa zapečene slike je pa glih takšna šansa kukr da boš zadel na loteriji torej....

QLED je pa še vedno daleč za OLED TV-ji sploh pa se ne da primerjav ne barve niti cene kajti samo serije Q95 je nekaj vredna glede slike ostalo je sranje od sranja.

Pa še to če ne veste Samsung oz QLED TV-ji ne podpirajo piratstva torej ne delije zvok ali pa ni podnapisov v filmih pol pa delej kaj z takim tvjem????

Cene so pa višje kukr pa pri OLED TV-jih


Povedal sem ti kar sem videl pri OLEDu - burn-in po dveh letih na androidu. Kaj bos s tem me ne zanima.

Kvaliteta slike in barve je navadna marketinska neumnost, kjer marketingarji vabijo ljudi z nizko samozavestjo, da se nahookajo na njihove pamflete in jih potem noro ponavljajo. Potem jim je pa tezko priznati, da so jih nategnili in vlecejo parole za sabo kot smrkl ter jim pomagajo prodajati brez placila.

Kot sem povedal, ce ga dam moj QLED zraven OLEDa in skrijem ohisja, ne bos vedel kateri je kateri. Kakrsnokoli kvackanje okrog slike je navadna neumnost. Vem, ker sem to naredil preden sem kupil tistega brez sposobnosti burn-ina. Mi je dolgotrajnost ekrana bolj pomembna kot neke laboratorijske razlike, ki jih niti vidis ne.

Glede filmov, to velja samo za ljudi, ki so prevec nesposobni, da bi uporabljali Kodi. Mi na kraj pameti ne pade, da bi TV uporabljal za kaj takega in se drkal z raznimi proizvajalcevimi "domislicami". AV receiver (in surround - pa brez soundbara, tudi na ta hype nisem nasedel - imam raje 30kg zvocnikov), na njega priklopljen RPi s Kodijem (pred tem je bil pa domaci server, samo se mi ni vec dalo zahebavat z dolgimi hdmi kabli; zdaj RPi vlece filme iz serverja preko mreze), TV pa opravlja tocno samo funkcijo, kateri je namenjen - kaze sliko. Niti na internet ni priklopljen. Na jetra mi gre samo, da se ne da taksnih ekranov dobiti brez vse "smart" navlake.


kakor za koga, meni je najboljša stvar tv-ja youtube

badabim ::

Moj LG OLED ima po treh letih hudo zažgan zaslon.
Nadomestil sem ga s Samsung neo miniled televizijo. Slika je precej slabša, razen v dobro osvetljeni sobi.
Marsikdo ne opazi zažganosti zaslona saj je sprememba barv minimalna. Dobro vidna je na testnih videih na Youtubu.

Karamelo ::

lahko potrdim da ima qled po enem letu zapečen start meni od win10 po prehodu na win11, ki so ga prestavili na sredino

mrdaco ::

Karamelo je izjavil:

lahko potrdim da ima qled po enem letu zapečen start meni od win10 po prehodu na win11, ki so ga prestavili na sredino


Imaš kako sliko, da potrdimo to?

krempelj ::

Karamelo je izjavil:


kakor za koga, meni je najboljša stvar tv-ja youtube


Kodi? Z malo truda lahko gledas YT se na katodnem TVju (pretvornik na koaksialca je $~20). Na, da bos vedel o cem govorim: https://kodi.tv/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

krempelj ::

ROFL, umrl od smeha, ko sem videl na kodi strani:


Got a smart TV? You ain't seen nothin' yet!

Kodi puts your smart TV to shame. Kodi plays almost every kind of media you can find and looks great while doing it!


Pa se prav imajo. :)) Ja ja, saj vem, zastonj je, open source,... brez veze, to ima lahko vsak. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

badabim ::

Kodi predvaja HDR,HDR10,HDR10+,Dolby Vision?

krempelj ::

badabim je izjavil:

Kodi predvaja HDR,HDR10,HDR10+,Dolby Vision?


Da. Ceprav ne vem koliko je to dejansko povezano z njim (pac, ce bos HDR content spustil na TV, ki HDRja ne podpira, pac ne bo HDRja).

Samo toliko, da bo jasno, Kodi je obstajal pred smart TVji (prej XBMC), ~20 let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

badabim ::

Predpostavimo seveda, da tv zmore vse od zgoraj naštetega. Bo Kodi tudi vse predvajal?

Meni namreč še nekaj mesecev nazaj ni.

krempelj ::

badabim je izjavil:

Predpostavimo seveda, da tv zmore vse od zgoraj naštetega. Bo Kodi tudi vse predvajal?

Meni namreč še nekaj mesecev nazaj ni.


Libreelec (https://libreelec.tv/) nalozi in probaj (ce uporabljas karkoli drugo verzijo kot za Raspberrya 4 ali freebsd, ti ne znam povedat, nisem nikoli uporabljal drugega, preprican sem pa, da je android verzija jajc - ker je android jajc), pa seveda v video settingih vklopi, ne vem kaj so defaulti. Jaz se nisem nasel contenta, ki ga ni predvajal (Dolby Video Samsung ne podpira, tako, da zanj ne morem reci, HDR dela bp). Se enkrat, ne vem ali ima vse skupaj kaj dosti veze s Kodijem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG v zaslone OLED uvaja devterirane organske spojine (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
5610454 (6183) darck
»

LG napovedal telefon z zaslonom, ki se spodvije

Oddelek: Novice / Android
115161 (3364) floyd1
»

Westinghouse gre v prisilno poravnavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5318429 (15846) poweroff
»

Kateri TV?

Oddelek: Loža
191497 (1311) Ales
»

Prihaja zamenjava za OLED - OLET

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
73457 (2684) PrimozR

Več podobnih tem