» »

Palm m105 recharger

Palm m105 recharger

B-D_ ::

Imam idejo, da bi polnil baterije mojega palma (m105) kar v ohišju in tako ne bi vedno izgubljal vseh nastavitev ter moral hotsyncat vse programe in podatke nazaj v palm.

Sicer je tole bolj štromarsko kot računalničarsko vprašanje, toda vseeno bi mi bila vsaka pomoč dobrodošla.

^--{%%%%]--{%%%%]--^ <-- recimo, da sta to zaporedno vezani bateriji v palmu

Sedaj pa me zanima vprašanje: ali je možno da bi tam kjer sta bateriji priključeni na samega palma še priključit neko napetost, ki bi polnila baterije?

^--,--{%%%%]--{%%%%]--,--^ <-- vejici pomenita priključeno napetost

Ali pa bi bilo bolje vmes dodati še kakšno diodo, da ne bi pri polnjenju prišlo do preboja v nasprotni smeri skozi palm?

^--,--{%%%%]--{%%%%]--,---|<|---^ <-- na desni dodana še dioda

Morda obstaja še kak tretji način, ki bi bil bolj varen za palma, pa mi ne pride na misel? Vsaka pomoč bi bila dobrodošla. Hvala.

B-D_ ::

Okej, če res nihče ne zna pogruntat kaj sem sploh hotel nej mal poenostavim:

Kako naj napolnim baterijo medtem, ko je priključena in napaja vezje skozi katerega ne sme steči polnilni tok?

Upam, da bo na to kdo znal odgovorit... ;)

madviper ::

Če ti povem po pravici: Sanja svinja kukuruz.

To kar bi rad naredo ne bo šlo.
Te zanima zakaj. Zato, ker ne moreš delati dveh stvari naenkrat. Tvoja zahtea je podobna, kot bi hotel, da z eno roko igraš tenis, hkrati pa z isto roko pišeš protokol. A bi šlo? Normalno da ne.

Torej sklep! Ne bo šlo. Dioda ti ne bo pomagala, ker dioda usmerja tok, ne in ga ne omejuje. Povzroči le padec napetosti med 0,7V in 1V. Je pa rešitev, ki pa je prezahtevna (Zašto jednostavno, kad može koplicirano!)! Rabo bi releje in celo marijo kontrole, kar pa se ne da napisati.

Upam, da sem ti lahko pomaga. Mislim,da bo še zmeraj najvarneje in najenostavnejše, če boš delal tako, kot si do zdaj.

LP madviper
I'd like to do something crazy!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG bo uporabljal Android

Oddelek: Novice / Android
424874 (3605) borchi
»

Končno enotni polnilci mobilnih telefonov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
7211732 (8574) SmeskoSnezak
»

Problem manjkajoče diode na matični plošči

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172537 (2172) Azrael
»

Dlančniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
904988 (4180) Caligula
»

Vklop v trenutku?

Oddelek: Loža
191726 (1313) BigWhale

Več podobnih tem