» »

Katera kombi limuzina (golf razred)?

Katera kombi limuzina (golf razred)?

Masayoshi ::

V ožji izbiri:
golf/leon 1,5 bencin DSG
Mazda 3 2.0 bencin skyactiv X 186KM avtomatski
Toyota corolla 2.0 hybrid

Prva dva sta malo dražja kot druga dva. Za/proti?. Tudi kaj drugega, vendar te oblike in te velikosti. Večjega avta ne rabim. Kupujem nov avto.

profii ::

Jaz sem šel na Toyoto.

Mazda mi ni dišala zaradi porabe.
Corolla je na koncu prevladala zaradi fer odnosa prodajalca, dobavljivosti in neglumljenja glede popustov / financiranja.

Masayoshi ::

Poraba mi ni toliko pomembna, nekje 15k na leto km. Kolk pa več Mazda porabi? Po uradnih podatkih naj ne bi bila tako požrešna?

Aja, se mi tudi ne mudi toliko. Če je 3-4 mesece dobava je ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

profii ::

Odvisno kako / kje se voziš.
Malce več povej o namenu uporabe. Hibrid je manj primeren za AC dirkače npr.

3-4 mesece so sanje:) Dobro opremljeno octavio se čaka 1 leto, vrjetno golfa / leona prav tako.

Masayoshi ::

Ma, v glavnem do službe (20km v eno smer, večina avtoceste), pa kaj okol drugje, tudi avtocesta/magistralke. Po mestu se bolj malo vozim - več ali manj uporabljam kolo.

nicksonn ::

Med temi tremi bi sam izbral Mazdo.
Ker je drugačna, ker je pionir (ok, je malo več rizika kako se obnese nov princip motorja).
Vozi se sigurno najbolje, je pa zato manj praktična.

Corollo bi izbral le, če bi imel vsaj 70% mestne vožnje, tako pa nima smisla.
x n!

barakus ::

Katere pa so prednosti & slabosti Corolle?

Utk ::

Corolla pač dela. Tudi mazda ni slaba, ampak tudi z njo bo kak problemček več kot s corollo. Ostalih tu se ne bi dotaknil niti z zelo dolgim kolom.

Masayoshi ::

Kaj pa naj bi bilo z golf/leon narobe. Poznam tri (2 golfa en leon), ki imajo te nove modele pa so zelo zadovoljni? Prideta pa par jurjev dražja ja. Ampak noter sta mi lepša kot vsaj corolla, mazda mi je znotraj zelo všeč samo mi pa na tunaj ne leže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Masayoshi ()

c00L3r ::

Kia Ceed ali katera druga izvedenka, Proceed, XCeed, SW. Imel prej Golfa 2017 in Polota 2018, gledal tudi novega Golfa. Nato letos kupil XCeeed-a. Cena je 15-20% nižja v primerjavi s VW, garancija daljša, materiali not boljši, motorji/tehnika primerljiva. Avtomobili so vsi razviti v Nemčiji in proizvedeni nekje v Evropi.

Bil več let VAG pristaš, ampak zadnja leta še samo varčujejo tam kjer ni treba. Recimo sedeži v novih VAG-ih se meni trdi/neudobni že po pol ure. Touch gumbi za klimo in na volanu so samo namenjeni v prvi vrsti varčevanju in so slabši, če ne celo nevarni za uporabo med vožnjo.

matobeli ::

Mazda je najmanj dolgočasen avto od naštetih, tko da je edina logična izbira.
Sploh če ti je všeč. Večino časa jo itak gledaš od znotraj. Zunanjost pa, klub temu da ti ni ravno všeč, ni bila slabo sprejeta, tako da bo tudi pri sosedih verjetno pognala mal krvi. :P

Spirit monitor pravi da je povprečna poraba 6.5l/100km, najnižja sega pod 5, 5.5 pa je očitno lahko dosežt, tako da je to kar konkurenčno glede na to da ima golf enako porabo in kar nekaj konjev manj. Razen seveda če nimaš mere, pol je bolš da vzameš manj konjev pa bo nižja poraba.

profii ::

c00L3r je izjavil:

Kia Ceed ali katera druga izvedenka, Proceed, XCeed, SW. Imel prej Golfa 2017 in Polota 2018, gledal tudi novega Golfa. Nato letos kupil XCeeed-a. Cena je 15-20% nižja v primerjavi s VW, garancija daljša, materiali not boljši, motorji/tehnika primerljiva. Avtomobili so vsi razviti v Nemčiji in proizvedeni nekje v Evropi.

Bil več let VAG pristaš, ampak zadnja leta še samo varčujejo tam kjer ni treba. Recimo sedeži v novih VAG-ih se meni trdi/neudobni že po pol ure. Touch gumbi za klimo in na volanu so samo namenjeni v prvi vrsti varčevanju in so slabši, če ne celo nevarni za uporabo med vožnjo.


Prodajna strategija menji na barantanje na tržnici. Rečeš: mel bi proceed, full option, bencinar, avtomatik. Njihova ponudba: Srednja oprema, ročni menjalnik, dizl, modre barve. K da bi se denarja branili. Poleg tega, cena po ceniku X, v na računu X - velik popust. Zavarovanje gre seveda na X.
Pa tam se s tremi osebami pogovarjaš. Najprej ti "študent" pokaže avto, te pelje do prodajalca, potem pa pride šef, k ti pove kaj sploh imajo.

c00L3r ::

profii je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Kia Ceed ali katera druga izvedenka, Proceed, XCeed, SW. Imel prej Golfa 2017 in Polota 2018, gledal tudi novega Golfa. Nato letos kupil XCeeed-a. Cena je 15-20% nižja v primerjavi s VW, garancija daljša, materiali not boljši, motorji/tehnika primerljiva. Avtomobili so vsi razviti v Nemčiji in proizvedeni nekje v Evropi.

Bil več let VAG pristaš, ampak zadnja leta še samo varčujejo tam kjer ni treba. Recimo sedeži v novih VAG-ih se meni trdi/neudobni že po pol ure. Touch gumbi za klimo in na volanu so samo namenjeni v prvi vrsti varčevanju in so slabši, če ne celo nevarni za uporabo med vožnjo.


Prodajna strategija menji na barantanje na tržnici. Rečeš: mel bi proceed, full option, bencinar, avtomatik. Njihova ponudba: Srednja oprema, ročni menjalnik, dizl, modre barve. K da bi se denarja branili. Poleg tega, cena po ceniku X, v na računu X - velik popust. Zavarovanje gre seveda na X.
Pa tam se s tremi osebami pogovarjaš. Najprej ti "študent" pokaže avto, te pelje do prodajalca, potem pa pride šef, k ti pove kaj sploh imajo.


Jaz sem kupil avto junija letos v MB. Sem hotel xceed bencinar, avtomatik, top oprema, modre barve. So mi povedali, da se trenutno ne da dobit 1.6T (200KM) motorjev v xceed-u zaradi težav v dobavni verigi. Sem tako vzel 1.5T (160KM), ostalo vse kar sem hotel. Na avto sem čakal 3 tedne. Bil na 2 testnih vožnjah, naprej z 1.0T, drugič še s 1.5T preden sem se odločil. Žal niso imeli xceed avtomatika za test. O študentih ne vem nič, sva vse rešila s prodajalcem, tudi zalogo vozil in katera dobijo v naslednjih tednih.

Zavarovanje vozil se pri vseh gleda na MPC novega. Tudi če ti bo kateri drug prodajalec dal popust bo tako.

profii ::

c00L3r je izjavil:

profii je izjavil:

c00L3r je izjavil:

Kia Ceed ali katera druga izvedenka, Proceed, XCeed, SW. Imel prej Golfa 2017 in Polota 2018, gledal tudi novega Golfa. Nato letos kupil XCeeed-a. Cena je 15-20% nižja v primerjavi s VW, garancija daljša, materiali not boljši, motorji/tehnika primerljiva. Avtomobili so vsi razviti v Nemčiji in proizvedeni nekje v Evropi.

Bil več let VAG pristaš, ampak zadnja leta še samo varčujejo tam kjer ni treba. Recimo sedeži v novih VAG-ih se meni trdi/neudobni že po pol ure. Touch gumbi za klimo in na volanu so samo namenjeni v prvi vrsti varčevanju in so slabši, če ne celo nevarni za uporabo med vožnjo.


Prodajna strategija menji na barantanje na tržnici. Rečeš: mel bi proceed, full option, bencinar, avtomatik. Njihova ponudba: Srednja oprema, ročni menjalnik, dizl, modre barve. K da bi se denarja branili. Poleg tega, cena po ceniku X, v na računu X - velik popust. Zavarovanje gre seveda na X.
Pa tam se s tremi osebami pogovarjaš. Najprej ti "študent" pokaže avto, te pelje do prodajalca, potem pa pride šef, k ti pove kaj sploh imajo.


Jaz sem kupil avto junija letos v MB. Sem hotel xceed bencinar, avtomatik, top oprema, modre barve. So mi povedali, da se trenutno ne da dobit 1.6T (200KM) motorjev v xceed-u zaradi težav v dobavni verigi. Sem tako vzel 1.5T (160KM), ostalo vse kar sem hotel. Na avto sem čakal 3 tedne. Bil na 2 testnih vožnjah, naprej z 1.0T, drugič še s 1.5T preden sem se odločil. Žal niso imeli xceed avtomatika za test. O študentih ne vem nič, sva vse rešila s prodajalcem, tudi zalogo vozil in katera dobijo v naslednjih tednih.

Zavarovanje vozil se pri vseh gleda na MPC novega. Tudi če ti bo kateri drug prodajalec dal popust bo tako.


Problem je v tem, da je pri kii 7k popusta, kar je že lep procent.
Tako je v Lj, kot sem opisal. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KIA in Hyundai (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21135094 (4974) LeQuack
»

Avtomobili in povezava s telefonom

Oddelek: Na cesti
243300 (2409) todjo
»

Renault Megane Conquest ali Ford Kuga (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7410667 (7864) Wrop
»

SEAT vs Škoda

Oddelek: Na cesti
202818 (1737) Invictus

Več podobnih tem