» »

Renault Megane Conquest ali Ford Kuga

Renault Megane Conquest ali Ford Kuga

1
2
»

bambam20 ::

zakaj ne greš peljat enega in drugaga in se ptoem odločiš, kaj ti bolj sede? Zakaj sprašuješ po forumu. Na koncu se boš ti vozil s to drvarnico na 4 kolesih.

Utk ::

Sej je sprobal. Vseeno niti jaz ne razumem. Kako ti lahko nekdo tu reče kater je boljši zate. Verjetno ni noben katastrofalno slab, nek presežek pa tudi ne.

Kodi ::

Utk je izjavil:

Sej je sprobal. Vseeno niti jaz ne razumem. Kako ti lahko nekdo tu reče kater je boljši zate. Verjetno ni noben katastrofalno slab, nek presežek pa tudi ne.

Glej prišel sem pač po info še tu gor. Itak sem se že prej in potem pozanimal in bom najprej poslušal tudi nasvete svojih bližnjih. A je problem, da izvem kaj si mislite. Vsak nasvet informacija mi je dobrodošla. Itak se bom odločil po svoje. Kdorkoli mi na nek normalen kulturen način pove, da mu nek avto ni všeč sprejmem vse kritike. Vesel sem da mi bo nekdo odprl oči, ker včasih se zagledaš v nekaj za kar potem obžaluješ. 20k pa tudi ni nek drobiž, kot bi šel kupit kilo kruha.
Vem da noben ni nek presežek. Dost žalostno po eni strani je 20k veliko po drugi strani pa spet ne dobiš nič pametnega.
Zelo vesel sem kritike, da renault conqust deluje nekako cheap, plastik fantastik in kakorkoli bolj ga gledam se s tem strinjam. Čeprav moram rečt, da ni slab mogoče kakšnega jurčka preveč, potem pa bi bil že tam tam vsaj cenovno kdor si hoče tak cenovni razred. Na zunaj, na prvi pogled je nek vau, potem pa bolj ga gledaš bolj deluje cheap.
Tako da sem ga že izločil.
In sem spet tam kjer sem bil.
Na prvotni prvi temi.
Imel sem enega zamerkanega pa je prodan. Tako da spet čakamo in iščemo.:D

facepalm ::

Kodi kako to, da nisi pomislil na Dacio Duster? Vem, spet Dacia blablabla..
Ampak predvidevam, da za voznjo po cesti, bos imel manj pogoste probleme s podvozjem oz z zamenjavo rok/puš/koncnikov itd..

Mike_Rotch ::

Zakaj že? Jaz sem zadnjih par avtomobilov kupil čisto na blef, v enega se niti vsedel nisem pred nakupom.

Kaj tako strašnega se lahko zgodi, če ne greš sprobat avtomobila oz. ga pelješ samo 20 kilometrov.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Jaz tudi. Zadnjega sploh videl nisem v zivo, dokler ni bil kupljen in pripeljan v Slovenijo :))

...je pa res, da sem pred tem naredil dost obsezno raziskavo na podlagi vseh informacij, ki sem jih o avtu imel, predvsem sem pa vedel kaj kupujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Utk ::

Ni čudno, da potem nekateri menjate avte kot gate.

Buggy ::

Jaz gate vseen zamenjam kej prej kot v 7-ih letih in po cca 300Kkm :))

Raptor F16 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Zakaj že? Jaz sem zadnjih par avtomobilov kupil čisto na blef, v enega se niti vsedel nisem pred nakupom.

Kaj tako strašnega se lahko zgodi, če ne greš sprobat avtomobila oz. ga pelješ samo 20 kilometrov.


Ko sem jaz hotel kupit pežoja mi ni niti malo žal da nisem šel na test. Avto sem po 5 minutah nazaj zapeljal
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

igor0203 ::

Sem sel pogledat Megana, se vsedel not in po 2min sel ven. Kvaliteta plastike je na ravni Nissana Almere, katerega ima trenutno moja partnerka.
Sori, ampak 20+k za plastiko ki se maje in mas obcutek da ti bo panel v roki ostal, je too much. Je pa zelo lep, za moje pojme morajo samo kvaliteto notranjosti dvignit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Mike_Rotch ::

Utk je izjavil:

Ni čudno, da potem nekateri menjate avte kot gate.


Menjava avtomobila največkrat nima veze z zadovoljstvom.

VeganCyclist ::

Mah tko je....za 30k skor ne mors kupt novga avta, pa da je totalno sranje. Za 20 pa ze. Megane, Golf, Corolla,... to je vse stuff k je na meji. Pozres ponos in v gostilni hvalisas svoj nov avtek na lizing. Ampak ves, da to ni to.

Mike_Rotch ::

Ne se hecat. Avtomobili za 10 jurjev danes niso zanič.

WhiteAngel ::

Jaz SUVjev ne maram in bi vzel Megana. Če pa rabiš SUV, pa novega Tucsona. Pa še 5 let garancije imaš.

IL_DIAVOLO ::

Rabis SUV-ja je rekel :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

TheBlueOne ::

Jaz bi v tem segmentu verjetno vzel Suzuki Vitaro ampak, ce bi izbiral med tema dvema pa definitivno Kugo, brez testa, brez dodatnih pomislekov. Razlog, da lahko recem, da smo imeli Kugo, da naj ne hodijo obiski, ce jih moti, da je pri hisi Kuga, da ce predolgo isces lahko na koncu dobis Kugo, da imamo stroske, ker je pri hisi Kuga. Najprej sem imel Kugo jaz, potem jo je dobila ona, na koncu pa se ji ni izognil niti froc. Ce koga povozis lahko na sodiscu reces, da je preminil, ker ga je ulovila Kuga ...

Zgodovina sprememb…

WhiteAngel ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz bi v tem segmentu verjetno vzel Suzuki Vitaro ampak, ce bi izbiral med tema dvema pa definitivno Kugo, brez testa, brez dodatnih pomislekov. Razlog, da lahko recem, da smo imeli Kugo, da naj ne hodijo obiski, ce jih moti, da je pri hisi Kuga, da ce predolgo isces lahko na koncu dobis Kugo, da imamo stroske, ker je pri hisi Kuga. Najprej sem imel Kugo jaz, potem jo je dobila ona, na koncu pa se ji ni izognil niti froc. Ce koga povozis lahko na sodiscu reces, da je preminil, ker ga je ulovila Kuga ...


Kugá s reku?

TheBlueOne ::

WhiteAngel je izjavil:



Kugá s reku?


Ne provociraj, ker Me-gane.

Zgodovina sprememb…

Kodi ::

Raptor F16 je izjavil:



Ko sem jaz hotel kupit pežoja mi ni niti malo žal da nisem šel na test. Avto sem po 5 minutah nazaj zapeljal

No in ravno sem hotel it gledat enega 3008 GTline...
Od zunaj hud. Notranjost, ne vem, nisem ga še vozil, niti nisem sedel v njem, tista armatura, mi po slikah, youtubu, deluje nekam čudno postavljena, moram ga peljat, preizkusit, kakšni so glede vzdržljivosti,mašine, elektronka... tam od 2019 naprej?
Potem ga odsvetuješ?

bauci ::

Imam 5008. Prvi vtis kr neki. Majhen volan, čudne klavirske tipke za kontrolo vsega. Sedaj ko sem se navadil je pa avto super. Volan zelo ok, tipke super zadeva, ker takoj prideš v meni, ki ga rabiš, za mene dovolj močan in poskočen (umirjen voznik), prostora dovolj. Predlagam, da ga vzameš čez vikend na poskušno.

Buggy ::

Samo res. Prvi vtis te zna lahko velikokrat zavesti. Problem je v tem, ker smo navajeni na okolje starega avtomobila in doloceni apriori ne damo priloznosti novitetam, ki so roko na srce ravno na prvi vtis, veckrat motece kot ne.
Najboljse je, ko se spet po nekem casu vsedes v svoj star avto in reces WTF!?! Prej je zgledalo vse tako naravno in sodobno, potem pa kar naenkrat najdes kar nekaj stvari, ki so v novem avtu morda bolje izpeljane ali pa jih star avto sploh nima. Govorim za razmik med avtomobili cca 10 let, kar je v avtoindustriji ze kar konkreten preskok v razmisljanju in implementaciji stvari. Ene so sprva morda motece, druge te fascinirajo spet tretje pa so take, da se jih ne zavedas so pa lahko ok ali pa ne...ce imas se vedno opcijo nadzora nad njimi je to cisto OK...se pa res rabi dolocen cas za adpatacijo :D

Jaz se vedno pogresam fizicno rocno zavoro..tega ne oprostim nobenemu proizvajalcu, ker je stvar uporabna, na zivce mi gre pa da zeli biti avto s svojo elektroniko pametnejsi od mene...veckrat je zgolj tecna.

Za 50 letnico, bi si pa nabavil se zadnji kulski oldskul avto, ki je bil narejen in je se dosegliv smrtniku (zaenkrat)...narejenih je zgolj 5K komadov in bo cena cez 10 let tam-tam. Vzames to ze kot nalozbo ;)

Yaris GR
https://toyotagazooracing.com/gr/yaris/


@OP: kupi si nekaj kar si res zelis imeti in ne glej vedno na stvari pragmaticno. Custva in izkusnje tudi stejejo! Sej se ne bos porocil z avtom :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Raptor F16 ::

bauci je izjavil:

Imam 5008. Prvi vtis kr neki. Majhen volan, čudne klavirske tipke za kontrolo vsega. Sedaj ko sem se navadil je pa avto super. Volan zelo ok, tipke super zadeva, ker takoj prideš v meni, ki ga rabiš, za mene dovolj močan in poskočen (umirjen voznik), prostora dovolj. Predlagam, da ga vzameš čez vikend na poskušno.


Jaz se tistega drobnega volana ki ga niti držat ne morem pravilno nikoli ne bi navadil. Enostavno zato ker je neumen. Kdo kurca se je apomnil nareat tako droben 6x zasekan volan s tako debelima krakoma da ga niti objeti ne moreš s prsti.

Neumnnost na kubik. Mene je bilo dobesesno strah tisto vozit da mi ne bi iz rok zdrsel.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

Kodi je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:



Ko sem jaz hotel kupit pežoja mi ni niti malo žal da nisem šel na test. Avto sem po 5 minutah nazaj zapeljal

No in ravno sem hotel it gledat enega 3008 GTline...
Od zunaj hud. Notranjost, ne vem, nisem ga še vozil, niti nisem sedel v njem, tista armatura, mi po slikah, youtubu, deluje nekam čudno postavljena, moram ga peljat, preizkusit, kakšni so glede vzdržljivosti,mašine, elektronka... tam od 2019 naprej?
Potem ga odsvetuješ?


Mah... jaz sem na peobo takrat hotel vzet P308. Ampak ker je šel iz prodaje sem za foro probal novega 2008. Avto je izgledal zanimivo, rahlo neobičajno, dokaj prosotren je bil... ampak ne. Not ko sm se usedel... saj izgledal je kot Lambo (hec). Men je sicer na orvi pogled bil neuznerno hud ampak ko sem sistem peobal uporabit... meniji in touch delajo z zamikom, spreminjanje konfiguracije digitalnega števca šteka, tistw piano tipke škripajo, volan je bil pa glavna zamera.

Zakaj bi odsvetoval ? Ker je avto ergonomska katastrofa čwprav so probal bit inovativni ravno na twm področju. Ko sem se vsedel v Renaulta, VAG, Opel, Toyota... vsega bi se še dalo privadit ampao tist pežojev volan nikakor.


Če te nekaj tako moti boljw da ne kupiš ker privajati se na nekaj kar ti ža tako ni všeč je mazohizem.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

Buggy je izjavil:



Jaz se vedno pogresam fizicno rocno zavoro..tega ne oprostim nobenemu proizvajalcu, ker je stvar uporabna, na zivce mi gre pa da zeli biti avto s svojo elektroniko pametnejsi od mene...veckrat je zgolj tecna.


Pa kaj mate vi stari tak feriš drkat vse žive nastavitve non stop ? To je isto kot moj star fotr k si ne pusti dopovedat kaj Avtomatsko pomeni. Da to pomeni enkrat nastaviš in ne drkaš nobenih nastavitev več.

Ne... klimo drkat, vklapljat izklapljat, ročna in vse... sam da neki pritiska, motovili ker drugače postane živčen.

Pač... elektronska ročna je kul ker se ti itak samodejno zategne samo ob ugašanju vozila (razen mercedes ima neko neumnost ki ti ov vsakem postanku na klancu zateguje), drugo, tekom vožnje je za asistenco pri speljevanju pri ročnem menjalniku še najbolj komot AutoHold.

Za avtomatika pa je fizična ročna/nožna kretenizem ki ga morajo čimprej idstranit iz proizvodnje
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Wrop ::

Ravno včeraj sem se peljal v še niti ne tako starem avtu, ampak takoj sem videl česa ne pogrešam več. To so ključi. Da moraš vsakič dajati ključe iz žepa ven in pritiskati tipko za odklepanje, je kar tečno. Pa iskanje ključavnice in obračanje ključa, da vžgeš avto, bog pomagi. S kartico/ključem v žepu, s pritiskom na tipko za start ter ročico na drive je danes dovolj, da lahko spelješ. Tudi fizične ročne ne pogrešam več. Ko spelješ, se sama sprosti, ko parkiraš, sama zagrabi, nobenih pritiskov na gumbe. Pa še motor se sam vgasne, ko daš na park mode in samo izstopiš in greš stran. Avto se sam zaklene in čao, nobenega jajcanja po žepih.

Megane Conquest vse to ima.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski avto leta 2017 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11816295 (12994) dexterboy
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320626 (14060) sass628
»

Avto nižjega srednjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8424007 (19914) dj_uro

Več podobnih tem