» »

SEAT vs Škoda

SEAT vs Škoda

marjan_h ::

Oba sta del Volkswagen Group. Ampak če govorijo da je Škoda v bistvu cenejši Volkswagen, ali to velja enako za SEAT?

Kateri najstarejši letnik SEAT vzeti, da ima motor takšen kot VW? Ali sploh ima motorje enake kot VW? Pri katerem karoserija bolj rjavi?
Katerega bi vi izbrali?

Blinder ::

Tudi seat je cenejsi VW.
Seat je bila poceni sportna znamka VW. Koliko sportnosti je ostalo v seatu danes ne vem.

Kateri najstarejsi seat z vw motorji? na oko bi rekel okoli 1990. Motorji so enaki.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Motion ::

Če se ne motm SEAT je del VAG grupe že of sredine osemdesetih. Vsi so grajeni na skupnih platformah in uporabljajo večino skupnih kosov. Le vsaka znamka jih po ma po svoje "skonfigurira skupaj". JSt sem kak mesec nazaj kupil auto. Sem gledal tudi tri od VAG grupe med ostalimi znamkami. Sam sem kupoval razred golfa, leona, oktavie. Kvaliteta pri izdelavi je pri vseh tam tam po mojem očtuku. Pač uzameš kar ti odgovarja. Jst sem uzel oktavijo ker sem bolj function over form.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

dj_uro ::

Seat je kao poceni sportna znamka audija in ne vwja..
vw-klub.si

Blinder ::

audi je del vw grupe ali vw je del audi grupe?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

springfield ::

VW group(Volkswagen AG - VAG) ni enako VW. VAG si lasti znamke Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini, Porsche, SEAT, Škoda in VW. Da se pa še malo bol zakomplicira, pa je Porsche Automobil Holding SE večinski lastnik VAG-a.

cekr ::

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mmcmmc ::

Koliko je meni znano je Škoda bila budget varianta VWja.

Samo sedaj pa mislim, da je Škoda šla po poteh Kie in da ponuja tudi modele za bolj petične stranke.

cekr ::

S Škodo dobiš isto osnovo kot pri VW. Drugo pa so materiali in samo oblikovanje.
Ko se usedeš v enega in drugega hitro ugotoviš razliko.
Če ti je vseeno, si kupiš Škodo. Nič nisi izgubil. Samo par jurjev si prišparal.
En čas so imeli motorje eno generacijo zadaj. Sedaj vidim, da je novi 1.5 TSI tudi v Škodah.
So pa pri Škodi še bolj konzervativni pri oblikovanju kot pri matični firmi.
Če gledaš samo Octavio. Od prvega modela pod VW gredo naprej zelo počasi. Ne delajo velikih skokov.
To jim nihče ne zameri. Zato se pa tako dobro prodajajo. Predvsem pri nas, je pravi prodajni buuuum.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

karafeka ::

Octavije so postale zelo drage v zadnjih letih. Več kot golf.

Scorpia ::

Seat in skoda, so delani na starejsi platformi, ki jo je wv uporabljal za svoje modele. Prav tako elektronika, npr. display itn... samo motorje so imeli najnovejse. Ker pa se casi spreminjajo, je tudi elektronika zadnja. Za platformo ne sledim, saj med presnjo generacijo in zdajsnjo, wv ni predstavil nic posebnega. Kot je omenjeno razlike so sam se v podrobnosti, kot so luci in ostalj tehnicni dotatki, ki jih je moc dobiti samo pri wv in audi, ceprav bi tudi skoda lahko imela. Je bil ze objavljen test, za katere tehnicne pripomocke je slo.
////

springfield ::

Ravno za zadnje generacije so predstavili novo platformo MQB, ki jo uporabljajo Audi, Seat, Škoda in VW. Razlike so res še samo v dodatni opremi - recimo digitalnih števcev (še) ne moreš dobit pri Seatu ali Škodi.

jero_no1 ::

Tudi pri Škodi se v Karoqu že dobi digitalne števce.

Po moji osebni oceni je Seat najnižje v VAG skupini. Sem nekaj časa gledal Leona in je bil največji plastik-fantastik znotraj (zunaj mi je manj pomemben izgled). Potem sem gledal en rang višje, kjer Seat nima svojga predstavnika. Na koncu se odločil za Superba, predvsem na račun precej boljšega popusta napram Passatu. Sem oba avta kar dobro stestiral in bi se ob identični ceni morda celo odloču za Passata. Po skoraj 15k km mi ni žal, da sem se tako odloču.

Reaper ::

Kar se tiče renomeja oz. prestiža naj bi šle znamke takole Audi - VW - Škoda - Seat, padajoče od leve proti desni. Imam Škodo Superb 2, oče že 40 let vozi VW. Kar se tiče samih vozil imajo vsa svoje prednosti in slabosti, moja Škoda ni notri nič slabše narejena kot VW, nekatere napredne funkcije oz. tehnike pri Škodi manjkajo (autohold, elektronska ročna zavora, LED luči,...). Elektronsko ročno je imel VW Passat serijsko že leta 2005, moj 2012 Superb je recimo nima. Led luči ima VW že kar nekaj let v ponudbi, Škoda jih je dobila s faceliftom Octavie 3 itd... Malenkosti, ki so zelo uporabne niso pa dealbreaker.

damjan1980 ::

Praviloma škoda in seat ne dobita najnovejše tehnologije takoj, ampak šele čez nekaj let. In vsaj za škodo je to ogromna prednost. Nikoli nisi beta tester, ker not pride vedno že preizkušena roba. Kar se kaže v malem številu okvar in velikem zadovoljstvu kupcev. Če si frik na tehniko in zadnji krik tehnologije, pač kupiš vw ali audi.
Jaz sem šel iz golfa na octavio, se opazijo razlike v materialih in obdelavi, ampak tako male, da niso niti omembe vredne.

Invictus ::

Škoda je v VW koncernu zdaj postala poskusni zajček za nove tehnologije.

VW je imel zaradi tega preveč problemov, pa je folk raje kupoval "zastarele" Škode, ker so jim elektronske zadeve manj crkavale ;).

Zdaj zgleda tega ne bo več. Pa nove Octavie inSuperbi mi sploh niso všeč. 2 generacija mi je bolj všeč.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

damjan1980 ::

Recimo katero tehnologijo? Vso novo fancy tehnološko kramo, ki jo ima audi, v škodi ne najdeš

MaliJanez ::

Seat in Škoda je za tiste, kateri nimajo za VW. Tisti kateri pa kupijo VW so pa tak bedaki, ker avti so čisto povprečni, nismo več v času golf 1 in 2, samo preplačaš znamko zaradi tega, kar je včasih bil VW. Težko verjetno, da bi kdaj pogledal k VW, Škodi ali Seatu. Me niso nikol impresionirali. Trdi, neudobni z slabo opremo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MaliJanez ()

balluf ::

MaliJanez "Vsake oči imajo svojega malarja" Še sreča, da nimamo vsi enakih okusov, velja tudi pri avtih. Sem imel Renaulte,seate,fiate,forde,škode... probal tudi BMW, MB in vse kar je vmes... vsak ima svoje + in - eni v ceni,drugi v tehnologiji tretji zanesljivodti, dizajnu... Zato ni fer do nobene firme ,da se jo pljuva. Sploh pa ta "pro VAG - anti VAG" vojna, nehajte že enktat in se držite teme SEAT vs Škoda.

Deset let nazaj smo imeli oba pri hiši, nobene velike razlike me njima se mi je pa zdelo ,da je imela škoda takrat noveišo tehnologijo kot Seat.

krepki ::

MaliJanez je izjavil:

Seat in Škoda je za tiste, kateri nimajo za VW. Tisti kateri pa kupijo VW so pa tak bedaki, ker avti so čisto povprečni, nismo več v času golf 1 in 2, samo preplačaš znamko zaradi tega, kar je včasih bil VW. Težko verjetno, da bi kdaj pogledal k VW, Škodi ali Seatu. Me niso nikol impresionirali. Trdi, neudobni z slabo opremo.

Potem verjetno novega Seat Leona fr verjetno še nisi poskusil,da pišeš o neudobnem avtu in slabi opremi,meni je zelo všeč in tudi vožnja z njim je odlična,ker avto le mora bit mal trd,drugače bi si kupil barko,da bi se guncal levo desno.

Invictus ::

damjan1980 je izjavil:

Recimo katero tehnologijo? Vso novo fancy tehnološko kramo, ki jo ima audi, v škodi ne najdeš

Tehnološko kramo za svoj cenovni nivo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521711 (17214) matobeli
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335779 (28845) Superboyy
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14437759 (33541) Mufasa
»

nakup rabljenga AUDI A4 1.6 (2006) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8114128 (12391) gddr85
»

Seat Leon ali Toyota Auris (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5515193 (13168) MaticKregar

Več podobnih tem