» »

Renault Megane Conquest ali Ford Kuga

Renault Megane Conquest ali Ford Kuga

«
1
2

Kodi ::

Kaj kupiti?
Renault Megane Conquest nov Intens ali testni RS Line, avtomatik, bencinar, 140KM.
ali
Ford Kuga 4x4, 2.0, 180KM, diesel, Vignale oprema, avtomatik, rabljen dobre dve leti, 60k prevoženo, uvoženo, odlično ohranjeno:|
Cena enaka.
Zunanji izgled vozila ni pomemben pri izbiri. 4x4 ne igra vloge.

Utk ::

Kaj pa je pomembno?

Kodi ::

Ti mi povej.

Utk ::

Zame ni isto kot zate.

TOP ::

Sama primerjava kvalitete med Renaultom in Fordom je ogromna razlika,tukaj maš še dizel proti benzinu in še 40konjev.Ti moraš tole mal prespat,pa se odločit kaj ti bolj paše,pa se iti mal peljat,da vidiš kaj ti odgovarja.

hojnikb ::

kot bi vprasal ali bi raje danes jedu krompir ali sel na jago... Najprej se odloc kaksen avto sploh zelis, potem pa brskaj po ponudbi.
#brezpodpisa

Kodi ::

TOP je izjavil:

Sama primerjava kvalitete med Renaultom in Fordom je ogromna razlika,tukaj maš še dizel proti benzinu in še 40konjev.Ti moraš tole mal prespat,pa se odločit kaj ti bolj paše,pa se iti mal peljat,da vidiš kaj ti odgovarja.

Lahko kaj več poveš glede same kvalitete med novim renaultom ali dve leti starim fordom?
Namreč najbolj me to zanima.
Vozil sem oba zgoraj omenjena, toda to je bila proba vožnja 10-20km. Zato to ne morem ravno ocenjevat, Načeloma mi je tudi 140KM dovolj, ne bom nekaj dirkal. Razlike med zgoraj omenjenima bencinarjem in dieslom tudi sam po tako kratki probi ne morem ocenit, zato sprašujem.
Imel sem Renaulte bencinarje 10 let in več nazaj, nobenih večjih problemov, več ali manj potrošni material, glede na takratni način in relacije voženj, trpele so roke, ležaji, končniki, diski.
Imel Forde zadnjih 10 let, nobenih težav, redni servisi. Ravno zato me tudi najbolj drži za te Kuge. Toda kar držijo ceno. Ko sem probal novega megana conqust se ne morem odločit ali se splača dat toliko denarja za recimo 2-3 leta star avto ali raje kupit novega. V tem razredu ne vidim ali mi nivšeč neka druga alternativa. Kot sem že v prejšni temi omenil mi v ožji izbor pridejo še Tuscon ali Tiguan, slednji mi je cenovno nedostopen oziroma precenjen. Ne rečem, da ne bi bil najboljša izbira. Ta dva sta po dolgem izbiranju prišla v ožji izbor glede na trenutno ponudbo katero že dolgo spremljam in ni nič drugega pametnega oziroma trenutno dostopnega. Seveda če bi bilo trenutno kaj bolj ugodnega izmet teh naštetih sem odprt tudi za kaj drugega.
Za zgoraj omenjena naj bi bila načeloma bila oba SUVa kar mi je pogoj. Megan se pelje presenetljivo dobro(no ja saj je nov in tudi njegovi testi so zelo dobri)opremljen je tudi dobro vse kar potrebujem in še več.
Tako da vsaka izkušnja in nasvet predvsem iz prve roke je dobrodošel.

hojnikb je izjavil:

kot bi vprasal ali bi raje danes jedu krompir ali sel na jago...

Kaj tebi ni jasno?
Lahko poveš to razliko, ker jaz je ne vidim.

TOP ::

Ja moje osebno mnenje,kar se tiče kvalitete materjala in podobno tukaj,zame osebno ni primerjave Ford pa vozim vsak dan službeni nov Renault.Renault je mehak tudi v vožnji,Ford je trši in večji filing v zavojih,da o direktnem volanu ne govorim.Se pa moraš uprašat,koliko narediš kilometrov letno,če okrog 20 tisoš,potem dizel in če imaš namen koko prikolico vleč in podobno,potem zmaga 2.0 TDI pa tudi sama vožnja je razlika ker Dizel ma veliko večji navor,tisti benzinar pa je verjetno kak 1.2 Turbinar,ki bo tud poraba temu primerna.

bambam20 ::

Teh 140 konjev v renoju je crknjenih. Avto potrebuje 10.7s do 100..

Kodi ::

bambam20 je izjavil:

Teh 140 konjev v renoju je crknjenih. Avto potrebuje 10.7s do 100..

A ti to iz izkušenj ali spet nekaj nakladaš kot v večini tem na forumu.
Avto sem vozil. Res da ni nek dirkalni stroj toda v razredu katerega spada je povsem zadovoljiv. Kot rečeno sem bil presenečen nad njegovimi voznimi lastnostmi. Tudi sama moč pri pospeševanju je zelo dobra.
Nisem ravno štopal koliko časa porabi do 100, ker mi to sploh ni pomembno toda povsem dovolj za naše ceste oziroma stanje na njih.
Prosim, da se taki, ki v naslovu omenjenih vozil niso videli niti od blizu kaj šele preizkusili na cesti, da se sploh ne oglašajo.
Če ste prišli trolat v temo, prosim da se odstranite iz teme in prepustite besedo tistim, ki imajo s tem izkušnje.
Hvala.

DamijanD ::

Koliko se boš vozil? Rabiš dizla ali ne (pomisli na morebitne restrikcije v prihodnjih letih)?
Če ne rabiš 4x4 pogona, potem je to (lahko) samo nepotrebni (drag) strošek.
Kar se pa oblike/uporabnosti tiče, pa boš sam najbolje vedel, kaj ti bolj sede.

GrX ::

Oba sta jajca..

Kodi ::

DamijanD je izjavil:

Koliko se boš vozil? Rabiš dizla ali ne (pomisli na morebitne restrikcije v prihodnjih letih)?
Če ne rabiš 4x4 pogona, potem je to (lahko) samo nepotrebni (drag) strošek.
Kar se pa oblike/uporabnosti tiče, pa boš sam najbolje vedel, kaj ti bolj sede.

Bencinar ali diesel nima veze. Če bi se vsak dan vozil čez celo slovenijo nima veze. Tist liter gor ali dol mi ne pomeni nič. Si pa glede stroškov vzdrževanja z dieslom na slabšem. No ja če vse dela kot mora potem ni problem, zato sem v dilemi, pri novem načeloma naj bi imel par let mir razen rednih servisov, bolj mi pa sede Kuga, bolj je problem, da pri rabljenem nikoli ne veš, na kaj boš naletel. V načinu vožnje pa tudi ne vidim neke bistvene razlike med bencinarjem in dieslom. Kar se tiče "morebitne restrikcije v prihodnjih letih" me to ne skrbi ker ne verjamem da se bo to v prihodnjih 5 letih kaj spremenilo med bencinarji ali diesli, če že potem bosta oba enako omejena glede na elektriko.
Ne vem kakšne dodatne stroške prinese 4x4? Res da tega ne potrebujem toda, če je notri kaj naj? Ne bom ga uporabljal za neke rejli vožnje. Verjetno je vožnja v zimskih razmerah ali v kakšne hribe po makedamu... boljša.

GrX je izjavil:

Oba sta jajca..

Seveda ti bi jajca mečku il bavariu.

Samo a se na tem forumu res ne da normalno komunicirat da se vedno najdejo neki bedaki ki provocirajo!

bambam20 ::

Sam na avtocesti ne boš imal 5 porabo. Računaj pri 130 km/h 7 porabo,, če ga boš pritisnil na 150 pa 8 litrov. Pišem za renojovo jajco.

4X4 prinese višjo porabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

Kodi ::

bambam20 je izjavil:

Sam na avtocesti ne boš imal 5 porabo. Računaj pri 130 km/h 7 porabo,, če ga boš pritisnil na 150 pa 8 litrov. Pišem za renojovo jajco.

4X4 prinese višjo porabo.

Torej smo na istem.
Ja pričakujem od Renaulta da bo poraba med 7 in 8, od Forda pa 6-7. Torej liter gor ali dol.
Če bi bila oba nova ali oba isto stara-rabljena za isto ceno sploh ne bi bilo dileme.

bambam20 ::

Men se zdi v letu 2021 enostavno previsoka poraba za 150 konjski avto. Tako visoke porabe ni imel BMW 320d letnik 2001.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

matobeli ::

4x4 se izogni če ti je sam do suv oblike. Ni samo dodatna poraba, je tudi dodatna teža in dodatno vzdrževanje (ne sicer veliko).

Kšna Vitara alpa CX3 ne pridejo not?

;-) ::

bambam20 je izjavil:

Men se zdi v letu 2021 enostavno previsoka poraba za 150 konjski avto. Tako visoke porabe ni imel BMW 320d letnik 2001.

To je res 2008 imam 320d in imam 6,5 mesano porabo-tako ko nikoli ne resitiram se tu ustali.

Jaz bi se odlocil za Renaulta, nekih hudih prednosti pri enem ali drugem ne bomo ugotovili, nov pa je le nov. Rang je zelo podoben, tezko bi rekel da je ford rang boljsi avto.

Kodi ::

bambam20 je izjavil:

Men se zdi v letu 2021 enostavno previsoka poraba za 150 konjski avto. Tako visoke porabe ni imel BMW 320d letnik 2001.

Ja tisto je diesel.
Renault je bencinar, ki ima že sam po sebi večjo porabo, po testih ima povprečno porabo tam 6,7 l/km. Temu bi jaz dodal še kakšen liter gor.

matobeli je izjavil:

4x4 se izogni če ti je sam do suv oblike. Ni samo dodatna poraba, je tudi dodatna teža in dodatno vzdrževanje (ne sicer veliko).

Kšna Vitara alpa CX3 ne pridejo not?

Ja nisi prvi, ki mi to pravi. Toda zapičil sem se med te zgoraj omenjene. In glede na trenutno ponudbo je to to.
Vitara ne pride v poštev, sem pa gledal CX5 pa mi ni všeč. Sem gledal tudi Kie Sportage pa mi tudi ne potegne. Če že potem Tuscon.
Res imam že vsega dovolj, ker že toliko časa spremljam avtonet, da ga znam že na pamet, hodim okoli, preizkušam, pa nič pametnega ali izven mojega budgeta. Res da se mi ne mudi, ker je dovolj avto pri bajti toda vseeno bi rad čim prej "svojega".

Raptor F16 ::

Kodi je izjavil:

Kaj kupiti?
Renault Megane Conquest nov Intens ali testni RS Line, avtomatik, bencinar, 140KM.
ali
Ford Kuga 4x4, 2.0, 180KM, diesel, Vignale oprema, avtomatik, rabljen dobre dve leti, 60k prevoženo, uvoženo, odlično ohranjeno:|
Cena enaka.
Zunanji izgled vozila ni pomemben pri izbiri. 4x4 ne igra vloge.


Jaz bi se na tvojem mestu preeliminarno odločil za Renault.

Zakaj ? Servisno mrežo imaš povsod. Praktično vse izobraževanje avtomehanikov v Sloveniji je vezano na VW in Renault (vpliv revoza).


Preden odločitev pade moraš nujno storiti sledeče:
Pojdi na testno vožnjo.

Ti je všeč ? Samo to je potem še pomembno. Če ti ni všeč, preskoči in išči dalje.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Kodi ::

Raptor F16 je izjavil:


Preden odločitev pade moraš nujno storiti sledeče:
Pojdi na testno vožnjo.

Ti je všeč ? Samo to je potem še pomembno. Če ti ni všeč, preskoči in išči dalje.

Sem že zgoraj napisal, da sem bil na testni vožnji in da mi je všeč.
Drugače ga sploh ne bi dal na seznam. Sem jih kar nekaj preizkusil. Med drugim tudi kia xceed.
Sem se pa zapičil v Kugo, ker sem zadnje tri avte imel forde in sem zelo zadovoljen z njimi.

matobeli ::

Kuga je čisto fin avto, če ti je bolj všeč od Megana, ne samo na zunaj ampak tudi po klasifikaciji (znamka, karoserijska oblika, gorivo, pogon...), sam vzemi. Drugač pa prodaš naprej, prav veliko tudi ne zgubiš če je itak že par let star (pri novem Meganu boš izgubil bistveno več če se premisliš)

Kvinta ::

Kuga za 33k + ? LoL za manj denarja dobiš recimo 2-3 leta star slovenski Audi A6 Avant 3.0 Tdi
A.C.A.B

Kodi ::

Kvinta je izjavil:

Kuga za 33k + ? LoL za manj denarja dobiš recimo 2-3 leta star slovenski Audi A6 Avant 3.0 Tdi

LOL.
Kje si ti sedaj dobil 33k
Si pismen! Dve leti stara Kuga ali nov Megan conquest! Preden se oglašaš se vsaj pozanimaj za približno ceno!
Potem bi mi pa rad še uturil ta jajca od audia, ki za povrhu sploh ni ne SUV niti približno podoben oziroma v tem rangu katere sem omenjal.

Motion ::

Kodi je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Men se zdi v letu 2021 enostavno previsoka poraba za 150 konjski avto. Tako visoke porabe ni imel BMW 320d letnik 2001.

Ja tisto je diesel.
Renault je bencinar, ki ima že sam po sebi večjo porabo, po testih ima povprečno porabo tam 6,7 l/km. Temu bi jaz dodal še kakšen liter gor.

matobeli je izjavil:

4x4 se izogni če ti je sam do suv oblike. Ni samo dodatna poraba, je tudi dodatna teža in dodatno vzdrževanje (ne sicer veliko).

Kšna Vitara alpa CX3 ne pridejo not?

Ja nisi prvi, ki mi to pravi. Toda zapičil sem se med te zgoraj omenjene. In glede na trenutno ponudbo je to to.
Vitara ne pride v poštev, sem pa gledal CX5 pa mi ni všeč. Sem gledal tudi Kie Sportage pa mi tudi ne potegne. Če že potem Tuscon.
Res imam že vsega dovolj, ker že toliko časa spremljam avtonet, da ga znam že na pamet, hodim okoli, preizkušam, pa nič pametnega ali izven mojega budgeta. Res da se mi ne mudi, ker je dovolj avto pri bajti toda vseeno bi rad čim prej "svojega".


ČE se ti res ne mudi ne kupij avta sedaj.

Kodi ::

Motion je izjavil:



ČE se ti res ne mudi ne kupij avta sedaj.

Si lahko bolj natančen? Če misliš to kar jaz mislim smo o tem že tud govorili. Trenutno novih ni za dobit, stari tam dve tri leta pa full ceno držijo.
OK lahko počakam še kakšen mesec, veliko več pa ne vem, če bom zdržal. Trenutno sem ženi zaplenil avto.
Ali je še kakšen drug vzrok?

Motion ::

Ne sam razmere na trgu novih in posledično starih vozil so kakršne so.

Kodi ::

In kolko časa naj bi to trajalo?
Ja vem, da nihče točno ne ve, samo če je to za počakat kakšen mesec dva ok, če pa bo čez pol leta ista situacija potem nima smisla čakat.

VeganCyclist ::

Odvisno kva češ. Men sta oba avta totalno mem. Megana sm mel in je bil najbolj plastik fantastik avto, kar sem ga kdaj vozil. Čez 5let ne bo vreden nič. Ford? A je lahko kej gršiga na cesti? Antidizajn. Sicer je velik bolj narjen, ampak kdo hoče kej tacga pred bajto parkirat? U bistvu sta to dva čist različna avta, sam na prvi pogled zgledata podobno. Če češ spodoben AWD vzem Subaru XV, za mestn avto pa kakega X1.

GrX ::

Kodi je izjavil:

GrX je izjavil:

Oba sta jajca..

Seveda ti bi jajca mečku il bavariu.

Samo a se na tem forumu res ne da normalno komunicirat da se vedno najdejo neki bedaki ki provocirajo!

Ne provociram, povem tako kot je. Ne razburjaj se in ne bodi užaljen, ter nabavi Renaulta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

Kodi ::

VeganCyclist je izjavil:

Odvisno kva češ. Men sta oba avta totalno mem. Megana sm mel in je bil najbolj plastik fantastik avto, kar sem ga kdaj vozil. Čez 5let ne bo vreden nič. Ford? A je lahko kej gršiga na cesti? Antidizajn. Sicer je velik bolj narjen, ampak kdo hoče kej tacga pred bajto parkirat? U bistvu sta to dva čist različna avta, sam na prvi pogled zgledata podobno. Če češ spodoben AWD vzem Subaru XV, za mestn avto pa kakega X1.

Vsak ima svoj okus. Se strinjam, da je subaru med AWD razred više, toda ni moj cenovni razred in ne potrebujem takega avtomobila, bo 90% bolj "cestni" kot pa nek offroad. Tudi X1 je na višjem nivoju katerega si ne morem privoščit. To kar predlagate je vse 10k dražje, če gledamo isto opremo, letnik, km...
Se strinjam in to me najbolj tudi moti, Renault nima neke vrednosti, res deluje bolj plastik fantastik in nima slovesa neke kakovosti in vzdržljivosti. Res pa kar imam izkušnje je to z vozili starejšimi od 10 let ta naj bi bil le nov, kako je z novimi pa ne vem.
Kar se tega tiče je ford nivo višje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodi ()

jojw ::

Oba sta prekleto grda. Conquesta imamo v firmi in je skret od avta! Sam ga nikoli ne bi imel.

Kodi ::

jojw je izjavil:

Oba sta prekleto grda. Conquesta imamo v firmi in je skret od avta! Sam ga nikoli ne bi imel.

Lahko kaj več poveš. Kateri je recimo tebi všeč, da vem kakšen imaš okus.

GrX ::

jojw je izjavil:

Oba sta prekleto grda. Conquesta imamo v firmi in je skret od avta! Sam ga nikoli ne bi imel.

Pazi, sem mu isto napisal, pa je bil takoj užaljen.. Človek še mnenja ne sme več izraziti..

puginho ::

Oblika je subjektivna, en pravi da sta oba grda pol pa predlaga subaruja hahahaha, da crkneš. Ford je definitvno za najmanj klaso boljši avto, megane je roko na srce najslabši kompaktneš med konkurenco, concquest pa je na njegovi osnovi. In ja vozil sem ogromno avtov zato vem.

Kodi ::

GrX je izjavil:

jojw je izjavil:

Oba sta prekleto grda. Conquesta imamo v firmi in je skret od avta! Sam ga nikoli ne bi imel.

Pazi, sem mu isto napisal, pa je bil takoj užaljen.. Človek še mnenja ne sme več izraziti..

Nič nisem užaljen. Toda ti ne znaš normalno komunicirat in se izražat. Znam tudi jaz provocirat in žalit nč bat samo se ne bom spuščal na tvoj nivo. Toda kot rečeno ja vsak ima svoj okus tudi meni tvoj ni všeč.
Zato pa povejte zraven še svoj okus, da ga malo skritiziram.
Konec koncev je pa naslov teme dovolj razločen in tudi povedal sem kaj zraven še pride v ožji izbor tako da ne mi ponujat nekaj drugega, ker me drugo ne zanima. Rad bi slišal samo neke normalne komentarje. Itak sem se najprej pozanimal sam v krogu znancev, sodelavcev, me pa še tukaj zanima vsako mnenje, ki je izraženo na nek normalen kulturen način.

ps
Načeloma mi zunanji izgled sploh ni toliko pomemben, bolj mi je važna notranjost, njegova funkcionalnost, vzdržljivost.
Zunanji izgled je bolj za druge, kako gledajo nate s kakšnim avtom se pripelješ in s tem se sploh ne obremenjujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodi ()

GrX ::

Kodi je izjavil:

GrX je izjavil:

jojw je izjavil:

Oba sta prekleto grda. Conquesta imamo v firmi in je skret od avta! Sam ga nikoli ne bi imel.

Pazi, sem mu isto napisal, pa je bil takoj užaljen.. Človek še mnenja ne sme več izraziti..

Nič nisem užaljen. Toda ti ne znaš normalno komunicirat in se izražat. Znam tudi jaz provocirat in žalit nč bat samo se ne bom spuščal na tvoj nivo. Toda kot rečeno ja vsak ima svoj okus tudi meni tvoj ni všeč.
Zato pa povejte zraven še svoj okus, da ga malo skritiziram.
Konec koncev je pa naslov teme dovolj razločen in tudi povedal sem kaj zraven še pride v ožji izbor tako da ne mi ponujat nekaj drugega, ker me drugo ne zanima. Rad bi slišal samo neke normalne komentarje. Itak sem se najprej pozanimal sam v krogu znancev, sodelavcev, me pa še tukaj zanima vsako mnenje, ki je izraženo na nek normalen kulturen način.

ps
Načeloma mi zunanji izgled sploh ni toliko pomemben, bolj mi je važna notranjost, njegova funkcionalnost, vzdržljivost.
Zunanji izgled je bolj za druge, kako gledajo nate s kakšnim avtom se pripelješ in s tem se sploh ne obremenjujem.

Napisal sem tako kot sem, ker me vozili nista prepričali. Ne po izgledu, niti ne po voznih lastnostih. Ne gre za provociranje, ampak zgolj moje osebno mnenje.

Lahko ti povem kaj jaz vozim, pa lahko vozilo mirno skritiziraš. Vseeno mi je.. Štekaš? Nekomu je pač všeč, drugemu pač ni. Kaj naj zdaj jočem po forumu, če komu ni všeč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

;-) ::

Kvinta je izjavil:

Kuga za 33k + ? LoL za manj denarja dobiš recimo 2-3 leta star slovenski Audi A6 Avant 3.0 Tdi

Kaj boš pa s slovensko A6 ?

Če bi rekel vsaj uvoženo bi še razumel, pa še to je z 2.0 motorjem pogreb na celi črti.

Kodi ::

GrX je izjavil:


Napisal sem tako kot sem, ker me vozili nista prepričali. Ne po izgledu, niti ne po voznih lastnostih. Ne gre za provociranje, ampak zgolj moje osebno mnenje.

Lahko ti povem kaj jaz vozim, pa lahko vozilo mirno skritiziraš. Vseeno mi je.. Štekaš? Nekomu je pač všeč, drugemu pač ni. Kaj naj zdaj jočem po forumu, če komu ni všeč?


Si v naslovu omenjena vozila vozil? Koliko časa-km? Kaj te je glede voznih lastnosti razočaralo?
Še vedno pa nisi povedal kaj ti voziš oziroma, kaj tebe prepriča, ti je všeč?

VeganCyclist ::

Kodi je izjavil:

VeganCyclist je izjavil:

Odvisno kva češ. Men sta oba avta totalno mem. Megana sm mel in je bil najbolj plastik fantastik avto, kar sem ga kdaj vozil. Čez 5let ne bo vreden nič. Ford? A je lahko kej gršiga na cesti? Antidizajn. Sicer je velik bolj narjen, ampak kdo hoče kej tacga pred bajto parkirat? U bistvu sta to dva čist različna avta, sam na prvi pogled zgledata podobno. Če češ spodoben AWD vzem Subaru XV, za mestn avto pa kakega X1.

Vsak ima svoj okus. Se strinjam, da je subaru med AWD razred više, toda ni moj cenovni razred in ne potrebujem takega avtomobila, bo 90% bolj "cestni" kot pa nek offroad. Tudi X1 je na višjem nivoju katerega si ne morem privoščit. To kar predlagate je vse 10k dražje, če gledamo isto opremo, letnik, km...
Se strinjam in to me najbolj tudi moti, Renault nima neke vrednosti, res deluje bolj plastik fantastik in nima slovesa neke kakovosti in vzdržljivosti. Res pa kar imam izkušnje je to z vozili starejšimi od 10 let ta naj bi bil le nov, kako je z novimi pa ne vem.
Kar se tega tiče je ford nivo višje.


Folk drugač večinoma Škodo kupuje. Sm jo tut imel. 3leta. Super avto. Samo tako prekleto dolgočasn. Pomoje je to problem cele VAG skupine. Sej AUDI je hud, samo k vidš une albance k se vozjo v njih in pa pa vaškiga mesarje te kr mine, da bi ga mel. Golfa vozi nekdo k v gostiln na morju naroči kalamare. Cel lajf je vozu en skret in poslušal, kako je golf zakon. In zdej ga ima. Živlenski cilj. Da sosedje dol padejo pa mogoče še kšn passat. Fajn pr Škodi so res nizki stroški in zanesljivost. To kupš če rabiš avto za prevažat se.

bambam20 ::

VeganCyclist je izjavil:



Folk drugač večinoma Škodo kupuje. Sm jo tut imel. 3leta. Super avto. Samo tako prekleto dolgočasn. Pomoje je to problem cele VAG skupine. Sej AUDI je hud, samo k vidš une albance k se vozjo v njih in pa pa vaškiga mesarje te kr mine, da bi ga mel. Golfa vozi nekdo k v gostiln na morju naroči kalamare. Cel lajf je vozu en skret in poslušal, kako je golf zakon. In zdej ga ima. Živlenski cilj. Da sosedje dol padejo pa mogoče še kšn passat. Fajn pr Škodi so res nizki stroški in zanesljivost. To kupš če rabiš avto za prevažat se.


Ja. >Bolje, da kupiš BMW-ja, da izpadeš kot čefur.

Utk ::

Jaz čudak tudi kupim avto za prevažat se. Fetiše imam druge.

VeganCyclist ::

bambam20 je izjavil:

VeganCyclist je izjavil:



Folk drugač večinoma Škodo kupuje. Sm jo tut imel. 3leta. Super avto. Samo tako prekleto dolgočasn. Pomoje je to problem cele VAG skupine. Sej AUDI je hud, samo k vidš une albance k se vozjo v njih in pa pa vaškiga mesarje te kr mine, da bi ga mel. Golfa vozi nekdo k v gostiln na morju naroči kalamare. Cel lajf je vozu en skret in poslušal, kako je golf zakon. In zdej ga ima. Živlenski cilj. Da sosedje dol padejo pa mogoče še kšn passat. Fajn pr Škodi so res nizki stroški in zanesljivost. To kupš če rabiš avto za prevažat se.


Ja. >Bolje, da kupiš BMW-ja, da izpadeš kot čefur.


Lej vsak avto ma določene sterotipe. Sej zdej se čefurjad pr nas že kr z volvoti prevaža. :) Cajti so se spremenil.

Sparkxl ::

VAG je največji proizvajalec vozil na svetu, ti pa praviš da imajo oni problem. Drugače je vse vredu s tabo? So kakšni so in očitno sedejo ogromno ljudem. In ja, obstajajo tudi ljudje, ki kupijo avto za prevažanje.

showsover ::

Zahtevni pa ste, najboljše kupit kaj takšnega, ni ravno ne vem, kaj, malo pa že odstopa od večine. Ne pozabit na parkirišče.

GrX ::

Kodi je izjavil:

GrX je izjavil:


Napisal sem tako kot sem, ker me vozili nista prepričali. Ne po izgledu, niti ne po voznih lastnostih. Ne gre za provociranje, ampak zgolj moje osebno mnenje.

Lahko ti povem kaj jaz vozim, pa lahko vozilo mirno skritiziraš. Vseeno mi je.. Štekaš? Nekomu je pač všeč, drugemu pač ni. Kaj naj zdaj jočem po forumu, če komu ni všeč?


Si v naslovu omenjena vozila vozil? Koliko časa-km? Kaj te je glede voznih lastnosti razočaralo?
Še vedno pa nisi povedal kaj ti voziš oziroma, kaj tebe prepriča, ti je všeč?

Oba sem vozil ja. Ne govorim kar nekaj v tri krasne.

Če ti je res tako pomembno, vozim Lexus LS 2018 letnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GrX ()

vnetidebater ::

Kodi je izjavil:

Kaj kupiti?
Renault Megane Conquest nov Intens ali testni RS Line, avtomatik, bencinar, 140KM.
ali
Ford Kuga 4x4, 2.0, 180KM, diesel, Vignale oprema, avtomatik, rabljen dobre dve leti, 60k prevoženo, uvoženo, odlično ohranjeno:|
Cena enaka.
Zunanji izgled vozila ni pomemben pri izbiri. 4x4 ne igra vloge.


Glede na tvoje prioritete kupi Fiat Pando. Enako dobro ti bo služila, po terenu gre pa itak mnogo bolje kot "najboljši" SUV terenci.

Če se želiš peljati mehko pa je zate hudo odlična Dacia Duster.

Kodi je izjavil:


Lahko poveš to razliko, ker jaz je ne vidim.


ravno zato je vsem tu jasno da avto kupuješ da se boš kazal pred sosedom in ne da ti bo služil. Kupi Dacio Duster, če želiš višje sedeti (in rabiš SUV z dobrimi terenskimi zmogljivostmi).

Lp.

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

Kodi je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:


Preden odločitev pade moraš nujno storiti sledeče:
Pojdi na testno vožnjo.

Ti je všeč ? Samo to je potem še pomembno. Če ti ni všeč, preskoči in išči dalje.

Sem že zgoraj napisal, da sem bil na testni vožnji in da mi je všeč.
Drugače ga sploh ne bi dal na seznam. Sem jih kar nekaj preizkusil. Med drugim tudi kia xceed.
Sem se pa zapičil v Kugo, ker sem zadnje tri avte imel forde in sem zelo zadovoljen z njimi.


Glej stvar je v tem da ne rabiš delat znanosti iz nakupa avtomobila.

Jaz sem gledal vse drugo kar je bilo po ocenah, seznamih, mnenjih top šit, na koncu sem pa vzel Golfa, ker sem VW-ja že od malega vajen in mi je bil še najbolj pri srcu. Če imaš tok dobre izkušnje s fordom že od prej, ignoriraj tist pomislek o servisni podpori. Oba avtomobila sta ti verjetno všeč ampak če si bil prej na fordu, mogoče bolje da ostaneš na fordu. Preprosto zato, ker so stvari "the way you expect them to be".
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

bambam20 ::

Če se že kupuje nekaj v rangu terencev, potem se vzame nekaj, kaj izstopaš in ljudem povzročaš nelagodje, ko te vidijo v ogledalu.

Ford Raptor je pravi naslov.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Kodi ::

bambam20 je izjavil:

Če se že kupuje nekaj v rangu terencev, potem se vzame nekaj, kaj izstopaš in ljudem povzročaš nelagodje, ko te vidijo v ogledalu.

Ford Raptor je pravi naslov.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Mi sploh ni, da bi iztopal.

Kodi je izjavil:


ps
Načeloma mi zunanji izgled sploh ni toliko pomemben, bolj mi je važna notranjost, njegova funkcionalnost, vzdržljivost.
Zunanji izgled je bolj za druge, kako gledajo nate s kakšnim avtom se pripelješ in s tem se sploh ne obremenjujem.

Če bi imel 5 ali 10k več bi pa gleda kaj drugega jasno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski avto leta 2017 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11816137 (12836) dexterboy
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320449 (13883) sass628
»

Avto nižjega srednjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8423825 (19732) dj_uro

Več podobnih tem