» »

Nakup mikrofona

Nakup mikrofona

pikzigmar ::

Živjo, rabim mikrofon. Predvsem za pogovore preko spleta, nimam plana snemat glasbe/streamat itd..
Glaven problem je ta, da bi se rad neomejeno premikal po prostoru, recimo do nekje 5m oddaljenosti od mize, kjer bi stal mikrofon. Prej sem uporabljal brezžične slušalke, po novem pa ne rabim uporabljati slušalk in imam lahko zvok na zvočnikih. Nekaj časa sem zadevo reševal tako, da sem na brezžičnih slušalkah uporabljal le mikrofon, a se zaradi nedejavnosti same ugašajo na 10 minut. Pa tudi ogromne so in niso najbolj priročne za nošenje okoli samo zaradi mikrofona.

Torej mikrofon bi moral imeti take lastnosti:

    Dobro/Odlično filtriranje raznih šumov (zvočniki, glasna tipkovnica, grafična kartica ima sh*t ventilator, glasen je kot raketa, dela za en k****. Ko smo že ravno pri tem se ne bom branil idej za menjavo ventilatorja ali grafične (UltraWide monitor...). Imam pa tak sistem hlajenja: https://cdn.eteknix.com/wp-content/uplo...
    Lovljenje zvoka na dolge razdalje in razne smeri vira zvoka, recimo 130° kot levo desno. Gor dol pa kakšen meter.
    Cena nekje do 50-100EUR


Načeloma je lahko mikrofon tudi brezžičen, samo da ni ogromen. Rad bi bil čim manj omejen. Zaenkrat sem gledal tega, samo kot razumem tale ni najbolši za zajemanja zvoka iz X lokacij naenkrat ampak mora biti vir glasu precej naravnost pred mikrofonom: https://www.mimovrste.com/pc-mikrofoni/...

O mikrofonih nimam pojma zato bom zelo hvaležen za nasvete :)
  • spremenilo: pikzigmar ()

matobeli ::

Take zahteve bi pa še za jurja težko skup dal ;)

pikzigmar ::

matobeli je izjavil:

Take zahteve bi pa še za jurja težko skup dal ;)


Šment :8) a to je zato ker mora tako daleč "loviti"? Al sem kje drugje preveč zahteven?

Edit: malo študiram na glas; mogoče bi mi pa kakšen konferenčni sistem prav prišel. Sem videl neke zadeve ki jih daš na sredo mize pa se vse sliši. Če bi dal kaj takega na sredo sobe bi mogoče šlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pikzigmar ()

DamijanD ::

Kaj pa prenosni rode? Oziroma kakšen drug prenosni mic, pa da imaš prpetega na ovratnik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

eventyrer ::

sumim da boš imel težave z odmevom če nameravaš klicatelje poslušat preko zvočnikov, ti pa imeti na sebi pripet nek mikrofon. Namreč..klicatelji bodo slišali sami sebe preko tvojega mikrofona ki bo pobral zvok iz tvojih zvočnikov.

Če nameravaš kaj takega narediti ti priporočam da najprej kupiš kak poceni prenosni mikrofon za test in če se bo obnesel relativno dobro, kupiš kaj boljšega.

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

Konferenčni sistem bi bla prava zadeva, verjetno majo tudi v SW rešeno da ne prenaša odmeva. Mrbit kakšen Logitech Group?

__Devil__ ::

Priporočam ti Audio Tehnica USB ATR2500X mic, ga imam in je super kvaliteta zvoka. Very crispy.

Kvinta ::

To kupiš neko poceni USB mušico z 5m kabla dobiš jih od 10€ naprej če se ne motim.
A.C.A.B

pikzigmar ::

Prvo hvala za nasvete. Šum iz zvočnikov filtrira tudi Discord, mu gre kar OK pri tem. Konferenčne sisteme sem si pogledal in se mi zdi da bi bila cena takoj 250EUR. Prenosni mikrofon pa ima zraven še postajo, mi nekako ne ustreza.

Sem se odločil za nakup mikrofona Audio Tehnica USB ATR2500X. Oglašujeo 120° kot snemanja, če pa ne bo dometa 5m bom dal pa na kakšen usb podaljšek pa bo. V najslabšem primeru ga najdete na bovhi :D
(kar se mene tiče se lahko temo zapre/arhivira/zbriše)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pikzigmar ()

DamijanD ::

Daj poročaj, kako se bo obneslo, ker me res zanima kaj bo Mic slišal na 5 metrov.

polozweii ::

Je za kvalitetno zajemanje zvoka in videa na poceni foto kameri bolje če se zvok posname posebej na računalniku in potem s sliko združi z brezplačnim softwerom?

DamijanD ::

Odvisno ali je to voice over ali se govorec vidi. Potem pa vgrajena zvočna v računalniku je imho tam tam ali pa še slabša od tiste v kameri, tako da je odvisno od uporabljene opreme.

polozweii ::

Govorec se vidi.

V specifikacijah kamere piše naslednje: MOV (Video: H.264/MPEG-4 AVC; Audio: Stereo Linear PCM)

WMA format iz diktafona je možno združit s tem videom?

DamijanD ::

Če se govorec vidi, potem je potrebno zvok posneti hkrati z videom (lahko na 2 različni napravi).

Praktično vsi video urejevalniki znajo združiti zvok in video iz različnih virov in podpirajo veliko različnih formatov, tako da to ne bi smel biti problem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere slušalke in kje kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
30171126 (14091) Banza
»

Sistem za delo od doma in remote sodelovanje

Oddelek: Loža
484692 (3547) Tear_DR0P
»

Gaming Slušalke

Oddelek: Pomoč in nasveti
445583 (3886) darkz
»

Mikrofon + zvočnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
213474 (3108) čuhalev
»

Klepetajte preko interneta bolj kvalitetno kot preko telefona! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
848372 (4923) Gandalfar

Več podobnih tem