» »

Vprašanja v selitvi v tujino - državo izven EU..

Vprašanja v selitvi v tujino - državo izven EU..

rmpl0053 ::

Zdravo,

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje ali pa da za sigurno ve in mi zna odgovoriti na vprašanje, ki se mi poraja že kako leto, pišem pa šele sedaj...


In sicer me zanima kako je glede selitve v tujino, namreč mikajo me države kot so Kanada, Avstralija in Nova Zelandija. Zanima me permanentna rezidenca ter delo v taki državi.

Test angleščine imam opravljen, vem da sta dve edini opcijo da "kam prideš", da dobiš partnerko, katera je iz države kamor imaš namen iti ter se poročiš ali pa da si "skilled migrant" in dobiš temu ustrezno prepustnico - vizo...

Imam pa vprašanje.. in sicer ..: Ali sploh imaš možnost odhoda v tujino s triletno poklicno računalniško šolo??? Delal bi vse, če se ne bi našlo nič v sami računalniški stroki..

Imam pa 26 let


Drugače mi je vse jasno, klical sem že po raznih konzulatih (tujih in domačih) kjer so mi povedali, da naj napišem elektronsko pošto na njihove naslove, to sem tudi naredil ter je še vse sedaj po 1 letu vse brez kakršnegakoli odgovora, whatsoever...

Hvala za vaše odgovore,

Lp Andrej

Kayzon ::

Ocitno se sploh ne zavedas kaksno stanje imajo tam zaradi kovid panike :)):))

zee ::

1. Najdi sluzbo tam.
2. Uredi potrebne papirje (delovno dovoljenje, odjava davcne rezidence v Sloveniji,...).
2. Preselitev.

Natancno v tem vrstnem redu.

Cez zgornjo proceduro sem sel pred desetimi leti, ko sem se selil v Singapur.

Stalnega bivalisca (angl. permanent residence) ne bos kar tako dobil. Obicajno je treba v drzavi ziveti in placevati davke kar nekaj let, hkrati pa imeti se kar nekaj srece.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bob Rock ::

zee je izjavil:

1. Najdi sluzbo tam.
2. Uredi potrebne papirje (delovno dovoljenje, odjava davcne rezidence v Sloveniji,...).
2. Preselitev.

Natancno v tem vrstnem redu.

Cez zgornjo proceduro sem sel pred desetimi leti, ko sem se selil v Singapur.

Stalnega bivalisca (angl. permanent residence) ne bos kar tako dobil. Obicajno je treba v drzavi ziveti in placevati davke kar nekaj let, hkrati pa imeti se kar nekaj srece.


Dejansko lahko odjavis davcno rezidentstvo v Sloveniji brez stalnega naslova v tujini?
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

rmpl0053 ::

Hvala za odgovore... Gre se mi zaradi poklicne šole, ker ne vem ali je sploh to dovolj za odhod kamorkoli??

Kayzon je izjavil:

Ocitno se sploh ne zavedas kaksno stanje imajo tam zaradi kovid panike :)):))



Dobro vem to, ampak verjetno za čas ko vse tele stvari zrihtam in še to, če bo šlo po sreči, bo najbrž že konec korone :). Zdaj, zaenkrat samo sprasujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rmpl0053 ()

user4683 ::

Bob Rock je izjavil:

zee je izjavil:

1. Najdi sluzbo tam.
2. Uredi potrebne papirje (delovno dovoljenje, odjava davcne rezidence v Sloveniji,...).
2. Preselitev.

Natancno v tem vrstnem redu.

Cez zgornjo proceduro sem sel pred desetimi leti, ko sem se selil v Singapur.

Stalnega bivalisca (angl. permanent residence) ne bos kar tako dobil. Obicajno je treba v drzavi ziveti in placevati davke kar nekaj let, hkrati pa imeti se kar nekaj srece.


Dejansko lahko odjavis davcno rezidentstvo v Sloveniji brez stalnega naslova v tujini?

Stalnega v tujini ne boš kar tako dobil, boš pa dobil nek papir, ki dokazuje, da tam prebivaš (recimo pogodbo o najemu), kar je dovolj, da pri nas odjaviš stalni naslov, oziroma spremeniš stalni naslov v tistega v tujini.
To (odjava stalnega naslova v Sloveniji) je en izmed pomembnejših pogojev za odjavo davčnega rezidentstva.

zee ::

rmpl0053 je izjavil:

Hvala za odgovore... Gre se mi zaradi poklicne šole, ker ne vem ali je sploh to dovolj za odhod kamorkoli??

Kayzon je izjavil:

Ocitno se sploh ne zavedas kaksno stanje imajo tam zaradi kovid panike :)):))



Dobro vem to, ampak verjetno za čas ko vse tele stvari zrihtam in še to, če bo šlo po sreči, bo najbrž že konec korone :). Zdaj, zaenkrat samo sprasujem


Čas med korono uporabi za izpopolnjevanje svojega znanja. Imaš račun na GitHubu? Kaj je tvoja prednost pred ostalimi kandidati? Se spoznaš na spletne ali oblačne tehnologije? Ali tvoja specialnost morda leži v embedded napravah?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

widj3098dj32 ::

rmpl0053 je izjavil:


In sicer me zanima kako je glede selitve v tujino, namreč mikajo me države kot so Kanada, Avstralija in Nova Zelandija. Zanima me permanentna rezidenca ter delo v taki državi.

Ko clovek, ki leta 1939 sprasuje, kako se lahko preseli v Nemcijo 😂

rmpl0053 ::

widj3098dj32 je izjavil:

rmpl0053 je izjavil:


In sicer me zanima kako je glede selitve v tujino, namreč mikajo me države kot so Kanada, Avstralija in Nova Zelandija. Zanima me permanentna rezidenca ter delo v taki državi.

Ko clovek, ki leta 1939 sprasuje, kako se lahko preseli v Nemcijo 😂



Ne razumem poante tvojega komentarja... Če lahko kej pametnega napišeš,prosim daj, drugače nima smisla.

sbawe64 ::

Zgoraj naštete države niso ravno nekaj, kamor bi prijatelju konec 2021 svetoval selitev.
In gredo pospešeno v full naci mode.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

rmpl0053 ::

zee je izjavil:

rmpl0053 je izjavil:

Hvala za odgovore... Gre se mi zaradi poklicne šole, ker ne vem ali je sploh to dovolj za odhod kamorkoli??

Kayzon je izjavil:

Ocitno se sploh ne zavedas kaksno stanje imajo tam zaradi kovid panike :)):))



Dobro vem to, ampak verjetno za čas ko vse tele stvari zrihtam in še to, če bo šlo po sreči, bo najbrž že konec korone :). Zdaj, zaenkrat samo sprasujem


Čas med korono uporabi za izpopolnjevanje svojega znanja. Imaš račun na GitHubu? Kaj je tvoja prednost pred ostalimi kandidati? Se spoznaš na spletne ali oblačne tehnologije? Ali tvoja specialnost morda leži v embedded napravah?


Imam, kdaj pa kdaj kaj programiram, ko sem pri volji, pa porinem na svoj repozitorij preko git-a. Obicajno čez vikende ali pa po šihtu.Niti ne, bi rekel,da je bolj znanje univerzalne narave(C#, Go, GDScript ter še malo kakšnega skriptnega jezika kot je Lua recimo), Linux področje, tudi Win mi ni tuj OS. Ne vem ravno, če je za neke vgrajene sisteme in mikrokontrolerje.

sbawe64 je izjavil:

Zgoraj naštete države niso ravno nekaj, kamor bi prijatelju konec 2021 svetoval selitev.
In gredo pospešeno v full naci mode.


Te tri države sem omenil zato ker so mi prioritete zaradi same zasebne narave. Kamorkoli kjer se govori angleško in da ni v EU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rmpl0053 ()

Invictus ::

widj3098dj32 je izjavil:

rmpl0053 je izjavil:


In sicer me zanima kako je glede selitve v tujino, namreč mikajo me države kot so Kanada, Avstralija in Nova Zelandija. Zanima me permanentna rezidenca ter delo v taki državi.

Ko clovek, ki leta 1939 sprasuje, kako se lahko preseli v Nemcijo 😂

Kot Žid si najbrž mislil napisati... :)
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Uporabnik ::

Tudi v Namibiji je uradni jezik angleščina. Če znaš samo 3 države naštet, je kar malo kriza.

Se pa strinjam da si naštel ravno najbolj neprijazne države ta hip. Raje potem kaj znotraj ZDA, Florida, Texas, pač poglej kje ni masakra nad prebivalstvom.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

borut_p ::

Po moje, te bodo v take države spustili s turistično vizo po domače rečeno. ker če greš tja malo lutat in iskati šiht, te bodo kmalu odslovili. k taki selitvi moraš resno pristopit - torej najprej si dobiti tam službo, potem pa greš - najprej začasno, po nekaj letih pa trajno

rmpl0053 ::

Uporabnik je izjavil:

Tudi v Namibiji je uradni jezik angleščina. Če znaš samo 3 države naštet, je kar malo kriza.

Se pa strinjam da si naštel ravno najbolj neprijazne države ta hip. Raje potem kaj znotraj ZDA, Florida, Texas, pač poglej kje ni masakra nad prebivalstvom.


Ne ne, znam jih več ;) , gre se za to da so to še pred korono bile ene od najboljših držav kamor je za iti, sploh Kanada, kjer sem sam tudi že bil in hodil v 1.razred. Tudi kar se tiče ZDA nimam problema, edino njihov zdravstven sistem je totalno v klincu, sicer pa me ne moti, V Afriki pa mene ne bodo videli...mislim, vem da živi na jugu Afrike veliko belcev ampak jih tudi veliko izgine zaradi njihovega rasizma, ker nekateri pobijajo vse kar je "belo"... polno taki in drugačnih novic po internetu, nenazadnje sta pred nekaj leti izginila 2 novinarja - par, katera so obglavili, .... tako da... Afrika sigurno ne. Saj točno to, ampak mi še noben ni odgovoril kar se tiče zahtevane šole, oziroma po domače rečeno, če sploh sprejmejo kogarkoli, kjerkoli ki ima samo poklicno računalniško šolo... delal bi pa itak od začetka vse, pa potem postopoma, kot tudi tukaj... zaenkrat delam v industriji plastike in nimam nekih problemov, sproti pa bi tudi kamor bi že pač šel iskal neko boljšo službo ob že samem delu, ki bi ga dobil. Saj konec koncev je važno, da teče delovna doba in da gre v pokojninski steber da imaš neko solidno penzijo na koncu..

borut_p je izjavil:

Po moje, te bodo v take države spustili s turistično vizo po domače rečeno. ker če greš tja malo lutat in iskati šiht, te bodo kmalu odslovili. k taki selitvi moraš resno pristopit - torej najprej si dobiti tam službo, potem pa greš - najprej začasno, po nekaj letih pa trajno



Ja saj to mi je že "Zee" lepo napisal po korakih, in na nek tak način tudi nekako mislim... najprej si za sigurno zagotoviti šiht in nekje kjer sem pač lahko - vsaj začasno, pol pa že sproti vidim kako bo "lavfalo" vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rmpl0053 ()

zee ::

zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

HotBurek ::

Ena izmed opcij je, da naštudiraš nek internet biznis. Evo, dropshipping, ki ga nekateri ne marajo, ker je kao nateg, čeprav ni. Tako kot nož; odvisno, kako in za kaj ga uporabiš.

No, ko imaš tak biznis in ti na mesec kapne 5000€ na račun, potem imaš odprto selitev v katero koli državo, ker bodo videli, da imaš prihodke na račun in te ne bodo obravnavali kot finančni problem.

Takšnih, ki iščejo šiht, pa naj bo to karkoli, je vsepovsod dost ali pa preveč. Tu boš imel hudo konkurenco kamor koli greš.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

rmpl0053 ::

zee je izjavil:

Moja tema o selitvi v Singapur.



Hvala

HotBurek je izjavil:

Ena izmed opcij je, da naštudiraš nek internet biznis. Evo, dropshipping, ki ga nekateri ne marajo, ker je kao nateg, čeprav ni. Tako kot nož; odvisno, kako in za kaj ga uporabiš.

No, ko imaš tak biznis in ti na mesec kapne 5000€ na račun, potem imaš odprto selitev v katero koli državo, ker bodo videli, da imaš prihodke na račun in te ne bodo obravnavali kot finančni problem.

Takšnih, ki iščejo šiht, pa naj bo to karkoli, je vsepovsod dost ali pa preveč. Tu boš imel hudo konkurenco kamor koli greš.




Ja saj tega Žana Nekrepa je že dosti okoli... :) od oglasov na YouTubu, TV-ju, ... Sem malo poslušal, samo ne vem kako to točno gre in če je to sploh profitno, glede na to koliko ljudi to dela..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rmpl0053 ()

joze67 ::

user4683 je izjavil:

Stalnega bivalisca (angl. permanent residence) ne bos kar tako dobil. Obicajno je treba v drzavi ziveti in placevati davke kar nekaj let, hkrati pa imeti se kar nekaj srece.
Odvisno od tujine. V Švici (ki je tujina in ni EU) lahko državljan EU (kar tukaj menda smo) dobi stalno prebivališče takoj, če le ima zagotovljeno/urejeno delo.

user4683 ::

Tole ni čisto res. Mešaš residence in permanent residence. V švici kot državlja EU prebivališe podaljšuješ letno 5 let (z izpolnjevanjem zahtevanih pogojev), dokler te končno ne vzamejo za svojega in dobiš za stalno (ki ju tam pravijo "permite C").

Tudi EU državljani v drugih EU državah ne dobimo kar takoj pravice za stalno prebivališče v drugi EU državi. Najprej zaprosimo za začasno prebivališče, ki ima nekaj pogojev (imaš dovolj sredstev za preživljanje, zavarovanje, službo ali recimo družino), in ga nato vsako leto podaljšujemo (z dokazovanjem, da te pogoje še vedno izpolnjujemo). Pogoji so sicer zelo skromni, so pa. In šele po 5 letih lahko tudi v državi, kjer sedaj prebivaš, zaprosiš za stalno prebivališče, s čimer je konec vsakoletne birokracije.
https://europa.eu/youreurope/citizens/r...

V-i-p ::

zee je izjavil:

Moja tema o selitvi v Singapur.

Na hitro bom vskočil. Lahko bi malo obudil svojo temo ;). Te je bilo super brat.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

joze67 ::

user4683 je izjavil:

Tole ni čisto res. Mešaš residence in permanent residence. V švici kot državlja EU prebivališe podaljšuješ letno 5 let (z izpolnjevanjem zahtevanih pogojev), dokler te končno ne vzamejo za svojega in dobiš za stalno (ki ju tam pravijo "permite C").

Mogoče. Ampak stalnega prebivališča v Sloveniji nimam, torej ga sploh nimam.

user4683 ::

joze67 je izjavil:

user4683 je izjavil:

Tole ni čisto res. Mešaš residence in permanent residence. V švici kot državlja EU prebivališe podaljšuješ letno 5 let (z izpolnjevanjem zahtevanih pogojev), dokler te končno ne vzamejo za svojega in dobiš za stalno (ki ju tam pravijo "permite C").

Mogoče. Ampak stalnega prebivališča v Sloveniji nimam, torej ga sploh nimam.

Tako je, tudi jaz :) (nisem v Švici ampak eni drugi EU državi)

Kar se Slovenije tiče imaš stalno prebivališče kjerkoli že pač trenutno živiš. Kar se pa te druge države tiče, pa stalnega pri njih nimaš, dokler niso izpolnjeni vsi pogoji, ki sem jih omenil zgoraj.

Invictus ::

joze67 je izjavil:


Mogoče. Ampak stalnega prebivališča v Sloveniji nimam, torej ga sploh nimam.

Seveda ga imaš, ker če ga nimaš, potem si uradno klošar...

Sicer pa državo zanima bolj davčno rezidentstvo kot pa stalno bivališče. Pač da vedo, ali ti lahko obračunajo davke ali ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

joze67 ::

Invictus je izjavil:

joze67 je izjavil:


Mogoče. Ampak stalnega prebivališča v Sloveniji nimam, torej ga sploh nimam.

Seveda ga imaš, ker če ga nimaš, potem si uradno klošar...

Sem pač klošar. V Sloveniji nimam stalnega prebivališča, niti nepremičnin ali podobnega. V Švici sem na B dovoljenju, ki je obnovljivo na 5 let, če jih ne motim preveč.

user4683 ::

Invictus spet ne zna razumet napisanega. Joze **v sloveniji** nima stalnega naslova. Ima pa (verjetno) v Slovenskih dokumentih zabelezen "stalni" naslov, ki ga ima v tujini.
Kot sem že rekel
- *z vidika slovenije* je tvoje stalno prebivališče tisto, kjer večinoma prebivaš (doma ali v tujini) - to imaš tudi (najverjetneje) napisano na slovenskih dokumentih, potnem listu ipd. Slovenije ne briga, kakšen status in dovoljenje za bivanje imaš ti v tuji državi, njim je važno, kje večinoma prebivaš.
- *z vidika tuje države* pa pri njih (najverjetneje) nimaš stalnega prebivališča ampak zgolj začasno. Povsem možno je, da imaš v tej tuji državi v rubriki stalnega prebivališča prazno - povsem OK in noben se ne sekira glede tega.

Bottom line, če te bodo hoteli najti te bodo, pa naj bo to za davke ali kazni :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

nejcek74 ::

user4683 je izjavil:


- *z vidika tuje države* pa pri njih (najverjetneje) nimaš stalnega prebivališča ampak zgolj začasno. Povsem možno je, da imaš v tej tuji državi v rubriki stalnega prebivališča prazno - povsem OK in noben se ne sekira glede tega.

Z vidika tuje države je Slovensko onegavljenje s stalnim/začasnim prebivališčem popolnoma nerazumljivo. Vsak prijavi en naslov, kjer zivi. Za katerega mora izpolnjevati določene pogoje. Ljudem je v njihovem interesu, da imajo ta naslov ter da spremembo javijo državi. Ce to pozabiš, nosiš posledice sam. Z davčnim rezidentstvom se načeloma ukvarja druga služba, kot z migracijami.
Jaz imam v slovenskem potnem listu in na slovenski izkaznici vpisan švicarski naslov, kjer stanujem. Po slovenski zakonodaji je to moj stalni naslov, po švicarski pa je to moj naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nejcek74 ()

Invictus ::

Joze67 lahko misli kaj ima, ampak dokler ne preveriš državnih podatkov o sebi, ne veš kako te vodijo...

Je bil že marsikdo presenečen...

Švica je pa sploh ena taka specifika, s katero imajo vsi vsaj nekaj problemov, prej ali slej...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Davki in potovalni nacin zivljenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9219213 (6363) karafeka
»

Davčno svetovanje - delo/selitev v tujino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12130620 (15256) SmeskoSnezak
»

Odjava stalnega naslova in pa davcnega rezidenstva - iz tujine

Oddelek: Loža
194597 (4044) Kaboom
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18749942 (20078) DOOM_er
»

Prijava TRR v tujini?

Oddelek: Loža
255872 (4792) BlaY0

Več podobnih tem