» »

Turistični boni

Turistični boni

DoloresG ::

Bodite previdni ker v silni želji da se pokoristi bon pride do problema, ki je v kvaliteti ponudnikov!!!
Dva primera prijateljic iz Bohinja in Bleda: hrana obupna, odnos katastrofalen, tako, da sta v enem primeru celo predčasno odšli domov.
Moj v hotelu Lifeclas 4* v Portorožu: za 100 eur na noč dobiš za večerjo golaž in krompir pa tudi pire in ragu golaž: hrana obupna - nobene izbire, isto velja za zajtrk. DOBESEDNO DENAR VRŽEN STRAN!!!
Moj nauk: izogibam se večjim turističnim mestom, kjer je edina stvar ki jo obvladajo: visoke cene!!!!

FireSnake ::

slo-tech ni med over net, veš?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pithlit ::

Ampak v končni fazi ima prav...
Life is as complicated as we make it...

FireSnake ::

Tudi vprašanje: sem videl razvajence ki jim nič ne odgovarja.

Pa sem jaz vsega navajen:
- sem spal v takem luksuzu, da si moral nogo ornk dvigovati, take perzijske preproge so bile po tleh, pa še bil lahko našteval
- sem spal v srovšni s prestreljenim oknim (Bosna, Cazin) ali študentskem domu, kjer me je fedra celo noč pikala v rebra

Pa nikjer nima težav in povsod sem zadovoljen.

Ponavadi razvajenci, ki jim je nekaj podarjeno še posebej vihajo nos.

Bil povsod po svetu (tudi v Severni Koreji, naprimer) bil po Sloveniji (ampak še premalo) in je povsod vredu.

Čudno, ane?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Podarjeno ? Kot da je teh 200 eur padlo z neba in jih ne bomo morali preko davkov placati z verjetno vec kot 100% obrestmi + x% korupcije na koncu.
Dovie'andi se tovya sagain.

Rias Gremory ::

@dolores
Drugič kar iz prve naredi novo temo. Ni treba tem smetiti z prispevki, ki nimajo veze z naslovom teme.

bambam20 ::

To je pretiravanje in ni res. Boni niso nič manj vredni od denarja.

FireSnake ::

Master_Yoda je izjavil:

Podarjeno ? Kot da je teh 200 eur padlo z neba in jih ne bomo morali preko davkov placati z verjetno vec kot 100% obrestmi + x% korupcije na koncu.


O tem smo že.
Bi bilo bolje, da bi ga politiki vsega požrli (vrnit je treba pa v vsakem primeru)?

bambam20 je izjavil:

To je pretiravanje in ni res. Boni niso nič manj vredni od denarja.


Zakaj bi bilo manj vredni?
Kdo to trdi?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

Pithlit je izjavil:

Ampak v končni fazi ima prav...


Kritika nekemu hotelu ali bivanju je lahko tudi stvar osebne narave. Nekdo je npr. depresiven, nerazpoložen in v hotelu v sobi vidi le pajčevino, rjave in počene cevi, prah, plesnobo in podobno.

Ko gre na večerjo vidi golaž, krompir...

Če bi imel s sabo dobro in družabno beybo, tega sploh ne bi videl. :)

Je pa problem it dandanes nekam v hotel, na večerjo, ker je prepovedana glasba za ples. Pač cel večer prebiješ ob tistem golažu, v katerem prevladuje moka.

Če bi šla s tabo Božena, bi bil še golaž dober. :)
https://www.slovenskenovice.si/bulvar/z...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

LukiYo ::

Jaz tudi opazam sranje s temi boni. Morda na zacetku je bilo se ok, sedaj pa se le-ti poznajo predvsem na cenah in tisti, ki bi placali s svojih zepov, bolje da gredo cez mejo, vec muzike za denar trenutno.

Miki N ::

Boni so pomije za ovce v ogradi, da preveč ne rogovilijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

rejven ::

bambam20 je izjavil:

To je pretiravanje in ni res. Boni niso nič manj vredni od denarja.


To je res, so pa razvrednotli vrednostnost denarja zaradi dotoka novega v specifično panogo.
V končni fazi si skoraj na istem kot, če bonov ne bi blo, sploh za bolj masovno "atraktivne" destinacije.

FireSnake ::

Mare2 je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Ampak v končni fazi ima prav...


Kritika nekemu hotelu ali bivanju je lahko tudi stvar osebne narave. Nekdo je npr. depresiven, nerazpoložen in v hotelu v sobi vidi le pajčevino, rjave in počene cevi, prah, plesnobo in podobno.

Ko gre na večerjo vidi golaž, krompir...

Če bi imel s sabo dobro in družabno beybo, tega sploh ne bi videl. :)

Je pa problem it dandanes nekam v hotel, na večerjo, ker je prepovedana glasba za ples. Pač cel večer prebiješ ob tistem golažu, v katerem prevladuje moka.

Če bi šla s tabo Božena, bi bil še golaž dober. :)
https://www.slovenskenovice.si/bulvar/z...


Zelo lepo napisano!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Miki N ::

FireSnake je izjavil:



Kritika nekemu hotelu ali bivanju je lahko tudi stvar osebne narave. Nekdo je npr. depresiven, nerazpoložen in v hotelu v sobi vidi le pajčevino, rjave in počene cevi, prah, plesnobo in podobno.

Ko gre na večerjo vidi golaž, krompir...

Če bi imel s sabo dobro in družabno beybo, tega sploh ne bi videl. :)


- Oprostite natakar, je to muha v juhi?
- Ne, bitch, to ste vi in vaša zategla baba!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

FireSnake ::

Oprostite natakar, v moji juhi je muha.
Natakar: bi vi, za ta denar, želeli žive in, da še vaterpolo špilajo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

DoloresG ::

Ni važno kakšna stran je za objavo, boli me, da sem za tri dni zapravila 450,00 eur in bila zelooo razočarana. Poješ pač ker si lačen, pri tem pa niti malo ne uživaš.
Po 30 letih potovanja po svetu ne morem verjeti, da se mi je to zgodilo v našem Portorožu.

Machete ::

Jaz sem užival kjer sem jih pokuril. Z 21 pa sem kupil knjige. Če iz limon ne znaš narediti limonade ni problem v bonih. Kaj pa rinete v brezdušne generične monolite z menzami.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fikus_ ::

Uf, še dobro, da jih nisem koristil, bi bil zelo razočaran. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Franz21 ::

c3p0 ::

Problem bonov je dvojni:

- ponudniki, vsaj nekateri, se ob navalu bonarjev obnašajo kot da so gostje živina in nižajo standarde, ob checkoutu toliko da ne slišiš: "zdaj pa mrš domov, da bo plac za naslednje"
- gosti, ki drugače nikoli ne bi koristili njihovih storitev in se obnašajo kot doma v hlevu (npr. zapuščeni polni krožniki vsega na zajtrku), dretje, nevzgojena otročad, nespoštovanje higienskih ukrepov, itd.

Mare2 ::

c3p0 je izjavil:

Problem bonov je dvojni:

- ponudniki, vsaj nekateri, se ob navalu bonarjev obnašajo kot da so gostje živina in nižajo standarde, ob checkoutu toliko da ne slišiš: "zdaj pa mrš domov, da bo plac za naslednje"
- gosti, ki drugače nikoli ne bi koristili njihovih storitev in se obnašajo kot doma v hlevu (npr. zapuščeni polni krožniki vsega na zajtrku), dretje, nevzgojena otročad, nespoštovanje higienskih ukrepov, itd.


Če bi na isti lokaciji plačal z gotovino, bi bil problem isti. :)

Tile boni so v bistvu samo pokvarili slovenske ponudnike. Zgolj nekatere?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Trance4mer ::

A mogoče kdo ve, kako bi se dalo oz. je kje objavljeno, da se, da stari bon porabit v trgovini? Ker mi sodelovc, skos pametuje, da se bon lahko porabi pri nakup oblačil. Novi bon pom pa drug let porabu, če bo le čas dopustu.

Pithlit ::

c3p0 je izjavil:

Problem bonov je dvojni:

- ponudniki, vsaj nekateri, se ob navalu bonarjev obnašajo kot da so gostje živina in nižajo standarde, ob checkoutu toliko da ne slišiš: "zdaj pa mrš domov, da bo plac za naslednje"
- gosti, ki drugače nikoli ne bi koristili njihovih storitev in se obnašajo kot doma v hlevu (npr. zapuščeni polni krožniki vsega na zajtrku), dretje, nevzgojena otročad, nespoštovanje higienskih ukrepov, itd.

Tako nekako. Žalostno sicer, z obeh strani.
Life is as complicated as we make it...

jotunn2 ::

Mare2 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Problem bonov je dvojni:

- ponudniki, vsaj nekateri, se ob navalu bonarjev obnašajo kot da so gostje živina in nižajo standarde, ob checkoutu toliko da ne slišiš: "zdaj pa mrš domov, da bo plac za naslednje"
- gosti, ki drugače nikoli ne bi koristili njihovih storitev in se obnašajo kot doma v hlevu (npr. zapuščeni polni krožniki vsega na zajtrku), dretje, nevzgojena otročad, nespoštovanje higienskih ukrepov, itd.


Če bi na isti lokaciji plačal z gotovino, bi bil problem isti. :)

Ce ostanem samo pri tocki 2 (gosti), potem ne, problem ne bi bil isti, saj ti gostje nikoli ne bi sli za "svoj denar" v hotel, kjer nocitev stane 100, 200 ali 300eur. In ja zares je razlika v obnasanju nekoga, ki hodi z mularijo v apartma za 20eur (za vse 4), in nekom, ki gre v hotel, kjer je nocitev jurja. Pac drugi standardi in konec koncev drugacen nacin in stil zivljenja. In sedaj z boni, dobis ravno to, kar je napisal c3po v hotel s petimi zvezdicami, tako da mi je deloma jasen odpor hotelirjev do takih gostov.
PS: pa da ne bo pomote... bonov ni potrebno pod nujno sprejemati. Tako da je stvar hotelirja, ki se je odlocil, da mu je tistih par 1000eur pa tudi ce pridejo zraven z nekompatibilnimi gosti, pomembnejsih kot nek standard. In potem se strinjam, da nimajo prav veliko za pizdit cez to. Sami so povabili tudi taksno "rajo" med svojo "elito".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jotunn2 ()

Mare2 ::

Trance4mer je izjavil:

A mogoče kdo ve, kako bi se dalo oz. je kje objavljeno, da se, da stari bon porabit v trgovini? Ker mi sodelovc, skos pametuje, da se bon lahko porabi pri nakup oblačil. Novi bon pom pa drug let porabu, če bo le čas dopustu.

Tastari so zgolj za prespat.

Drugo pa je, če za njih dobiš sorazmeren del kakih 80 EUR Bonov za trgovino.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Sharp999 ::

Prosim, če mi lahko res en pove zanesljiv INFO in sicer če so boni 2020 podaljšani v drugo leto (2022) ? Vem da boni 2021 so podaljšani v drugo leto. Hvala.

6bt9hmDwY ::

Moralo bi pisati na gov.si...

Tule je najbližje.

Sharp999 ::

Sem v dilemi, nekje sem slišal da boni 2020 veljajo le do 31.12.2021 ?

flyby ::

10. Do kdaj lahko upravičenec unovči bon?
o do 31. decembra 2021, zadnja možna nočitev 30. - 31. 12. 2021 (turistični bon uveden 2020)
o do 30. junija 2022 (BON21)
o Vlada RS je s sklepom, objavljenem v Uradnem listu RS, št. 190/2021, podaljšala veljavnost BON21 do 30. 06. 2022.

vir

Ales ::

Vlada je že vložila predlog zakona, ki bo podaljšal še bone iz 2020. Menda torej bodo, ni pa zakon še sprejet. Razlika je v tem, da so BON21 lahko podaljšali z odlokom, za bon iz 2020 pa je potrebno spremeniti zakon.

Trenutno stanje je torej tako, kot je napisal @flyby zgoraj...

Sharp999 ::

Hvala. Do kdaj pa mislite, da se bo ta zakon spremenil če se bo ? :D

Shields ::

V Bernardinu je kul če koga zanima

LeQuack ::

Ali bodo ponudniki turizma pri nas sploh še znali obratovati za bolj zahtevne tuje goste, zdaj ko se se razvadili da lahko ponujajo karkoli za bone?
Quack !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Covid boni 2021 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12216434 (5687) V-i-p
»

Kdo jemlje BON21? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7817786 (9968) zuz3k
»

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Loža
1312121437 (50714) DePalmo
»

Booking - odpoved

Oddelek: Loža
385286 (4282) ogorazd1
»

Stroški hrane (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14328666 (22183) Alamar

Več podobnih tem