» »

Kdo jemlje BON21?

Kdo jemlje BON21?

«
1
2

GregiB ::

Kakšne imate kej izkušnje s vnovčevanjem BON21-a? Odpravljam se na Bovško, pa sem 3 gostilnam poslal vprašanje, ali ga sprejemajo… pa ga ne… Mnenja, izkušnje?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

metalc ::

Poskušaj vprašati v gostilnah/restavracijah, ki so v sklopu nekega hotela ali druge nastanitve, kjer jih že sprejemajo. V tem primeru pač greš plačat v recepcijo, kjer so že zverzirani glede dokaj zamotane bonske papirologije (treba je nekaj vnašati v FURS, izpolnjevati obrazce, kopirati tvojo osebno....). Za prenešenega moraš obvezno že s seboj prinesti od lastnika podpisano izjavo, ponekod hočejo zraven tudi kopijo njegovega dokumenta, ponekod pač ne.

Vuli ::

gostilne sigurno ne. Pejd na kak raft,zippline tam ga zlo verjetno vzamejo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

marvin42 ::

zakaj pa ne gostilno? ljudje hodijo na kosilo za bon21
Mostly Harmless

Vuli ::

a da ja, nisem še slišal za to. tle dvomim, da boš dobil kako.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bozicek ::

V Portorožu, ko sem bil ta vikend sem videl vsaj dve oštariji v Belvederju kjer je pisalo jemljemo bone
Darila letos samo za poredne

xseki ::

Drži. Nekatere gostilne jemljejo bon21. Je pa minimalno naročilo nekje med 30€ in 50€.

_Denny_ ::

Sam sem isto iskal in ugotovil, da ga 99% gostiln noče. Večinoma je argument kako se jim ne da zafrkavati z edavki, nekateri pa so tudi rekli, da s prodajo (brez računa) zaslužijo dovolj, ne rabijo teh 100€ drobiža in si ne mislijo pljuvati v lastno skledo, ko jim država pri naslednjem lockdownu zaradi "zaslužili ste xxxxx€ na račun bonov" ne bo hotela dati nadomestila.

V pomurju nisem našel nobenega, na štajerskem pa preverjeno sprejemata ta dva, kjer smo jih tudi koristili:

Gostilna Švarc, Lenart - http://gostilnasvarc.si/ - vir
Restavracija Orient, Maribor - http://www.restavracija-orient.si/ - vir

Za stanje v preostalem delu države se mi ne sanja, ker že vsaj 15 let nisem šel dlje od MB-ja.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Ganon ::

Porabil sem ga v celoti, v gostilni in pri dostavi. Nobenih težav.

chrush ::

Tukaj je LINK o bonu21. Recimo turisticna kmetija za nocitev ne sme vzeti bona, lahko ga pa vzame za obroke.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

GregiB ::

chrush je izjavil:

Tukaj je LINK o bonu21. Recimo turisticna kmetija za nocitev ne sme vzeti bona, lahko ga pa vzame za obroke.


Bon21 LAHKO vzame VSAKA gostilna (55. – Gostinske nastanitvene dejavnosti (vključujoč vse poddejavnosti pod 55)), vprašanje je bilo o izkušnjah, glede na to, da ga oraktično nobena noče…
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

jotunn ::

GregiB je izjavil:

Bon21 LAHKO vzame VSAKA gostilna (55. – Gostinske nastanitvene dejavnosti (vključujoč vse poddejavnosti pod 55)), vprašanje je bilo o izkušnjah, glede na to, da ga oraktično nobena noče…

Ce ima ta gostilna oz. podjetje, ki je lastnik/najemnik gostilne registrirano gostinsko nastanitveno dejavnost kot nosilno dejavnost. Ker jih kar nekaj tega nima, ga potem ne sme vzeti. Tako da ni cisto tako, da ga vsak vzame, ce ga pa ne, se jim pa jebe za bone. Nekateri ga pac preprosto ne smejo. Ja vem, sprememba nosilne dejavnosti je 5min, ampak za tistih 5 bonov bi se s tem ukvarjal zakaj?

chrush ::

jotunn, tocno tako.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

GregiB ::

UPDATE: Niti en gostinski lokal na bovškem ne sprejema BON21 (za hrano & pijačo)... kriza... ja...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

urosz ::

ne pozabit da so boni namenjeni okrevanju ponudnikom, ne uživanju potrošnikov.

tako da če ponudniki ne sprejemajo bonov, pomeni da pomoči nočejo, nimate pa se kaj za bunit.

Buggy ::

V LJ kitajska restavracija na Litijski cesti, ga brez problema vzame, ce je le znesek nad 30€

Ganon ::

Buggy je izjavil:

V LJ kitajska restavracija na Litijski cesti, ga brez problema vzame, ce je le znesek nad 30€


Tudi glede zneska se da dogovoriti. :P

GregiB ::

urosz je izjavil:

ne pozabit da so boni namenjeni okrevanju ponudnikom, ne uživanju potrošnikov.

tako da če ponudniki ne sprejemajo bonov, pomeni da pomoči nočejo, nimate pa se kaj za bunit.


Ja pa ne... BON21 je plačilno sredstvo, kot kreditne / debetne kartice in ca$h. Drži, da lahko ponudnik odloča, kakšno plačilno sredstvo je pripravljen vzeti, a se mi vseeno zdi skregano z logiko (oz. kruhom)
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

urosz ::

BON21 NI uradno plačilno sredstvo v RS, zato se ponudniki prosto odločajo ali bodo sodelovali pri tem ali ne.

jabe ::

v kranju v eni gostilni s vzeli bone. ne vem, če še jemljejo. meni je bilo fino to (najbrž pa tudi njim), da sem lahko pokurila vse naenkrat, ker za par evrov tisto vse izpolnjevati... verjamem, da se nobenemu ne da. že meni je vmes 2x skoraj vse dol padlo...

Tako da če imajo gostilno gužvo, verjamem, da se nečejo s tem zajebavati. zakaj bi se...

GregiB ::

urosz je izjavil:

BON21 NI uradno plačilno sredstvo v RS, zato se ponudniki prosto odločajo ali bodo sodelovali pri tem ali ne.

Predvidevam, da misliš ZAKONITO plačilno sredstvo (legal tender)… drži… v rodni grüdi je EUR edino plačilno sredtvo, ki ga ponudnik ne sme odkloniti…
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

jotunn ::

GregiB je izjavil:

Ja pa ne... BON21 je plačilno sredstvo, kot kreditne / debetne kartice in ca$h. Drži, da lahko ponudnik odloča, kakšno plačilno sredstvo je pripravljen vzeti, a se mi vseeno zdi skregano z logiko (oz. kruhom)

Obstaja se en manjsi problem tega "placilnega sredstva". To je, da rabis vsaj en mesec da denar pride na tvoj racun. In ce naredis recimo pol prometa s taksnim "placilnim sredstvom", potem na koncu meseca lahko zaposlenim reces, da naj se malo pocakajo na place, ker denar od kosila prodanega 5. v mesecu se ni prisel. Verjamem da v JU to ni problem, ker je denar vedno na zalogi, v normalnih firmah pa to niti ni tako majhen problem. Tako da nekega strasnega veselja glede bonov normalno da ni, sploh glede na to, koliko je se jebanja s tem, da stvar sploh uredis. Lani pri hotelih je to se slo, ker nihce nima par 1000 strank na dan, pri gostilnah, trgovinah itd, mi je pa jasno, da prav veliko veselja do sprejemanja najbrz nimajo.

dunda ::

Tudi sam sem že videl v nekaj gostilnah, da so sprejemali bone. Mislim, da je bila pred nekaj dnevi Picerija pod Jenkovo lipo v Dvorjah.
https://www.kacnje.eu

GregiB ::

jotunn je izjavil:


Obstaja se en manjsi problem tega "placilnega sredstva". To je, da rabis vsaj en mesec da denar pride na tvoj racun. In ce naredis recimo pol prometa s taksnim "placilnim sredstvom", potem na koncu meseca lahko zaposlenim reces, da naj se malo pocakajo na place, ker denar od kosila prodanega 5. v mesecu se ni prisel..

Pejt ti do teh gostincev, pa malo poglej, kolikšen odlog plačila imajo pri dobaviteljih… terjatve in obveznosti so v bilancahpostavke, kot je gotovina… Misliš, da v Pivovarni Laško rečejo svojim zaposlenim, da ni plače, ker Franclu iz Zgornje Kungote še ni zapadel račun? Kaj pa vem… Lej, sej se zavedam stanja… Iščem ponudnika, ki mu ni težko prodati svojo storitev za plačilo v obliki bona. Takšnega na bovškem ni… ne vem pa, kaj si bom mislil, če bodo morali spet zapirati zaradi takšnih in drugačnih ukrepov…
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

bauci ::

Laho greš k Rošovi jst samo bo en bon orenk premalo za kosilo ali večerjo.

jotunn ::

@GregiB pivovarna Lasko ima zelo verjetno par strank vec, ko vaski pajzl v Koritnici. Neka majhna gostilna je precej odvisna od rednega cash flowa, ne od cash flowa, ki si ga je dolocila javna uprava, ker se ji ne da vec kot dvakrat mesecno urejati stvari. Recimo da priblizno vem kako te stvari potekajo, oz. so potekale lani. Vem koliko je bilo dela in s kaksnimi zamiki je hodil denar, pa ker lih nismo v Kranjski gori ali na obali, je bil tudi izkupicek bonov vrhunski... ce verjames.

GregiB ::

jotunn je izjavil:

@GregiB pivovarna Lasko ima zelo verjetno par strank vec, ko vaski pajzl v Koritnici. Neka majhna gostilna je precej odvisna od rednega cash flowa, ne od cash flowa, ki si ga je dolocila javna uprava, ker se ji ne da vec kot dvakrat mesecno urejati stvari. Recimo da priblizno vem kako te stvari potekajo, oz. so potekale lani. Vem koliko je bilo dela in s kaksnimi zamiki je hodil denar, pa ker lih nismo v Kranjski gori ali na obali, je bil tudi izkupicek bonov vrhunski... ce verjames.

Lej imava pač na posel drugačni vidik… po eni strani imaš gostinca, ki ima dober promet. Tak si lahko privošči vzeti bon in imeti 30 terjatev do države (ali je pač slab ekonom, ki sfrčka vse sproti. Po drugi strani pa imaš gostinca, ki ima nizek promet… hja, res bolje, da plačuje kelnerco, ki ves dan u luft gleda z denarjem, ki ga ni zaslužil s prometom…
Sicer pa sem dobil,odgovor enega od gostincev, da je problem časovna komponenta, ker je vnovčevanje bona21, ko ima gostinec gužvo preveč zamudno… oh, well… bomo pač eni družini učbenike šenkali
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Vuli ::

samo je res, zamudno...sploh, če pride folk ne pripravljen..
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Dimnik ::

_Denny_ je izjavil:

Sam sem isto iskal in ugotovil, da ga 99% gostiln noče. Večinoma je argument kako se jim ne da zafrkavati z edavki, nekateri pa so tudi rekli, da s prodajo (brez računa) zaslužijo dovolj, ne rabijo teh 100€ drobiža in si ne mislijo pljuvati v lastno skledo, ko jim država pri naslednjem lockdownu zaradi "zaslužili ste xxxxx€ na račun bonov" ne bo hotela dati nadomestila.

V pomurju nisem našel nobenega, na štajerskem pa preverjeno sprejemata ta dva, kjer smo jih tudi koristili:

Gostilna Švarc, Lenart - http://gostilnasvarc.si/ - vir
Restavracija Orient, Maribor - http://www.restavracija-orient.si/ - vir

Za stanje v preostalem delu države se mi ne sanja, ker že vsaj 15 let nisem šel dlje od MB-ja.


Resno?

https://sobotainfo.com/novica/lokalno/p...

Likalnik ::

Vuli je izjavil:

samo je res, zamudno...sploh, če pride folk ne pripravljen..


folk pa dejansko pride ne pripravljen...tudi, če jim v naprej napišeš naj imajo izpolnjene liste (katere so oni dolžni izpolniti, saj so njihovi podatki) pridejo brez listov kaj šele, da bi bili izpolnjeni....in potem gremo lepo skupaj izpolnjevati te papirje ("kako vam je ime"..."tukaj napište prosim, emšo bova pa tlele napisala"..."spodaj se bova pa še podpisala ane"....."a osebno imava"..."o sej res"..."veš to imam pa v avtomobilu"....in pol izpolnjuješ te papirje celo večnost....pa je samo za oddajo sob...si ne predstavljam tega cirkusa v restavracijah.

jotunn ::

No saj ravno to je ves point. V hotelih nekako gre, ker ni ne 1000 strank dnevno, pa tudi menjajo se ne vsakih 10min. Po gostilnah, trgovinah itd. si pa vsaj jaz tega ne predstavljam.

Ales ::

To, da je potrebno izpolnjevat in nosit papirne obrazce in nosit zraven papirne kopije dokumentov, je popoln fail naše javne uprave. Kot da bi bili leta 1986.

V glavnem, ali so nesposobni ali pa so namenoma želeli otežiti uporabo.

Ko sem koristil BON21 in imel vse s sabo, so bili tako prijetno presenečeni, da si lahko samo mislim, kako pogosto temu ni tako...

buttcrack ::

jabe je izjavil:

v kranju v eni gostilni s vzeli bone. ne vem, če še jemljejo. meni je bilo fino to (najbrž pa tudi njim), da sem lahko pokurila vse naenkrat, ker za par evrov tisto vse izpolnjevati... verjamem, da se nobenemu ne da. že meni je vmes 2x skoraj vse dol padlo...

Tako da če imajo gostilno gužvo, verjamem, da se nečejo s tem zajebavati. zakaj bi se...

Kakšen namig kje v kranju, kmalu bo namreč RD pa bi jih radi v promet spravili.

jabe ::

Rekar, Orehek

Ganon ::

Ales je izjavil:

Ko sem koristil BON21 in imel vse s sabo, so bili tako prijetno presenečeni, da si lahko samo mislim, kako pogosto temu ni tako...


Kaj pa je to "vse"? Od mene so zahtevali ime, priimek in emšo.

jabe ::

Kopijo osebne, izpolnjevanje obrazcev, davčno... Od vseh, ki so bone dali. Se nabere te pisarije...

MIHAc27 ::

Jaz sem našel zaenkrat samo Zdravilišče Laško. Lahko poravnaš vstopnino, not moreš pa 40€ zapravit če hočeš še hrano poravnat.

DamijanD ::

Whop tudi lahko gre na bone

Kurzweil ::

Niso nekaj govorili, da Hofer sprejema bone?

PacificBlue ::

Ja, za npr za 100eur bonov lahko nabavis za 150eur robe..
Tako sem slisal, ne me drzat za besedo.. sam sem bone unovcil v knjigarni.

Kurzweil ::

PacificBlue je izjavil:

Ja, za npr za 100eur bonov lahko nabavis za 150eur robe..
Tako sem slisal, ne me drzat za besedo.. sam sem bone unovcil v knjigarni.


Pojma nimam za kaj gre in kako je sploh mogoče, ampak vidim na vseh koncih in krajih, da se folk pogovarja, da je možno v Hoferju koristit, čeprav res ne razumem kako je to mogoče.

Jaz pa sem tako že vse pokuril, koča v hribih, apartma v Izoli in Thermana v Laškem... ostalo pa je še nekaj malega in to gre za knjige.

Vuli ::

.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()

Kurzweil ::

Vuli je izjavil:

.


What's the message? :))

hotig ::

Jst sem šlišal podobno od nekaj virov (2 ali 3), da so v Hoferju ponucali lanske bone. Ampak se mi zdi, da se je PacificBlue mal uštel pri izračunu :). Določene osebe so bolj "potiho" oz. of the record rekle, da so za 200EUR lahko kupili v trgovini izdelke v vrednosti 100EUR. Kej več mi pa niso razkrili. Sicer je pa to blo že nekje v začetku leta. Če koga srečam, ga bom mal pocukal za rokav pa prosil dodatna pojasnila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

Ganon ::

jocoj ::

Nove turistične bone lahko do konca leta unovčite v sledečih Cityparkovih restavracijah:

Al Capone
Balkan Express
Han kitajska restavracija
Imperio Mexicano
Oštarija pri Oljki

KTr1sk ::

Tukaj so brez problema vzeli bon za kosilo, pa samo osebni dokument so potrebovali
https://babica.wixsite.com/babica
KUHINJA PRI BABICI
Tržaška 200, 1000 Ljubljana
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

shadeX ::

Restavracija Gušt v Izoli tud vzamejo in nič ne komplicirajo. Vzamejo jih tud v "Oh My Grill", nedaleč stran od Gušta ampak zaračunajo 5EUR "administrativnih" stroškov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Vuli ::

Kurzweil je izjavil:

Vuli je izjavil:

.


What's the message? :))


sem mislil, da se delaš norca. 8-)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

GregiB ::

shadeX je izjavil:

Restavracija Gušt v Izoli tud vzamejo in nič ne komplicirajo. Vzamejo jih tud v "Oh My Grill", nedaleč stran od Gušta ampak zaračunajo 5EUR "administrativnih" stroškov.

… dokler jih nekdo ne bo prijavil…
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Covid boni 2021 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12216439 (5692) V-i-p
»

Boni

Oddelek: Loža
51495 (681) dussan
»

Reševanje slovenskega turizma z 200e vavčerji (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Loža
1312121477 (50754) DePalmo
»

Booking - odpoved

Oddelek: Loža
385291 (4287) ogorazd1

Več podobnih tem