» »

Kako določeni ljudje pridejo na položaje?

Kako določeni ljudje pridejo na položaje?

enemon ::

Včeraj sem recimo gledal Mijatovića, ko je NZS podaljšal pogodbo s Kekom. Malo sem pobrskal in ugotovil, da Mijatović vodi skupino podjetij, v sklopu katerih je recimo tudi Cetis, lastniki so pa pidovski prihvatizerji. Mijatović je pred desetimi leti diplomiral na EF.

Človek bi si mislil, da je vodenje take skupine podjetij tako velik zalogaj, da človeka v celoti okupira. Ampak ne, on ob tem z levo roko vodi še NZS in sedi v parih nadzornih svetih. Pred tem diplomiral in nato še magistriral ob službi, ne zna pa niti recimo čisto slovensko.

Človek se vpraša ali je kaj narobe z našo državo, da omogoča določenim dostop do takih položajev ali pa so nekateri dejansko tako sposobni?

Gagatronix ::

> Človek se vpraša ali je kaj narobe z našo državo

Ne, a res! Vau! Topla voda odkrita!

Horas ::

roka roko umije, ena kuverta tu, ena uslugica tam...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

dripac ::

Lahko da se motim, ampak glede na videno upam trdit da večinoma preko vez in poznanstev, pa kuvertic in uslug kot je že napisano... Če imaš pravo strankarsko izkaznico pa tudi pomaga.

enemon ::

dripac je izjavil:

Lahko da se motim, ampak glede na videno upam trdit da večinoma preko vez in poznanstev, pa kuvertic in uslug kot je že napisano... Če imaš pravo strankarsko izkaznico pa tudi pomaga.


Ja, ampak, ni mi recimo jasno, ali potem tudi diplome in magisterije na javnih fakultetah dobijo preko vez? Sicer je res, da je bilo v preteklosti odkritih veliko ponarejenih diplom... Ampak nekako pričakoval bi, da človek brez dokaj dobrega znanja slovenščine ne more narediti ne osnovne in srednje šole, kaj šele diplomirati ali magistrirati. Nekako mi je sumljiva ta pot od igrača preko sudje do direktorja podjetij in NZS. Kako je podkupoval, verjetno vsaj na začetku ni imel s čim? V strankah imajo pa tudi cel kup kadra, zakaj izberejo točno določene? Pričakoval bi, da bodo naprej porinili vsaj take, ki znajo slovensko, zgolj zaradi vtisa v javnosti, pa nočem nič soditi ...

styrian ::

V zadnjem času smo dobili tudi strankarske fakultete, tako da to ni več noben problem.

Dandanes moraš biti že ornk zarukan, da ne narediš ene neinžinirske fakultete.

FireSnake ::

enemon je izjavil:

dripac je izjavil:

Lahko da se motim, ampak glede na videno upam trdit da večinoma preko vez in poznanstev, pa kuvertic in uslug kot je že napisano... Če imaš pravo strankarsko izkaznico pa tudi pomaga.


Ja, ampak, ni mi recimo jasno, ali potem tudi diplome in magisterije na javnih fakultetah dobijo preko vez? Sicer je res, da je bilo v preteklosti odkritih veliko ponarejenih diplom... Ampak nekako pričakoval bi, da človek brez dokaj dobrega znanja slovenščine ne more narediti ne osnovne in srednje šole, kaj šele diplomirati ali magistrirati. Nekako mi je sumljiva ta pot od igrača preko sudje do direktorja podjetij in NZS. Kako je podkupoval, verjetno vsaj na začetku ni imel s čim? V strankah imajo pa tudi cel kup kadra, zakaj izberejo točno določene? Pričakoval bi, da bodo naprej porinili vsaj take, ki znajo slovensko, zgolj zaradi vtisa v javnosti, pa nočem nič soditi ...


Diplome sina raznih Alma mater kupijo.
Alma mater je imela do sedaj na enem programu uro in pol predavanj.
Predavanja se začnejo 1.10.
Plačaš, pa pri njih diplomiraš brez truda in znanja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Utk ::

Za direktorja policije imamo tudi doktorja. Ampak poglejte kje je doktoriral...

darkolord ::

Pa v bistvu zgleda čisto legit:

Najprej sem prelagal kartone v skladišču. Nato sem postal voznik viličarja, skladiščnik, vodja skladišča, računovodja, nato sem bil odgovoren za materialno knjigovodstvo, postal sem vodja financ, finančni direktor, član uprave in na koncu tudi predsednik uprave.


Med tem ko je bil član uprave, je nekaj časa med boleznijo nadomeščal takratnega predsednika, po tem je bil pa itak že logični naslednik.

S tem pa potem pridejo tudi poznanstva in priložnosti za članstva v raznih NS.

Zgodovina sprememb…

enemon ::

darkolord je izjavil:

Pa v bistvu zgleda čisto legit:

Najprej sem prelagal kartone v skladišču. Nato sem postal voznik viličarja, skladiščnik, vodja skladišča, računovodja, nato sem bil odgovoren za materialno knjigovodstvo, postal sem vodja financ, finančni direktor, član uprave in na koncu tudi predsednik uprave.


Med tem ko je bil član uprave, je nekaj časa med boleznijo nadomeščal takratnega predsednika, po tem je bil pa itak že logični naslednik.

S tem pa potem pridejo tudi poznanstva in priložnosti za članstva v raznih NS.


Koliko pa jih gre dejansko po tej poti - od skladiščnika do predsednika uprave? Sliši se kot naslov kakšnega zaigranega reality showa.

A110 ::

Meni je eden večjih fenomenov Matjaž Nemec. Več let ni mogel narediti niti mature, potem naredil (placal) diplomo na privat fakulteti in zdaj kar poslanec in predsednik nekega (nevem na pamet točno katerega) nadzora. Ali res lahko vsak z iq pod 100 ob pravih poznanstvih odloča o prihodnosti nas vseh, tudi na pozicijah za katere ni izključno izvoljen?

enemon ::

A110 je izjavil:

Meni je eden večjih fenomenov Matjaž Nemec. Več let ni mogel narediti niti mature, potem naredil (placal) diplomo na privat fakulteti in zdaj kar poslanec in predsednik nekega (nevem na pamet točno katerega) nadzora. Ali res lahko vsak z iq pod 100 ob pravih poznanstvih odloča o prihodnosti nas vseh, tudi na pozicijah za katere ni izključno izvoljen?


Ta je pa Jure Janković format potem (baje je imel kupljeno maturo?). Edino, da on nima (vsaj meni znanega) vpliva. Razen, da davkoplačevalci pokrivamo njegove propadle biznise.

Drugače pa zanimivo, tale Nemec je bil protikandidat Mijatoviću za predsednika NZS. Sami biseri :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

starfotr ::

Te ljudje niso okupirani, ker si sestavijo team, ki dela za njih. Zato lahko sedijo še na večih stolih, kjer imajo spet ljudi in v nadzornih svetih.

Zakaj taki ljudje odločajo o naši prihodnosti? Ja, zato, ker lahko. Ker jih noben ne odnese na gnoj. Pasivnost ostalih je gonilo za take gnoje, da si pridobijo oblast in moč ter hodijo po izobraženih in mnogo bolj sposobnih od sebe.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovno mesto prihodnosti: Svetovalec za podnebne spremembe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011078 (9255) Phantomeye
»

Kam po diplomi iz FRI?

Oddelek: Šola
162232 (1466) KAVINSKY
»

Probanka in Factor banka v likvidacijo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20251570 (35905) ZaphodBB
»

Študentsko življenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5618625 (14175) K3kec
»

˝Strah˝ me je, da nebi dobil zaposlitve (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10819035 (15429) @nny

Več podobnih tem