» »

Windows 11 še ni našel poti do src uporabnikov

Windows 11 še ni našel poti do src uporabnikov

Slo-Tech - Minevata dva meseca od izida Microsoftovega najnovejšega operacijskega sistema Windows 11, ki pa med uporabniki ni požel navdušenja, kot so ga v Redmondu pričakovali. Nasprotno, komajda kdo se je odločil za nadgradnjo, kažejo statistike. Čeprav je Windows 11 za imetnike prejšnje verzije operacijskega sistema na voljo brezplačno, ima manj kot enoodstotni tržni delež. Konec novembra ga je imelo 0,2 odstotka računalnikov, kar je celo manj od Windows XP (3,6 odstotka) ali Windows 8 (0,95 odstotka).

Razlogov je gotovo več, med katerimi je eden pomembnejših izbirčnost sistema. TPM preprečuje namestitev na številne starejše naprave, čeprav je Microsoft nekoliko omilil začetne zahteve. Drugi razlog je vztrajnost uporabnikov. Kdor ima Windows 10, je verjetno z njim povsem zadovoljen, medtem ko imajo uporabniki Windows XP ali Windows 7 - ki sploh nista več podprta - druge razlog za vztrajanje, denimo združljivost z drugo programsko ali strojno opremo.

Microsoft medtem nadalje pili Windows 11. Trenutno so spremembe grafičnega vmesnika minimalne, med njimi pa velja omeniti prenovljeni meni Start, več nadzora nad obvestili in izboljšave pri uporabi več monitorjev.

87 komentarjev

«
1
2

Glugy ::

Don't fix what ain't broken. Dokler mi Windows 10 lepo dela je brezveze se z Windows 11 ukvarjat ker mi ne bi neke hude spremembe ne bolje prinesla lahko pa se zgodi kakšen zaplet pri prehodu. Nevem zakaj bi nekaj nalagal samo zato ker je najnovejše.

starfotr ::

gddr85 ::

Upam, da bojo med piljenjem kmal dodal tud staro drag&drop opcijo fajlov v app prek taskbarja, ker stvar še vedno ne dela.

Silici ::

Po formatu je javlo da je hardware prestar na gaming mašini, na kaj naj si pol človek misli o win 11.

Evolve ::

nimam problemov.. očitno jih mate sam vi... ta pametni :))

mtosev ::

Jaz sem upgradal že oktobra in za zdaj sem zadovoljen z njim. Na 10900X, 32GB dobro teče, imam še 5let star prenosnik, ki uradno ne podpira Win 11 zaradi cpuja (i7 6500U) in bo zato ostal na Win 10. Dvomim, da bi kaj pridobil glede na starost prenosnika in njegov outdated hardware.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

V-i-p ::

starfotr je izjavil:


Ampak drži pa kot pribito tole (vsaj pri meni) od prvega do zadnjega!
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

mtosev ::

V-i-p je izjavil:

starfotr je izjavil:


Ampak drži pa kot pribito tole (vsaj pri meni) od prvega do zadnjega!

Slikica ni dobra. Manjkajo sistemi kot NT 4.0, 2000. Na Win 2000 sem jaz bil že leta 2000 in za takrat je to bil odličen sistem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

V-i-p ::

mtosev: jp, 2000ke sem se jaz tudi držal kot klop, dasiravno ni bla najbolj na ti z špili, logično, ampak delala je pa kot raketa ;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

WizzardOfOZ ::

Tudi NT 4.0 je bil odličen. Pa veliko bolj stabilen kot verzije me, 98 in 95 skupaj. 2000 kot naslednik je bil pa tudi dostojen svojega imena.

Drugače pa tablice z windows 11 pridobijo malo na hitrosti in baterija malo dlje zdrži kot z win 10. Očitno so malo poštimal, da ne draina toliko baterije. Recimo Surface Pro 7 mi zdži cel šiht brez filanja.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

eventyrer ::

Nova verzija Windowsev, nov start meni...
I am getting too old for this shit :D

Zgleda sicer da so vse začetne težave Win11 lepo izpilili. Bomo morali sprobat kako dela ta reč.

Zgodovina sprememb…

crystal ::

Edino kar pogresam je win + k shortcut ki je bil za quick connect na bluetooth.
Nadgradil sem zaradi WSLg nad katerim sem malo razocaran, filmov ne mors gledat notri ker stekajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: crystal ()

Han ::

Na dveh mašinah, ki sta Win11 ready že dva meseca, M$ še vedno ni ponudil nadgradnje Win10. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

||_^_|| ::

gddr85 je izjavil:

Upam, da bojo med piljenjem kmal dodal tud staro drag&drop opcijo fajlov v app prek taskbarja, ker stvar še vedno ne dela.


Res je popolnoma noro, da takšna osnovna funkcionalnost manjka.

Horas ::

starfotr je izjavil:



meni je pa poleg win10 ravno vista najbolje delala in bila najbol všeč.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Yohan del Sud ::

Pa to je beta. Gonim ga zelo nasilno že par dni, in rabi še dosti glancanja. Sem vprašal v namenski temi, koliko naj normalen uporabnik še počaka za namestitev (tudi če izpolnjuje HW in IQ pogoje). Moj nasvet, tja enkrat do pomladi bo to prav fina zadeva.
www.strancar.com

opeter ::

starfotr je izjavil:



Haha, dobra slika. :)

Yohan del Sud je izjavil:

Pa to je beta. Gonim ga zelo nasilno že par dni, in rabi še dosti glancanja. Sem vprašal v namenski temi, koliko naj normalen uporabnik še počaka za namestitev (tudi če izpolnjuje HW in IQ pogoje). Moj nasvet, tja enkrat do pomladi bo to prav fina zadeva.


Jaz praviloma počakam kakšno leto od izida. Nikamor se ne mudi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

FastWIND ::

Dajo polizdelek na trg in potem se čudijo....

wah-wah2 ::

opeter je izjavil:

Jaz praviloma počakam kakšno leto od izida. Nikamor se ne mudi.


Zlato pravilo je bilo, da pocakas do prvega service packa, sicer pa pustis vsem, ki hocejo biti moderni, da si polomijo zobe in ko nehajo javkati namestis se sam ;)

opeter ::

wah-wah2 je izjavil:

opeter je izjavil:

Jaz praviloma počakam kakšno leto od izida. Nikamor se ne mudi.


Zlato pravilo je bilo, da pocakas do prvega service packa, sicer pa pustis vsem, ki hocejo biti moderni, da si polomijo zobe in ko nehajo javkati namestis se sam ;)


To je res, ampak, če gledaš starejše Windows sistem, so bili nekako bolj stabilni ob izdaji, vsaj NT 4.0. Seveda je Service Pack 1 prinesel marsikaj, a v osnovi je sistem bil čisto uporaben, brez večjih hroščev. Dandanes pa izdajajo še nedokončane izdelke, pa naj bo to Microsoft, Apple itn.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

DamijanD ::

Mene moti predvsem, ker so določene UI zadeve omejili -> kakšne stvari dobesedno zahtevajo več dela/klikov kot prej. In to mi je glavni razlog zakaj ne bi šel/priporočal win11, dokler je win10 še ok.

Glugy ::

opeter je izjavil:


Jaz praviloma počakam kakšno leto od izida. Nikamor se ne mudi.

Jz pa počakam dokler ne rabim novega računalnika. Kar je hitro lahko 5 let od izida.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Han ::

StartAllBack marsikaj popravi oziroma izboljša. ;)

antonija ::

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

svecka ::

Slabše kot Vista...bug fest windows.

mtosev ::

Han je izjavil:

Na dveh mašinah, ki sta Win11 ready že dva meseca, M$ še vedno ni ponudil nadgradnje Win10. :P

Jaz sem kr sam sprožil upgrade in nisem čakal na Microsoft. V Win update mi je pisalo, da je hardware compatible samo mi ga še niso ponudili pa sem sam upgradal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

wah-wah2 ::

opeter je izjavil:

To je res, ampak, če gledaš starejše Windows sistem, so bili nekako bolj stabilni ob izdaji, vsaj NT 4.0. Seveda je Service Pack 1 prinesel marsikaj, a v osnovi je sistem bil čisto uporaben, brez večjih hroščev. Dandanes pa izdajajo še nedokončane izdelke, pa naj bo to Microsoft, Apple itn.


Seveda, saj to je pa danes klasika, namesto, da bi sami dobro stestirali, naredijo nekaj bullshit checkov, potem dajo pa testirat strankam.

MrStein ::

svecka je izjavil:

Slabše kot Vista...bug fest windows.

No, kateri Windows pa ni poln bugov?

Recimo problem "start meni ostane odprt potem ko starta program ".
Prisoten tudi na stari verziji 2004 (sem ravno danes en stari laptop po dolgem času prižgal).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

HotBurek ::

Winblows uporabniki bi lahko pokazali malo solidarnosti in migrirali na linukse.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

starfotr ::

Burek, če že predlagaš bi pa lahko vedel, da je linux in ne linuxi.

mibuk ::

Sicer imam zadnje čase malo opravka z Windows-i in KDE-jem, ampak glede na zgornjo sliko se mi zdi, da gre, tudi s stališča grafičnega vmesnika, vse v smeri MS Linux. Bo čez par let končno konec forumskih vojn; če malo bolje pomislim, je večja verjetnost, da se bo odprla ena distro-fronta več.

MrStein ::

HotBurek je izjavil:

Winblows uporabniki bi lahko pokazali malo solidarnosti in migrirali na linukse.

Zakaj bi to bilo solidarno?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

d4vid ::

Mah, linux je sicer OK, ampak na primarnem PCju furam Fusion360, na delavniškem estlCAM. Za te dva ni solidnih alternativ. Še za windows ne najdeš tukaj nič koristnega in v podobnem cenovnem rangu.

Za brskanje je pa tako vseeno, ali je spodaj windows 11, linux ali mac.... važno da je sodoben brakalnik.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

HotBurek ::

Za brskanje je pa tako vseeno, ali je spodaj windows 11, linux ali mac....

Ja ni, ane. Winblows in mac sta produkta big tech, ki furajo neko svojo (woke?) agendo, katere mogoče si ali pa nisi simpatizer.

Zato razmislek o solidarnosti. :D
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

gruntfürmich ::

če bodo omilili zahteve in jih brezplačno ponudili za domače WIN-7, jih bom verjetno posodobil. tudi verjetno na svojem win-10.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

poweroff ::

Do src naj kar najde pot, do računalnikov pa ni potrebe. :))
sudo poweroff

novaa ::

starfotr je izjavil:



joooj jaz sem pa z windowsi 8.1 bil neizmerno zadovoljen. še zdaj se mi kolca po njih.

Unchancy ::

Win 7 so bili najboljši. Od tam je šel MS samo navzdol glede prijaznosti do uporabnikov, ki smo se zanje spremenili iz kupcev/strank v čredo ovc, ki jo je treba strič in molzti in jim spuščati kri.
Ena najbolj nagnusnih korporacij, hujši od Googla.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Unchancy ()

LightBit ::

Jaz 11 uporabljam brez problemov že od sredine avgusta.
Aja ups, Windows. To pa ne.

Nikonja ::

Na 11 že cca 2 meseca in dobesedno nobenega problema, vse dela enako kot na 10ki.

gddr85 ::

spremeniš mal taskbar, start meni ipd. in je folk že čist zmeden :P

Meiniken ::

HotBurek je izjavil:

Winblows uporabniki bi lahko pokazali malo solidarnosti in migrirali na linukse.


Ko bo namestitev programske opreme tko preprosta kot na windowsu. Do takrat pa se bo gulilo windowse.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

LightBit ::

Trenutno je bolj preprosto kot na Windows. Lahko uporabljaš Slackware, če ti je preenostavno.

KTr1sk ::

Dejansko mi je všeč, ker lahko pri Windows 11 uporabljam v opravilni vrstici "klasičen start" in "Windows 11 start"
z Open shell https://github.com/Open-Shell/Open-Shel...

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Samael ::

Ali pa (inštaliral sem jih par ur nazaj) z malo tweakanja narediš povsem domače, očem vajeno okolje.


Ne vem kaj točno so razmišljali s prisilnim grupiranjem ikonc v taskbaru (to je res nadležno!!!), ampak k sreči, kot je razvidno spodaj v taskbaru, tudi za to obstaja workaround.
Samael != Samuel

acookook ::

Aaaa torej si domač na samih polizdelkih, aha ok......:))

Samael ::

Niti poskušal ne bom razumeti preko kakšnih kompleksnih miselnih procesov si prišel do tako bistrega zaključka :D
Samael != Samuel

acookook ::

Wallpaper je od enih drugih Oken, folk jih tudi smatra kot polizdelek. (No meni se niso zdela tak slaba)

joze67 ::

mtosev je izjavil:

V-i-p je izjavil:

starfotr je izjavil:


Ampak drži pa kot pribito tole (vsaj pri meni) od prvega do zadnjega!

Slikica ni dobra. Manjkajo sistemi kot NT 4.0, 2000. Na Win 2000 sem jaz bil že leta 2000 in za takrat je to bil odličen sistem.

Ne da ni dobra, je zanič in spada v kategorijo dezinformacij. Če bi bil ST resno sodobno socialno omrežje /in ne forum iz prejšnjega tisočletja), bi sliko in avtorja odstranil in se s tem 14 dni hvalil po Twitterju.

Windows ME so last of the line. Windows XP je naslednik Windows 2K, ta od Windows NT 4.0, ta od Windows NT 3.51, ta od Windows NT 3.5 in ta od Windows NT 3.1. Mogoče so risali podobne slike, ampak čisto druga stvar.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Operacijski sistemi
888132100 (1015) ncc2000
»

Microsoft bo popravil težave AMD-jev v Windows 11

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
377166 (3597) solatko
»

Windows: po desetki vendarle enajstica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10728700 (19926) MrStein
»

14. oktober 2025: konec podpore za Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
339613 (5167) Lonsarg
»

Zadnja verzija Windows nared (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22186286 (74941) MrStein

Več podobnih tem