» »

Windows 11 še ni našel poti do src uporabnikov

1
2
»

WizzardOfOZ ::

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

prowb ::

mtosev je izjavil:

Jaz sem upgradal že oktobra in za zdaj sem zadovoljen z njim. Na 10900X, 32GB dobro teče, imam še 5let star prenosnik, ki uradno ne podpira Win 11 zaradi cpuja (i7 6500U) in bo zato ostal na Win 10. Dvomim, da bi kaj pridobil glede na starost prenosnika in njegov outdated hardware.

Meni ni hotelo nadgradit - frisna instalacija z original isotom pa je bila neproblematicna.

e-marko ::

Torej pravite, da bom na PC-ju z i5-2500K dolgo čakal nadgradnjo? :)):D

Lp
...somebody, somewhere...

Mr.B ::

Windows 11 uporabniki hočejo ti equal share delitve svojih podatkov med korporacijami. Zakaj bi imel podatke samo Google naj jih ima tudi Microsoft ter naj mi Microsoft med drugim ponudi še tragetirano plačano oglaševanje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

WizzardOfOZ ::

Kje imate vi vse te reklame v windows okolju. Jaz jih še nisem videl.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

mtosev ::

e-marko je izjavil:

Torej pravite, da bom na PC-ju z i5-2500K dolgo čakal nadgradnjo? :)):D

Lp

Forever boš čakal. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mr.B ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kje imate vi vse te reklame v windows okolju. Jaz jih še nisem videl.

Še en, ki si zatiska oči in ponujeni rezultati nimajo ničesar veze, nazadnje se je o tem razpisal, ok v video razložil v Level1Techs....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Samael ::

Mr.B je izjavil:

Windows 11 uporabniki hočejo ti equal share delitve svojih podatkov med korporacijami. Zakaj bi imel podatke samo Google naj jih ima tudi Microsoft ter naj mi Microsoft med drugim ponudi še tragetirano plačano oglaševanje.

Aja, ker predhodna verzija je bila pa trdnjava, branik zasebnosti. Pač, ali uporabljaš Windowse ali ne, tvoja osebna izbira, ni pa treba nekaj dramatizirat, kako drastično se je spremenila zasebnost tvojih podatkov s prehoda z ene verzije na drugo. Pač Windowsi.
Samael != Samuel

Mr.B ::

Samael je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Windows 11 uporabniki hočejo ti equal share delitve svojih podatkov med korporacijami. Zakaj bi imel podatke samo Google naj jih ima tudi Microsoft ter naj mi Microsoft med drugim ponudi še tragetirano plačano oglaševanje.

Aja, ker predhodna verzija je bila pa trdnjava, branik zasebnosti. Pač, ali uporabljaš Windowse ali ne, tvoja osebna izbira, ni pa treba nekaj dramatizirat, kako drastično se je spremenila zasebnost tvojih podatkov s prehoda z ene verzije na drugo. Pač Windowsi.

Ko v serch bar vpišem iskani niz, mi pri Windows 10 ne ponuja plačanih oglasov.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Samael ::

Pri meni tudi ne. Poskusil sem z obema brskalnikoma, ki ju uporabljam in ki ju vidiš na screenshotu sveže Win 11 instalacije stran nazaj.
Your point being?

Pa ne me narobe razumeti. Ne delam si utvar, kaj so Windowsi, vendar se mi zdi s strani uporabnika desetke kazanje s prstom na enajstko recimo temu smešno. Ker, ponavljam, desetka pa kao je branik zasebnosti, aneda. Ja pa jade. Ne delaj si utvar ...
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Mr.B ::

Samael je izjavil:

Pri meni tudi ne. Poskusil sem z obema brskalnikoma, ki ju uporabljam in ki ju vidiš na screenshotu sveže Win 11 instalacije stran nazaj.
Your point being?

Pa ne me narobe razumeti. Ne delam si utvar, kaj so Windowsi, vendar se mi zdi s strani uporabnika desetke kazanje s prstom na enajstko recimo temu smešno. Ker, ponavljam, desetka pa kao je branik zasebnosti, aneda. Ja pa jade.

Tip sicer , kot kaže v primarjavi s stabo nima pojma, kako si upa javno reči da je start menu fraud.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Boobiz ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Kje imate vi vse te reklame v windows okolju. Jaz jih še nisem videl.


Sleepless in the start menu

Če ti je do ogleda imaš tukaj na zelo lepem primeru razloženo, zakaj ti ga M$ poriva v ritko, ti pa še dojameš ne, ker si kot M$ uporabnik kondicioniran na t.i. quirke Winblowsa.
I'm drunk, what's your excuse?

Samael ::

Mr.B je izjavil:

Samael je izjavil:

Pri meni tudi ne. Poskusil sem z obema brskalnikoma, ki ju uporabljam in ki ju vidiš na screenshotu sveže Win 11 instalacije stran nazaj.
Your point being?

Pa ne me narobe razumeti. Ne delam si utvar, kaj so Windowsi, vendar se mi zdi s strani uporabnika desetke kazanje s prstom na enajstko recimo temu smešno. Ker, ponavljam, desetka pa kao je branik zasebnosti, aneda. Ja pa jade.

Tip sicer , kot kaže v primarjavi s stabo nima pojma, kako si upa javno reči da je start menu fraud.


Ne vem, ne vidim tega start menuja (na screenshotu je enajstka). In še manj Binga. Mislim, a ti na desetki uporabljaš iskalnik Bing? :D



Glede ostalega pa zgolj, ej človek, na desetki si. Na desetki! Ne delaj si utvar. In potem nam prideš ves 1337 razlagati, kako pa uporaba enajstke ker pač Bing servira oglase pa pomeni vdor v zasebnost. Kot rečejo v angleško govorečih deželah: ​"The pot calling the kettle black". Mislim, svašta.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Mr.B ::

Samael je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Samael je izjavil:

Pri meni tudi ne. Poskusil sem z obema brskalnikoma, ki ju uporabljam in ki ju vidiš na screenshotu sveže Win 11 instalacije stran nazaj.
Your point being?

Pa ne me narobe razumeti. Ne delam si utvar, kaj so Windowsi, vendar se mi zdi s strani uporabnika desetke kazanje s prstom na enajstko recimo temu smešno. Ker, ponavljam, desetka pa kao je branik zasebnosti, aneda. Ja pa jade.

Tip sicer , kot kaže v primarjavi s stabo nima pojma, kako si upa javno reči da je start menu fraud.


Ne vem, ne vidim tega start menuja. In še manj Binga. Mislim, a ti na desetki uporabljaš iskalnik Bing? :D



Glede ostalega pa zgolj, ej človek, na desetki si. Na desetki! Ne delaj si utvar. In potem nam prideš ves 1337 razlagati, kako uporaba enajstke ker pač Bing servira oglase pa pomeni vdor v zasebnost. Kot rečejo v angleško govorečih deželah: ​"The pot calling the kettle black". Mislim, svašta.


Sej pravim, ti si expert. Do takrat, ko se te zadeve ne bo dalo v nulo poštimat, bom pa jaz počakal z Win 11 namestitev.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Samael ::

Saj ni fora v tem, samo želim ti povedati, da če si na desetki si že na spywaru in ni nobenega razloga, da v tem kontekstu kažeš s prstom na uporabnike enajstke. Če ti Bing v enajstki servira bullshit (ne vem, nisem ga uporabljal nikoli v nobeni verziji), pač za brskanje uporabljaš kot ostali svet Google, DuckDuckGo ... ali karkoli pač po tvoji zbiri.

Počakaš pa seveda komot. Stvar osebnih preferenc. Jaz sem dal, nekoliko radoveden, gor prvo enajstko šele včeraj (na laptop, ki še ni v uporabi), malce pobrskal in zaenkrat, kaj pa vem ... v nasprotju s pričakovanji na kakšne večje težave ali odstopanje še nisem nabasal. Pač novi OS.
Se pa da z malce igranja okolje lepo prilagoditi, da uporabniška izkušnja ne odstopa kaj bistveno od uporabe preteklih verzij.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

49106 ::

Podatke boš dajal tistim:

Mr.B je izjavil:

lastnik katerega bonus je odvisen od zaslužka nad taki malim človekom, ki bo zaradi skrivanja zakonske podlage raje delil podatke z zahodom, kot nekom, ki si s temi podatki ne more pomagat.


Raje uporabljaj kakšno kitajsko rešitev, in se izogibaj sheranja podatkotv zahodu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Podatke boš dajal tistim:

Mr.B je izjavil:

lastnik katerega bonus je odvisen od zaslužka nad taki malim človekom, ki bo zaradi skrivanja zakonske podlage raje delil podatke z zahodom, kot nekom, ki si s temi podatki ne more pomagat.


Raje uporabljaj kakšno kitajsko rešitev, in se izogibaj sheranja podatkotv zahodu.

Vidim da si potreboval ogromno mentalnega napora da si spisal tako argumentacijo.

Samael je izjavil:

Saj ni fora v tem, samo želim ti povedati, da če si na desetki si že na spywaru in ni nobenega razloga, da v tem kontekstu kažeš s prstom na uporabnike enajstke. Če ti Bing v enajstki servira bullshit (ne vem, nisem ga uporabljal nikoli v nobeni verziji), pač za brskanje uporabljaš kot ostali svet Google, DuckDuckGo ... ali karkoli pač po tvoji zbiri.

Počakaš pa seveda komot. Stvar osebnih preferenc. Jaz sem dal, nekoliko radoveden, gor prvo enajstko šele včeraj (na laptop, ki še ni v uporabi), malce pobrskal in zaenkrat, kaj pa vem ... v nasprotju s pričakovanji na kakšne večje težave ali odstopanje še nisem nabasal. Pač novi OS.
Se pa da z malce igranja okolje lepo prilagoditi, da uporabniška izkušnja ne odstopa kaj bistveno od uporabe preteklih verzij.

Imaš gore zahodnih spayware rešitev, tako da imaš ogromno robe za tako za zanimanje testirat.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

49106 ::

Kaj si stroril zato, da podatki malega človeka ne bodo šli tistim, ki si "lahko pomagajo" s temi podatki? Hinavec si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Kaj si stroril zato, da podatki malega človeka ne bodo šli tistim, ki si "lahko pomagajo" s temi podatki? Hinavec si.

Ne boš verjel, na dslsužbenem telefonu imam zgolj en program, kjer potrjujem otp...
Na privatnem je custom rom.
Igrice, no ko igrice zaženem, enablam drugi disk in rebootam mašino.

NEkateri pa še vedno mislijo, da se profiliranje , skladno po zahodnih zakonih, uporablja zato da ti prodajajo to kar ne rabiš in pošiljanje spamm sporočil.
Ralno pa trenutno podatke, ki bi jih imeli kitajci o meni, lahko samo drkajo k, kar pa v obratni smeri ravno ne moreš trditi. Ampak ja. Vse je stvar precepcije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Uporabljaš zahodni spyware imenovan windows, medtem ko vneto nabijaš protizahodno propagando. Zresni se model.

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Kaj si stroril zato, da podatki malega človeka ne bodo šli tistim, ki si "lahko pomagajo" s temi podatki? Hinavec si.

Ne boš verjel, na dslsužbenem telefonu imam zgolj en program, kjer potrjujem otp...
Na privatnem je custom rom.
Igrice, no ko igrice zaženem, enablam drugi disk in rebootam mašino.



Sam plačam tudi 3 kratnik cene samo zato, da je nekaj narejeno v Evropi oziroma na zahodu, ti si pa večji hinavec, kot sem mislil. Po lastnem kriteriju bi moral takšno službo pustiti.

Energijo koristiš za igrice, drugim pa očitaš rudarjenje? Resno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Uporabljaš zahodni spyware imenovan windows, medtem ko vneto nabijaš protizahodno propagando. Zresni se model.

Mr.B je izjavil:

49106 je izjavil:

Kaj si stroril zato, da podatki malega človeka ne bodo šli tistim, ki si "lahko pomagajo" s temi podatki? Hinavec si.

Ne boš verjel, na dslsužbenem telefonu imam zgolj en program, kjer potrjujem otp...
Na privatnem je custom rom.
Igrice, no ko igrice zaženem, enablam drugi disk in rebootam mašino.



Sam plačam tudi 3 kratnik cene samo zato, da je nekaj narejeno v Evropi oziroma na zahodu, ti si pa večji hinavec, kot sem mislil. Po lastnem kriteriju bi moral takšno službo pustiti.

Energijo koristiš za igrice, drugim pa očitaš rudarjenje? Resno?

Sam plačam tudi 3 kratnik cene samo zato, da je nekaj narejeno v Evropi

Daj se ne smeši se s sarkazmi. Pozabil si dodati juri, danes denarnica ne zmore.
PS : juri je lahko časovno zelo "vpiši poljubno - kar ti bo lažje" pojem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Pojma nimam, kaj v tvojem slovarju pomeni juri. Smešiti s sarkazmi? Tudi to prvič slišim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

WizzardOfOZ ::

Mr.B je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Kje imate vi vse te reklame v windows okolju. Jaz jih še nisem videl.

Še en, ki si zatiska oči in ponujeni rezultati nimajo ničesar veze, nazadnje se je o tem razpisal, ok v video razložil v Level1Techs....


Ponujeni rezultati kje? V bingu? Ne uporabljam. Torej kje so še ponujeni rezultati?

Mr.B je izjavil:

Samael je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Windows 11 uporabniki hočejo ti equal share delitve svojih podatkov med korporacijami. Zakaj bi imel podatke samo Google naj jih ima tudi Microsoft ter naj mi Microsoft med drugim ponudi še tragetirano plačano oglaševanje.

Aja, ker predhodna verzija je bila pa trdnjava, branik zasebnosti. Pač, ali uporabljaš Windowse ali ne, tvoja osebna izbira, ni pa treba nekaj dramatizirat, kako drastično se je spremenila zasebnost tvojih podatkov s prehoda z ene verzije na drugo. Pač Windowsi.

Ko v serch bar vpišem iskani niz, mi pri Windows 10 ne ponuja plačanih oglasov.


Sej 11 tudi ne. Dej print screen naredi, da vidim to čudo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Pojma nimam, kaj v tvojem slovarju pomeni juri. Smešiti s sarkazmi? Tudi to prvič slišim.

Posipaj se s pepelom. Dejstvo je da te je polen gobec v smislu plačam trikratno ceno samo da ni kitajska roba, na srečo v dobro Ameriških korporacij, se tega ne držiš in nikoli se tega nisi držal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Ti se posipaj, Juri. To, da Američani proizvajajo na Kitajskem, ne pomeni, da gre za kitajsko robo. Vsekakor rade volje plačam več, če je lokalnega porekla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Ti se posipaj, Juri. To, da Američani proizvajajo na Kitajskem, ne pomeni, da je roba kitajska.

Vsi smo vedeli, da otresaš floskule tipa plačam 3x samo da je zahodno… Do takrat pa kupuješ in preplačuješ made in china pod nalepko Ameriškega oziroma zahodnega produkta. Američane je zgolj strah, da tak mali človek kot ti, ne bo več plačeval ameriškemu posredniku ampak direkt za tretjino cene Kitajcu. In oglasi se, ko boš dejasko kupoval zgolj zahodno robo narejeno na zahodu.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Preplačujem kaj? Blago za katerem stojijo Američani, Angleži ali Nemci, ustreza višjim standardom in tudi garancija ter politika vračanja je bistveno drugačna. Na primer Amazon ima brezplačno vračanje in vsako podjetje, ki da nekaj nase, tudi. Marsikaj sem že vračal, stroške je vedno nosil proizvajalec (oziroma trgovina v primeru Amazona).

Zakaj pa ti preplačuješ Windows, plod ameriških korporacij?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kuall ::

in kaj ima sploh win11 kar nima win10?
en feature, ki bi ga lahko vgradili v Windows je to, da bi bil čist extensible s plugini. npr zdejle rabim preview html thumbnailov in itak da tega ni.
iskalnik tudi dela zanič.
obstajajo programi, katere je s plugin sistemom možno 100% customizirat po svojih željah. želim si, da bi tak bil Windows. mogoče je to ideja za nov OS za tiste, ki imajo preveč časa...
PS mogoče to že obstaja in sem mim usekal. če obstaja je skrito in še nisem slišal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

49106 ::

Seveda obstaja operacijski sistem, ki ga je možno 100% costumizirat. Imenuje se Linux.

Samael ::

kuall je izjavil:

in kaj ima sploh win11 kar nima win10?

To lahko vprašaš za vsako novo verzijo :P Ni večjega udobja, kot ostati na nečem, česar smo navajeni in poznamo. Sploh če deluje. Dokler deluje. No, slej ko prej ne bo imel updajtov, sicer bi ostali na XP. Ali sedmici, ane? :)

Kar želim povedati je, da če se greš to, uporabljaš okna, boš slej ko prej preskočil na eno novih verzij iz nuje.
Če nisi najbolj eksperimentalnega duha, se ti ne da s tem zafrkavati, najbrž ni prav nobene potrebe, da danes iz 10 presedlaš na 11. Mogoče tudi ne v življenski dobi mašine, ki jo ta moment uporabljaš. Če imaš novi comp pa mislim, da je smiselno, da štartaš z novo distribucijo - in imaš posledično vsaj nekaj let, idealno pa skozi celotno dobo tega compa, s tem mir.
Samael != Samuel

WizzardOfOZ ::

kuall je izjavil:

in kaj ima sploh win11 kar nima win10?


Iz prve roke. Manjša poraba na tablici, baterija sedaj dlje časa zdrži. Očitno so nekaj poštimal. Meni je to dovolj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

MrStein ::

To zna biti zaradi razlike med :
- star in zabasan sistem
- sveže nameščen sistem brez krame
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

Oboje nameščeno na novo in brez krame.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Ganon ::

Naj se ne čudijo, to je prvi OS, ki ga ne morem namestiti, računalnik ni dovolj moderen. Sami sebi pljuvajo v skledo.

KTr1sk ::

Ganon je izjavil:

Naj se ne čudijo, to je prvi OS, ki ga ne morem namestiti, računalnik ni dovolj moderen. Sami sebi pljuvajo v skledo.

Vsekakor je to največji razlog, ampak oni že vedo zakaj noče biti priljubljen OS?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Preplačujem kaj? Blago za katerem stojijo Američani, Angleži ali Nemci, ustreza višjim standardom in tudi garancija ter politika vračanja je bistveno drugačna. Na primer Amazon ima brezplačno vračanje in vsako podjetje, ki da nekaj nase, tudi. Marsikaj sem že vračal, stroške je vedno nosil proizvajalec (oziroma trgovina v primeru Amazona).

Zakaj pa ti preplačuješ Windows, plod ameriških korporacij?

Ne boš verjev, Ms mi jih je dal, celo nekaj jih imam. In to čisto free uradno od MS-ja, samo dsot blizu moraš biti. Verjetno res ne msiliš, da ko govorim da administriram cca 400 baz ki so razporejene po 400 x 2 TB x 4 . 4 je množilka za serverje..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Meizu ::

Win11 pač še ni zajahal, ker pač software podpore še ni (za vse). Ko bo vse to štimalo, bomo presedlali, nič bat.

KTr1sk ::

Zame najboljše kombinacija "klasičen start" in "novi start" v opravilni vrstici :)


http://www.classicshell.net/ (zdaj openshell)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Operacijski sistemi
888132188 (1103) ncc2000
»

Microsoft bo popravil težave AMD-jev v Windows 11

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
377170 (3601) solatko
»

Windows: po desetki vendarle enajstica (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10728713 (19939) MrStein
»

14. oktober 2025: konec podpore za Windows 10

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
339617 (5171) Lonsarg
»

Zadnja verzija Windows nared (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22186323 (74978) MrStein

Več podobnih tem