» »

Priklop elektrike

Priklop elektrike

cordoba ::

Zanima me, imam svojo hišo, ki pa ima elektriko vezano na sosednjo hišo, kjer živi tast. Razmišljam, da bi v prihodnosti si omislil svoj priklop. On ima tam od omarice vezano k meni v hišo, kjer sicer imava svojo omarico.
Zanima me, če bi se odločil za svoj priključek, okvirno kakšni stroški bi to bili in približen postopek?
Naj še povem, da sta obe hiši na istem naslovu....
Hvala

kloko ::

Na pristojno elektrodistribucijo daš vlogo za priklop, oni ti pisno odgovorijo kakšni so pogoji. Če je priklop možen, si najdeš izvajalca, ki ti da ponudbo s cenami. Na koncu ti elektrodistribucija požegna izvedbo in izvede priklop na omrežje.

Zna pa biti velika težava, če je hiša kakorkoli nelegalna.

L.p., Kloko

fikus_ ::

Ceneje pride en priključek in za delitev stroškov odštevalni števec elektrike, npr.:

https://www.elteh.si/trgovina/countis-e...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Kiwix ::

3x20A vse skupaj računaj cca 3000€. Verjetno je tudi malo odvisno od regije, je kar dosti papirjev za urediti... kot je napisal Kloko, imel boš velike težave če se ugotovi, da ni legalno...

kancler ::

Kako ves, koliko kW porabe zmore tvoja napeljava v hisi pri 3x16A ali 3x25A varovalkah?
A zdrzijo zice, napeljava, vticnice 8-10kW dnevno?

Invictus ::

Elektro za priklop da visoke cene.

Če znaš kaj sam narediti, skopati jarke, ipd, plus kak lokalni štromar z vezami na elektru, zna biti precej ceneje.

Tako ali tako pa najprej rabiš soglasje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Avenger ::

Vprašaj na elektro.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

scythe ::

Če boš imel nov priključek in ni bilo nikol elektrike na objektu, potem boš rabil projekt + soglasje za izgradnjo priključka(strošek 250-700€), vloga za priklop pride za 3x20A 1067€(od 1.7.2021 je merilni števec vštet v ceno). Mene je prišlo 110m kabla 4x35m2, 30m valjanec, zunanja omarca + vezava omarice cca 890€, izkop 660€ za kabel in 1x preboj pod cesto. Če bi dal vse enem izvajalcu delati, bi me prišlo 3680€, vsaj tak predračun so mi dali. V zadnjih 4 mesecih se je kabel podražil nenormalno, da ne govorim za valjanec.....
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

mat xxl ::

Pa na RTV prispevek potem ne pozabi, dobijo podatke.

mirator ::

cordoba je izjavil:

Zanima me, imam svojo hišo, ki pa ima elektriko vezano na sosednjo hišo, kjer živi tast. Razmišljam, da bi v prihodnosti si omislil svoj priklop. On ima tam od omarice vezano k meni v hišo, kjer sicer imava svojo omarico.
Zanima me, če bi se odločil za svoj priključek, okvirno kakšni stroški bi to bili in približen postopek?
Naj še povem, da sta obe hiši na istem naslovu....
Hvala

V bistvu ti je @scyhte kar dobro odgovoril. Postopek je pač sledeči, jasno v kolikor je tvoja hiša zgrajena legalno, sicer moraš najprej gradnjo legalizirati. Zaprosiš za soglasje za priključitev, kjer boš dobil zahteve elektrodistributerja (mesto priklopa, presek kabla in PZI projektno dokumentacijo). Projektno dokumentacijo ti mora narediti pooblaščeni elektroinženir, moraš pa nanjo dobiti pozitivno mnenje elektrodistributerja. Na osnovi popisa del v projektni dokumentaciji, poiščeš najbolj ugodnega (ne nujno najcenejšega, vendar takega, ki je na pristojni elektrodistribuciji že izvajal podobna dela) izvajalca (lahko je tudi elektrodistributer, kar jaz sicer odsvetujem).
Bi te pa najceneje prišlo, če bi ti tast dal soglasje oz. služnost, da imaš lahko števec v njegovi priključno merilni omari (verjetno, če nima možnosti za vgradnjo novega merilnega mesta ali je zastarela, bi bila potrebna zamenjava omarice)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je vezanje žile za ozemljitev na nulo direkt v vtičnici nevarno? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11422606 (12484) mirator
»

Prestavitev starega elektro stevca iz ene pozicije na drugo

Oddelek: Loža
385678 (4483) St235
»

Ali moraš pri preureditvi elektro omarice izvajati neke meritve

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
246243 (5240) Pithlit
»

inštalacija 3 faznega električnega toka

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2722076 (21337) balocom
»

Adaptacija hiše - prestavitev priključka električne napeljave.

Oddelek: Loža
69802 (9648) barbarpapa1

Več podobnih tem