» »

Program v Cju za matričbi displej

Program v Cju za matričbi displej

Microsoft ::

Zdej mi je nekot ratal prklopt matrični LCD pa AVR 8535. Zravn še mam pa neke tipke. do zdej sm vse skupi programiral v BasComu, pa stvar dela čist vredu.

Zdej pa je cajt za C. Mal sm gledal po netu, kak je kej treba začet s komunikacijo po 4 čicah, da se LCD sploh "prebudi"; mislm, da se tem reče inicializacija. Naredu sm že neki programov v Cju, sam stvar ni efektivna. Problem ma s tem, da nevem, kako narediti zakasnitev, pa kak sploh klicat posamezne kombinacije, ki bi jih naj potem poslal na porte od LCDja.

Neki sem že najdu na tejle strani:
http://web.tscng.net/povezave/ucna_grad...

Sem tudi to upošteval, da jst nimam tako razporejenih pinov, kot je v tem primeru, tako da sem kombinacije (številke) tem prilagodil.

Pa zanima me, če je treba vključiti kako knjižico, da bi pol lahka izvajal zakasnitve?

Pa mim grede še to, stvar pišem v C in ne v C++.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

slawc ::

s pomocjo nop ukaza

s pomocjo zank (in kombinacijo ukazov v zanki)
volatile unsigned char i=100;
while(i)
i--;

s pomocjo timerjev (malce pobrskaj po datasheetu)
nastavis timer(do kam naj steje, hitrost stetja)
while(bit_is_not_set(register_timerja, nek flag));

med vsemi temi zankami lahko opravljas se druga opravila (ce je potrebno), recimo, racunas sinx/x
:D
LP, Slawc

Microsoft ::

Zdej mi je tolko že neki ratal, da se LCD displej na določene trenutke čist zbrše. To je pa tud vse. Sam to je pa tud vse. Pa stvar je taka, da se to sploh ne zgodi vsakič, ampak sam o določenih trenutkih. Tk da je program še nepravilen.

Sem pa ugtovil, da če spreminjamn DDRD 0xff; v DDRD0x00; nekje v programu, sa potem LCD zbriše. Kr neke poljubne kombinacije delam, potem pa se enkrat LCD zbriše...

Me pa zanim še to, da sploh nevem, zakaj mam mam pin D.7 stalno na "1"? Naredu sm pa funkcijo:
data = x & 0x7f;
PORTD = data;

Po temlem kar sm napisal, bi mogl bit pin D.7 ja skos na "0". Al kak? Tam mam namreč prklolen RS, ki pa more biti na začetku, ko se pošiljajo ukazi, na "0".


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Motnje v vezju in USB

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121221 (970) roli
»

PIC18F4550 in ds18s20

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
191857 (1536) snow
»

programiranje procesorja (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
50534705 (24106) icek
»

Atmel 90S8535 --> kako ugotoviti, ali je skurjen ali ne?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221390 (1116) Microsoft
»

LCD matrični zaslon

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
341641 (1293) Microsoft

Več podobnih tem