» »

Atmel 90S8535 --> kako ugotoviti, ali je skurjen ali ne?

Atmel 90S8535 --> kako ugotoviti, ali je skurjen ali ne?

Microsoft ::

Naslov pove vse.:))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Brane2 ::

Takih tem sem se bal. :\

Kaj naj recem- hitro napredujes... :D

En indic bi lahko bilo povecano gretje cipa. Lahko da oscilator ne dela itd. SIcer pa ne verjamem, da lahko kar tako zaznas vse napake, ki se lahko pojavijo.

Kaj si pa naredu ?

Microsoft ::

Ja fora je v tem, da je včeri stvar delala, dons pa ne več. Programisru sm z BasCom-om, pa pol je tak nek v spodnjem delu okna prov napisal, da je verify OK l neki tazga. Skratka, da je stvar vredu sprogramiral.

Napajanje je. Zanimiv pa je, da so porti od D2 do do 7 vsi na +5V, ostali pa ne. Ravno te porte pa uporabljam za LCD, ki pa sem jih tudi edino programiral.Ostale porte sem zaenkrat "softversko" pustil primeru. Pa LCD je pravilno pirkloplen na napajanje, ker gorijo 1 in 3 vrsta (mam 20*4). Pine E, RS, pa 4 podatkovne sm pa 100x pregledal, če so prav nastavlen.

Dons pa dela ne več...:O


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

slawc ::

se enkrat sprogramiraj, ce je core OK bo verify ok
program naj bo enostaven ... recimo sedaj je 1, cez cajt pa 0. Ce na izhodu ne bo tako, je pac skurjen pin.

To imas preverjeno v minuti
LP, Slawc

int47 ::

Kaj ne deluje?
Se da procesor ponovno sprogramirati?
Katere LOCK bite si sprogramiral?

Mislim, da so Atmelovi procesorčki kar trdoživi. Si pa (s serijskem) programatorjem hitro sprogramiraš napačen LOCK bit in serijsko programiranje ni več možno.

Microsoft ::

Programiram preko LPT porta z STK200 varianto.

slawc, sej pravim, dasem že poiskušal ponovno sprogramirat. In to kr vlkrat, pa mi ni uspelo. Program je pa cist na izi. Dva pina postavi na 0, enega pa na 1. Sam so vsi na 1...:O

int47, do LOCK bitov še nism pršl. Ka to je?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Dele sm probal sprogramirat še z drugim računalnikom, pa stvar vseeno ne dela. Potem menda kr drži, da LPT port ni skurjen.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

int47 ::

Se opravičujem. V zgornjem postu sem zamešal LOCK in FUSE bite. Oboje bi moral srečati, ko si chip programiral, saj se jih nastavlja s programatorjem.

Eden možnih vzrokov za tvoje težave je SPIEN FUSE bit. Brisan povzroči, da je serijsko programiranje onemogočeno, serijski programator pa neuporaben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: int47 ()

Microsoft ::

Še pa nikol nisem slišal za SPIEN FUSE bit.:\ A pol bi blo možno, da sem enkrat ta bit zbrisal, ki pa onemogoči programiranje?

Dej men ni jasno, kako bi potem lahko to nek navaden program v BasCom-u zbrisal ta bit?

PA če je potl programiranje preko SPI vodila zaklenjeno, lahka ta procesor kr stran vržem al kaj?! Kak bi se pol to dalo odklenit?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Red_Mamba ::

STK200 je kolikor vem paralelni programator, apak to niti ni tko pomembno ker z serijskim ne moreš disablat SPIEN iz preprostega razloga da sebe ne zajebeš.
Pri AVR mikrokontrolerjih se uporabljajo 16bitni ukazi in zato je ena potencialna možnost da si nastavil v bascomu "swap words", to imaš pod options->compiler->output. Preveri če imaš slučajno to obkljukano, odstrani, kompajli še enkrat in sprogramiraj.

Microsoft ::

Ne, tega nimam obklukanega.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Red_Mamba ::

a oscilator ti dela?

Microsoft ::

Kak pa naj to preverim? Ker osciloskopa glih nimam.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

slawc ::

pojdi na www.lancos.com in si dljaj ponyprog, instaliraj, nastimaj pravi micro, potem pa pritisni ctrl-s in read, tam bos nasel informacijo ce je pri ISPEN kljukica, ce ni... ups :D (ups, sele sedaj vidim kateri mikro imas, mogoce tega takrat se ni bilo, vseeno probaj)
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

Microsoft ::

Zdele sm mal poskušal s ponyjem, pa stvar nič noče delat, ne brat ne pisat. Pa nastavil sem, ker proc mam, pa prek česa programiram.

Pa kje je tist ctrl-s ?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Če prtisnem Ctrl + S se mi odpre okno, sam tam not ni nikjer ISPEN. PA če dam Read, mi stvar ne prebere...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

enTelet ::

enostavno probej z drugim kontrolerjem, pa ce stvar dela je un zanc... simpl je pa najtabol al kak ze

Microsoft ::

Hja, stvar spet dela.:) Narobe je blo neki okol oscialtorja.

Zdej sm pa mal začel programirati v BasCom-u, pa mi za enkrat še nič ni uspelo. A mi zna gdo napisat kak čist simpl programček, da bi recimo na portu D pržgan en pin al pa ugasnjen?

Ker mislim, da imam pr nastavitvah še kakšno pomankljivost. Nastavil sem frekvenco kvarca, pa še to, da naj bo D port uporabljen kot izhod. Potem pa napišem, da se naj kak pin postavi na "1", pa mi ne rata.

Tak da me zanima, kake so še kej ostale nastavitve, ki so poterbne za delovanje?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

int47 ::

Na Bascom se ne spoznam pretirano.
Mislim, da nimaš več kaj dosti za zgrešit, če je napajanje stabilno in delujeta oscilator, ter reset.
V DDRD nastaviš vhode/izhode, v PORTD vpišeš stanje, ujameš procesor v neskončno zanko in to je to.

int47 ::

V C-ju bi to izgledalo recimo takole:

DDRD = 0xFF; /* vsi pini porta D kot izhodi */
PORTD = 0xFF; /* Cel port D je na '1' */
for(;;); // neskončna zanka

p.s:
0x -> vrednost v HEX
FF(hex)= 255 (dec) = 8 bitov na '1'

Microsoft ::

No, zdej sm rešu vse težave, ki sm jih mel pri programiranju z BasCom-om. Stvarca dela super.:))

Zdej bom pa počasi začel z C-jem. Mam ImageCraft IDE forICCAVR (Professional Version). Enkrat sm že čist malo programiral s tem, sam ni bilo kaj posebnega.
Imam pa težavo že na samem začetku. Nikakor nemorem odpreti projekta! Ko odprem in napišem ime, ki bi ga naj ta projek imel (krneki.prj al pa krneki), mi napiše "Cannot havespaces or TABs in project path". Ka je narobe kaj z samim imenom projekta lli so to nastavitve?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

int47 ::

Najverjetneje imaš presledek v poti do direktorija, kamor si instaliral prevajalnik.

Microsoft ::

Točno to je bilo! Hvala.:))


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microchip MPLAB icd 2 (pic16f876a)

Oddelek: Programiranje
111105 (982) Highlag
»

Termometer na USB vodilu (načrt, vezja, izkušnje in slike) :P (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
23034161 (22337) SloMusty
»

SPI programator za Atmel 90S8535

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
161595 (1493) slawc
»

LCD matrični zaslon

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
341653 (1305) Microsoft
»

ATMEL at8535

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
231308 (1087) Brane2

Več podobnih tem