» »

elektro motorji

elektro motorji

Luka Percic ::

Mene pa zanima kje bi lahko dobil specializirano trgovino z el. motorji.

Rabil bi 230V in sicer bi bil zamenjava za 12V motor, ki poganja (oziroma naj bi jo) veternico v mojem računalniku. Zamenjal pa bom zaradi tega, ker bi mogel za trenutni motor vlačit z sabo 5kg težek transformator..

Luka Percic ::

A tako pravite..
:|

tintorel ::

Jaz imam ventilator 220V, 12X12cm, samo piha preveč!!! - tako da bi moral nabavit regulator hitrosti...
če te zanima:
http://members.tripod.com/tintor_1/vent...

tintorelo@lycos.com

Azrael ::

Ali lahko poveš še kaj več kakšen motor naj bi to bil ? Vsaj približno moč, velikost, oblika, obrati, ali je potrebno obrate spreminjati. Skratka, malo več informacij.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Brane2 ::

Luka:

Tol etvoje pisanje se mi zdi malo zmedeno. Kakšen ventilator hudiča pa imaš to v stroju, da mu lahko zamenjaš samo motor ?

Cel hladilnik z ventilatorjem od avta mogoče ?

SPloh pa ne verjamem dar es rabiš zanj 5 kg težak trafo. Toliko težak trafo lahko da od sebe (če je recimo toroid) parsto W. Tak ventilator bi pa zlahka lahko hladil motor tovornjaka, ne pa tvoje računalo.

Si ti ziher, da si se pravilno lotil problema ?

frenk ::

zakva pa ne prklopš trenutnga venta na napajalnik...kolk amperov pa rab?:\

Luka Percic ::

Ma ne se obesit na tiste kile, lahko da je bilo kakšen kg manj,samo 6A transformator ga ni zavrtu. Ventilator je od avta- motor 12V + vetranca. Napajalc imam 420w, z aktivnim PFC-jem, pa ga tudi ni zavrtu.., zavrtu ga je edino en transformator, ki je velik 2dm^3, Zato sem se odloču, da je edina prava možnost zamenjava el. motorja, z takim ki je na 230V.

Brane2 ::

Če ima tisti motor stator iz trajnega magneta, ga noben trafo ne bo zavrtel, ker tak motor hoče imeti DC ne pa AC, kot ga daje trafo.


Taki motorji se lahko vrtijo v obe smeri- glede na polariteto napajanja. trafo pa daje AC, kar pomeni, da spreminaj polariteto 100x na sekundo...
Torej daja za trafojem ustrezen greatz za usmerjanje, pa mogoče bo kaj :D

Brane2 ::

Aja, če tak motor napajaš z PCjevim napajalnikom, mora imeti ta obvezno breme tudi na 5V, drugače tudi na 12V ne bo dal kaj prida od sebe...

Azrael ::

Če rabiš velik 230V ventilator, imaš na izbiro ventilator od hladilne skrinje (približno 20W) ali nekoliko večje (50 - 100W), ki je vgrajen v hladilnikih velikih hladilnic ali večji industrijski kaloriferji. Dobiš v trgovinah z elektromaterialom, ker so potrošni material. Tisti večji ventilatorji, pazi, da je motor enofazen, ker trofazen ni uporaben zate. Obratov pa ne boš mogel spreminjati.

Ni mi pa čisto jasnno zakaj rabiš tak hud ventilator, ali je vse v kišti hlajeno samo z njim?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektromotor pralnega stroja (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8844496 (11441) lovro535v2
»

Frekvenčni pretvornik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1914006 (5863) gumby
»

Regulacija vrtljajev enofaznega ventilatorja !

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
87799 (7703) MoonBeam
»

Upocasnjevanje elektromotorja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
144214 (4022) Azrael

Več podobnih tem