» »

Alternativa TVju brez tunerja

Alternativa TVju brez tunerja

TheBlueOne ::

Ve mogoce kdo kje sa lahko najde kaksen velik display, velikosti TVja, ki pa nima tunerja. Sam sem nasel podjetja kakor Nogis, kagis itn, ki pa imajo svoje, verjetno kitajske zadeve.

Delajo obicajni proizvajalci velike displaye brez tunerjev? Govorim o 60"+++.

6bt9hmDwY ::

Ne vem, izgleda, ni prav veliko povpraševanja po takšnih monitorjih. Sicer ni potrebno uporabljati tunerja (verjetno tudi 'dumb tv' ni prav veliko takšnih dimenzij), čeprav ga zraven kupiš, marsikdo velik tv zaslon uporablja za igre, računalnik in predstavitve. Čemu mora biti brez tunerja?

60"+++ pomeni tudi 80" in več? Vsak plus je 10" zraven? :-)

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Kolega je ravno dobil tak tv brez tunerja 65inch...ampak rabljen od podjetja kateri se je zaprl in so vso tehnologijo potem med zaposlene oziroma tudi zunanje prodali...in je kupil tak tv 60€.

lahko ti pošljem točno oznako...je pa Panasonic

TheBlueOne ::

@neMeDelat, pac nad 60", recimo do 100". :D Drugace brez tunerja, ker kjer zivim me tuner takoj stane 320€ na leto. Lahko sicer kupim pri kagis ali nogis ampak sumim, da je vse bolj kitajska cenenost. Tunerja pa nikakor ne potrebujem, ker imam alergijo na reklame.

Imam tudi moznost dati tuner za 120€ odstraniti, kjer dobim certifikat ampak bi raje imel display, ki tega nikoli ni imel predvidenega. Torej smart tv narejen za streaming, casting, monitor itn. Ce placam odstranitev mi gre garancija.

@Likalnik, ce imas tocno oznako bi te lepo prosil. Problem, ki ga imam je, da nikjer ne morem poklikati, da iscem TV brez tunerja. Iskalni niz "No tuner" ali "Ohne Tuner" ali karkoli podobnega razume bolj kot kateri tuner. :)

6bt9hmDwY ::

TheBlueOne je izjavil:

Drugace brez tunerja, ker kjer zivim me tuner takoj stane 320€ na leto. Lahko sicer kupim pri kagis ali nogis ampak sumim, da je vse bolj kitajska cenenost. Tunerja pa nikakor ne potrebujem, ker imam alergijo na reklame.


No, izgleda, da ste vendarle nekaj našli, good job. Kako to misliš, tuner stane 320€ in reklame, če nimaš vhoda not in ne nastaviš iskanja kanala? Sem jaz prespal?

Likalnik ::

oznaka TV-ja brez tunerja je Panasonic TH 65LFE7E

Tidule ::

6bt9hmDwY je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Drugace brez tunerja, ker kjer zivim me tuner takoj stane 320€ na leto. Lahko sicer kupim pri kagis ali nogis ampak sumim, da je vse bolj kitajska cenenost. Tunerja pa nikakor ne potrebujem, ker imam alergijo na reklame.


No, izgleda, da ste vendarle nekaj našli, good job. Kako to misliš, tuner stane 320€ in reklame, če nimaš vhoda not in ne nastaviš iskanja kanala? Sem jaz prespal?

Prespal si del kjer ocitno clovek zivi nekje kjer tak ali drugacen prispevek zaracunavajo glede na stevilo tv aparatov, kamor displayi brez tunerja ne sodijo.

6bt9hmDwY ::

Tidule je izjavil:

Prespal si del kjer ocitno clovek zivi nekje kjer tak ali drugacen prispevek zaracunavajo glede na stevilo tv aparatov, kamor displayi brez tunerja ne sodijo.

Ja, to mi je nekako postajalo jasno med vrsticami, zato vprašanje. 320EUR letno za neaktiven tuner? Ne verjamem, da so Avstrijci tako blesavi. Tudi reklam ni prisiljen gledati, ali pač, kot v tistem Black mirror?

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

ja tako je....dandanes imaš pa lahko kumot TV brez tunerja...samo box (bilokateri) priklopiš gor preko HDMI in vse dela

TheBlueOne ::

Ja, ce imas TV tuner moras prijaviti TV in placas prispevek. Pri nas ne gledamo TVja oziroma meni gre neverjetno na zivce. Nimam pa kaj proti displayu in da se pogleda kaksen film. Zivimo pa v recimo moderni hisi, kar pomeni velika okna, kar pomeni, da njihovi GIS agenti TV lahko b.p. vidijo.

Pac zakon je tak, da ce imas napravo, ki lahko sprejema TV signal moras prijaviti. Sicer se lahko pravno jajcas, jim tezis o svojih pravicah itn. ampak je lazje, ce si po pravilih in enostavno nimas tunerja. In kakor pravim bi mi slo izjemno na zivce, ce bi froci nasli tv in mi skakali po glavi s sranjem, ki jim ti ga tam filajo.

Kar se tice boxa, ga moras naceloma prijaviti. Ce pride tip od GISa pac lahko vidi, da imas na displayu nekaj, kar se trenutno predvaja na TV in potrdi sum na napravo. Seveda potem pride se kazen, ki je v praksi praviloma relativno nizka, lahko pa je tudi nekaj k€.

starfotr ::

In kakor pravim bi mi slo izjemno na zivce, ce bi froci nasli tv in mi skakali po glavi s sranjem, ki jim ti ga tam filajo.


Skrivanje še nikoli ni bilo dobro. Izobrazba, da bodo ločili zrnje od plevela je prava pot. Kot da vsebine na internetu oziroma vse ostali nonTV platformah so pa dobre in zaupanja vredne?

Če ne uporabljaš tunerja, ne morejo videt da gledaš TV. Tako, da ...

6bt9hmDwY ::

starfotr je izjavil:

Če ne uporabljaš tunerja, ne morejo videt da gledaš TV. Tako, da ...

Modri bi rad bil pod radarjem, če prav razumem, v vskem primeru, dokler se ne odloči drugače.

TheBlueOne ::

starfotr je izjavil:

In kakor pravim bi mi slo izjemno na zivce, ce bi froci nasli tv in mi skakali po glavi s sranjem, ki jim ti ga tam filajo.


Skrivanje še nikoli ni bilo dobro. Izobrazba, da bodo ločili zrnje od plevela je prava pot. Kot da vsebine na internetu oziroma vse ostali nonTV platformah so pa dobre in zaupanja vredne?

Če ne uporabljaš tunerja, ne morejo videt da gledaš TV. Tako, da ...


Lahko gledajo TV pri starih starsih, pri nas ga pac ne bo. Dobijo pa risanke, oddaje itn. v cisti obliki brez reklam. Kakor pravim, meni in moji gre TV oblika konzumiranja, pretikanja kanalov itn. zelo zelo na zivce in ga pri nas pac ne bo. Reklame enostavno sovrazim, ce mi das med nek dober film neko Persil sranje pac neham gledati.

Tako, da ni sans, da mi kdo proda star TV koncept.

Zato pa iscem TVje brez tunerja. Ker mi star TV koncept gre na jetra in ker mi ni za placevati 300€+ letno za nekaj kar mi gre na zivce.

6bt9hmDwY ::

Contradictio in adiecto... TV brez tunerja je no-go, iščeš monitor/signage 65"+++ display, precej redka dobrina, dejansko.

TheBlueOne ::

6bt9hmDwY je izjavil:

starfotr je izjavil:

Če ne uporabljaš tunerja, ne morejo videt da gledaš TV. Tako, da ...

Modri bi rad bil pod radarjem, če prav razumem, v vskem primeru, dokler se ne odloči drugače.


Jaz nocem biti pod radarjem, enostavno po zakonu. Drugace jih dosti TV "skriva". In kakor pravim ni samo GIS ampak tudi nocemo TVja. Morda je tezko razumeti tistim, ki vsak dan ure in ure pretikate programe, pri nas tega pac ne bo.

6bt9hmDwY je izjavil:

Contradictio in adiecto... TV brez tunerja je no-go, iščeš monitor/signage 65"+++ display, precej redka dobrina, dejansko.


Je ja. Problem je, da tezko isces, ker nikjer ne mores obkljukati "No tuner". Lahko pa kateri tuner. :) Upam, da nas bo v prihodnosti vec, da kdo od tavelikih naredi napravo za nas. Drugace bo pac Nogis ali pa Kagis.

Zgodovina sprememb…

6bt9hmDwY ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz nocem biti pod radarjem, enostavno po zakonu. Drugace jih dosti TV "skriva". In kakor pravim ni samo GIS ampak tudi nocemo TVja. Morda je tezko razumeti tistim, ki vsak dan ure in ure pretikate programe, pri nas tega pac ne bo.

Ja, sorči no :-) Jaz osebno ne gledam linearne televizije (morda poročila občasno), sicer uporabljam net in vod. Žal pa so uporabljene posebne taktike prepričevanja, če bi se moral dotikat kakšnih reality showov (kar se da tudi dobiti preko vod, kar se tiče mene), ki jih ni potrebno posebej omenjati na forumu, bi rekel.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Ti pa froci zacnejo gladati vse sranje. Potem pa imas namesto zena v dnevni neko nabijanje reklam. Potem si lahko jutri zacnem delati svoj mancave in zapustim prostor druzenja, kjer se imamo lepo. Skratka, prej sem brez TVja kot pa da je v hisi tuner. :)

6bt9hmDwY ::

We are the Borg. Lower your shields and surrender your ships. We will add your biological and technological distinctiveness to our own. Your culture will adapt to service us. Resistance is futile.

Machete ::

Tuner je internet. Isto sem mislil jaz, sedaj želijo zijat V petek zvečer in potem dobijo malo goveje muzike za 15 minut na računalniku. Ha. To bo še bitka. Sam pomoje preveč dramatiziramo. Sam sem zrastel ob namških zabavnih šovih na satelitu, Mariotu in ostalih skremžih, tudi MTVin Cartoon Network, pa nimam nekih hudih posledic. Sem zagrenjen selektiven konzumer vsebin in hejter oglasne družbe. Vse ok.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WhiteAngel ::

Hm, v čem je fora brez tunerja? A na internet pa ni 320 eur prispevka? Verjetno misliš na nek rtv prispevek v tujini?

TheBlueOne ::

WhiteAngel je izjavil:

Hm, v čem je fora brez tunerja? A na internet pa ni 320 eur prispevka? Verjetno misliš na nek rtv prispevek v tujini?


Tako ja. Pac ne splaca se vam iti v podrobnosti, ker je GIS pravno zelo predebatirana in specificna zadeva. Pac ne smes imeti v hisi tunerja. Za radio je ceneje, imas pa izjeme kakor avto.

Pac edina resitev je ontopic, torej TV brez tunerja.

TheBlueOne ::

Machete je izjavil:

Tuner je internet.


Internet jim je padel na sodiscu. Ce se prav spomnem je zmagalo stalisce, da dostop do necesa tako esencialnega kot internet ne sme biti povezan z dodatnimi avtomaticnimi stroski. V stilu, da ce nimas za GIS potem ne mores prejemati emailov in konzumirati ostalih storitev.

mujek ::

Zanimivo.
Ali lahko poveš za katero državo to velja? Oziroma najdeš link do tega sodnega rezultata?
Mogoče bi to kot sodna praksa pomagalo tudi nam v Sloveniji, kjer tudi mobitel z dostopom do interneta velja kot TV sprejemnik.

Likalnik ::

pri nas pa, če imaš internet si dolžan plačevati RTV prispevek...ker se smatra, da preko neta spremljaš njihov MMC program....lopovi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

TheBlueOne ::

mujek je izjavil:

Zanimivo.
Ali lahko poveš za katero državo to velja? Oziroma najdeš link do tega sodnega rezultata?
Mogoče bi to kot sodna praksa pomagalo tudi nam v Sloveniji, kjer tudi mobitel z dostopom do interneta velja kot TV sprejemnik.


GIS, Avstrija.

Tole je za predogled:

https://www.derstandard.at/story/200001...

Kje tocno pa najdes celotno sodno prakso, kako so bile predstravljene definicije itn. pa se mi ne da iskati.

mujek ::

TheBlueOne je izjavil:

mujek je izjavil:

Zanimivo.
Ali lahko poveš za katero državo to velja? Oziroma najdeš link do tega sodnega rezultata?
Mogoče bi to kot sodna praksa pomagalo tudi nam v Sloveniji, kjer tudi mobitel z dostopom do interneta velja kot TV sprejemnik.


GIS, Avstrija.

Tole je za predogled:

https://www.derstandard.at/story/200001...

Kje tocno pa najdes celotno sodno prakso, kako so bile predstravljene definicije itn. pa se mi ne da iskati.

Hvala, ko bom imel čas bom pobrskal.

tku009 ::

Odgovor so lahko tudi konferenčni zasloni. Ki so dragi, kar potem lahko izniči namen.
Ko sem malo pogledal v to smer, sem našel tole:
Profesionalni zasloni
Preveri, če kaj pomaga. Sicer podjetja ne poznam.

TheBlueOne ::

Noname obstaja drugace tole:

https://ka-gis.at/

https://nogis.at/

Mene je bolj zanimalo kaj se da za nek normalen denar dobiti od ostalih. Nekaj malega sem nasel od iiyame ampak ocitno tega ni prav dosti. So mi vsecni kaksni Panasonici, Sonyji itn ampak ocitno tega bolj ni.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Spomnim se da sem bral, da nas je cirka 100 tisoč slovencev, ki smo veselo odjavljeni od RTV TV prispevka, kljub TV tunerjem in podobno. Zakaj bi se zafrkaval z iskanjem TVja brez tunerja (kar sploh uradno niti ni zadostno za RTV odjavo), če pa moraš zgolj en papir poslat in je to to.

Če pride inšpektor v roku treh mesecev od podpisa (zgolj nekaj 10 pregledov letno od vseh tisočih odjavljenih opravijo), te itak zgolj nazaj prijavi in čez par mesecev poskusis ponovno z odjavo ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

feryz ::

Zanimivo vprašanje je tudi, koliko ljudi sploh uporablja tv tuner?
Kabelska? In potem verjetno nihče več.

8Bit ::

@TheBlueOne

Projektor?

errhec ::

Bo dovolj dober?

NEC

Še SAMSUNG .
dd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: errhec ()

St235 ::

Lonsarg je izjavil:

Spomnim se da sem bral, da nas je cirka 100 tisoč slovencev, ki smo veselo odjavljeni od RTV TV prispevka, kljub TV tunerjem in podobno. Zakaj bi se zafrkaval z iskanjem TVja brez tunerja (kar sploh uradno niti ni zadostno za RTV odjavo), če pa moraš zgolj en papir poslat in je to to.

Če pride inšpektor v roku treh mesecev od podpisa (zgolj nekaj 10 pregledov letno od vseh tisočih odjavljenih opravijo), te itak zgolj nazaj prijavi in čez par mesecev poskusis ponovno z odjavo ;)


Daj ne laži, ker brat očitno ne znaš glede na to kake budalaštine kratiš. A si sploh prebral o čem govori TheBlueOne? Sem vedel da ste kurji tatovi zabiti kot noč, ampak to so povsem nove razsežnosti funkcionalne nepismenosti.

radmansdorf ::

@TheBlueOne, jaz imam 55" Kagis že leto in pol, in je dober občutek, da bo čez par mesecev "odplačan" z denarjem, katerega bi moral dati za GIS. :) Dal sem 600€. Zadeva ni slaba, se mi pa zdi da je starejši Sony TV pač le malo boljša slika. Monitor ima vgrajen ANdroid TV, ampak sam rajši uporabljam vanj priklopljen Mi Box S, ker se mi zdi hitrejši, tudi daljinec mi bolj paše od Mi boxa.
Tudi GIS kontrola je že bila na vratih, me sicer ni bilo doma, ampak smo jim javili da imamo Kagis. Baje je zabeležno in fertik.
V glavnem, ne čakaj in čimprej kupi monitor in odjavi GIS(če ga že plačuješ).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV brez tv tunerja/sprejemnika

Oddelek: Zvok in slika
91152 (558) radmannsdorf
»

Napad na pametne televizorje prek prizemnega signala

Oddelek: Novice / Varnost
4913811 (10932) Okapi
»

Peticija za ukinitev RTV prispevka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14734216 (29599) radmannsdorf
»

TV vs LCD monitor

Oddelek: Pomoč in nasveti
151578 (1441) DarwiN
»

Samsung SyncMaster T240HD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12524187 (14875) OK.d

Več podobnih tem