» »

Pregrevanje CPU - Dell Inspiron 15 7548

Pregrevanje CPU - Dell Inspiron 15 7548

hafo123 ::

Od kolega sem dobil rabljen prenosnik Dell Inspiron 15 7548. Pri obremenitvi (video 1080) se temperatura cpu dvigne nad 100°c. Odprl sem računalnik, očistil ventilatorje ter zamenjal termalno pasto pa se prenosnik še vedno pregreva in posledično ugaša.
Kaj lahko še pogledam, da se prenosnik ne bi pregreval?

Han ::

Ventilator deluje? Hladilnik je topel/vroč? Heatpipe je cel - nikjer počen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hafo123 ::

Ventilator deluje. Hladilnik je pri delovanju vroč. Nikjer ne vidim, da bi bil heatpipe počen.

Han ::

Če ima ta prenosnik Radeon R7 grafiko in so vsi gonilniki ažurirani, bi predvajanje videa lahko dekodirala radeonka. Preveri v MPC-BE predvajalniku.

hafo123 ::

Še enkrat sem pregledal heatsink. Ali pomenijo te črte na njem, da je okvarjen?

 heatsink

heatsink

hafo123 ::

Naredil sem tudi en test pri odprtem prenosniku. Cpu je imel temperaturo 75%c. Heat pipe je bi hladen še preden pride do ventilatorja. Pri temperaturi cpu 95%c pa brez težav držim prst (topel občutek) na heat pipe še preden pride do ventilatorja.

Han ::

Takole mestoma stisnjen heatpipe je skoraj gotovo glavni vzrok za slab prenos toplote do hladilnika in ventilatorja. Pri takšnih T bi moral biti vroč.

hafo123 ::

Se pravi je najbolje, da ga zamenjam. Kje pa lahko kupim novega? Našel sem ga samo na Aliexpressu.

Han ::

Ja, če ne pride toplota s procesorja do hladilnih reber, katera prepihuje ventilator..

Če bo pošiljka ustrezno zaščitena pred mehanskimi poškodbami, je načeloma vseeno, kje nabaviš. eBay ima le rabljene, Amazon pa samo za CPU.

hafo123 ::

@Han - hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje GPU

Oddelek: Pomoč in nasveti
191431 (973) ExSpirit
»

Pregrevanje laptopa po novem nanosu paste

Oddelek: Pomoč in nasveti
352898 (1923) MrStein
»

pregrevanje prenosnika

Oddelek: Strojna oprema
341662 (1135) mulc007
»

i5 v prenosniku - se pregreva?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121532 (1023) SkyEye90
»

Prenosnik se greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586761 (5662) Pyr0Beast

Več podobnih tem