» »

Telefon, razbit zaslon, reševanje imenika

Telefon, razbit zaslon, reševanje imenika

valdo ::

Zdravo!

Starejša oseba me je poprosila za pomoč --> rešiti imenik s telefona, ker nima nikjer drugje zapisanih kontaktov.
Telefona je Samsung Galaxy J3(j320fn), zaslon je polomljen - tema, nič se ne vidi, tipke(POWER, VOL UP_DOWN , HOME-back-etc) delujejo normalno.

Upal sem, da bom imel srečo, da bo zadostoval priklop na PC ...
vendar je haklec, da je ob povezavi na zaslonu potrebno izbrati opcijo - prenos datotek.

Vprašanje:kako "na slepo" dostopati do tistega menija, kjer te vpraša ali naj bo povezava za polnjenje ali za PRENOS datotek, je to mogoče naredtiti s tipkami(POWER, VOL UP_DOWN , HOME-back-etc) ?

Ko ga povežem s kablom na PC se lepo oglasi,
če dvakrat kliknem na gumb HOME se vklopi kamera, s tipko vol sprožim slikanje, itd vse to vem po zvokih ki pridejo iz zvočnika ...,
če kdo ima tak delujoč telefon pri roki naj poskusi s tipkami(brez zaslona) doseči vklop prenosa datotek, če mu uspe naj "prišepne" magično zaporedje korakov
ali pa kak drug pristop.

Hvala!
Lp

hojnikb ::

poglej raje, ce niso kontakti posyncani z googlom.
#brezpodpisa

valdo ::

hojnikb je izjavil:

poglej raje, ce niso kontakti posyncani z googlom.

Žal ne, starejša oseba nima maila ... hmm, kako pa je sploh telefon aktiviran? pojma nimam,
vendar na google aconut lahko pozabim

Hvala vseeno!
Lp

mr_chai ::

Zakaj pa ne bi zamenjal zaslona ?

https://www.amazon.com/Samsung-Achieve-...

Lahko pa uporabiš npr OTG adapter in sliko preneseš na monitor. https://www.samsung.com/uk/support/mobi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

DamijanD ::

Je možno, da so kontakti na SIMu?

valdo ::

mr_chai je izjavil:


Lahko pa uporabiš npr OTG adapter in sliko preneseš na monitor. https://www.samsung.com/uk/support/mobi...

OTG imam, sem probaval ampak ... ampak to z miško je če ti zaslon še vidiš pa ne moreš po njem klikati,
to drugo varianto z HDMIjem pa nimam vsega

DamijanD je izjavil:

Je možno, da so kontakti na SIMu?

ni več SIMa, je romal v drug telefon,
ostala je samo "živa" naprava kjer je gori par številk,
ki jih uporabnik pač ne ve na pamet in jih ne more zlahka dobiti
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valdo ()

bobiii16 ::

ja potem pa na drugem telefonu poglej če so stiki na kartici

valdo ::

bobiii16 je izjavil:

ja potem pa na drugem telefonu poglej če so stiki na kartici

niso, drugače se itak nebi "je#$#hal" s tem, ker telefon velja 10-20€
Lp

Jure14 ::

valdo je izjavil:


niso, drugače se itak nebi "je#$#hal" s tem, ker telefon velja 10-20€

Napaka. Telefon je res mogoče vreden 20€, koliko pa so "starejši osebi" vredni podatki?
Če je to več kot 200€, potem nesi telefon na servis, na menjavo zaslona, ali pa če ti samo začasno prikopijo delujoč zaslon, pa prenesejo podatke.

Z 0€ vložka podatkov ne bo.

valdo ::

Jure14 je izjavil:

potem nesi telefon na servis, na menjavo zaslona, ali pa če ti samo začasno prikopijo delujoč zaslon, pa prenesejo podatke.

Saj to je meni jasno, servis je zadnja opcija ...
greh ni vpršati ljudi, več glav več ve.
Lp

forplan ::

Varianta je mirror zaslona recimo Vysor. Ampak zelo neverjetna, ker 99,9 nima vključenega USB Debugging
da se strinjam

valdo ::

forplan je izjavil:

Varianta je mirror zaslona recimo Vysor. Ampak zelo neverjetna, ker 99,9 nima vključenega USB Debugging

tole misliš,
glih sem misli vprašati, torej to deluje samo če je vključen USB Debugging?

ziher ni, vse je na telefonu še po tovarniških nastavitvah, še Android je verjetno 5.x
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valdo ()

111111111111 ::

Jaz sem poslal na https://www.mobistekla.si/

Rešitev slik in podatkov za 40€.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

AEx_1-7 ::

valdo je izjavil:

ni več SIMa, je romal v drug telefon,
ostala je samo "živa" naprava kjer je gori par številk,
ki jih uporabnik pač ne ve na pamet in jih ne more zlahka dobiti


Ce so iz/na te stevilke bili klici, pac izpis od mobilnega operaterja ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

TheBlueOne ::

Tak telefon lahko verjetno najdes na odpadu in kanabaliziras display. Jaz bi enostavno kupil in zamanjal display, ce ne bi nasel rabljenega telefona.

Oz. das tiste 50EUR za menjavo. Toliko menda stane z delom vred.

Zgodovina sprememb…

styrian ::

Naročiš zaslon za 20€ iz Aliexpressa in ga zamenjaš sam s pomočjo Youtuba. Iz Španije ga verjetno dobiš manj kot v tednu dni.

GupeM ::

Pa je ekran res povsem mrtev, ali je problem le v osvetlitvi zaslona? Mogoče noter posvetiš z močno lučjo in se bo dalo kaj prebrati?

Drugače pa poceni ponaredek zaslona z aliexpressa ali enak rabljen telefon z bolhe, pa zamenjaš ekran. Niti se ne rabiš trudit z montiranjem ekrana nazaj v ohišje. Samo priklopiš, toliko da dela, potem pa kontakte nekam skopiraš.

kljuka13 ::

Identično težavo sem tudi jaz reševal pred kakšne pol leta (prav tako J3), le da je bila še dodatna težava, da spodnji del touch-screena ni deloval. Poskušal sem raznorazne stvari in vzelo mi je kar nekaj časa, da mi je uspelo, zato se tudi zdaj ne spomnim točnega zaporedja. Najprej sem USB-povezavo moral spremeniti v Prenos datotek. To lahko dosežeš s poskušanjem. Opravilno vrstico potegneš od zgoraj navzdol in nekje na zgornji polovici ekrana bo potem obvestilo, ki ga moraš klikniti (USB options). Nato se odpre pojavno okno, kjer moraš spet zadeti pravo možnost. Mislim, da ti bo to uspelo v nekaj poskusih. Ko lahko dostopaš do datotek v telefonu, običajno še vedno ne moreš dostopati do imenika, ker moraš vklopiti USB debugging, kot so omenili že zgoraj. Ta nastavitev je sicer globoko v nastavitvah, vendar gre zdaj lažje, saj lahko delaš zaslonske posnetke zaslona (Power+Volume Up/Down) in jih sproti gledaš na računalniku. S tem potem lažje veš, kje klikniti. Še lažje pa je, če si najprej namestiš kakšno izmed Mirror Screening aplikacij. Mislim, da sem uporabljal tole. Ključ je v tem, da na drugem telefonu (ali računalniku) ustvariš WiFi dostopno točko (brez gesla), na katero se povežeš s telefonom. Ugotoviš IP telefona, potem pa do ekrana dostopaš z računalnika z VLC.

Sicer sem uporabljal tudi tipkovnico, priključeno prek OTG-USB, s katero sem recimo lažje vnesel ime aplikacije v Google Play iskalnik.

Upam, da bo kakšen izmed teh nasvetov v pomoč in vso srečo! :-)

valdo ::

kljuka13 je izjavil:

Identično težavo sem tudi jaz reševal pred kakšne pol leta (prav tako J3), le da je bila še dodatna težava, da spodnji del touch-screena ni deloval. Poskušal sem raznorazne stvari in vzelo mi je kar nekaj časa, da mi je uspelo, zato se tudi zdaj ne spomnim točnega zaporedja. Najprej sem USB-povezavo moral spremeniti v Prenos datotek. To lahko dosežeš s poskušanjem. Opravilno vrstico potegneš od zgoraj navzdol in nekje na zgornji polovici ekrana bo potem obvestilo, ki ga moraš klikniti (USB options). Nato se odpre pojavno okno, kjer moraš spet zadeti pravo možnost. Mislim, da ti bo to uspelo v nekaj poskusih. Ko lahko dostopaš do datotek v telefonu, običajno še vedno ne moreš dostopati do imenika, ker moraš vklopiti USB debugging, kot so omenili že zgoraj. Ta nastavitev je sicer globoko v nastavitvah, vendar gre zdaj lažje, saj lahko delaš zaslonske posnetke zaslona (Power+Volume Up/Down) in jih sproti gledaš na računalniku. S tem potem lažje veš, kje klikniti. Še lažje pa je, če si najprej namestiš kakšno izmed Mirror Screening aplikacij. Mislim, da sem uporabljal tole. Ključ je v tem, da na drugem telefonu (ali računalniku) ustvariš WiFi dostopno točko (brez gesla), na katero se povežeš s telefonom. Ugotoviš IP telefona, potem pa do ekrana dostopaš z računalnika z VLC.

Sicer sem uporabljal tudi tipkovnico, priključeno prek OTG-USB, s katero sem recimo lažje vnesel ime aplikacije v Google Play iskalnik.

Upam, da bo kakšen izmed teh nasvetov v pomoč in vso srečo! :-)

Havala ti res si se potrudil z opisom, vidim da si ti tudi precej sexsal s tem.

Hvala tudi vsem ostalim, nekatere ideje so zelo cool, hvala.

Mogoče še današnje popoldne "ubijem" za to, potem pa če ne rata nesem na servis, tudi oni morajo živeti :-)
Lp

111111111111 ::

kljuka13 je izjavil:

Identično težavo sem tudi jaz reševal pred kakšne pol leta (prav tako J3), le da je bila še dodatna težava, da spodnji del touch-screena ni deloval. Poskušal sem raznorazne stvari in vzelo mi je kar nekaj časa, da mi je uspelo, zato se tudi zdaj ne spomnim točnega zaporedja. Najprej sem USB-povezavo moral spremeniti v Prenos datotek. To lahko dosežeš s poskušanjem. Opravilno vrstico potegneš od zgoraj navzdol in nekje na zgornji polovici ekrana bo potem obvestilo, ki ga moraš klikniti (USB options). Nato se odpre pojavno okno, kjer moraš spet zadeti pravo možnost. Mislim, da ti bo to uspelo v nekaj poskusih. Ko lahko dostopaš do datotek v telefonu, običajno še vedno ne moreš dostopati do imenika, ker moraš vklopiti USB debugging, kot so omenili že zgoraj. Ta nastavitev je sicer globoko v nastavitvah, vendar gre zdaj lažje, saj lahko delaš zaslonske posnetke zaslona (Power+Volume Up/Down) in jih sproti gledaš na računalniku. S tem potem lažje veš, kje klikniti. Še lažje pa je, če si najprej namestiš kakšno izmed Mirror Screening aplikacij. Mislim, da sem uporabljal tole. Ključ je v tem, da na drugem telefonu (ali računalniku) ustvariš WiFi dostopno točko (brez gesla), na katero se povežeš s telefonom. Ugotoviš IP telefona, potem pa do ekrana dostopaš z računalnika z VLC.

Sicer sem uporabljal tudi tipkovnico, priključeno prek OTG-USB, s katero sem recimo lažje vnesel ime aplikacije v Google Play iskalnik.

Upam, da bo kakšen izmed teh nasvetov v pomoč in vso srečo! :-)

Jebote, hvala za tole. Pa bo spet šel kak večer v kurac, ko bom sam uredil stvari. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

valdo ::

111111111111 je izjavil:

Jebote, hvala za tole. Pa bo spet šel kak večer v kurac, ko bom sam uredil stvari. :D

lepo si me nasmejal

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valdo ()

Han ::

Če je ekran za silo odziven, lahko poskusiš z backupom na računalnik ali sinhronizacijo telefonov...

https://www.samsung.com/si/apps/smart-s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počen zaslon, kako do podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6214707 (4969) Daniel
»

OnePlus povezava z Macbook-om

Oddelek: Pomoč in nasveti
13957 (689) EmaDilema
»

Kateri wifi AP

Oddelek: Omrežja in internet
121464 (808) Bakunin
»

Laptop ne zazna mobilnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
173874 (3384) hmm23

Več podobnih tem