» »

OnePlus povezava z Macbook-om

OnePlus povezava z Macbook-om

EmaDilema ::

Zdravo!

Najprej se opravičujem, če odpiram novo temo po nepotrebnem ... Nisem našla odgovora na moje vprašanje zato, jo odpiram.

Pred kratkim sem kupila OnePlus Nord 2, danes pa sem prvič poskušala prenest video iz telefona na MacBook pro. Na Googlu sem našla nekaj navodil, s predlogi dobrih aplikacij (Android File Transfer, Mobile Trans, Files by Google, MacDroid, McDroid) za prenos v osnovi pa imajo vsa navodila enak začetek.

1. Enable the USB debugging option on the device
Device settings -- Developer options (tap on build number for 7 times to enable this feature) -- Enable USB debugging (If device protected by password then enter password also when it ask)

 Navodila

Navodila


In to sem tudi naredila ... Ustavi se mi čisto na koncu pri "Enable USB debugging". Telefon imam v slovenščini in poskusila sem vse kar približno pomenilo to ... v glavnem nikakor se ne morem povezat. Telefona mi ne zazna. Počas bom zgubila upanje, da se to sploh da rešit ... Mi lahko kdo pomaga?

errhec ::

Greš v Sistem - možnosti za razvijalce- odpravljanje težav prek USB-ja

System - developer options - USB debugging.
dd

EmaDilema ::

errhec je izjavil:

Greš v Sistem - možnosti za razvijalce- odpravljanje težav prek USB-ja

System - developer options - USB debugging.


Poskusila, pa ne deluje ... Je še kakšna rešitev?

Ales ::

"Ne deluje" ni ravno dober opis težave. Napiši kaj konkretno si stisnila in kaj konkretno se ti izpiše na ekranu. Korak po korak, dobesedno kaj kje piše, kaj si pričakovala, da bo in kaj je namesto tega bilo.

EmaDilema ::

Evo, fotka zaslona kaj sem pokljukala.


Pokljukala sem "Iskanje in odpravljanje napak USB". Na ekranu mi ne napiše nič. Telefon imam povezan z usb kablom. Večkrat sem ga poskusila izklopit in ponovno priklopit. Zgodi se nič. Sam računalnik ne zazna telefona, aplikacija Android File Transfer kaže, da ni najdene naprave, aplikacija MobileTrans napiše "Failed to connect. Try anain." In, ko poskusiš ponovno ti pokaže navodila, ki sem jih zgoraj na linku objavila. V glavem ne vem kaj bi morala še narediti, ker se nič ne zgodi.

Hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: EmaDilema ()

EmaDilema ::

Evo, fotka zaslona kaj sem pokljukala.
https://ibb.co/5xKsJbK
*ne vem zakaj zgoraj ni pokazalo linka ...

errhec ::

Stisni še preklic dovoljenj za odpravljanje težav prek USB.
Ko priklopiš telefon se mora na telefonu in PCju pokazati obvestilo.
dd

EmaDilema ::

Evo, tudi to sem poskusila, nato na novo povezala usb in nič, ni odziva, nobenega sporočila na računalniku, ne na telefonu.
Uporabljam MacBook pro in pomoje je ravno v tem težava, ker ni PC.

Aplikacija mi predlaga tole
https://support.wondershare.com/mobilet...

Ustavi se mi že pri "Firstly, scroll down phone screen, and tap on "Charging via USB" to see more options." Jaz tega "sporočila" ne najdem nikjer. Na prejšnjem telefonu (Huaweiju 10 mate pro) se mi je vsakič ob usb priklopu prikazalo okno, da se odločim ali samo polnim, ali hočem prenest slike, ali hočem prenest druge datoteke. Pri OnePlus Nord 2 niti enkrat nisem dobila tega okna ob priklopu. Ne zgodi se nič, telefon zapiska in začne filat baterijo, to je vse.

bojsi ::

Si poskusila tudi OpenMTP?

https://openmtp.ganeshrvel.com/

EmaDilema ::

Hvala za app! Prej je nisem poznala in izgleda res vredu, ampak težava je enaka kot pri vseh ostalih app. Ne zazna telefona. Mislim, da je težava v telefonu in tem da ne morem upravljat usb povezave zakaj se uporablja. In se avtomatično samo polni ...

errhec ::

V developer options najdi Default USB configuration in izberi file transfer.
dd

EmaDilema ::

Že prej sem pri privzeti konfiguraciji USB nastavila "prenos datotek/ Android avto", pri konfiguraciji izbiri konfiguracije USB pa imam izbran "MTP (protokol za prenos predstavnosti)". Še vedno se ob prikopu nič ne zgodi.

Prilagam screenshoote
https://ibb.co/sRw03tJ
https://ibb.co/bPkw2hj

Han ::

Priklopi ga še na PC oziroma Windows računalnik. Če tudi tam ne bo povezave, verjetno nimaš ustreznega USB kabla.

EmaDilema ::

Omg ... Na to pa sploh nisem pomislila ... Zamenjala kabel in dela!!!!
Hvala, hvala, hvala vsem štirim za vso pomoč!!!!
Skoraj sem že obupala in na koncu je rešitev tako enostavna oz težave dejansko sploh ni bilo ... Ne morem verjet ... Predvsem pa je zanimivo, da sta kabla, prvotni in ta za katerega sem ga zamenjala enaka, enak model, ista znamka, kupljena istočasno ... Na enemu dela, na drugemu pa ne ... Res zanimivo ...

Še enkrat HVALA RES!!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet: Kako odstraniti prednaložene app brez ROOT dostopa

Oddelek: Mobilne tehnologije
52963 (1550) Linhart
»

Mi PC Suite problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
111273 (645) stroy
»

Laptop ne zazna mobilnika

Oddelek: Mobilne tehnologije
173696 (3206) hmm23
»

Windows 7 ne namesti potrebnih driverjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
141372 (1193) WinXP
»

Po instaliranju USB Debug PC ne zazna android naprave

Oddelek: Pomoč in nasveti
102011 (1863) WinXP

Več podobnih tem