» »

Pomoč izbrisali so mi slike!

Pomoč izbrisali so mi slike!

«
1
2

staher ::

Imam telefo note 20 in izbrisali so mi slike.
Telefon me je res opozarjal, da mo bodo izbrisali slike samo sem zaradi pomanjkanja časa malo zanemaril, in zdaj so mi izbrisali slike za več kot leto dni, pa saj za vraga so bile tudi na mojem telefonu.
Kako naj pridem do teh slik??
Prosim za kakšen nesvet.
prosim

Ales ::

"Telefon" te nič ni opozarjal, nekdo te je. Program, storitev, KDO?

Kdo ti je zbrisal slike, kdo te je opozarjal, od kod vse so izbrisane?

Kje vse imaš varnostne kopije narejene?

MasterTade ::

če so shranjene na sd kartici poskusi vzet ven in nazaj noter

oziroma če lahko kartico povežeš na računalnik poglej če so slike gor
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

staher ::

Mislim, da je vic z oblakom mogoče samsung cloud zdaj tudi tega nimam več na razpolago.
Enostavno od 7.08.20 do 18.09.21 so pobriali vse slike ki sem jih slikal.

Kartice nimam imam 256 placa dost, Kako so mi jih pobrisali iz telefona to mi ni jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: staher ()

MasterTade ::

imaš Google Foto?
Mors omnia aequat

staher ::

Mislim da ne da je prazen brez slik.

smo 4 sike so not

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: staher ()

Boobiz ::

Samsung announced earlier this year that it is killing some features in Samsung Cloud, including Drive Storage and Gallery Sync. That means you won't be able to sync your files and images to the cloud, and any existing files you've backed up will be deleted.


Samsung has put different countries, including the US and UK, into two groups with different deadlines. It's not easy to determine your group, so it's safe to assume you're in Group 1, which must download any photos and videos from Samsung Cloud by 30 September 2021. Group 2 has until 30 November 2021.


https://www.pocket-lint.com/apps/news/s...

je to to? nisi zadosti resno vzemal opozoril, da se z datumom XY ukinja storitev Z in kaj to pomeni zate, v primeru da stvar ignoriraš?
I'm drunk, what's your excuse?

dsfsfawer235 ::

Se malo branja, da ne bo kdo mislil, da je osamljen primer: Canon says its cloud service can't restore users' lost videos or full-size images

Kaj pa ce bi pocasi nehali tlacit slike na cloude in si jih skopirali na lokalen storage od racunalnika?

Je pretezko, mar ne, to se je lahko delalo 20+ let, zdaj pa kar naenkrat tega nihce vec ne zmore.

Samsungu/googlu/amazonu/... vase slike ne pomenijo popolnoma nic. Hebe se jim. Vsem razen vas. Ampak se vedno delate z njimi kot svinja z mehom.

@op; vsaka sola nekaj stane, drugic sprejemaj bolj pametne odlocitve, ki ne temeljijo na masovni histeriji in hypu.

If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Malo mešaš stvari med sabo.

V principu imaš glede "oblaka" čisto prav, toda v tem primeru ni šlo za izgubo podatkov, pač pa za načrtovano ukinitev storitve. Vse kar bi OP moral storiti je, da dejansko prebere kaj mu kdo piše. In da seveda ukrepa.

In drugo, oblak ni le računalnik nekoga drugega, je še kaj več. Luštn meme in ja, prenaša neko sporočilo, ampak vseeno ne ustreza resnici.

Za zanesljiv backup je treba še kaj drugega, ne le preprosto delati kopije na domač računalnik. Četudi je že to nekaj.

staher ::

Pravijo da ni rešitve.

kow ::

Niti teoreticno? Je dokazano, da cas tece samo naprej? Paralelna vesolja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

staher ::

SAMSUNG CLOUD, NAJLEPŠA HVALA TI!
Sem pač bedak, da nisem to prej pospravil na varno. Pa pa slikce.
faaaaaaack

strlo me bo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: staher ()

Zimonem ::

Saj so ti napisali. Kaj kruliš sedaj. Pa ne enkrat in od danes na jutri.
Več časa si zabil sedajle z jamranjem kot bi jih par dni nazaj s kopiranjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

__Devil__ ::

Včasih je fajn začeti na novo. Evo zdaj je odlična priložnost za to. Čas za ustvarjanje svežih spominov :D

staher ::

Bom v kratkem zamenja znamko telefona bom bom.

Slovenci smo pač takšni srečni ko nekoga kaj doleti....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: staher ()

Tidule ::

Menjava telefona te ne bo zascitila pred lastno neumnostjo. Vzemi to lekcijo kot vzpodbudo, da uredit ustrezno varnostno kopijo.

dsfsfawer235 ::

Ales je izjavil:

V principu imaš glede "oblaka" čisto prav, toda v tem primeru ni šlo za izgubo podatkov, pač pa za načrtovano ukinitev storitve.


Ja, "nacrtovano ukinitve storitve". Canon je pa izvedel nenacrtovano. In? Edini, ki jim mu kaj do tvojih podatkov si sam. Ce ne skrbis zanje sam, ostanes brez.

In bolj, kot boste rinili v nova suznjelastniska razmerja, manj vam bo ostalo. Zdaj pa samo pomisli, ce ti google ukine account, zaradi "zlorabe", vsaj AIju se je tako zazdelo.

Lahko malo pobrskas, teh primerov imas po netu veliko, tudi primere googlovih vernikov, ki se potem niti na router niso mogli zlogirat, da bi do neta prisli.

Se jim je pred tem zdelo, da oni ownajo googla, ker mu placujejo, pa se je izkazalo, da google owna njih - ker brez njega ne morejo vec nic. Koliko, vas je se takih?

Zimonem je izjavil:

Saj so ti napisali. Kaj kruliš sedaj. Pa ne enkrat in od danes na jutri.
Več časa si zabil sedajle z jamranjem kot bi jih par dni nazaj s kopiranjem.


Pri Canonu je bilo iz danes na jutri, brez opozorila.
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

simonchelo ::

Ja to si imel verjetno 1 leto free cloud storage in na kameri narejeno da se je avtomatsko shranjevalo na oblaček brez lokalnega backupa. Verjetno je bil to samsung cloud in morda če bi pisal na njihov support so samo disablal račun in bi ti eventuelno v zameno za naročnino za eno leto lahko odprli dostop. samo to naredi čim hitreje.

lep pozdrav
ciao

feryz ::

Ne štekam. Slike so imel samo v oblaku!?
Torej brez povezave nisi mogel gledati slik na telefonu?
Kakšna logika pa je to?
Meni je tudi cloud izbrisal tistih par slik, ki jih je bilo gor, pa nisem niti z učem trznil.

Ales ::

dsfsfawer235 je izjavil:

... Edini, ki jim mu kaj do tvojih podatkov si sam. Ce ne skrbis zanje sam, ostanes brez.

In bolj, kot boste rinili v nova suznjelastniska razmerja, manj vam bo ostalo. Zdaj pa samo pomisli, ce ti google ukine account, zaradi "zlorabe", vsaj AIju se je tako zazdelo.

Lahko malo pobrskas, teh primerov imas po netu veliko ...

Kateri account bo to Google mani ukinil? :))

Odnapihni se malo luba duša, sicer boš počil kot balonček. S svojim slepim ideološkim teženjem tu na forumu delaš daleč več škode, kot je kakršne koli koristi. Ne dojemaš niti s kom se pogovarjaš, kaj šele, da bi imel kako globlje razumevanje o dani problematiki.

staher ::

Obstja kakšen dober program da ti povrne pobrisane podatke?
Moja logika je da se slka srani najprej na telefon, potem pa v oblak.
Naj me kdo popravi če narobe razmišljam.

Baja ::

tudi, če so ble shranjene lokalno, so že davno prepisane.

Furbo ::

Kakšna logika programa je pa to, da ti kljub prostoru na kartici vse shrani v oblak in en dan flegma izbriše?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Machete ::

Logika uporabnika, ki nastavlja program. Nehajmo tepsti oslove sence.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tidule ::

Je pa cudno, da bi privzeto shranjevalo samo v oblak. Dodatno je samsung najavil dva datuma 30.9. in 30. 11. ko bo do ukinitve oblaka prislo, tako da ni logicno da se je to zgodilo ta teden.

prowb ::

Ali si preprican da slik ni lokalno na telefonu?

dsfsfawer235 ::

Ales je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

... Edini, ki jim mu kaj do tvojih podatkov si sam. Ce ne skrbis zanje sam, ostanes brez.

In bolj, kot boste rinili v nova suznjelastniska razmerja, manj vam bo ostalo. Zdaj pa samo pomisli, ce ti google ukine account, zaradi "zlorabe", vsaj AIju se je tako zazdelo.

Lahko malo pobrskas, teh primerov imas po netu veliko ...

Kateri account bo to Google mani ukinil? :))

Odnapihni se malo luba duša, sicer boš počil kot balonček. S svojim slepim ideološkim teženjem tu na forumu delaš daleč več škode, kot je kakršne koli koristi. Ne dojemaš niti s kom se pogovarjaš, kaj šele, da bi imel kako globlje razumevanje o dani problematiki.


Aha, no tule je ze nekdo, ki ga google owna, pa si ne zmore priznati, ker je vse kar jih je poznal nategnil, naj uporabljajo "google" (ali pa cloud, nosql, ai,...) ker je to oh in sploh. Skratka vezal nizko samozavest na brand(tm).

Si lahko tudi kaj vec o tem preberes, da se bos lahko odnapihnil sam: https://insight.kellogg.northwestern.ed...

Globlje znanje o problematiki pa gre nekako takole - ker se prevec zanasate na storitve postajate vedno bolj nesposobni opravljati najbolj osnovne stvari - kot je kopiranje slik na racunalnik ali razumevanje drevesne strukture, na se malo branja: A generation that grew up with Google is forcing professors to rethink their lesson plans

Tako, da v osnovi bi se lahko nad problematiko zamislil predvsem sam. Ker je groznih razseznosti.
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

staher ::

Ne ni jih
Zdaj me lahko reši samo dober program, če?

Baja ::

staher je izjavil:

Ne ni jih
Zdaj me lahko reši samo dober program, če?


Ne!

Baja je izjavil:

tudi, če so ble shranjene lokalno, so že davno prepisane.

Ales ::

dsfsfawer235 je izjavil:

Ales je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

... Edini, ki jim mu kaj do tvojih podatkov si sam. Ce ne skrbis zanje sam, ostanes brez.

In bolj, kot boste rinili v nova suznjelastniska razmerja, manj vam bo ostalo. Zdaj pa samo pomisli, ce ti google ukine account, zaradi "zlorabe", vsaj AIju se je tako zazdelo.

Lahko malo pobrskas, teh primerov imas po netu veliko ...

Kateri account bo to Google mani ukinil? :))

Odnapihni se malo luba duša, sicer boš počil kot balonček. S svojim slepim ideološkim teženjem tu na forumu delaš daleč več škode, kot je kakršne koli koristi. Ne dojemaš niti s kom se pogovarjaš, kaj šele, da bi imel kako globlje razumevanje o dani problematiki.


Aha, no tule je ze nekdo, ki ga google owna, pa si ne zmore priznati, ker je vse kar jih je poznal nategnil, naj uporabljajo "google" (ali pa cloud, nosql, ai,...) ker je to oh in sploh. Skratka vezal nizko samozavest na brand(tm).

Pogovarjaš se z nekom, ki je na odprtokodni sceni dlje, kot je tvoja uboga rit na tem svetu in mu Google ne more zapreti računa, ker ga ne uporablja. Pa si prezabit, da bi dojel.

PacificBlue ::

Ne bi rekel, da te ni opozarjalo da bo do tega izbrisa prišlo, sam te je zdaj pa žal ne gre povrnit slik. Razen če si uporabljal se kaksen drug cloud, google, windows one..idk.

Malcolm_Y ::

Pri meni, Android, Xiaomi, je tako, da mi Google vsake toliko pove "vse vaše slike so na varnem v oblaku, zato jih komot zbrišete s telefona in tako boste imeli ful velik placa". Tako da, če to narediš, in jih potem prepišeš z drugimi podatki, jih na telefonu ni več.

Če ima cloud provider kak help, bi tja poslal vprašanje - mogoče še niso nepovratno izginile z njihovih diskov.

Po toči je prepozno zvoniti, a vseeno - pomembne fajle hrani na treh neodvisnih medijih.

dsfsfawer235 ::

Ales je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

Ales je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

... Edini, ki jim mu kaj do tvojih podatkov si sam. Ce ne skrbis zanje sam, ostanes brez.

In bolj, kot boste rinili v nova suznjelastniska razmerja, manj vam bo ostalo. Zdaj pa samo pomisli, ce ti google ukine account, zaradi "zlorabe", vsaj AIju se je tako zazdelo.

Lahko malo pobrskas, teh primerov imas po netu veliko ...

Kateri account bo to Google mani ukinil? :))

Odnapihni se malo luba duša, sicer boš počil kot balonček. S svojim slepim ideološkim teženjem tu na forumu delaš daleč več škode, kot je kakršne koli koristi. Ne dojemaš niti s kom se pogovarjaš, kaj šele, da bi imel kako globlje razumevanje o dani problematiki.


Aha, no tule je ze nekdo, ki ga google owna, pa si ne zmore priznati, ker je vse kar jih je poznal nategnil, naj uporabljajo "google" (ali pa cloud, nosql, ai,...) ker je to oh in sploh. Skratka vezal nizko samozavest na brand(tm).

Pogovarjaš se z nekom, ki je na odprtokodni sceni dlje, kot je tvoja uboga rit na tem svetu in mu Google ne more zapreti računa, ker ga ne uporablja. Pa si prezabit, da bi dojel.


Lepo od tebe, samo po 30+ letih sistemskega developmenta in nekaj cloud sistemov se pac ne bom ukvarjal s tvojimi nesposobnosti povezave kar se mu je zgodilo in kaj se mu lahko zgodi na googlu ali katerikoli drugi platformi. Tako, da predvsem se deflejtaj sam. Lahko bi si sla merit kdo ima daljsega, samo nimam problema s samozavestjo ;) Zdaj pa sc k zeni in smrkavcem. Jaz pa tudi ;)
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Si pogledal v galeriji v "kosu" oz. "arhiv"?

To, da ti je vse slike izbrisalo je mozno samo, ce si imel nastavljeno shranjevanje izkljucno v samsungov oblak.
To pa tovarnisko sigurno ni, ker sem imel tudi jaz. Pa so slike se vedno bile v DCIM mapi lepo in oblaku hkrati, razen ce si vmes menjal telefon in jih "prenesel" samo preko oblaka.

Torej brez povezave nisi mogel gledati slik na telefonu?

To tudi mene zanima.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

filip007 ::

Saj imajo vsi vse vklopljeno in se sploh nobeden ne ukvarja s tem, kje je kaj.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

njyngs ::

Samsung cloud se je res zaprl ta mesec. Ampak opozarjali so od faking začetka leta. Dobesedno posiljevali z obvestili. Ne vem kako je lahko nekdo tako careless, da toliko opozoril zignorira... očitno podatki že niso tako pomembni.

StarMafijec ::

Vse, kar imaš v cloudu, moraš imeti tudi na svojem disku.

Lahko recimo tudi cloud zgori in izgubiš vse. Tako se je recimo pripetilo slovenskemu portalu Partis.si.

GupeM ::

Hahaha. Primerjaš Partis z Googlom. Partis je imel eno kišto, Google pa ima podatke ne samo na različnih kištah, ampak v različnih datacentrih na različnih lokacijah. Seveda se lako zgodi, da se podatki vseeno izgubijo, ampak je bolj verjetno, da jih bodo uporabniki izgubili, ker ne bodo delali backupa. Velikokrat me je že kdo vprašal, kako naj dobi nazaj slike, ker je razbil/izgubil telefon, ali pa mu je crknil. Vsi, ki so imeli vključeno sinhronizacijo na Google, so dobili slike nazaj. Tisti, ki sinhronizacije niso imeli, niso delali niti backupa.

Zato je tudi tale izjava iz riti potegnjena:

dsfsfawer235 je izjavil:

Kaj pa ce bi pocasi nehali tlacit slike na cloude in si jih skopirali na lokalen storage od racunalnika?

Je pretezko, mar ne, to se je lahko delalo 20+ let, zdaj pa kar naenkrat tega nihce vec ne zmore.

20+ let že tega skoraj nihče ne dela, ker je pretežko. Sinhronizacijo na cloud pa ima vključeno več ljudi, kot jih redno dela backupe. Razlika je le v tem, da si včasih moral prenesti s spominske kartice na računalnik, da si lahko slike normalno gledal. Sedaj se večinoma gledajo kar na telefonih. Ampak ko je šel disk od računalnika, je ravno tako večina folka izgubila vse.

Za svoje slike pa skrbim s cloudom in z dvema NAS-oma. Cloud predvsem zato, ker je veliko bol priročen, kot NAS. Predvsem, kar se tiče sharinga. Na cloudu slike tudi niso v originalni resoluciji. Medtem ko na NAS leti vse v polni resoluciji. To dela tudi punca, ker sem jo prepričal da rabi več kopij in ker sem ji vse zrihtal.

StarMafijec ::

GupeM je izjavil:

Hahaha. Primerjaš Partis z Googlom. Partis je imel eno kišto, Google pa ima podatke ne samo na različnih kištah, ampak v različnih datacentrih na različnih lokacijah. Seveda se lako zgodi, da se podatki vseeno izgubijo, ampak je bolj verjetno, da jih bodo uporabniki izgubili, ker ne bodo delali backupa.


Partis je imel strežnik v datacentru. Sicer ne Googlovem, temveč pri nekem znanem evropskem ponudniku.

GupeM ::

Ja, ampak samo enega. Google ima podatke v več datacentrih. Če pri partisu ne bi bili tako škrti, bi v locenem datacentru najeli še en server, kjer bi bil backup. Za silo bi lahko biiki nazaj v uri/dveh.

ginekk ::

Ja, tudi mene zanima kaj je Partis narobe delal?

Imel je "zanesljivega" Cloud ponudnika. Dokler iznenada in nepričakovano ni bil več tako zanesljiv in je podatke izgubil nepovratno..

GupeM je izjavil:

Ja, ampak samo enega. Google ima podatke v več datacentrih. Če pri partisu ne bi bili tako škrti, bi v locenem datacentru najeli še en server, kjer bi bil backup. Za silo bi lahko biiki nazaj v uri/dveh.


Ma kaj a ni to fora cloud ponudnikov, da se uporabnikom ni treba ukvarjat s tveganjem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

JanBrezov ::

GupeM je izjavil:

Hahaha. Primerjaš Partis z Googlom. Partis je imel eno kišto, Google pa ima podatke ne samo na različnih kištah, ampak v različnih datacentrih na različnih lokacijah. Seveda se lako zgodi...

Ne samo, da se lahko, ampak se je Googlu to že zgodilo. Do izgube je prišlo zaradi štirikratnega udara strele v električno omrežje, na katerega je bil priklopljen Googlov data center v Belgiji (vir). Imeti edino kopijo v cloudu je nevarno.

Samael ::

ginekk je izjavil:

Ja, tudi mene zanima kaj je Partis narobe delal?

Imel je "zanesljivega" Cloud ponudnika. Dokler iznenada in nepričakovano ni bil več tako zanesljiv in je podatke izgubil nepovratno..

GupeM je izjavil:

Ja, ampak samo enega. Google ima podatke v več datacentrih. Če pri partisu ne bi bili tako škrti, bi v locenem datacentru najeli še en server, kjer bi bil backup. Za silo bi lahko biiki nazaj v uri/dveh.


Ma kaj a ni to fora cloud ponudnikov, da se uporabnikom ni treba ukvarjat s tveganjem?

Kako pa veš, da so bili podatki v cloudu? OVH je skozi leta poznan predvsem po poceni dedicated strežnikih, medtem, ko so v gostovanje "v oblaku" (kako fina beseda) zapluli šele zadnja leta. To, da ni dnevnega backupa podatkov na drugo lokacijo je najmanj šlamparija.

Drugače pa tveganje pri zanašanju na gostovanje v cloudu ... dovolj je, da v življenju pride nekaj vmes, recim pristaneš v bolnišnici, zamudiš rok plačila računa hostingu ... pa gredo podatki pa pa. Ali pa da hosting ne mara nečesa kar gostiš -> suspension -> termination. Itd. Ali pa 0day exploit. Ali, ali ... Skratka, nikoli ni dovolj, da stvari samo postaviš potem pa se zaneseš na hosting, da bo vsa naslednja leta vse super in prav.
Samael != Samuel

WhiteAngel ::

Ales je izjavil:


In drugo, oblak ni le računalnik nekoga drugega, je še kaj več. Luštn meme in ja, prenaša neko sporočilo, ampak vseeno ne ustreza resnici.


Še slabše je. Verjetno je ena shitty virtualka. In če imaš smolo in imaš podatke v tistem promilu, ki se letno izgubijo (ja, tudi na AWSju in GCPju), jih pač izgubiš. Si to itak sprejel.

ginekk ::

Samael je izjavil:



Drugače pa tveganje pri zanašanju na gostovanje v cloudu ... dovolj je, da v življenju pride nekaj vmes, recim pristaneš v bolnišnici, zamudiš rok plačila računa hostingu ... pa gredo podatki pa pa. Ali pa da hosting ne mara nečesa kar gostiš -> suspension -> termination. Itd. Ali pa 0day exploit. Ali, ali ... Skratka, nikoli ni dovolj, da stvari samo postaviš potem pa se zaneseš na hosting, da bo vsa naslednja leta vse super in prav.


Jaz sem v tem poslu profesionalno že prek 20 let, tako da je bil od mene kanček sarkazma. Vem da prav ničesar ni zanesljivo, zase imam 4+2 redundančno ZFS polje in tračni backup še dodatno.

Pač Cloud ponudniki tržijo svoje storitve upravljanja podatkov kot mnogo bolj varne od tveganja, ki ga imajo njihovi uporabniki individualno. Na koncu se izkaže, da tega ne morejo zares zagotovit in se lahko obrišeš pod nosom.

In lahko je tudi reči "kaj si bil nespameten in se pustil nategnit", v današnjem svetu enostavno nimaš časa z vsem se ukvarjat in vsega preverjat.

GupeM ::

ginekk je izjavil:

Ja, tudi mene zanima kaj je Partis narobe delal?

Imel je "zanesljivega" Cloud ponudnika. Dokler iznenada in nepričakovano ni bil več tako zanesljiv in je podatke izgubil nepovratno..


Ma kaj a ni to fora cloud ponudnikov, da se uporabnikom ni treba ukvarjat s tveganjem?

Cloud ni isto kot najem strežnika/virtualnega strežnika. Na dedicated strežniku oz. več strežnikih lahko postaviš svoj cloud.

JanBrezov je izjavil:

GupeM je izjavil:

Hahaha. Primerjaš Partis z Googlom. Partis je imel eno kišto, Google pa ima podatke ne samo na različnih kištah, ampak v različnih datacentrih na različnih lokacijah. Seveda se lako zgodi...

Ne samo, da se lahko, ampak se je Googlu to že zgodilo. Do izgube je prišlo zaradi štirikratnega udara strele v električno omrežje, na katerega je bil priklopljen Googlov data center v Belgiji (vir). Imeti edino kopijo v cloudu je nevarno.

Vem, da se jim je. Mislim, da se je tudi Dropboxu. Ampak verjetnost, da se ti to zgodi je bistveno manjša, kot če imaš samo na telefonu shranjene slike. Lahko pa še enkrat prebereš moj komentar in boš videl, da tudi jaz ne zaupam izključno cloud providerju. Že če sinhroniziraš fotke na dva cloud providerja, je verjetnost da podatke izgubiš praktično nič. Še posebej, če bereš in upoštevaš obvestila o tem, da bodo račune ukinili in vse podatke izbrisali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Han ::

Samsung ima priročen program za backup in sinhronizacijo. Z le nekaj kliki skopiraš na računalnik večino podatkov (stike, sporočila, slike, video...) v 5 minutah. To ponoviš vsaj nekajkrat v letu!

https://www.samsung.com/si/apps/smart-s...

Tidule ::

Kakršenkoli sistem, ki zahteva interakcijo večkratletno je pri povprečnem uporabniku (pa bodimo pošteni tudi pri tistih bolj naprednih) obsojen na propad in je samo vprašanje koliko podatkov bo izgubljenih ko bo šlo kaj narobe. Ker to da podatke skopiraš na računalnik z vidika varnosti podatkov ni nikakršno jamstvo. Potrebno je imet postavljen ustrezen backup po principu 3-2-1. Ampak kdor si postavi tak sistem, seveda poskrbi tudi za avtomatizacijo procesa.

Za veliko večino je dejansko avtomatičen backup v cloud pri velikem ponudniku z vidika varnosti podatkov pred izgubo najbolj enostavna rešitev. Definitivno pa boljša od ročnega kopiranja. seveda ga pa ni sistema, ki uporabnika zaščiti pred lastno neumnostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

6bt9hmDwY ::

ginekk je izjavil:

Ma kaj a ni to fora cloud ponudnikov, da se uporabnikom ni treba ukvarjat s tveganjem?

Načeloma je ampak 100% gotovosti ni, niti če uporabljaš več cloudov in v različnih regijah, in imaš lokalne kopije (kar tudi sam predlagam), se pa lahko temu približaš. Torej, načeloma cloud ja ampak ne kot edini vir (za primere ransomwarea, recimo), privat je to enostavno (malo je zamudno) in sorazmerno poceni urejati, firme pa imajo rešitve, kakršne že imajo ali ne.

PS: Moram pa reči, da je op za svojo lenobo že sam dovolj kaznovan, je pa dobrodošlo, da je izpostavil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

alternativa google foto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
587118 (2074) zuz3k
»

Požar v Strasbourgu uničil OVH-jev podatkovni center

Oddelek: Loža
496384 (2474) 5erson
»

Oblak za firmo - ja, ne - $$$ ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11414857 (10632) c3p0
»

Microsoftov poslovni OneDrive spreminja uporabnikove datoteke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
6319161 (14527) aerie

Več podobnih tem