» »

Pretvarjanje avi v DVD

Pretvarjanje avi v DVD

Penny ::

Upam, da ima kdo iskušnje pri pretvarjanju avi datoteke v DVD.
Pri samem kodiranju, nisem imel ravno težav, uporabil sem Avisynt
za zajem videa in cinemacraft 2.67.09 za encoder.
Rezultat je bila datoteka mpeg 2 z resolucijo 720x480 za ntsc in 720x576 za pal.
Zasedla je nekaj čez 4gb in na računlaniko delovala tekoče.

Problem nastane, ko želim stvar zapeči na dvd. Najprej sem poskušal z nerotom,
ki pa ne podpira datotek mpeg.
Nekje sem prebral, da potrebujem NeroVision, da posnamem mpeg kot DVD.
Program sem sprobal in mi je zapisoval dvd skoraj 4 ure.
Več kot 3 ure je film analiziral in ga potem končno zapekel.
Ko sem ga sprobal na dvd-ju, sem bil razočaran, slika se je vidno zatikala,
kvaliteta slike pa je bila odlična. Snemal sem na Smartbuy DVD+R !

S katerim programom, je najbolje snemat dvd-je? Ali vpliva kvaliete dvd ploščkov veliko na kvaliete! S katerimi programi je nasploh najbolje kodirati avi v DVD?

Lep pozdrav!

krneki ::

NeroVision se enkrat prekodira video zato je trajal 3 leta pa še grdo je bilo na koncu.

Jaz uporabljam DVD Maestro. Potem ko dobiš oba elementarna streama, po kodiranju, za video in audio, ju importiraš ter vržeš na timeline. Nastaviš "chapter 1" kot First play in daš compile DVD kar traja 10 in več minut odvisno od hitrosti diska. Zapečeš DVD z najljubšim programom (zame je to RecordNow Max, ker me je v preteklost Nero jebal pri DVD Video kompilacijah)

Penny ::

Ja NeroVision je res naredil razočaranja vreden dvd.

Če sem prav razumel, ti kodiraš v vbr multipass načino, kjer ne dobiš končni mpeg,
ampak .mpv za video in mpa. za audio. In to naj potem v DVD Maestro vržem
na timeline. Ali zvok tukaj nikoli ne igra vloge, če je recimo v ac3 ali mp3?

LP

waters ::

Uporabljam Uleadov DVD Workshop v katerega vnesem avi fajle. Ta mi jih tudi skonvertira v dokaj dobro kvaliteto in zapeče na dvd. Zanima pa me, kakšne nastavitve uporabljaš v CCE ( programček naj bi bil zelo hiter in kvaliteten) namreč jaz dobim precej slabše rezultate na koncu (kockice pri gibanju) pri CCE kot DVD Workshop.

LP

Tr0n ::

Ali pa z VirtualDubom dobis ven .wav ali .ac3 stream. S TMPGEnc pretvoris .avi v .mpeg2 (.m2v) in nato z IFOedit na novo authoras DVD (.m2v kot movie, .ac3/.wav kot zvok) in ti bo ustvaril .VOBe, ki jih zapeces kot DVD Video.

Podobno kot je predlagal krneki lahko naredis tudi z Adobe Encore DVD, s tem da ti Encore samodejno pretvori video/audio datoteke v taksne, kot jih razume DVD. Torej kr vrzes .avi not in ne bi smelo bit problemov. Nisem pa se probal.

krneki ::

Zvok, pri DVD-ju, mora biti AC3 ali MP2 in ne MP3 (no lahko je tud wav, sam škoda placa). 48kHz je pa obvezno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krneki ()

Penny ::

Js se še zaenkrat nisem extra poglablal v kvalieto slike. In sem enostavno vnesu
film v program AviScript, vnesel dolžino filma in izračunal bitrate. Aviscript pa
mi je nato sam napisal avisynth skripto, ki sem jo odprl v cce. Tu sem pod
quality settings izbrisal vse kljukice, saj ti avisynth z raznimi filtri določi ostrino,...
Cilj kodiranja sem določil mpeg 2 PS video + audio in dobil v roku 1h 30min končen mpeg.
za cilj lahko tudi zberem es multipass vbr, ki mi ustvari video.mpv in audi.mpa.
Sta to tiste dve datoteki, ki jih KRNEKI vrže v dvd maestro na timeline ali ne?

TrOn:
S tmpgenceju še nisem probal, sem pa slišal da dela isti film 2x dlje.
Kako naj dobim datoteko m2v? Normalno dam film kodirat v mpeg2 in dodam končnico .m2v?
In potem lahko .vobe, ki jih dobim ven normalno zapečem v nerotu?
LP

krneki ::

Ja, ti dve importaš in vržeš na timeline. Če veš, da je datoteka elementarni mpeg2 stream, enostvano spremeniš končnico v m2v, če ti program točno zahteva to končnico, sicer Maestra ne moti, če je mpv ali m2v. Za druge pa nevem točno.

CaqKa ::

Ali vpliva kvaliete dvd ploščkov veliko na kvaliete!




preveč
meni na smartbuye sploh noče snemat. če jih tebi ne prebira vredi potem je to lahko krivo za vidno štekanje kot si ga omenil.

Brainstorm ::

Penny al pa bilo kdo ki uporabla Cinema craft encoder zanima me a si uporabu kake posebne nastavitve pri cce-ju al vse po defaultu in kok pass-ov si naštimal in a uporablaš constant bitrate al varible bitrate. Jst dobim lepo sliko ven sam dokaj temno proti originalu a se da to kej poštimat pr nastavitvah.

Pa še neki kje se da videt kok bo velikost končnega mpv in mpa fileta da ne bo vse skup prevelko za na 1 dvd pol pa lehk vse skup zbrišem brez veze.

Naprimer mam 1 uro avi fileta in bi ga rad zakompresiral z maksimalno kvaliteto da bi šel na 1 dvd, more še pa ostat še mal placa za menuje. Kje se da nastavt končno velikost recimo kot je to pri tmpgenc-u.


Thanks!

Penny ::

Nekje sem prebral, da če pri kodiranju uporabljaš avisynth, ne potrbuješ v cce ničesar nastavljate glede kvalitete. Nasprotno, počistiti moraš vse opcije v quality settings.
Kvaliteto pa nato nastavljaš v avisynth skripti, kot je recimo 'sharpgrade = 0.6'. ki doda ostrino sliko, ali 'smoothRadius = 4',.....
To je najlažje nastavljat v programu aviscript, kjer odpreš film in ga obdelaš z raznimi opcijami za kvalieto. Zraven lahko tudi odpreš film in takoj vidiš kakšen je učinek.
Tu noter tudi vnesem dolžino filma in mi izračuna min/avg/max bitrate.
Sam je f... problem, ker je ta program full težko dobit, js mam demo verzijo, kamor lahko vnesem sam 10min filma. No sej je dost, da dobiš skripto, pa jo pol še mal obdelaš!

A lahka še en točno pove kaj naj z zvokom. Ok, če je ac3 lahka dam kr kodirat.
Kaj pa če je mp3? Ali ga ločim in spremenim v mp2, ali potem mp2 dodam v cce, ali ga potem obdelam z dvdmaestro?

LP

krneki ::

Zvok mora biti v svoji datoteki. Če je AC3, ga kar direktno vržeš na timeline zraven videa. Če pa je mp3 ga prej spremeni v mp2. Naprej je postopek isti kot za AC3.

Robert ::

Kje se da dobiti (kupiti) DVD Maestro program ?

Tr0n ::

Ne vem, ce ga je se sploh mozno kupiti. Razvoj programa so menda koncali ze nekaj let nazaj.

Robert ::

Krneki, ali se da DVD Maestro dobiti pri tebi glede na to, da ni več v prodaji.

krneki ::

Uh ne. Raje se oglasi pri tvojem lokalnemu "cvetličarju" oziroma "vrtičku" na netu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pinnacle & A-Premiere

Oddelek: Zvok in slika
101757 (1555) Stepni Volk
»

Iz DV v DVD zapis

Oddelek: Zvok in slika
252071 (1861) pivmik
»

Kako convertirat DivX v VCD??

Oddelek: Zvok in slika
414369 (3005) jabe
»

Izdelava domačega DVD, oblike fajlov in peka DVD na Neru

Oddelek: Zvok in slika
81273 (1173) waters
»

Izdelava Domačega Dvd-ja in Menijev

Oddelek: Zvok in slika
91731 (1526) chato

Več podobnih tem