» »

DVD pogon še relevanten v 2021?

DVD pogon še relevanten v 2021?

blink ::

Pokvaril se mi je DVD pogon na laptopu in me zanima ali ga ima smisel menjati? Ne uporabljam ga veliko, edini smisel vidim v hitri izdelavi rezervnih nosilcev za zagon (antivirus, backup restore, rescue disk ...) ker je dražje in manj praktično imeti X USB ključev ali kot rezervo za morebiti nedelujoč USB ključek. Ravno zaradi te diverzifikacije sem razmišljal o nakupu zunanjega DVD pogona, povezava preko USB, obstoječega pa zamenjam z HDD/SSD caddy-jem.

Ostali še uporabljate DVD pogone ali ste popolnoma prešli na druge nosilce?

KTr1sk ::

Imam zunanji dvd pogon
https://www.mimovrste.com/opticni-pogon...
uporabljam ga samo še, da kakšen cd posnamem za v avto, drugače pa res ne uporabljam več, ampak če ga ne bi več imel, bi sigurno se našel kdaj ko bi ga pa res rabil pa ga ne bi imel, tako da ja ima ga ;)

bobby ::

@blink: Vse to (edini smisel vidim v hitri izdelavi rezervnih nosilcev za zagon (antivirus, backup restore, rescue disk ...) ker je dražje in manj praktično imeti X USB ključev ali kot rezervo za morebiti nedelujoč USB ključek) se elegantno reši samo z enim USB ključkom.
Magična beseda je Ventoy.
https://www.ventoy.net/en/index.html
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

kow ::

Pred kratkim sem v skatli nasel CD, ki sem ga zapisal pred 20 leti. Player/writer (sicer blu ray), ga je brez tezav prebral. Ce hoces zanesljivost, opticni ali magnetni mediji definitivno SO relevantni.

Koliko pa so zanesljive elektronske komponente v USB kljucu, pa nisem preprican. Ce je kaksen znalec, naj pove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

blink ::

bobby je izjavil:

@blink: Vse to (edini smisel vidim v hitri izdelavi rezervnih nosilcev za zagon (antivirus, backup restore, rescue disk ...) ker je dražje in manj praktično imeti X USB ključev ali kot rezervo za morebiti nedelujoč USB ključek) se elegantno reši samo z enim USB ključkom.
Magična beseda je Ventoy.
https://www.ventoy.net/en/index.html


Odlicno! Tole je za preizkusiti.

Kurzweil ::

Kakšni CDji... jaz nimam že kakšnih 10 let "CD-roma"... za vse kar potrebuješ so USBji...

blink ::

kow je izjavil:

Pred kratkim sem v skatli nasel CD, ki sem ga zapisal pred 20 leti. Player/writer (sicer blu ray), ga je brez tezav prebral. Ce hoces zanesljivost, opticni ali magnetni mediji definitivno SO relevantni.

Koliko pa so zanesljive elektronske komponente v USB kljucu, pa nisem preprican. Ce je kaksen znalec, naj pove.


Tudi sam sem opazil, da so moji posneti cd nosilci se iz konca 90-ih berljivi, audio cd-ji izpred 30 let pravtako. Resda cd/dvd izgleda arhaicno, ampak za daljsa arhiviranja se dobro obnese (sploh z MDISC nosilci). Moje izkusnje z USB kljucki so, ali se unicijo kontakti, ali pa spomin degradira. Nimam nobenega ki bi bil starejsi od 10 let in se vedno delal.

harvey ::

Še, če imaš pomemben arhiv cd/dvd.enako vhs kasete. Vzdrževanje arhiva ni tako poceni. Vprašanje pa je tudi obstojnost in trajnost novih rešitev. Zakaj se muzeji še vedno 'mučijo' z mikrofilmi, če je vse boljše, enostavnejše, hitrejše..
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

DamijanD ::

Če imaš na USBju kaj res pomemnega, ga je dobro vsake toliko časa osvežit (podatke dol in nazaj gor)

kixs ::

Vsi pomembni podatki morajo biti na vsaj dveh medijih/mestih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fake verzija Win10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504799 (2680) polozweii
»

Iz Linuxa na windwos

Oddelek: Pomoč in nasveti
9878 (401) bluefish
»

Kako win na eepc904hd

Oddelek: Pomoč in nasveti
9927 (773) hojnikb
»

povezava - predvajalnik DVD in trdi disk

Oddelek: Zvok in slika
62279 (2117) bomber1111
»

Obstojnost podatkov na USB ključu vs. trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61544 (1324) JanezC

Več podobnih tem