» »

Kako win na eepc904hd

Kako win na eepc904hd

s56bnm ::

Živijo
Mi lahko prosim gdo pomaga kako namestiti win xp na eepc904hd. Imam zunanji usb dvd pa mi noče namestit win gor na to mašino. Ko formatira disk in kopira systemske datoteke napiše, da ne najde neke nt.. Datoteke ali tak nekak.

Hvala za pomoč in pozdrav vsem
marjan

jest10 ::

Torej probej z drugim CDjem, mogoče je ta slabo posnet/spraskan/je gor slabo spacan piratski windows,...
Drugače imaš pa na netu polno vodičev, kako narediti inštalacijo iz USB ključka.klik

s56bnm ::

Hvala za odgovor vendar je CD orginal in ni poškodovan pa negre
hvala za odgovor

s56bnm ::

Zazna zunanji DVD in win se začnejo normalno instalirati-formatira tudi particijo na kateri bodo win,nato skopira systemske datoteke na eeepc in ko gre v ponovni zagon se ne zažene ampak napiše:NTLDR is missing
Press any key to restart/če nato stisnem tipko mi napiše naslednje Reboot and Select proper Boot device or Boot Media in SELECTED Boot device and press a key /in mašine več ni možno zagnati.V BIOSu mam normalno nastavljeno da se zaganja z USB CD-DVD.Probal sem z USB ključem vendar njega pa mi ne zazna v BIOSu,da bi probal z njega.
HVALA VSEM ZA POMOČ

in lep pozdrav
Marjan

jest10 ::

Pa si imel ta ključ bootable? Ker če ni, potem ni nujno, da ti ga BIOS prikaže.

Law_Enforcer ::

Mogoče gre za to? (sicer za EEE 701)

NOTE: A lot of people have reported receieving an NTLDR Error after XP has rebooted - this happens when you do not delete all of the partitions before installing. You should delete them all - including the one marked partition 1 [BIOS] to leave a single partition. Search the forum for more information. When you get to the partitioning screen of the XP install you keep pressing the “D” key until there are no more partitions left. Then you press the “C” key to create a new partition for the installer to format and install WinXP on.


Še link

s56bnm ::

Problem sem danes reŠil sam-hvala vsem kateri ste mi poskušali pomagati

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Kako, da boš pomagal drugim, s takimi težavami.

s56bnm ::

Enostavno sem particijo razdelil na dva dela.Na eno brez problemov namestil XP z usb dvd,preostanek particije formatiral in sedaj dela xp in še rezervno particijo mam.Zgleda pa,da je en del diska namenjenega za BIOS,ker je zraven še ena manjša particija,ki ima in je imela že prej naslov BIOS.Je mogoče možno,da ta malček sploh nima BIOSa in ima te podatke na tej particiji?

Imam pa sedaj še en problem in sicer kako na usb ključu(cruzer)ki mi ga pa bios zazna narediti zagonski usb z XP.Nekaj sem že probal pa me malo angl.matra pa se najbolj ne znajdem.Mi lahko prosim gdo na kratko opiše postopek,ter kaki program zato potrebujem.Ali najprej presnemam orginal XP na ta ključ itd...

Hvala in lep pozdrav

Marjan NOVAK

hojnikb ::

#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi disk ni zaznan v BIOSu

Oddelek: Operacijski sistemi
332722 (2311) srus
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716461 (9953) opeter
»

instal win noče formatirat niti particijenarest!

Oddelek: Pomoč in nasveti
405116 (4590) Frenckie
»

Eepc 904hd - namestitev Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
81186 (975) bluefish
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201845 (1521) sirotka

Več podobnih tem