» »

Obdavčitev manjšega holdinga kriptovalut

Obdavčitev manjšega holdinga kriptovalut

matste ::

Živijo.
Vem da je takšna tema bila že omenjena leta 2019, ampak ali se je od takrat kaj spremenilo?
Imam namen vložiti 100€ v kripto. Po 1 mesecu, cena naraste 2x. Skupaj 200€, imam 100€ dobička. Kako je sedaj s davki? A jih je potrebno plačevati?
To seveda, da investiram naredim npr. le na nekaj mesecev. Kot je bilo podano v temi Obdavčitev kriptovalut vprašanje, je bilo omenjeno:
Kriptovalute se trenutno smatrajo kot premičnine. Če jih kupiš in prodaš kot fizična oseba je to torej enako, kot če kupiš bicikl in ga prodaš. Pri prodaji ne nastane davčna obveznost, razen v primeru, da vsak dan kupuješ in prodajaš bicikle.

Ter tudi FURS poda primer:
Fizična oseba je v letu 2017 investirala 500.000 € v kriptografske žetone. Nakupe je opravila z 20 naročili v desetih trgovalnih dneh. Po nekaj mesecih je fizična oseba kupljene kriptografske žetone prodala in pri tem iztržila 1.500.000 €. Prodaje je izvedla v 10 trgovalnih dneh z 20 naročili. Drugih nakupov in prodaj virtualnih valut fizična oseba ni opravila. Za realizacijo navedenega posla ni vlagala sredstev za pridobitev informacij in znanj.
V obravnavanem primeru fizična oseba ni opravljala dejavnosti trgovanja s kriptografskimi žetoni, čeprav predstavlja vrednost poslov sklenjenih pri trgovanju z njimi v obdobju enega leta večjo vrednost (2.000.000 €) in povprečna vrednost portfelja virtualnih valut v letu znaša 1.000.000 €. Tega pa fizična oseba ni dosegla z večjim številom realiziranih naročil, saj je slednje izvedla samo v okviru 40 naročil v 20 trgovalnih dneh, kar pomeni, da trgovanja ni izvajala kontinuirano, temveč je šlo za enkraten podvig. Poleg tega fizična oseba za realizacijo tega posla ni vlagala sredstev za pridobitev informacij in znanj ter nakupe in prodaje je izvedla samostojno.

Kako naj vem, kje je limit? Tukaj je omenjeno trgovanje z veliko vsoto, a namreč jaz tega ne nameravam.
Račun imam odprt na crypto.com, tako da zasebnosti: "Saj je majhna vsota, nobenega ne briga" ravno ni.
Hvala za info.

genesiss ::

V tvojem primeru ne rabiš plačati davka.

Se pa z naslednjim letom obetajo spremembe, ki bodo precej poenostavile zadeve: https://siol.net/posel-danes/novice/tak... (do 15k izplačila na leto brez davka, za več od tega 10%).

ciklon ::

Bi kar tukaj vprasal da ne odpiram nove teme.

Sepravi na binance racunu imam nekaj kriptovalut, ki jih bom v kratkem prodal. Ker sem cisti zacetnik me zanima kako najlazje dobit denar na TRR? Nisem nic trgoval sem samo holdal in recimo da se gre za znesek pod 5k€. Kako je z davki in koliko feeja bi vse skupaj naneslo?
Bolje vino v želodcu, kot voda v kolenu

Baja ::

do novega leta 0%. po novem letu pa tudi 0% do 15k/leto. nad 15k/leto pa 10% od celotnega izplačila ali 25% na dobiček. pač, kaj je za tebe ugodneje.

Kvinta ::

Imam namen vložiti 100€ v kripto


Butalci ;((
A.C.A.B

ciklon ::

Kako pa dobit denar na TRR? Sem nekje zasledil da binance vec ne ponuja SEPA nakazil.
Bolje vino v želodcu, kot voda v kolenu

Alien123 ::

ciklon je izjavil:

Kako pa dobit denar na TRR? Sem nekje zasledil da binance vec ne ponuja SEPA nakazil.


zakaj pa na trr? Imaš binance kartico

MaticSLO ::

To da vsi prodajate je zelo dober indikator da koncno po stirih letih prihaja altszn

ciklon ::

Pa nemorem z kartico npr. motorja kupit.
Bolje vino v želodcu, kot voda v kolenu

novak-t ::

Lahko pa dviguješ na bankomatu, ali pa prenakažeš recimo na revolut,...

Machete ::

Kvinta je izjavil:

Imam namen vložiti 100EUR v kripto

Butalci ;((


Trola no. .. Čeprav 100 eur v Šibo leto anzaj .. :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Machete ::

*Aja pa kakor sem jaz njega bral, je dal to samo za primer, za lažje računanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

AllStarc ::

ciklon je izjavil:

Kako pa dobit denar na TRR? Sem nekje zasledil da binance vec ne ponuja SEPA nakazil.


Najceneje, kar sem jaz uspel najti je kombinacija Binance-Bitpanda. Torej postopek:
Denar nakazuješ na Bitpando npr. N26,revolut brez provizije.
Na Bitpandi kupiš za majhno vsoto 30-50 Eur njihovih BEST kovancev. Zakaj? Dobiš popust pri proviziji 0,8%maker-1,2%taker( sicer je brez popusta 1%maker-1,5%taker fee). Kupiš XLM kovance za svoje Evre. Kupiš jih kot maker ( narediš buy limit order z malo nižjo postavko), da je 0,8% provizije.
Zakaj XLM? Ker je cena prenašanja na Binance in nazaj tako nizka, da lahko rečeva 0. Preneseš XLM na Binance.
Na Binance pretvoriš XLM BUSD. Zakaj? Ker ima binance do konca leta akcijo 0% provizije za posle z BUSD, če si maker.
Sedaj kupiš kar ti paše z parom BUSD npr. BTC/BUSD.

Sedaj pa postopek, ki je v resnici tebe zanimal ker že imaš kripto na Binance - Vse v obratnem vrstnem redu:
Tvoje kripto( npr.BTC) nazaj v BUSD
BUSD v XLM
XLM preneseš na Bitpando
Zamenjaš v EUR kot maker(0,8% provizije)
Preneseš na SEPA( N26, revolut)

Rezultat, dvakrat si plačal 0,8% provizije, torej 1,6% si imel stroška, ki ga je dobil Bitpanda

Če se ti pa vse to ne da početi, pa nakaži z Binance na svojo kreditno VISA kartico, če jo imaš( pazi, ne debetno)
bo samo 1% withdrawal fee. V tem primeru samo 0,2% več stroška kot cela kolobocija na Bitpando nazaj.
Podobno lahko narediš z kombinacijo Bitstamp-Binance samo Bitstamp ima 0,5%maker-0,5% taker fee.

Seveda lahko kupuješ kar Na Bitpandi in ne uporabiš Binance, če ne rabiš velike Bitpandine ponudbe, a sem opazil da cene kovancev niso čisto enake v istem trenutku.

Vem da so dolga čreva kar sem napisal. Mogoče ti pa prav pride

Baja ::

N26 baje ne dovoli izplačila iz kripto borz. preverite za 100% preden bodo problemi.

AllStarc ::

Oprosti še enkrat ti dajem popravljene decimalke, sem preveč hitel prej:

Najceneje, kar sem jaz uspel najti je kombinacija Binance-Bitpanda. Torej postopek:
Denar nakazuješ na Bitpando npr. N26,revolut brez provizije.
Na Bitpandi kupiš za majhno vsoto 30-50 Eur njihovih BEST kovancev. Zakaj? Dobiš popust pri proviziji 0,08%maker-0,12%taker( sicer je brez popusta 0,1%maker-0,15%taker fee). Kupiš XLM kovance za svoje Evre. Kupiš jih kot maker ( narediš buy limit order z malo nižjo postavko), da je 0,08% provizije.
Zakaj XLM? Ker je cena prenašanja na Binance in nazaj tako nizka, da lahko rečeva 0. Preneseš XLM na Binance.
Na Binance pretvoriš XLM BUSD. Zakaj? Ker ima binance do konca leta akcijo 0% provizije za posle z BUSD, če si maker.
Sedaj kupiš kar ti paše z parom BUSD npr. BTC/BUSD.

Sedaj pa postopek, ki je v resnici tebe zanimal ker že imaš kripto na Binance - Vse v obratnem vrstnem redu:
Tvoje kripto( npr.BTC) nazaj v BUSD
BUSD v XLM
XLM preneseš na Bitpando
Zamenjaš v EUR kot maker(0,08% provizije)
Preneseš na SEPA( N26, revolut)

Rezultat, dvakrat si plačal 0,08% provizije, torej 0,16% si imel stroška, ki ga je dobil Bitpanda

Če se ti pa vse to ne da početi, pa nakaži z Binance na svojo kreditno VISA kartico, če jo imaš( pazi, ne debetno)
bo 1% withdrawal fee. V tem primeru nekaj več stroška kot cela kolobocija na Bitpando nazaj.
Podobno lahko narediš z kombinacijo Bitstamp-Binance samo Bitstamp ima 0,5%maker-0,5% taker fee.

Seveda lahko kupuješ kar Na Bitpandi in ne uporabiš Binance, če ne rabiš velike Bitpandine ponudbe, a sem opazil da cene kovancev niso čisto enake v istem trenutku.

Vem da so dolga čreva kar sem napisal. Mogoče ti pa prav pride

SumTingWong ::

AllStarc je izjavil:

Če se ti pa vse to ne da početi, pa nakaži z Binance na svojo kreditno VISA kartico, če jo imaš( pazi, ne debetno) bo 1% withdrawal fee.

A izplačilo je možno na VISA z odloženim plačilom? Oziroma kam lahko dejansko izplačam, glede na to da na MC ne gre.

AllStarc ::

Pišem samo to kar piše na Binance strani, jaz uporabljam Bitpando za izplačilo na SEPA

Gre za Visa credit card. In to kot razumem samo VISA ne MC. Mogoče lahko kdo drug pove, ki to dejansko izvaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AllStarc ()

SumTingWong ::

Ampak to je potem isto, kot če bi direkt iz Binance naložil na TRR? Ker pri Binance je trenutno opcija samo withdrawal na VISA Credit. Zakaj bi Bitpando potem vmešaval oz. podaljševal postopek (+ fees)?

AllStarc ::

Gre za provizije in gre za to da si nakazes denar na TRR. Ce gre npr. Za 3000eur. Bos imel na moj nacin 5,4 eur stroskov. Ce pa si nakazes na Binance direktno z kartice kupis kripto, prodas in nakazes nazaj na Viso, kar bi naredil vsak, ki to prvic pocne, bodo stroski naslednji: visa nakazilo1,8%+nakupna provizija0,1%+prodajna provizija v eur0,1%+provizija nakazila eur na viso1%. To je 54+3+3+30=90eur.
Seveda sem dal neumen primer da se kriptu ki asi ga nakupil vrednost ne spremeni( lahko se pa v katerokoli smer).Ampak priblizno drzi.
Jaz mislim da je prisparanih skoraj 85 eur za nekaj dela kar OK. Seveda ce jeznesek manjsi bo manj stroskov ampak tudi zasluzka. Pri ogromnem znesku pa obratno, no mogoce ti potem postane vseeno. Seveda so Binance eni najcenejsih.
Zakaj prenos med borzama? Binance ima veliko ponudbo kovancev in volumen.

BorutF ::

A to moras Fursu se kaj posebaj dokazovati, da si nakazilo dobil iz naslova Kriptovalut. Sem namrec s.p. in ves denar sluzim preko nakazil iz tujine vecino preko spletnih bank.

Vice ::

AllStarc je izjavil:

Oprosti še enkrat ti dajem popravljene decimalke, sem preveč hitel prej:

Najceneje, kar sem jaz uspel najti je kombinacija Binance-Bitpanda. Torej postopek:
Denar nakazuješ na Bitpando npr. N26,revolut brez provizije.
Na Bitpandi kupiš za majhno vsoto 30-50 Eur njihovih BEST kovancev. Zakaj? Dobiš popust pri proviziji 0,08%maker-0,12%taker( sicer je brez popusta 0,1%maker-0,15%taker fee). Kupiš XLM kovance za svoje Evre. Kupiš jih kot maker ( narediš buy limit order z malo nižjo postavko), da je 0,08% provizije.
Zakaj XLM? Ker je cena prenašanja na Binance in nazaj tako nizka, da lahko rečeva 0. Preneseš XLM na Binance.
Na Binance pretvoriš XLM BUSD. Zakaj? Ker ima binance do konca leta akcijo 0% provizije za posle z BUSD, če si maker.
Sedaj kupiš kar ti paše z parom BUSD npr. BTC/BUSD.

Sedaj pa postopek, ki je v resnici tebe zanimal ker že imaš kripto na Binance - Vse v obratnem vrstnem redu:
Tvoje kripto( npr.BTC) nazaj v BUSD
BUSD v XLM
XLM preneseš na Bitpando
Zamenjaš v EUR kot maker(0,08% provizije)
Preneseš na SEPA( N26, revolut)

Rezultat, dvakrat si plačal 0,08% provizije, torej 0,16% si imel stroška, ki ga je dobil Bitpanda

Če se ti pa vse to ne da početi, pa nakaži z Binance na svojo kreditno VISA kartico, če jo imaš( pazi, ne debetno)
bo 1% withdrawal fee. V tem primeru nekaj več stroška kot cela kolobocija na Bitpando nazaj.
Podobno lahko narediš z kombinacijo Bitstamp-Binance samo Bitstamp ima 0,5%maker-0,5% taker fee.

Seveda lahko kupuješ kar Na Bitpandi in ne uporabiš Binance, če ne rabiš velike Bitpandine ponudbe, a sem opazil da cene kovancev niso čisto enake v istem trenutku.

Vem da so dolga čreva kar sem napisal. Mogoče ti pa prav pride



O lubi bog kaj, če bi ta čreva skrajšal za 10x si raje nakazal na Kraken in direktno nato na račun....

AllStarc ::

Creva so samo zato, da povem nacin z čimmanj provizije. Za lene je visa kartica dovolj.

Vice ::

Če je to tebi najcenejša varianta... tudi OK. Po vseh teh trejdih, dodatnega investiranja EUR... boš težko prepričal.

westworld ::

Kako pa so, če sploh, obdavčeni Earnings account, na primer za stablecoine kot so usdt in usdc? Recimo 10% na Nexo na USDC, 12% na youhodlerju, itd. Že to spada pod kapitalske dobičke (27.5% davek od dobička) al je trenutno tud 0% davka do novega leta, nato pa 10% do 15k Oz 20% od dobička?

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Vprašaj računovodjo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DryAxE ::

Bom kar to temo izkoristil za eno vprašanje in sicer zakaj se vsi na tem forumu bojijo, da bi padli med trgovalce glede na število trgovanj. Kaj to spremeni, kaj to potegne za sabo? Moraš potem imeti s.p.? Kaj je fora da se vsi izogibajo, da bi presegli to število trgovanj? Bo to po novem predlogu 10% splošne obdavčitve sploh še aktualno?

gruntfürmich ::

v resnici so bedaki in premetavajo drobiž sem ter tja, in potem mislijo kako jih bo davča lovila ker bodo ultra miljonarji.
skratka zelo slab stik z realnostjo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
562130517 (5281) _janezvalva_
»

BINANCE SEPA nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13232740 (6192) Tidule
»

Bitstamp nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
12841500 (8666) buttcrack
»

Bitpanda

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
51419 (1067) mAXTER
»

Začetek s Kriptovalutami po Korakih - prijava, nakazilo EUR, prenakazilo kovancev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
14856827 (43941) PrihajaNodi

Več podobnih tem