» »

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

vir: Google
Google - Po tem, ko smo o telefonih Pixel 6 skozi mini najave in pobege informacij izvedeli že skoraj vse, je v bistvu še največje razkritje uradne najave njuna konkurenčna cena.

Pri Googlu si nas prizadevajo že od poletja prepričati, da s telefoni Pixel 6 mislijo resno in da so naposled napravili dobro zaokrožene naprave za srednji in višji del trga. Večino specifikacij zato že poznamo. Pixel 6 in Pixel 6 Pro imata novo obliko z zadebeljenim delom s foto objektivi, ki se razteza po vsej širini telefona. Manjši ima 6,4-palčni AMOLED zaslon ločljivosti 2340×1080 pik in osveževanja 90 Hz, večji pa 6,7-palčnega s 3120×1440 pikami in spremenljivim osveževanjem do 120 Hz. Glede na pretekle pixle je dobro nadgrajen fotografski del, kjer ima glavna kamerica tipalo s 50 megapiksli, ki pa privzeto štiri združuje, zato je efektivna ločljivost nekje 12,5 MP. Obe izvedenki imata še ultraširokokotni objektiv z 12 MP, le Pro pa ima še telefoto s 48 MP in štirikratno optično povečavo. Osnovna inačica ima 8 GB pomnilnika, Pro 12 GB; shrambe gredo od 128 GB do 256 GB, Pro pa pozna tudi 512 GB.



Več neznank se je doslej skrivalo pri sistemskem čipu, kajti snovalci so prvič uporabili Googlov lasten silicij, čip Tensor. Po eni plati smo dobili potrditev, da so inženirji v mnogočem povzeli Samsungovega Exynosa, saj ima konfiguracija 2 najhitrejši jedri Cortex-X1, dve srednje hitri Cortex-A76 in štiri varčna Cortex-A55. Po drugi strani na predstavitvi o Samsungu niso črhnili nobene in tako še vedno ne vemo, v kakšnem partnerstvu podjetji pravzaprav sta. V Googlu se namesto na gole hitrostne specifikacije raje osredotočajo na tisto, kar prinašajo drugi, njihovi deli sistemskega čipa, torej pospeševalnika za strojno učenje (NPU) in obdelavo slik (ISP). Na predstavitvi (krajši video povzetek) so pokazali kar nekaj zanimivih prijemov pri fotografiranju in obdelavi teksta ter zvoka; med drugim hitro odstranjevanje ali megljenje motečih elementov s slik; pa prevajanje teksta v realnem času in zmožnost, da umetna pamet samostojno prevzame čakanje na sogovornike v klicnih centrih.

Kolikšno praktično prednost glede na konkurenco bodo te funkcije v resnici pomenile, bomo videli v prihodnjih mesecih, že takoj na štartu pa je zanimiva Googlova privlačna cenovna politika. Pixel 6 namreč v Evropi stane 650 evrov, inačica Pro pa 900 eur v osnovni različici s 128 GB shrambo in tisočaka v tisti z 256 GB. Seveda pa bi se spodobilo, če bi velikan gole cenovne postavke podprl še z boljšo dobavljivostjo in podporo, ki ju na tej strani Luže od njega nismo ravno vajeni. Naprave prispejo 28. tega meseca.

44 komentarjev

OK.d ::

Ja pri Googlu imajo neko čudno prodajno strategijo in ni čudno da se Pixli slabo prodajajo, če se jih pa ne da kupiti.
LPOK.d

FireSnake ::

Kot lastnih Pixel 5 just black me tole pusti ravnodušnega.

Želim hiter telefon, ki pa ni prevelik.
Jaz bi imel še kaj manj, kot 6 palcev.
In oni gredo zdaj večat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kanarin ::

Pixel ? Ignore - kot vedno dosedaj. Privlačna cenovna politika od 650€ dalje ? Je to mogoče joke ? Realno gledano so današnji telefoni že za polovico te (začetne) cene povsem spodobni in ustrezajo praktično vsem potrebam za 90+ % uporabnikov.

Sheteentz ::

Da bi pa kamere poravnali z zadnjim delom telefona, podobno, kot je to počel LG, a to je pa znanstvena fantastika?

Tale izboklina kamer izgleda kot neka ponesrečena mešanica dizajna iz osemdesetih in inženirske lenobe.

deleted ::

Za 650e dobiš v predprodaji zraven še Bose 700 slušalke ... tako da cena ni tako švoh.

Bi pa sam raje kupil Pixel 5a, ki pa ga v Evropi sploh ne prodajajo. Heh.

Še opozorilo: charger se kupi posebej. +30e.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deleted ()

predi ::

V izbranih državah (mad njimi Slovenije ni) ga Google prodaja tudi kot storitev z naročnino, poleg pa vržejo YouTube Premium, Google One 200 GB, ipd. Pixel pass, 45 oz. 55 $ na mesec za posamično različico.

dunda ::

Jaz sem bil kar zagret za Pixel 6. Pravzaprav sem imel ravno namen menjati telefon (sicer za malo nižji znesek). Ker mi je telefon (funkcijsko) precej všeč in ima praktično vse stvari, ki jih želim (takšni so dokaj redki, ko vržem v Gsmarena phone finder), sem ga bil pripravljen takoj kupiti. Še posebej sedaj, ko dodajo še slušalke, da si človek z njihovo prodajo malo zniža ceno. Ampak - Google tako komplicira s temi omejitvami po državah, da naj si ga nekam vtaknejo. Razumem nekako težave z dobavljivostjo, ampak tudi pri prejšnjih modelih so komplicirali.
https://www.kacnje.eu

Jerry000 ::

Nam čist nič ne nuca da pride, ker Google jih noče prodat očitno. Bi z veseljem ga kupil, ampak se Google prav trudi da ne bojo prodali

FireSnake ::

Jaz sem 5tko dobil BP.

Pol imam srečo, ker še ne mislim menjati.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

scipascapa ::

kanarin je izjavil:

Pixel ? Ignore - kot vedno dosedaj. Privlačna cenovna politika od 650€ dalje ? Je to mogoče joke ? Realno gledano so današnji telefoni že za polovico te (začetne) cene povsem spodobni in ustrezajo praktično vsem potrebam za 90+ % uporabnikov.


V tujini so plače od 1500-2000€ navzgor in jim to ne predstavlja ovire.

kanarin ::

Ja seveda, napišeš kot da je ta "tujina" cel svet razen Slovenije. Mi v Sloveniji mislim da imamo krepko nadpovprečene plače - če gledamo celotno svetovno populacijo. Pa to sploh ni bistveno. Jaz imam tako plačo ,da si lahko komot vsako letu kupim najdražji iPhone - pa mi to še na kraj pameti ne pride. Moj dosedaj najdražji telefon je stal nekaj čez 300€. Pa se sploh nikoli nisem počutil kaj prikrajšanega (še posebej ne z zadnjim modelom). Seveda pa s tem nobenemu ne odrekam da si pač kupi in privošči kar si želi (in zmore).

Pixel mi je bil od zmeraj nekakšen misterij, na veliko se piše o njem v kakšnih novicah, na takšnih forumih - v živo pa ga redko kje (lahko) vidiš, recimo rad bi ga videl, potipal, preizkusil v kakšni tehnični trgovini - kje se lahko to sploh naredi? Ma me v bistvu niti ne zanima, samo sprašujem.

gusto ::

FireSnake je izjavil:

Kot lastnih Pixel 5 just black me tole pusti ravnodušnega.

Želim hiter telefon, ki pa ni prevelik.
Jaz bi imel še kaj manj, kot 6 palcev.
In oni gredo zdaj večat.


Točno to. Žal nimam kaj več gledat, gremo naprej.
Have you tried turning it off and on again?

svecka ::

Ne hvala, sem se opekel že z njihovim nexus telefonom

GupeM ::

svecka je izjavil:

Ne hvala, sem se opekel že z njihovim nexus telefonom

Zakaj? Na kakšen način?

Sem imel Nexus 5, 5x, Pixel 2XL, zdaj imam Pixel 4a 5G, pa so mi bili vsi odlični. Še posebej Pixel 2XL. Ta mi je bil res všeč.

Jerry000 ::

GupeM je izjavil:

svecka je izjavil:

Ne hvala, sem se opekel že z njihovim nexus telefonom

Zakaj? Na kakšen način?

Sem imel Nexus 5, 5x, Pixel 2XL, zdaj imam Pixel 4a 5G, pa so mi bili vsi odlični. Še posebej Pixel 2XL. Ta mi je bil res všeč.

Meni je Pixel 2xl še vedno všeč :) dobil sem ga res na easy v primerjavi danes 6ko. Je pa res da UK je bil še EU takrat. Ampak mi 2xl dela še po vseh teh letih brez problemov in še razmišljam če je vredno menjave. Če bi bilo lažje za kupit 6ko, bi menjal, toliko truda pa ne mislim dajat, če Google noče moj denar. Sicer mi ostane samo še iPhone, kar pa ne želim

predi ::

GupeM je izjavil:

svecka je izjavil:

Ne hvala, sem se opekel že z njihovim nexus telefonom

Zakaj? Na kakšen način?

Sem imel Nexus 5, 5x, Pixel 2XL, zdaj imam Pixel 4a 5G, pa so mi bili vsi odlični. Še posebej Pixel 2XL. Ta mi je bil res všeč.
Verjetno Samsung Galaxy Nexus. Ko je Texas Instruments zaprl svoj oddelek za mobilne chipsete, je Google enostavno prenehal z izdajami posodobitev - za telefon, kjer je bilo oglaševano ravno to - long term support. V resnici pa si po dveh letih ostal z malce dražjo opeko v roki, tako kot pri čisto vsakem androidnežu iz tistega časa. Moj sicer deluje še danes, ampak to ni bistveno.

Nikonja ::

Mobi brez sd kartice in samo 128GB prostora je zame neuporaben, 256 je ok ampak jurja ne dam za telefon iz principa. Rajš počakam na kakšneg samsunga, ženi sem vzel s20FE in je odličen telefon, pa plačala ga 380 eur v vezavi na A1, če bo S21FE enako dobr za podobno ceno, bom mogoče kar tega vzel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

WhiteAngel ::

Meni pa menjava telefona, prenosnika, TV-ja, avta, bele tehnike ... predstavlja frustracijo. En kup dela, prenosa vseh aplikacij/podatkov, debilni touch screeni v novih avtih, nošenje in montaža bele tehnike če hočeš - še sploh če imaš vgradne reči, neodzivni pametni TV-ji v primerjavi z 10+ let starim "neumnim" LG-jem, na koncu kakšna stvar ne dela, kakšna uporabna funkcionalnost je manj, kar nekaj pametnih in nepotrebnih funkcionalnosti je več, ponavadi je kvaliteta slabša (Gorenje samodejno odpiranje vrat pri pomivalcu crkuje po treh mesecih), poraba goriva je ista kot pri 10 let starem bencinarju ... na koncu se v 90% počutim izigranega. Pa ne zato, ker bi mi bilo škoda denarja, ampak ker mi je večina novih stvari slabo, površno narejenih, nepremišljenih. Veliko raje popravljam dobre stare stvari, dokler se jih le da. Četudi se serviserji za glavo držijo. Maybe I'm just an old fart.

svecka ::

GupeM je izjavil:

svecka je izjavil:

Ne hvala, sem se opekel že z njihovim nexus telefonom

Zakaj? Na kakšen način?

Sem imel Nexus 5, 5x, Pixel 2XL, zdaj imam Pixel 4a 5G, pa so mi bili vsi odlični. Še posebej Pixel 2XL. Ta mi je bil res všeč.


Google Nexus, ki ga je naredil za njih LG. Zadaj steklo, ki mi je počilo 3x. Spredaj digitizer, ki je prenehal delovati od polovice ekrana navzdol. Obljubljeni updejti, ki jih ni bilo.

GupeM ::

To je potem 4. Tega nisem imel. Z ostalimi sem (bil) pa res zadovoljen. Pixla 2 XL bi zagotovo še uporabljal, če ga ne bi prav grdo razbil. Ekrančki so pa še kar dragi. Tudi ponaredki, tako da se mi ni splačalo popravljat.

Kvinta ::

Telefon za 900€ pa nima memory card slota :))
A.C.A.B

mjtk ::

Uf grdoba... jeesus tista stopnička s fotokamerami 😬😬😬
Se bo nabiralo ene svinjarije v tistih kotih.
Pa zatikalo v žepu.

Ne vem kje imajo možgane designerji&inženirji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mjtk ()

dominuspro ::

gusto je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Kot lastnih Pixel 5 just black me tole pusti ravnodušnega.

Želim hiter telefon, ki pa ni prevelik.
Jaz bi imel še kaj manj, kot 6 palcev.
In oni gredo zdaj večat.


Točno to. Žal nimam kaj več gledat, gremo naprej.


Jaz sem bil dolgo proti velikim telefonom, potem pa sem se navadil in me ne moti toliko, kot teža. Moja ima xiaomija s pixel6 primerljivimi 209g in je zadeva zelo tečna v primerjavi z mojim pixel 5. Tudi njo moti in bi včasih najraje nabavila pixel 5 še sama... Sem pa res ekstra zadovoljen s 5-ko. Velikost, teža in battery life so čista zmaga.

FireSnake ::

scipascapa je izjavil:

kanarin je izjavil:

Pixel ? Ignore - kot vedno dosedaj. Privlačna cenovna politika od 650€ dalje ? Je to mogoče joke ? Realno gledano so današnji telefoni že za polovico te (začetne) cene povsem spodobni in ustrezajo praktično vsem potrebam za 90+ % uporabnikov.


V tujini so plače od 1500-2000€ navzgor in jim to ne predstavlja ovire.


Ti pa ne potuješ preveč, ane?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

OChack ::

OK.d je izjavil:

Ja pri Googlu imajo neko čudno prodajno strategijo in ni čudno da se Pixli slabo prodajajo, če se jih pa ne da kupiti.

njihova politično korektna woke reklama je usmerjena manjšini populacije, potem naj manšine kupujejo, ni za rajo, sploh nas bele evropejce :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Netrunner ::

Nikonja je izjavil:

Mobi brez sd kartice in samo 128GB prostora je zame neuporaben


Samo 128? Kaj zavraga shranjuješ v telefonu? P0rn kolekcije se ima drugje.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

OK.d ::

Če je kaj problematično za prostor je to snemanje v 4K.
LPOK.d

dild0idis ::

A bo tukaj tudi par strani glede res ogromnega bumpa pri kameri?

Kaj pa glede pomanjkanja polnilca v skatli?

Kaj pa pomanjkanje headphone jacka?

ps: A temu, da lahko dobis samo dolocen spomin v dolocenih barvah se pravi inovacija?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

Ja se strinjam s teboj, to kot da ni več pomembno.
LPOK.d

dild0idis ::

Btw sedaj doloceni youtube kanali bojkotirajo Pixel 6, ker se je Google odlocil, da se ne smejo testirati vseh funckij telefona in da lahko samo pokazejo telefon.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

OK.d ::

Kaj se bojijo, da je tako slab in se ne bo potem po videnem prodajal:D
LPOK.d

dunda ::

Do ponedeljka je Google zaukazal embargo na objavljanje podrobnejših novic.
Možno je, da bodo poslali še kakšno posodobitev.
https://www.kacnje.eu

kow ::

Na prvi pogled, mogoce sem neinformiran, ampak... prevec nove tehnologije, ki se ni zrela. Prevelik in pretezek telefon. Moras biti ornk navdusen nad novotarijami, da bos to nabavil.

Ganon ::

Kaj prepriča potrošnika, da odšteje 650 oz. 900 evrov za tole? 8-O

kow ::

Mobilni racunalnik imas v rokah ogromno casa, ce pogledas celo zivljensko dobo. Recimo, da ga imas 5 let, na dan pa ga lahko uporabljas tudi po vec ur.
Naceloma niti ni slaba investicija v drag telefon, ce si zmozen ga ne razbiti, izgubiti itd.

Slovenija ima tudi, recimo od oka, polovicen BDP na prebivalca glede na razvite trge. Ce da Slovenec za telefon 300-400 evrov, je to ekvivalentno Nemcu, ki nabavi 700e mobilc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Ganon ::

Ljudje si ga brez težav privoščijo, bistvo mojega vprašanja je, da telefon niti slučajno ne upraviči teh cen.

Slovenija je nerazvit trg? :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

barocco ::

Novi izdelki k po tekočem traku..zanimivo za branje ,da bi pa zamenju z mojim še vedno odzivnim Samsung Galaxy J7 2017,pa zaenkrat še ni potrebe.
ne vem a sem tolk za svetom ali pa ste heavy userji in rabite take "mašine" oz. mlajša generacija ki rada menja igračke..moje videnje.. Mam v omari rezervo nekega Huawei p20 lite,če se mojemu kaj zgodi.
hja,Sem se spomnu mam doma vse modele katere sem uporablju od mobi regla, mobi čuk..
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Jerry000 ::

Ganon je izjavil:

Kaj prepriča potrošnika, da odšteje 650 oz. 900 evrov za tole? 8-O

Prejšnja Pixel izkušnja. Enako kot apple

blackbfm ::

da bi pa zamenju z mojim še vedno odzivnim Samsung Galaxy J7 2017,pa zaenkrat še ni potrebe.
ne vem a sem tolk za svetom ali pa ste heavy userji in rabite take "mašine" oz. mlajša generacija ki rada menja igračke


s10e ki ga imam je svetlobno leto pred 2017 serijo po hitrosti pa še vedno ni to to. Pa še tu je treba najmanj zmanjšat oz izklopit animacije da vsaj izpade odziven, ce ze ni zares:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

kanarin ::

Ta debata o "odzivnosti" je malo tako...enim je očitno hudo pomembno da imajo vedno najnovejši oz najhitrejši telefon (sicer kot kaže precej trpijo) drugi (večina) so pač dostikrat povsem zadovoljni tudi s starejšimi, ne najhitrejšimi in mogoče tudi realno slabše odzivnimi (za današnje standarde) telefoni. Podobno je pri avtih, večina ne nuca super športnikov, se povsem spodobno vozijo z nizko-srednje cenovnimi avtomobili. OK, drag avto si marsikdo realno gledano težko sploh privošči, pri (dražjih) telefonih je to seveda dosti lažje. Pač eni radi predvsem nabijajo svoj ego in se čutijo zelo nesrečni, če ne uporabljajo najnoveješih modelov. To je seveda njihova zadeva - ni pa prav, da se (očitno za kompenzacijo preplačane zadeve) daje v nič vse kar ni najboljše.

blackbfm ::

sem imel tudi samsung A serijo, razlika med S in A je kot noč in dan, in ni to nikakršna psiholoska kompenzacija, ampak objektivno dejstvo.

ce mas hitre prste in dobro predstavo kako uporabniski vmesnik deluje potem dobesedno vnaprej veš kam boš mogu tapnit screen in v takem primeru se hitro opazi vsaka upočasnitev..

kanarin ::

Pač ne prakticirajo vsi na telefonu "hitrostnega tapkanje" oz jim to ne predstavlja bistva življenja.

"Sem imel Samsung A serijo" ja, tudi jaz sem imel. To pa seveda ni noben argument oz dokaz, da pa je recimo današnji A52 pa slabo odziven.

Tudi med "stoenko" in Golfom (kaj šele Audijem) je bila razlika kot dan in noč, samo stoenk danes pač ni več.

Jaz pač pravim da današnji telefon za 1000 EUR ni 3x bolj odziven in ne dela 3x boljše fotografije od telefona za 300 EUR. Razlike seveda so, ampak so pač razmeroma majhne (za mnoge celo skoraj nezaznavne). Saj razni (tudi blind) testi to dokazujejo tudi v praksi. Pač mnenja tistih, ki ob nekaj ms boljši odzivnosti doživljajo orgazme zame niso ravno relevantna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

trancer01 ::

Razlike v odzivnosti med pametnimi telefoni vsekakor obstajajo. Konkreten primer lahko navedem sam. Uporabljal sem Huawei telefone, tudi Honor "podznamko", ki so bili za Androidne zadeve precej odzivni in kakšnih večjih motečih upočasnitev med uporabo nisem opazil. Vsekakor pa je bila razlika opazna med Huawei srednjega razreda in njihovim višjim razredom, a ne tolikšna, da bi samo zaradi boljše odzivnosti posegel po dražji različici. Sem pa na drugi strani nedavno kupil t.i. robustni telefon znamke Caterpillar, ki ima vgrajen sicer bolj osnoven čip Mediatek iz leta 2020 ter 3 GB RAM pa se zadeva v nekaterih primerih odziva malo bolje kot crknjen konj v primerjavi s pet let starim iPhone SE z 2 GB RAM in najnovejšo različico iOS. Da, za pet let star telefon Apple še vedno nudi posodobitve in ta telefon z najnovejšim iOS še vedno deluje enako odzivno kot pred petimi leti, tj. bolj odzivno od katerega koli srednjerazrednega androida in celo od marsikaterega novejšega androida višjega cenovnega razreda!

blackbfm ::

Jaz pač pravim da današnji telefon za 1000 EUR ni 3x bolj odziven in ne dela 3x boljše fotografije od telefona za 300 EUR.


odvisno od primera, ko pride do ozkega grla je flagship procesor lahko tudi nekajkrat bolj odziven.. v kolikor ima uporabnik hitre prste je takih dogodkov komot toliko da motijo uporabniško izkušnjo

pri kamerah pa tudi, ni težko klocnit fotko pri dobri svetlobi.. drasticna razlika se seveda pokaze ko gre iso prek polovice pa ko se začne podaljsevat cas osvetljevanja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3449680062 (346) vinkop
»

Telefoni Pixel 6 prispejo naslednji teden

Oddelek: Novice / Android
4410123 (7134) blackbfm
»

Telefoni Pixel 6 bodo imeli nov Googlov sistemski čip, Tensor

Oddelek: Novice / Android
246917 (5106) TheBlueOne
»

Novice o prihajajočih telefonih

Oddelek: Mobilne tehnologije
445288 (2468) Morison
»

Huawei predstavil Mate 30 Pro - brez Googlovih aplikacij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11228159 (21360) xmetallic

Več podobnih tem