» »

NFT - Non fungible token (Edina tema)

NFT - Non fungible token (Edina tema)

«
1
2

Sharp999 ::

Vaše mnenje, videnje, prihodnost,...Vse kar je o vezi NFT-jev.

styrian ::

NFT je tako kot da bi jaz imel en zvezek in bi mi ljudje plačevali za to, da lahko vanj vpišajo svoje ime.

Problem je da tak zvezek nič ne pomeni zakonsko in lahko vsak človek dela takšne sezname imen v svoj zvezek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

Gejspodar ::

Zdravo,

Moje mnenje je, da lahko premožni koga drugega zvlečejo v piramidni sistem :)

kow ::

Staject, zopet pises neumnosti. Nic ti ne preprecuje, da bi NFT povezal s pravnim sistemom. Svojo ethereum identiteto (naslov) povezes z imenom podjetja in kar naenkrat je NFT del legalnega sistema.

styrian ::

Če mi kdo ukrade ključe za ethereum identiteto, mi jih lahko sodstvo povrne?

kow ::

Ne vem tocno kaj mislis. Ce izgubis privatni kljuc? Ne. Ce ti ga samo ukradejo, ga se vedno imas. Tema je o NFT. Nimas argumentov in menjavas temo.

Ce ti ukradejo kljuce od stanovanja, ti ga sodstvo tudi ne more povrniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

luclucluc ::

Spet 5 slanih imbecilov ki se krega o ponzijih, medtem ko pfpji, efektivno najlazji way to move money, kupujejo letos tretjo hiso.

Vceri sem se pogovarju s tremi poljaki ki so ravnokar obrnil vsak 300kep po enem tednu dela in me spraseval, zakaj ne delam s slovenci?

Zato ker sta v celi drzavi mogoce dva cloveka, ki znata delat. Ostali ste salty kmetija. Stop being poor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: luclucluc ()

styrian ::

kow je izjavil:


Ce ti ukradejo kljuce od stanovanja, ti ga sodstvo tudi ne more povrniti.


Lahko pa vlomilca vrže ven in ti povrne lastnino.

kow ::

Pises bedarije. Verjetno hoces povedati, da vecina ljudi ne zna skrbeti za svojo identiteto? Drzi. In kaj jim preprecuje, da zaupajo korporacijam (ali drzavi)? Kot ze itak sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

styrian ::

Ti lahko v matično knjigo vpišeš, da je ena baba tvoja žena. To ne pomeni, da bo njej policaj preprečil, da bo spala z mano. Podobno je z NFT-ji. Vpišeš lahko da si lastnik cele Slovenije, samo te ne bo noben pes povohal, če boš želel uveljaviti kakšno svojo "pravico".

kow ::

Motis se. Sel bos na policijo in prijavil krajo. Zakaj bi bilo drugace kot katerakoli druga rec. Ce ti nekdo ukrade google account, gres lahko na policijo.
Kraja je kraja. Je pa res, da te za NFT vreden 500e ne bo nihce povohal. Saj je isto z bicikli.

styrian ::

Nobeno sodišče ne bo izenačilo etherium blockcaina in zemljiške knjige. Če kupuješ zemljišče, ne greš na etehrium blockchain, ampak k notarju.

Z etherium blockchainom se ne dokazuje NIČ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

Sharp999 ::

Ni mi jasno, zakaj bi recimo od enega kupil sliko, posnetek, gif,...In bi za to plačal recimo 0,5 ETH. Zdi se mi kot metanje denarja stran...

meho7 ::

Nova oblika pranja denarja

styrian ::

Zato da se lahko okoli hvališ, da je "tvoja". Pa sam od sebe jo lahko ponovno kupiš, nabiješ ceno in prodaš drugemu butlu, ki je spremljal "rast" cene in misli da se bo ta nadaljevala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

Sharp999 ::

styrian je izjavil:

Zato da se lahko okoli hvališ, da je "tvoja". Pa sam od sebe jo lahko ponovno kupiš, nabiješ ceno in prodaš drugemu butlu, ki je spremljal "rast" cene in misli da se bo ta nadaljevala.


Pa se ljubi to komu delat oziroma delajo ?

IL_DIAVOLO ::

Sharp999 je izjavil:

Ni mi jasno, zakaj bi recimo od enega kupil sliko, posnetek, gif,...In bi za to plačal recimo 0,5 ETH. Zdi se mi kot metanje denarja stran...


Da ti ni treba v Afriko hodit ali kamorkoli. Poleg tega je blockchain safu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kow ::

styrian je izjavil:

Nobeno sodišče ne bo izenačilo etherium blockcaina in zemljiške knjige. Če kupuješ zemljišče, ne greš na etehrium blockchain, ampak k notarju.

Z etherium blockchainom se ne dokazuje NIČ.


Ne znas crkovati ethereum. Da zemljiska knjiga ni na ethereumu, je pac posledica, da je tehnoloska novost. Pocakaj 10, 20 let.

mr_chai ::

Za pranje denarja in wash trading so NTFji odlični.

Meridian ::

Utility NFTji imajo zaenkrat največ potenciala in razvoja zadaj. ENS, POAP, kot primer.

kow ::

Kaj mislis z ENS? V smislu, da sedaj lahko preneses/tradeas ownership domene?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Meridian ::

Niti ne toliko prenos/trading domene kot lastninjenje le-te. Že sedaj si lahko prek domene vežeš socialna omrežja, spletne strani in navzven funkcionira kot tvoj profil. Nakazuje se, da bo nadomestil trenutni social sign-in model v Web3.

https://twitter.com/brantlymillegan/sta...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Meridian ()

kow ::

Meridian je izjavil:

Niti ne toliko prenos/trading domene kot lastninjenje le-te. Že sedaj si lahko prek domene vežeš socialna omrežja, spletne strani in navzven funkcionira kot tvoj profil. Nakazuje se, da bo nadomestil trenutni social sign-in model v Web3.

https://twitter.com/brantlymillegan/sta...


Ja, ampak sem naredil ENS domeno kaksni 2 leti nazaj. Takrat ni bilo implementacije z NFT. Lastnik domene je bil pac naslov, a ne?
Glede sing-in modela, se vedno rabis nekako doseci "proof of human" ali pa vsaj "likely human", samo ethereum naslov ni dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

kuall ::

to meni zgleda isto kot tisto, ko se ljudje arbitrarno odločijo, da je nek kamen, nakit, dragocen. ali pa neka slika. če se dovolj ljudi zmeni, da je en piece of shit dragocen bo pač dragocen. saj z bitcoini je isti princip. trend, moda je v jedru vsega tega. moda mi ni bila nikoli zanimiva zato mi tudi bitcoini in tole ni.

49106 ::

Če so pokemeni in pa NES diskete za nekatere vredni tisočake ali celo milijone.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Gejspodar ::

49106 je izjavil:

Če so pokemeni za nekatere vredni tisočake ali celo milijone.....


Eno je pokemon oz. kartica, ki ima zbirateljsko vrednost. NTF je račun iz "trgovine", kjer piše, da si kupil izdelek #3295234, ki je bil ob tistem času slučajno "zelo vredna" "zbirateljska" karta.
Če greš čez nekaj časa pogledati, kaj je #3295234, to lahko ni več karta, lahko pa sploh ni nič.

Kdo hudiča bi kupoval URL-je v blockchainu? Nateguni, ki se grejo 2nd wave cryptoscamming.

kuall ::

če razmišljamo dalje: bitcoini in njihova rast. neka ozka skupina računalničarjev ™ se je med seboj zmenila, da je to dragocena stvar. in ker so pač računalničarji ™ dandanes cenjeni člani družbe jim je ostala populacija verjela, da je ta piece of shit in ves ta krog računalničarjev res dragocen in da hočejo biti v njihovi družbi.

49106 ::

Podobno kot to:

https://fred.stlouisfed.org/series/M1SL




Gejspodar je izjavil:

49106 je izjavil:

Če so pokemeni za nekatere vredni tisočake ali celo milijone.....


Eno je pokemon oz. kartica, ki ima zbirateljsko vrednost. NTF je račun iz "trgovine", kjer piše, da si kupil izdelek #3295234, ki je bil ob tistem času slučajno "zelo vredna" "zbirateljska" karta.
Če greš čez nekaj časa pogledati, kaj je #3295234, to lahko ni več karta, lahko pa sploh ni nič.

Kdo hudiča bi kupoval URL-je v blockchainu? Nateguni, ki se grejo 2nd wave cryptoscamming.


Ni nujno, da gre za račun.... Ampak tudi če gre zgolj za račun, zakaj ta ne more imeti zbirateljske vrednosti?

https://www.cnet.com/news/galileo-galil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Gejspodar ::

Ni nujno, da gre za račun.... Ampak tudi če gre zgolj za račun, zakaj ta ne more imeti zbirateljske vrednosti?


Ne vem a me hecaš al resno sprašuješ...

49106 ::

Enako kot bi trdil, da avtogram ne more imeti zbirateljske vrednosti. Tvoj in moj verjetno res ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

janezvalva ::

zdaj so popularni NFT-ji na Cardano omrežju oz. CNFT-ji
lahko si ogledate ponudbo na https://cnft.tools/
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

azuki ::

Zivjo, mene zanima kako so kej obdavceni NFTji

azuki ::

luclucluc je izjavil:

Spet 5 slanih imbecilov ki se krega o ponzijih, medtem ko pfpji, efektivno najlazji way to move money, kupujejo letos tretjo hiso.

Vceri sem se pogovarju s tremi poljaki ki so ravnokar obrnil vsak 300kep po enem tednu dela in me spraseval, zakaj ne delam s slovenci?

Zato ker sta v celi drzavi mogoce dva cloveka, ki znata delat. Ostali ste salty kmetija. Stop being poor.


Trejdam NFTje 2 mesca in lhko recem, da je to legalno printanje denarje. Zaceu sm z $400 in trenutno sm na $35k. Easy money
Ti majstri pa obravnavajo NFT koncept 😂

styrian ::

Zaslužit ni problem. Problem je premagat svoj pohlep, da izstopiš ob pravem času.

IL_DIAVOLO ::

Lol neverjetno da imajo neke kvazi slike tako vrednost.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Sharp999 ::

Se ukvarja kdo z NFT-ji bolj podrobno in zares? Oziroma je kdo tu, ki jih dela/riše ? :D

azuki ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Lol neverjetno da imajo neke kvazi slike tako vrednost.


Ko bos razumeu point druzbenega ugleda, bos dojeu, da je to nov nacin razkazovanja statusa. Zakaj mislis, da slavne osebe kupujejo BAYC profilko vredno 500k? Zakaj je sploh vredna 500k? Simple supply & demand.

Poleg tega pa je koncept NFTjev digitalni certifikat, ki je dostopen na blockchainu. Ja slikce niso direkt nalozene na blockchain, ampak to ne spremeni dejstva, da za vsako slikco stoji digitalni certifikat, ki pa je na blockchainu. Lamborghini bo hmali lansiral svoje NFTje. Poleg Lamborghinija, imamo tudi druge brande kot so Adidas, Nike, Pepsi, Coca-Cola...

Razlog zakaj sem js osebno zelo bullish kar se tice NFTjev, je gaming. Ze vec kot desetletje so pri igricah prisotne mikrotranskacije - CSGO skini, Fortnite skini, FIFA paketi... vse to je digitalno. Ironicno je, da gejmeri neprestano hejtajo NFTje medtem ko ze 10 let zapravljajo ogromne kolicine denarja na screen pixle. Pred kratkim so EA in Square Enix objavili, da ze delajo na kripto/nft implementaciji. Trenutno imamo kar nekaj igric, ki so play 2 earn kot npr. Axie Infinity, kjer lhko z igranjem zasluzis kar nekaj denarja, ampak sevede kvaliteto teh igric ne mores primerjat z AAA igricami. Samo vprasanje casa je, kdaj se bodo vecje produkcijske hise zacele premikati proti blockchain tehnologiji. Stavim vse, da bodo NFTji oz. metaverse zaznamovali to desetletje.

To je moje osebno mnenje o NFT tehnologiji in metaverse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: azuki ()

IL_DIAVOLO ::

Gaming nft-ji seveda, vse drugo je meme material.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

c3p0 ::

Kako pa poteka dan NFT trejderja? Kako razmišljaš kaj kupit, kaj gledaš? Seveda, da kasneje kaj več dobiš ob prodaji, oz. da nisi stuck.

Me malo srbijo prsti poskusit, pa razen par člankov še nisem prišel dlje.

azuki ::

c3p0 je izjavil:

Kako pa poteka dan NFT trejderja? Kako razmišljaš kaj kupit, kaj gledaš? Seveda, da kasneje kaj več dobiš ob prodaji, oz. da nisi stuck.

Me malo srbijo prsti poskusit, pa razen par člankov še nisem prišel dlje.


Odvisno od tega kok denarja cs pokasirat. Js sm osebno brez šihta tko da vecino dneva namenim temu. NFT svet je zelo povezan z discordom, vsi projekti imajo svoj community na twitterju in discordu. Se pravi po cele dneve spremljam "alpha" serverje, kjer si folk deli informacije o novih projektih. Tkoj ko naletim na kej obetavnega, se zacne garanje v discord serverju tega dolocenega projekta zato da si zagotovim "whitelist" spot za mitanje tega projekta preden gre public, drgace mores it mintat public, kjer je ETH gas fee ogromen (300-1000$), ce pa noces public lahko kupis na 2ndary marketu od nekoga, ki je mintal, ampak kupis po visji ceni glede na mint ceno in pol pac upas da bo cena sla se bl gor. Se pravi mas presale (whitelist) mint, potem gre public mint in ko se celoten supply zminta, gre na 2ndary market, kjer folk med sabo trejda v nedogled. Drgace pod garanje spada: stevilo ljudi, ki sm jih povabil v ta server, chattanje, pomaganje novim, mogoce kak art narises in podobno.

Morm pa omenit da 95% projektov, pri katerih pridobim whitelist spot, na konci sploh ne mintam. Mors znat ocenit, kater projekt ima velik potencial na 2ndary marketu oz. kater projekt lahko profitabilno flipas. Se pravi gledas kolko memberjev ima projekt, kako aktiven je server in podobno. Vcerej sm meu zelo profitabilen dan, meu sm 3 whitelist spote za nek projekt, z vsakim spotom sm lahko mintal 2 arta. Za vseh 6 mintov sem zapravil okol $2.2k, na 2ndary market sm v pou ure flippau za $10k profita. Zto sploh nimam šihta, enostavno se ne splaca it delat 8 ur

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: azuki ()

FoxKnox ::

Sem včeraj gledal oddajo na temo NFT. Pri vsem skupaj sem se zamislil predvsem nad dogitalizacijo naših življenj. Ves lajf se seli online.
Digitalne osebe, avatarji, VR, digitalne valute,ETH, Blockchain, virtual comunity... A nismo še par let nazaj otroke podili dol z compov in igric ? V čistem fizičnem svetu hočemo vse digitalizirat in spraviti v navidezen svet ? Nova cona udobja ? LOOK UP, LOOK AROUND.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

IL_DIAVOLO ::

azuki je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kako pa poteka dan NFT trejderja? Kako razmišljaš kaj kupit, kaj gledaš? Seveda, da kasneje kaj več dobiš ob prodaji, oz. da nisi stuck.

Me malo srbijo prsti poskusit, pa razen par člankov še nisem prišel dlje.


Odvisno od tega kok denarja cs pokasirat. Js sm osebno brez šihta tko da vecino dneva namenim temu. NFT svet je zelo povezan z discordom, vsi projekti imajo svoj community na twitterju in discordu. Se pravi po cele dneve spremljam "alpha" serverje, kjer si folk deli informacije o novih projektih. Tkoj ko naletim na kej obetavnega, se zacne garanje v discord serverju tega dolocenega projekta zato da si zagotovim "whitelist" spot za mitanje tega projekta preden gre public, drgace mores it mintat public, kjer je ETH gas fee ogromen (300-1000$), ce pa noces public lahko kupis na 2ndary marketu od nekoga, ki je mintal, ampak kupis po visji ceni glede na mint ceno in pol pac upas da bo cena sla se bl gor. Se pravi mas presale (whitelist) mint, potem gre public mint in ko se celoten supply zminta, gre na 2ndary market, kjer folk med sabo trejda v nedogled. Drgace pod garanje spada: stevilo ljudi, ki sm jih povabil v ta server, chattanje, pomaganje novim, mogoce kak art narises in podobno.

Morm pa omenit da 95% projektov, pri katerih pridobim whitelist spot, na konci sploh ne mintam. Mors znat ocenit, kater projekt ima velik potencial na 2ndary marketu oz. kater projekt lahko profitabilno flipas. Se pravi gledas kolko memberjev ima projekt, kako aktiven je server in podobno. Vcerej sm meu zelo profitabilen dan, meu sm 3 whitelist spote za nek projekt, z vsakim spotom sm lahko mintal 2 arta. Za vseh 6 mintov sem zapravil okol $2.2k, na 2ndary market sm v pou ure flippau za $10k profita. Zto sploh nimam šihta, enostavno se ne splaca it delat 8 ur


Ampak ljudje brez rednega prihodka in s taksnim prilivom so največji red flag za birokracijo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

c3p0 ::

azuki je izjavil:

Za vseh 6 mintov sem zapravil okol $2.2k, na 2ndary market sm v pou ure flippau za $10k profita. Zto sploh nimam šihta, enostavno se ne splaca it delat 8 ur


Zelo zanimivo, hvala za info.

novak-t ::

Kako ti je pa ratalo začetnih 400 dolarjev obrnit? Ker se mi zdi, da je to premajhen znesek za začetek, saj ti skoraj vse že fee-ji požrejo.

azuki ::

novak-t je izjavil:

Kako ti je pa ratalo začetnih 400 dolarjev obrnit? Ker se mi zdi, da je to premajhen znesek za začetek, saj ti skoraj vse že fee-ji požrejo.


Prvi mesc sm obrnu $20 v $200 s SOL projekti (kjer ni feejev), pol sm pa dodau se ene $300 za prvi ETH projekt. Rabu sm ene $350 za mintat (mint je biu zlu poceni 0.04eth + $50 eth gas fee) pol sm pa rabu se ene $150 za enkratni fee na Opensea platformi, ki ti pride, ko prvic listas za prodat. Ta fee sm pokriu pol k sm se prepricu, da je 2ndary market cena zlu visoka. Prodau sm pa za $2.3k. Tko da iz zepa sm dau okrog $400-500, kar sm si pol tkoj izplacu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: azuki ()

Jagdpanter ::

Serbus kameradi, rad bi startal svoj NFT, zanima, me kakšni so stroški? Imam ene par idej, bi malo probal. Mogoč bom trofil, kakšnega pijanega butla z gnarom, ki bo kupil, tha shiat...

Jagdpanter ::

Neka propaganda verjetno mora bit? Moram se spomnit, dobre reklame, kao neka nagradna igra? Če kupiš NFT, imaš možnost, da dobiš kaj vem, neke shitcoine?

Shegevara ::

Meni ni razumljiv čisto tale koncept NFT-jev

Recimo, da en svoj dick pic proda na etherium blockchainu kot NFT, kakšno vrednost ima potem to, če mu en downloada fotko in jo še enkrat z minimalno spremembo da na eth blockchain ali pa nek drug, recimo cardano blockchain platformo?zakaj bi nek zbiratelj plačal 1 ETH za original, če dobi bodisi:
A) skoraj identično kopijo na istem blockchainu za 0.1 ETH, ali
B) v vseh pogledih identično kopijo na drugem blockchainu, za manjšo ceno.

Ubistvu je to bolj ekononsko/sociološko vprašanje. Zakaj ljudje mislijo, da ima lahko nek NFT tako hudo vrednost samo zato, ker je na blockchainu in zato ker je (le v tehničnem smislu) edinstven. Blockchain razumem zakaj ima neko vrednost, to pa ne.

PacificBlue ::

Nekateri NTfji omogočajo določene perke, ki jih drugače ne moreš dobiti.

Popularni so ali pa bodo tudi postali POAPs-i, ki v blockchain beležijo evente iz tvojega življenja.

Jagdpanter ::

Shegevara je izjavil:

Meni ni razumljiv čisto tale koncept NFT-jev

Recimo, da en svoj dick pic proda na etherium blockchainu kot NFT, kakšno vrednost ima potem to, če mu en downloada fotko in jo še enkrat z minimalno spremembo da na eth blockchain ali pa nek drug, recimo cardano blockchain platformo?zakaj bi nek zbiratelj plačal 1 ETH za original, če dobi bodisi:
A) skoraj identično kopijo na istem blockchainu za 0.1 ETH, ali
B) v vseh pogledih identično kopijo na drugem blockchainu, za manjšo ceno.

Ubistvu je to bolj ekononsko/sociološko vprašanje. Zakaj ljudje mislijo, da ima lahko nek NFT tako hudo vrednost samo zato, ker je na blockchainu in zato ker je (le v tehničnem smislu) edinstven. Blockchain razumem zakaj ima neko vrednost, to pa ne.


Pa boli te djoka, veš kaj narediš. daš tag: cock pics, lol. pa ovi pijanc klikne, pa je dobesedno COCK...

Petelin.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seznam Airdropov! Free crypto (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
1341150898 (2418) Malner
»

Ruska centralna banka želi prepovedati uporabo kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
9714984 (7633) 05pOxP-1
»

Opotekavi prodor NFTjev v igre

Oddelek: Novice / Igre
164432 (3004) oopticom
»

Kriptoumetnost v meteornem vzponu

Oddelek: Novice / Kriptovalute
3714042 (9331) opeter

Več podobnih tem