» »

Prijava ne delovno mesto, ki zahteva za 1 stopnjo nižjo izobrazbo

Prijava ne delovno mesto, ki zahteva za 1 stopnjo nižjo izobrazbo

Shields ::

Podjetje zahteva vsaj srednjo šolo, jaz imam pa 6/2 stopnjo. Gre za moje področje, tudi moja diploma je delno povezana s samim delom. Kakšne so vaše izkušnje? Ali inženir težje pride v tako firmo, čeprav ima več znanja? Strah da bi pobegnil drugam je odveč, razen če ponujajo minimalca (večina delovnih mest je plačanih 900-1100 neto v tem poklicu)

Hemi426 ::

Osebno nimam s tem izkušenj, poznam pa primere, ko preprosto niso navedli maksimalne stopnje izobrazbe glede na zahteve razpisanega delovnega mesta.

BadgerSkin ::

V javnem sektorju bi OP imel AFAIK problem, ker bi bil po sistematizaciji enostavno predrag, v zasebnem sektorju pa (nisem strokovnjak samo govorim kolikor vem) pa dokler tebe predvidena plača in pogoji dela ne motijo in dosegaš razpisne pogoje ne bi smelo biti težav.
Sedaj pa spet berem original post in oprosti ne garantiram, če sem razumel vprašanje.

immortan ::

a programiraš?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Shields ::

Hemi426 je izjavil:

Osebno nimam s tem izkušenj, poznam pa primere, ko preprosto niso navedli maksimalne stopnje izobrazbe glede na zahteve razpisanega delovnega mesta.

že ampak moja izobrazba je kvečjemu plus ker gre za to kar sem študiral

BadgerSkin je izjavil:

V javnem sektorju bi OP imel AFAIK problem, ker bi bil po sistematizaciji enostavno predrag, v zasebnem sektorju pa (nisem strokovnjak samo govorim kolikor vem) pa dokler tebe predvidena plača in pogoji dela ne motijo in dosegaš razpisne pogoje ne bi smelo biti težav.
Sedaj pa spet berem original post in oprosti ne garantiram, če sem razumel vprašanje.


zasebno podjetje in ni navedeno koliko ponujajo

immortan je izjavil:

a programiraš?

ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shields ()

Vetrolov ::

Odvisno od firme. Sem delal s 7 stopnjo delo za 3 stopnjo izobrazbe. Zdaj v drugi firmi pa za 5 stopnjo. Za 7. stopnjo še nikoli nisem delal, ker na našem študijskem področju ni služb.

Pripravi kak dober odgovor na vprašanje, kako to, da si se s tako izobrazbo prijavil za to delovno mesto ;)

McHusch ::

BadgerSkin je izjavil:

V javnem sektorju bi OP imel AFAIK problem, ker bi bil po sistematizaciji enostavno predrag, v zasebnem sektorju pa (nisem strokovnjak samo govorim kolikor vem) pa dokler tebe predvidena plača in pogoji dela ne motijo in dosegaš razpisne pogoje ne bi smelo biti težav.
Sedaj pa spet berem original post in oprosti ne garantiram, če sem razumel vprašanje.


V javnem sektorju je plača odvisna od sistemizacije delovnega mesta. Če imaš previsoko izobrazbo, ti ta čisto nič ne koristi. Ne drži, da imaš zato višjo plačo in/ali si predrag.

widj3098dj32 ::

Shields je izjavil:

Podjetje zahteva vsaj srednjo šolo, jaz imam pa 6/2 stopnjo. Gre za moje področje, tudi moja diploma je delno povezana s samim delom. Kakšne so vaše izkušnje? Ali inženir težje pride v tako firmo, čeprav ima več znanja? Strah da bi pobegnil drugam je odveč, razen če ponujajo minimalca (večina delovnih mest je plačanih 900-1100 neto v tem poklicu)

Poslji prijavo pa se udelezi razgovora, razen 15min casa (ko prides do place) nebos zgubil, saj te nebo noben narezal.

styrian ::

Če boš glede takih stvari kompliciral pri prijavah, boš še dolgo iskal službo. Brez veze in poznanstev je težko dobiti službo v svojem "rangu".

Furbo ::

A ti ne bi kupil boljšega modela nečesa za ceno cenejšega?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

anketar ::

vzam, ker ti ponujajo, deli po liniji najmanjšga odpora, zravn furi kripto al pa drugo delo na črno, pošteni vedno popušijo, ta mentalnost v slo ne bo nikol zginla

Koraaz ::

Težko vedet kaj se skriva v delodajalčevi buči. Lahko se bo ustrašil, če bo previsoka izobrazba, ker želi nekoga za dlje časa, ki mu ne bo takoj pobegnil, čeprav lahko to vsak samo dovolj ti morajo ponudit, če pa navedeš zahtevano izobrazbo, pa tvegaš, da ne izstopaš od ostalih.

V vsakem primeru se prijavi, pa boš videl. Če ne drugega lahko napišeš nižjo izobrazbo, pa na razgovoru navedeš, da imaš tudi fakulteto in iz tam tudi izkušnje ko te bo spraševal po izkušnjah.

widj3098dj32 je izjavil:


Poslji prijavo pa se udelezi razgovora, razen 15min casa (ko prides do place) nebos zgubil, saj te nebo noben narezal.


Mora najprej priti do razgovora, da se ga lahko sploh udeleži.

solatko ::

BadgerSkin - Ne plačuje se izobrazba, temveč delovno mesto, tako, da se tudi v JU lahko prijavi magister na delovno mesto gimnazijskega maturanta, saj bo plačan po tem. Ima pa potem po notranjih razpisih možnost sesti na drugo delovno mesto, ki ustreza dejanski izobrazbi. Seveda vse odpade, če te not pripelje strankarski veljak.
Delo krepa človeka

DostMam ::

Če berem tako, kot ste napisali: podjetje zahteva vsaj srednjo izobrazbo, potemtakem vi ta pogoj izpolnjujete. Nikjer ne piše, da ne smete imeti višje od zahtevane, obenem vam ni treba delodajalcu ponuditi vseh potrdil o šolanju, tečajih, izobraževanjih in foto krožkih... Kako bo delodajalec reagiral, ko se pozneje prijavite na razpis za bolje plačano delovno mesto pa je odvisno od tega, kako se boste odrezali na prejšnjem.

Vso srečo!

Mato989 ::

McHusch je izjavil:

BadgerSkin je izjavil:

V javnem sektorju bi OP imel AFAIK problem, ker bi bil po sistematizaciji enostavno predrag, v zasebnem sektorju pa (nisem strokovnjak samo govorim kolikor vem) pa dokler tebe predvidena plača in pogoji dela ne motijo in dosegaš razpisne pogoje ne bi smelo biti težav.
Sedaj pa spet berem original post in oprosti ne garantiram, če sem razumel vprašanje.


V javnem sektorju je plača odvisna od sistemizacije delovnega mesta. Če imaš previsoko izobrazbo, ti ta čisto nič ne koristi. Ne drži, da imaš zato višjo plačo in/ali si predrag.



Res? Torej doktorji znanosti nimajo nekih dodatkov ne glede na delovno mesto? Jaz bi upal it stavit da sem nekje videl plačilko kjer je bil dodatek za doktorat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BadgerSkin ::

Mato989 je izjavil:

Res? Torej doktorji znanosti nimajo nekih dodatkov ne glede na delovno mesto? Jaz bi upal it stavit da sem nekje videl plačilko kjer je bil dodatek za doktorat


Nekaj mislim, da je res v sistematizaciji, da naj bi bila pri višji stopnji izobrazbe višja plača sem slišal tudi jaz (ne nujno zaradi sistematizacije, ta je bolj važna pri napredovanju in izhodiščni plači oz plačnem razredu, so pa za višjo izobrazbo vsaj dodatki.

Barko ::

Kolikor vidim in slišim od drugih je situacija različna. Velika državna firma: višja izobrazba od predipisane za delovno mesto je izločitveni kriterij za prijavljene kandidate. Zakaj? Ker so plačna razmerja doočena/sistemtizirana in bojazni, da bo bolj izobraženi delavec začel pritiskati na višjo plačo kot jo imajo sodelavci (na istem delu z nižjo tj. zahtevano izobrazbo), kar prinese nemir in zavist v oddelku.

Pa da si ne bo kdo delal utvare, da delodajalec želi imeti bolj izobražene delavce. No, načeloma že, realno gledano pa je sposoben podrejen delavec šefu "nevaren".

Po drugi strani v privatni firmi s tujim večinskim lastništvom, kjer zahtevajo znanje določenega tujega jezika, niti ne vprašajo po izobrazbi ampak samo testirajo znanje jezika in komunkacijske sposobnosti, vse ostalo pa te priučijo.

111111111111 ::

Shields je izjavil:


že ampak moja izobrazba je kvečjemu plus ker gre za to kar sem študiral

Tvoja višja izobrazba je v tem primeru minus, ker delodajalec ve, da boš slej kot prej pobegnil drugam in bo raje vzel kandidata z nižjo stopnjo izobrazbe, ki bo bolj navezan na šiht.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

solatko ::

Mato989 - Samo v primeru, da te delodajalec premakne na nižje plačano delovno mesto, če pa se sam zaposliš za delo čistilca pa to lahko počneš s tremi doktorati, si še vedno plačan kot čistilec.

Barko - Tvoj argument je brez veze, ker je plačano delovno mesto in ne izobrazba. Bojijo se tega, da bojo čez par mesecev, zopet iskali delavca, ker bo ta odšel na drugo, zahtevnejše delo v firmi. Nimaš nikakršne pravice zahtevat dodatek, če si se sam zaposlil na DM, kjer se zahteva nižjo stopnjo, kot jo dejansko imaš. V privat firmi lahko zaposliš tudi opico, če ji zagotoviš zakonsko zahtevane pogoje za delo.
Delo krepa človeka

TheBlueOne ::

Shields je izjavil:

Podjetje zahteva vsaj srednjo šolo, jaz imam pa 6/2 stopnjo. Gre za moje področje, tudi moja diploma je delno povezana s samim delom. Kakšne so vaše izkušnje? Ali inženir težje pride v tako firmo, čeprav ima več znanja? Strah da bi pobegnil drugam je odveč, razen če ponujajo minimalca (večina delovnih mest je plačanih 900-1100 neto v tem poklicu)


Zahtevan minimum moras presegati, to je to. Za vse ostale informacije, ki jih ne poznas se bos moral obrniti na podjetje. Tukaj sicer lahko dobis obcutek, kako je bilo pri kom drugem, ampak to ne pomeni, da je tako v tvoji situaciji.

Barko ::

solatko je izjavil:

Mato989 - Samo v primeru, da te delodajalec premakne na nižje plačano delovno mesto, če pa se sam zaposliš za delo čistilca pa to lahko počneš s tremi doktorati, si še vedno plačan kot čistilec.

Barko - Tvoj argument je brez veze, ker je plačano delovno mesto in ne izobrazba. Bojijo se tega, da bojo čez par mesecev, zopet iskali delavca, ker bo ta odšel na drugo, zahtevnejše delo v firmi. Nimaš nikakršne pravice zahtevat dodatek, če si se sam zaposlil na DM, kjer se zahteva nižjo stopnjo, kot jo dejansko imaš. V privat firmi lahko zaposliš tudi opico, če ji zagotoviš zakonsko zahtevane pogoje za delo.


Eeeee, Solatko plačana je kombinacija, ker v resni firmi ne moreš zaposlit opice za direktorja, če se izjemoma spustim na tvoj (tudi sicer v zadnjem času) nizki nivo komuniciranja. O drugem pa ne bom, se mi ne da ... ti pustim, da mirno živiš v svojem prepričanju.

solatko ::

Barko - Ob zaposlitvi dobiš plačilo, kot so ga predvideli, ko so začutili potrebo. Noben ti samo zaradi višje izobrazbe, ne bo dal višje plače! V čem je moj nivo komunikacije nizek?
O kakšni kombinaciji govoriš pojma nimam, razen če misliš na to, da v JU zasedajo prirejena delovna mesta, kadri po vezah, ki nimajo niti poklicne šole, na fiktivnih delovnih mestih za magistrsko izobrazbo. Samo tam je plačana kombinacija.
Se pa zgodi, da zaradi potreb, premestijo delavca na nižje plačano delovno mesto in mu pustijo višino plače prejšnjega, brez njegovega privolenja ga pač ne morejo dat na nižjo plačo.

Lahko se tudi zgodi, da imajo alinejo, ki dovoljuje dvig plače, če na nekem delovnem mestu, dosežeš višjo stopnjo izobrazbe, ampak to je sila redko.
Delo krepa človeka

Phantomeye ::

Mato989 je izjavil:

McHusch je izjavil:

BadgerSkin je izjavil:

V javnem sektorju bi OP imel AFAIK problem, ker bi bil po sistematizaciji enostavno predrag, v zasebnem sektorju pa (nisem strokovnjak samo govorim kolikor vem) pa dokler tebe predvidena plača in pogoji dela ne motijo in dosegaš razpisne pogoje ne bi smelo biti težav.
Sedaj pa spet berem original post in oprosti ne garantiram, če sem razumel vprašanje.


V javnem sektorju je plača odvisna od sistemizacije delovnega mesta. Če imaš previsoko izobrazbo, ti ta čisto nič ne koristi. Ne drži, da imaš zato višjo plačo in/ali si predrag.



Res? Torej doktorji znanosti nimajo nekih dodatkov ne glede na delovno mesto? Jaz bi upal it stavit da sem nekje videl plačilko kjer je bil dodatek za doktorat


Če je kaj, je praktično drobiž. Za bolonjske magistre sigurno ni. Predvsem izobrazba pomaga pri "pogojih" za višje delovno mesto. Npr. namesto 4 leta delovnih izkušenj (na istem ali primerljivem delovnem mestu) rabiš 3 leta. Ampak nič ni avtomatsko. Za izredno napredovanje rabiš tudi podporo / dobro besedo svojih šefov.

111111111111 ::

solatko je izjavil:


Lahko se tudi zgodi, da imajo alinejo, ki dovoljuje dvig plače, če na nekem delovnem mestu, dosežeš višjo stopnjo izobrazbe, ampak to je sila redko.

V JU dobiš višjo plačo, ne glede na delovno mesto ki ga opravljaš, ti višja izobrazba dvigne plačo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Phantomeye ::

111111111111 je izjavil:

solatko je izjavil:


Lahko se tudi zgodi, da imajo alinejo, ki dovoljuje dvig plače, če na nekem delovnem mestu, dosežeš višjo stopnjo izobrazbe, ampak to je sila redko.

V JU dobiš višjo plačo, ne glede na delovno mesto ki ga opravljaš, ti višja izobrazba dvigne plačo.


Aja? Dej mi povej več o tem, da se pritožim, ker so me zgleda spustili.

111111111111 ::

Pritoži se pri kadrovski in preberi kolektivno pogodbo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

DostMam ::

111111111111 je izjavil:

...
V JU dobiš višjo plačo, ne glede na delovno mesto ki ga opravljaš, ti višja izobrazba dvigne plačo.

Bo kar držalo. Sem slišil od sestrične, ki dela v JU, da je ena čistilka z doktoratoma iz higienologije in nutricionistike. Ima 12. plačilni razred za prvi in 22. za drugi doktorat. Pol ji seštejejo plačilne razrede in izračunajo povprečje. Tam, okoli 3 jurje pa pol nanese. Fuka jo pa to, da ji poredko citirajo znanstvene razprave o vzdrževanju higienskega minimuma, sicer bi se ji plača ustrezno avtomatično dvigovala.

111111111111 ::

DostMam je izjavil:


Bo kar držalo. Sem slišil od sestrične, ki dela v JU, da je ena čistilka z doktoratoma iz higienologije in nutricionistike. Ima 12. plačilni razred za prvi in 22. za drugi doktorat. Pol ji seštejejo plačilne razrede in izračunajo povprečje. Tam, okoli 3 jurje pa pol nanese. Fuka jo pa to, da ji poredko citirajo znanstvene razprave o vzdrževanju higienskega minimuma, sicer bi se ji plača ustrezno avtomatično dvigovala.

E vidiš phanto. Čistilko vprašaj.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

solatko ::

111111111111 - A bejž no. Dokler je sin delal na delovnem mestu za srednjo šolo je imel plačo tega mesta ne glede na magisterji, ki ga je imel v žepu. Šele s premestitvijo na drugo DM se je to poznalo tudi pri plači.
Če pa pridobiš višjo izbrazbo v času dela pa se zna zgodit, da dobiš malo več.
Delo krepa človeka

111111111111 ::

solatko je izjavil:


Če pa pridobiš višjo izbrazbo v času dela pa se zna zgodit, da dobiš malo več.

A bejž no. res? Ti povem da znese cca. od 50-75€ na mesec več, za izobrazbo, ki pridobiš v času zaposlitve ob delu. Če si že v štartu imel magisterij v žepu in si šel raje 1 stopnjo manj, je pa tvoj problem in seveda ne moreš zahtevati plače na podlagi izobrazbe. Mogoče gre pa lahko naredit doktorat.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Smrekar1 ::

Shields je izjavil:

Podjetje zahteva vsaj srednjo šolo, jaz imam pa 6/2 stopnjo. Gre za moje področje, tudi moja diploma je delno povezana s samim delom. Kakšne so vaše izkušnje? Ali inženir težje pride v tako firmo, čeprav ima več znanja? Strah da bi pobegnil drugam je odveč, razen če ponujajo minimalca (večina delovnih mest je plačanih 900-1100 neto v tem poklicu)


Načeloma je tako, da se pri zaposlovanju izogibaš prekvalificiranih delavcev. Prekvalificiran kader ti bo ušel čim bo našel kaj boljšega, bolje je zaposliti nekoga, ki mu je tole vrh kariere.

Če gre za podjetje v kakšni vukojebini se vseeno splača poskusiti.

mancini ::

111111111111 je izjavil:

solatko je izjavil:


Lahko se tudi zgodi, da imajo alinejo, ki dovoljuje dvig plače, če na nekem delovnem mestu, dosežeš višjo stopnjo izobrazbe, ampak to je sila redko.

V JU dobiš višjo plačo, ne glede na delovno mesto ki ga opravljaš, ti višja izobrazba dvigne plačo.


A res haha
a veš koliko vojakov ima višje, visoke in univerzitetne izobrazbe, pa so vojak s 5. stopnjo izobrazbe.
Šele pri visokih častniških delovnih mestih dobivajo dodatek za izobrazbo, če ima kdo recimo doktorat

A misliš da višja medicinska sestra, ki ne najde ustreznega delovnega mesta in je zaposlena kot medicinska sestra, da dobi razliko.

solatko ::

111111111111 - To je meni popolnoma jasno, saj je žena 42 let delala v JU in dodala II stopnji izobrazbe v tem času. Sin pa se je zaposlil na DM za gimnazijca v žepu pa magisterij, šele po premestitvi na ustrezno DM dobil konkretno višjo plačo.

Smrekar1 - V JU ne dobiš DM za višjo izobrazbo, kot je srednja šola (nedoločen čas), razen po res hudih vezah, zato pametni vskočijo takrat, ko je razpist za nižjo stopnjo izobrazbe, se na delu dokažejo in sledi napredovanje ali pa ne, odvisno od šefa.

mancini - V primeru, da konča višjo stopnjo izobrazbe ob delu, dobi tako kot je napisal zgoraj od 50-75€ bruto, dodatka na višjo stopnjo izobrazbe.
Če pa se ti zaposliš z višjo stopnjo, kot se zahteva pa lahko računaš samo na premestitev (lahko sodeluješ na vseh internih razpisih, kar ne moreš, če si zaposlen za določen čas).
Delo krepa človeka

111111111111 ::

mancini je izjavil:

111111111111 je izjavil:

solatko je izjavil:


Lahko se tudi zgodi, da imajo alinejo, ki dovoljuje dvig plače, če na nekem delovnem mestu, dosežeš višjo stopnjo izobrazbe, ampak to je sila redko.

V JU dobiš višjo plačo, ne glede na delovno mesto ki ga opravljaš, ti višja izobrazba dvigne plačo.


A res haha
a veš koliko vojakov ima višje, visoke in univerzitetne izobrazbe, pa so vojak s 5. stopnjo izobrazbe.
Šele pri visokih častniških delovnih mestih dobivajo dodatek za izobrazbo, če ima kdo recimo doktorat

A misliš da višja medicinska sestra, ki ne najde ustreznega delovnega mesta in je zaposlena kot medicinska sestra, da dobi razliko.

Še enkrat. Če se prijavite na delovno mesto z višjo izobrazbo kot ga to delovno mesto zahteva, ne dobite plače po izobrazbi ampak po razredu za to delovno mesto. Če pa doštudiraš ob delu, je 50-75€ dodtka k plači.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

TheBlueOne ::

Sploh pa je placa stvar pogajanj in ne stvar tega kaj si misli kandidat. Razen morda v JS ampak tam so place v tehniki tako ali tako nekonkurencne.

solatko ::

TheBlueOne - Pogajajo se kadri, oziroma redki strokovnjaki, za ostale je kolektivna pogodba in ni kaj dosti možnosti pogajanja - vzemi ali pusti.
Delo krepa človeka

Mato989 ::

solatko je izjavil:

TheBlueOne - Pogajajo se kadri, oziroma redki strokovnjaki, za ostale je kolektivna pogodba in ni kaj dosti možnosti pogajanja - vzemi ali pusti.


Bullshit, jaz nisem noben ekstra strokovnjak pa sem se pogajal za plačo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

111111111111 ::

solatko je izjavil:

TheBlueOne - Pogajajo se kadri, oziroma redki strokovnjaki, za ostale je kolektivna pogodba in ni kaj dosti možnosti pogajanja - vzemi ali pusti.

Časi so se konkretno spremenili. Tudi jaz sem se pogajal za plačo in večina, ki jih poznam se pogaja. Res pa ne delajo v proizvodnji.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

FoxKnox ::

Za vsakega delodajalca je merilo samo specifikacija delovnega mesta in za to mesto poišče delavca, ki po njegovem najbolj ustreza. Najraje imajo tiste z izkušnjami
Nine pa izobražene in brez prakse.Lahko pa delodajalec gleda v prihodnost in vidi v višji izobrazbi možnost napredovanja v prihodnosti na kakšno vodstveno mesto, kjer je fajn imeti svojega človeka z izkušnjami.Skratka , na razgovoru je to pametno omenit, da si perspektiven in želiš napredovati.
Nimajo pa sodelavci do takih z višjo izobrazbo od njoh nobenega rešpekta, ker si zmeraj tisti ta pametni, ki lahko reši vsak problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FoxKnox ()

111111111111 ::

FoxKnox je izjavil:

Nimajo pa sodelavci do takih z višjo izobrazbo od njoh nobenega rešpekta, ker si zmeraj tisti ta pametni, ki lahko reši vsak problem.

Zanimivo. Jaz imam obratno izkušnjo. Sodelavci z veseljem pridejo po pomoč in nasvet. Res pa je, da tudi sam podpiram politiko, da če vem da sodelavec ve več ga grem direktno vprašat in ne porabljam časa na googlu samo da bi izpadel pameten. Tako da dostikrat vprašam tudi kaj neumnega. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

FoxKnox ::

Kakor kje. Sodelavec z višjo izobrazbo lahko predstavlja konkurenco nekomu, ki je delovno mesto zasedel brez izobrazbe po vezah ali je na delovnem mestu pognal korenine.

111111111111 ::

Žal to tudi drži. :(
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

solatko ::

Mato989 - Ko sem se jaz pogajal za plačo, s potencialnim delodajalcem nisem prišel skupaj jaz 25DEM/h, on minimalca pa še mal dodatka. Za učenje nekoga na mašini cca 1 leto, jaz 50DEM/h, on pa saj bo un delal, ko sem mu pokazal eno od orodij (cca 250 kosov) katerega cena je bila 2,5kDEM in mu povedal, da ima samo za en teden, če bo un delal, sva končala. Sicer možakr s petimi tablami firm na bajti, novim a6 dobro uro in veliko praznino v buči. Kupil poceni 6 stružnic CNC, obdelovalni center CNC, kar nekaj orodja, delali naj bi mu pa ljudje za minimalca pa mal foršprunga, idiot.
Rezultat je bil, da mu oprema po 20-ih letih stoji, brez da bi 7 mašin naredilo en samcat izdelek. Jaz sem takrat že imel svojo firmo, ki je prinašala lep dobiček.

FoxKnox - Verjetno spoštovanja in ne rešpekta. Če uspešno opravlja naloženo delo, ni v nevarnosti, tudi, če je zraven nekdo, ki ga po izobrazbi nese. Delodajalec, delavca od katerega ima dobiček, praviloma ne odpusti, lahko pa višješolanega porabi ob širitvi, pri vzpostavitvi managmenta, saj je boljši kader tisti, ki raste s firmo, kot pa nekdo od zunaj, ki še procesa ne pozna.

Tako napako je naredil Igor, ko je ob širitvi, managment pripeljal od zunaj in so se rapidno znižale plače varilcev in poslabšali odnosi v firmi.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Plače v javni upravi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35549208 (30984) feryz
»

Vpisati doktorat ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
677329 (4631) Smurf
»

Prijava na razpis - delo

Oddelek: Loža
254116 (2604) 111111111111
»

Neustrezna pogodba o zaposlitvi in izkoriščanje izobrazbene stopnje delavca s strani

Oddelek: Loža
429649 (8440) solatko

Več podobnih tem