» »

Milenijci in njihove navade

Milenijci in njihove navade

«
1
2

FireSnake ::

Objaviti sem želel v obstoječo temo, a je zaklenjena:
Milenijci


Po naključju sem naletel na tole novico:
https://siol.net/novice/svet/mafija-v-t...
ki je prav zabavna.

Še mafija ne bo več to, kar je bila :))
Poglej in se nasmej: vicmaher.si
  • zaklenil: BigWhale ()

Horas ::

seveda, normalno je to, čas gre naprej, z njim pa tudi vse stvari, navade, običaji, tehnologija,...

in poslednično tudi naše obnašanje in dojemanje
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

nagobčnik ::

Na račun milenijcev sem že marsikaj prebral - da zaradi neinteresa uničujejo trg velikih nepremičnin, uničujejo trg diamantov, kmalu bodo uničili naftni trg, TV postaje, časopisne hiše, da uničujejo tudi mafijo, pa nisem vedel.

FireSnake ::

nagobčnik je izjavil:

da uničujejo tudi mafijo, pa nisem vedel.


Jaz tudi ne, zato sem se pa nasmejal.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Egidij88 ::

A. Smith ::

FireSnake je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

da uničujejo tudi mafijo, pa nisem vedel.


Jaz tudi ne, zato sem se pa nasmejal.


hm, po njih pljuvajo vsi, ki od njih nimajo koristi. In teh pljuvalcev je veliko. Se pravi, se ta generacija ne pusti izkoriščat --> pravilno!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

FireSnake ::

Ali pa je neuporabna :))

Ne vem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

blay44 ::

Kva je boomerji?
A vse kar ne prinaša dnarja ni vredno nič?

facepalm ::

Kako sploh lahko mecemo tako razlicne generacije ("82 in "00) v isti kos (generacijo)?
Prvi so se digitalizirali pri 20+ letih, drugi pa ze v otrostvu.
Prvi so zdej ze v poznih 30ih letih, drugi v zgodnjih 20ih. Vsi pa na telefonih, pravite?;))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Meridian ::

nagobčnik je izjavil:

Na račun milenijcev sem že marsikaj prebral - da zaradi neinteresa uničujejo trg velikih nepremičnin, uničujejo trg diamantov, kmalu bodo uničili naftni trg, TV postaje, časopisne hiše, da uničujejo tudi mafijo, pa nisem vedel.

:))

nagobčnik ::

Meridian je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Na račun milenijcev sem že marsikaj prebral - da zaradi neinteresa uničujejo trg velikih nepremičnin, uničujejo trg diamantov, kmalu bodo uničili naftni trg, TV postaje, časopisne hiše, da uničujejo tudi mafijo, pa nisem vedel.

:))



Perfektna! :D

FireSnake ::

blay44 je izjavil:

Kva je boomerji?
A vse kar ne prinaša dnarja ni vredno nič?


Če je leno in oholo, vsekakor.

Meridian je izjavil:


:))



:O
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Ben Dover ::

:O Grozno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

papasmrk ::

Meridian je izjavil:


Dobra :D
Za komentiranje se moraš prijaviti

Meiniken ::

Meridian je izjavil:

nagobčnik je izjavil:

Na račun milenijcev sem že marsikaj prebral - da zaradi neinteresa uničujejo trg velikih nepremičnin, uničujejo trg diamantov, kmalu bodo uničili naftni trg, TV postaje, časopisne hiše, da uničujejo tudi mafijo, pa nisem vedel.

:))


:)):))
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Ben Dover ::

Tud korono so naredil, logično..mene je strah

WizzardOfOZ ::

facepalm je izjavil:

Kako sploh lahko mecemo tako razlicne generacije ("82 in "00) v isti kos (generacijo)?
Prvi so se digitalizirali pri 20+ letih, drugi pa ze v otrostvu.
Prvi so zdej ze v poznih 30ih letih, drugi v zgodnjih 20ih. Vsi pa na telefonih, pravite?;))


Eni smo imeli takrat, ko se eni še rodili niste, že zx81 in smo programiral na 8kb rama.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Ashrack ::

Pametni milenijci so tisti, ki se ne pustijo izkoriscat starejsi generaciji. Ravno zaradi miselnosti 'mene ne bo nobeden jebal', menjajo sluzbe kot gate ce jim kaj ni vsec.

Glupi milenijci so pa isti kot glupi vsake generacije. Delajo samo sranje.
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

max00slo ::

WizzardOfOZ je izjavil:

facepalm je izjavil:

Kako sploh lahko mecemo tako razlicne generacije ("82 in "00) v isti kos (generacijo)?
Prvi so se digitalizirali pri 20+ letih, drugi pa ze v otrostvu.
Prvi so zdej ze v poznih 30ih letih, drugi v zgodnjih 20ih. Vsi pa na telefonih, pravite?;))


Eni smo imeli takrat, ko se eni še rodili niste, že zx81 in smo programiral na 8kb rama.

Moj 2 letnik zna že sam na youtubu najt 3 mucke. Beat that with 8kb ram na spectrumu...
Si non confectus, non reficiat.

Slopek ::

max00slo je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

facepalm je izjavil:

Kako sploh lahko mecemo tako razlicne generacije ("82 in "00) v isti kos (generacijo)?
Prvi so se digitalizirali pri 20+ letih, drugi pa ze v otrostvu.
Prvi so zdej ze v poznih 30ih letih, drugi v zgodnjih 20ih. Vsi pa na telefonih, pravite?;))


Eni smo imeli takrat, ko se eni še rodili niste, že zx81 in smo programiral na 8kb rama.

Moj 2 letnik zna že sam na youtubu najt 3 mucke. Beat that with 8kb ram na spectrumu...

To so stvari, ko so danes povsem normalne.
Vsekakor pa bo v prihodnosti poseben tisti, ki bo znal delati z vodo, hrano, elektriko..........., z rokami v glavnem.
Ti, ki od drugega leta mucke gledajo, pa vemo v kaj bodo odrasli in na žalost je velika večina takih.

c3p0 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

facepalm je izjavil:

Kako sploh lahko mecemo tako razlicne generacije ("82 in "00) v isti kos (generacijo)?
Prvi so se digitalizirali pri 20+ letih, drugi pa ze v otrostvu.
Prvi so zdej ze v poznih 30ih letih, drugi v zgodnjih 20ih. Vsi pa na telefonih, pravite?;))


Eni smo imeli takrat, ko se eni še rodili niste, že zx81 in smo programiral na 8kb rama.


Če še dodam, uporabljat FB in gledat YT videos tudi ni ravno digitalizacija.

Mi smo v OŠ programirali na veliko, sicer enostavne programe, ker enostavno ni bilo nikogar, ki bi nam razložil kak bolj napreden koncept. Pa BASIC tudi ni omogočal nekih višjih konstruktov, GOTO ftw.

Ben Dover ::

Slopek je izjavil:

max00slo je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

facepalm je izjavil:

Kako sploh lahko mecemo tako razlicne generacije ("82 in "00) v isti kos (generacijo)?
Prvi so se digitalizirali pri 20+ letih, drugi pa ze v otrostvu.
Prvi so zdej ze v poznih 30ih letih, drugi v zgodnjih 20ih. Vsi pa na telefonih, pravite?;))


Eni smo imeli takrat, ko se eni še rodili niste, že zx81 in smo programiral na 8kb rama.

Moj 2 letnik zna že sam na youtubu najt 3 mucke. Beat that with 8kb ram na spectrumu...

To so stvari, ko so danes povsem normalne.
Vsekakor pa bo v prihodnosti poseben tisti, ki bo znal delati z vodo, hrano, elektriko..........., z rokami v glavnem.
Ti, ki od drugega leta mucke gledajo, pa vemo v kaj bodo odrasli in na žalost je velika večina takih.



Eni delamo z glavo. Ti pa pečeš kruh...

Slopek ::

Ben Dover je izjavil:

Slopek je izjavil:

max00slo je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

facepalm je izjavil:

Kako sploh lahko mecemo tako razlicne generacije ("82 in "00) v isti kos (generacijo)?
Prvi so se digitalizirali pri 20+ letih, drugi pa ze v otrostvu.
Prvi so zdej ze v poznih 30ih letih, drugi v zgodnjih 20ih. Vsi pa na telefonih, pravite?;))


Eni smo imeli takrat, ko se eni še rodili niste, že zx81 in smo programiral na 8kb rama.

Moj 2 letnik zna že sam na youtubu najt 3 mucke. Beat that with 8kb ram na spectrumu...

To so stvari, ko so danes povsem normalne.
Vsekakor pa bo v prihodnosti poseben tisti, ki bo znal delati z vodo, hrano, elektriko..........., z rokami v glavnem.
Ti, ki od drugega leta mucke gledajo, pa vemo v kaj bodo odrasli in na žalost je velika večina takih.



Eni delamo z glavo. Ti pa pečeš kruh...

Kruha boš ti kmalu stradal.
Si se pa zanj gotovo pripravljen globoko in lepo prepognili. Kajne Bend Over?
Slopek za slo-tech, zate pa Gospod, katerega boš prosil za kruh.

mtosev ::

Bom jaz nekaj napisal. Rojen sn 1987. Komp sn dobil leta 1997, prvi mobitel pa leta 2000 Ericsson A1018. Nekateri sošolci so imeli pred mano. Phone je bil 20000 sit, kupljen pri mobitelu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

Ben Dover ::

Jaz sn imel mobičuka v prvem razredu 96. Bil sn car. Sem napisal nekaj.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

D3m ::

1986 here.

Bow to me.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: PromeuZ ()

sirotka ::

Ashrack je izjavil:

Pametni milenijci so tisti, ki se ne pustijo izkoriscat starejsi generaciji. Ravno zaradi miselnosti 'mene ne bo nobeden jebal', menjajo sluzbe kot gate ce jim kaj ni vsec.

Glupi milenijci so pa isti kot glupi vsake generacije. Delajo samo sranje.


Ubistvu so prvi precej "glupi". Ne gre se za jebanje, ampak ne zdržijo niti osnovne avtoritete. Delo jim ne diši, začetna plača pa najmanj slo povprečje.

hojnikb ::

ITT:
Boomers being boomers.
#brezpodpisa

Invictus ::

Saj take naduvane melinijce lahko hitro sprobaš.

Daš jim konkretno delo, in gledaš napredek. če ga ni, obstaja poskusna doba 3-6 mesecev in ga flikneš ven. Zadeva rešena. Zgubiš max 1 plačo...

Problem melinijcev je, da najbolj forsirajo neke trenutne buzzworde, ampak se jim ne sanja kako naj to uporabljajo v realnem lifu.

Talk is cheap...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ben Dover ::

Vedno se pljuva po mladini..

Tako ste nas vzgojili, bebci.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

hojnikb ::

Ben Dover je izjavil:

Vedno se pljuva po mladini.. Faka yu

Seveda, boomerji morejo svoje frustracije nekam projecirat. Najlazje na "otroke".
"Those meddling kids!"

V resnici se stvari niso nič spremenile. Niso milenijci nič slabši od boomerjov. Ista pašteta, druga pankunga.
Da še quotam Sokratesa...

"Children; they have bad manners, contempt for authority; they show disrespect for elders and love chatter in place of exercise. They no longer rise when elders enter the room, they contradict their parents and tyrannize their teachers. Children are now tyrants." Socrates, circa 470BC.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WizzardOfOZ ::

To se splača mal pogledat:


Na splošno se njegove videe splača pogledat


Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Invictus je izjavil:

Saj take naduvane melinijce lahko hitro sprobaš.

Daš jim konkretno delo, in gledaš napredek. če ga ni, obstaja poskusna doba 3-6 mesecev in ga flikneš ven. Zadeva rešena. Zgubiš max 1 plačo...

Problem melinijcev je, da najbolj forsirajo neke trenutne buzzworde, ampak se jim ne sanja kako naj to uporabljajo v realnem lifu.

Talk is cheap...


Po moje je vsesplošna dostopnost do informacij, najbolj zjebala pomembnost pomnenja. Ni nobene nagrade več za to, kajti informacije so na dosegu smartfona v žepu. Včasih si moral res kaj znat iz glave. Danes se ti zjebe avto, pralni stroj in greš takoj iskat na YT, če je kdo že imel podoben problem. Me zanima kako se to pozna na splošno - razen tega, da pol fulka doživi nelagodnost, če se je treba v živo in sproti menit

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

njyngs ::

Pa kdo se še sekira za mnenje boomerjev? Oni so tista generacija, ki je naredila (in še dela) največ škode temu svetu. :))

Invictus ::

Saj mladina je vedno ista.

Starci nimajo pojma, dajmo po njih...

Sam leta permisivne vzgoje so današnjo mladino navadile na takojšnjo izpolnitev njihovih zahtev. Zato težijo po stanvoanjih. Saj so, zasluži, vzemi puf in ga kupi. Cel kup dobrin je poceni na voljo, to dobijo takoj, ker je industrija napredovala, marketing pa tudi ustvarja potrošnike. Ko je pa treba dolgoročno razmišljati, pa padejo tako, kot je ostala mladina včasih...

Tako kot bodo melinijci čez 30 let starci, kjer bodo njihovi otroci pljuvali po njih...

In govorili koliko škode so naredili svetu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

8====D~~ ::

Milenijci živimo brez najemnine v glavah geriatričnih prdcov in degeneracije X.

Na žalost je to edina nastanitev, ki si jo lahko privoščimo.

WizzardOfOZ ::

Nekaj kar se morajo milenijci (pa še mnogo drugih) naučiti je potrpežljivost.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: ginekk ()

ginekk ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Nekaj kar se morajo milenijci (pa še mnogo drugih) naučiti je potrpežljivost.


sorry, pomotoma sem na kanto stisnil

Ja to, kot bi generacije pred mano poslušal (pa sem X, ne milenijc). Vedno je isto. Starci s(m)o neumni in nimamo pojma, svet danes je drugačen, njim ni bilo treba tega in tega in tega...

Ta miselni kontekst mora bit naravno evolucijsko v možganih, če ne bi bili ujetniki starcev za vedno.

Invictus ::

Ironija melinijcev je predvsem od tem, da starcev ne poslušajo, hkrati pa hočejo, da jim starci kupijo vse dobrine...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sirotka ::

8====D~~ je izjavil:

Milenijci živimo brez najemnine v glavah geriatričnih prdcov in degeneracije X.

Na žalost je to edina nastanitev, ki si jo lahko privoščimo.


Kljub temu, da je trg trenutno totalno zj*, vas/nas ne dela nič na temu, da bi si ga lahko privoščili. Časi poceni stanovanj so mimo, ravno tako služba z dvokratnim povprečnim zaslužkom za prvo plačo ni ravno pogosta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

njyngs ::

Rečejo boomerji, ki so se jim brisali krediti in ki se po forumih hvalisajo kake bajne denarje služijo v DACH za nič dela - medtem pa milenijce v ljubljani izsiljujejo, da jim plačujejo 1,5kratnik kredita za stanovanja :)) Moraš bit kar precej naduto budalo, če ob takem odnosu do milenijcev pričakuješ še, da te bodo spoštovali :))


Edit: aja, pa prosim, iščemo najemnike samo brez otrok in živali! Ampak hkrati... prekleti milenijci ne seksajo, nataliteta pa pada.

Boomer logic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

TheBlueOne ::

WizzardOfOZ je izjavil:

To se splača mal pogledat:


Na splošno se njegove videe splača pogledat




Jaz pa njegove videe ravno odpriporocam. Samo zongliranje s stereotipi, kar sem pogledal. Tezko pa trdim 100%, ker zmorem max 15min njegovega natolcevanja.

sirotka ::

njyngs je izjavil:

Rečejo boomerji, ki so se jim brisali krediti in ki se po forumih hvalisajo kake bajne denarje služijo v DACH za nič dela - medtem pa milenijce v ljubljani izsiljujejo, da jim plačujejo 1,5kratnik kredita za stanovanja :)) Moraš bit kar precej naduto budalo, če ob takem odnosu do milenijcev pričakuješ še, da te bodo spoštovali :))


Edit: aja, pa prosim, iščemo najemnike samo brez otrok in živali! Ampak hkrati... prekleti milenijci ne seksajo, nataliteta pa pada.

Boomer logic.


Ne boš verjel, spadam med milenijce :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

PrimoZ_ ::

Letelo je na našega Invictusa :D

Človeka, ki služi 500€ na uro a hkrati so mu vse nepremičnine precenjene.
Pa vse so stare jugo bajturine.

Potem ko je končno nekaj zaslužil si je pa točno tako staro jugo bajturino kupil in sedaj jo hvali na vse pretege.
Pa sedaj tudi niso več nepremičnine precenjene, cene morajo samo še gor :D

Pa vse babe so glupe kurbe, še posebaj tiste, ki ga dajo na čevelj :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

widj3098dj32 ::

Egidij88 je izjavil:


Povzetek RL HR in PR oddelkov na "modernih" firmah. Razen da bi Hammer moral bit zenskega spola.

TheBlueOne ::

widj3098dj32 je izjavil:

Egidij88 je izjavil:


Povzetek RL HR in PR oddelkov na "modernih" firmah. Razen da bi Hammer moral bit zenskega spola.


Sem radoveden kako si potem taki kot ti predstavljate realnost? Ker modernim podjetjem praviloma gre dobro.

widj3098dj32 ::

TheBlueOne je izjavil:

widj3098dj32 je izjavil:

Egidij88 je izjavil:


Povzetek RL HR in PR oddelkov na "modernih" firmah. Razen da bi Hammer moral bit zenskega spola.


Sem radoveden kako si potem taki kot ti predstavljate realnost? Ker modernim podjetjem praviloma gre dobro.

Modernim podjetjem gre praviloma dobro, dokler ni razmerje teh klovnovskih prijemov dovolj majhen in toleriran iz strani sposobnih. Ko zacnejo razne "equality" kvote nazirat in odganjat te ljudi, pa pride do preobrata proti dnu. Ki se ne zgodi naenkrat ampak postopoma. Samo poglej IT in entertainment industrijo v zadnjih 3 letih.

Drugace pa so trenutne generacije fucked up zaradi izvazanja dela v Azijo po letu 2000, kar je ubilo sluzbe na zahodu, zato da ima lahko Xing Pi srednji sloj, megakorp pa miljarde, ki jih za namecek se utaji. Hkrati pa brezmejno siljenje k migracijam ljudi, ki so pripravljeni sluzariti za manjse par, zato da spet isti megakorp izcuza dobicek.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

widj3098dj32 je izjavil:


Modernim podjetjem gre praviloma dobro, dokler ni razmerje teh klovnovskih prijemov dovolj majhen in toleriran iz strani sposobnih. Ko zacnejo razne "equality" kvote nazirat in odganjat te ljudi, pa pride do preobrata proti dnu. Ki se ne zgodi naenkrat ampak postopoma. Samo poglej IT in entertainment industrijo v zadnjih 3 letih.


Sorry ampak tako mnenje imate taki, ki ne pridete blizu vodstvu. Realnost je cisto drugje. Equality of choice je za naso generacijo samoumevna zadeva, med tem pa osebno ne poznam koga, ki pi picil tisto amerisko woke norijo. Taki kot ti pa zanimivo menite, da je povsod polno teh woke zadev, v bistvu pa so woke samo glasni posamezniki, ki se ukvarjajo samo s to filozofijo in praviloma nimajo casa piciti podjetnistva.

Realnost niso tvojih nekaj m2 kjer bivas + facebook + youtube. Oni ti plasirajo kar gledas in v kar ze verjames. Zato pa si vedno bolj preprican v nerealno sliko.

stara mama ::

max00slo je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Eni smo imeli takrat, ko se eni še rodili niste, že zx81 in smo programiral na 8kb rama.

Moj 2 letnik zna že sam na youtubu najt 3 mucke. Beat that with 8kb ram na spectrumu...

Obratno sorazmerje je pa v glavi. Tvoj mulc porablja samo 8kb možganskega rama

widj3098dj32 ::

ginekk je izjavil:

Invictus je izjavil:

Saj take naduvane melinijce lahko hitro sprobaš.

Daš jim konkretno delo, in gledaš napredek. če ga ni, obstaja poskusna doba 3-6 mesecev in ga flikneš ven. Zadeva rešena. Zgubiš max 1 plačo...

Problem melinijcev je, da najbolj forsirajo neke trenutne buzzworde, ampak se jim ne sanja kako naj to uporabljajo v realnem lifu.

Talk is cheap...


Po moje je vsesplošna dostopnost do informacij, najbolj zjebala pomembnost pomnenja. Ni nobene nagrade več za to, kajti informacije so na dosegu smartfona v žepu. Včasih si moral res kaj znat iz glave. Danes se ti zjebe avto, pralni stroj in greš takoj iskat na YT, če je kdo že imel podoben problem. Me zanima kako se to pozna na splošno - razen tega, da pol fulka doživi nelagodnost, če se je treba v živo in sproti menit


Ja, real life dokaz za to je stavek "Vir?".
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spletna trgovina Proteini.si razkrila svoje stranke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7923558 (14599) BlaY0
»

Milenijci niso tako drugačni, le revnejši so (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17740495 (32808) jype
»

Tudi Amazonovi zaposleni trkajo na vest uprave (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5414420 (12297) xmetallic

Več podobnih tem