» »

Najem avtomobila v tujini in kreditna kartica

Najem avtomobila v tujini in kreditna kartica

Libertas ::

Upam, da ima kdo s tem več izkušenj kot jaz in mi lahko pomaga.

V kratkem se odpravljam v UK za nekaj mesecev, tam pa nameravam občasno za vikend najeti tudi avto. To je seveda mogoče zgolj in samo s kreditno kartico (sem preverila, debetne sprejemajo res redko, če pa jih, je pa tukaj nekaj shady). Sem v postopku pridobivanja kreditne kartice, kjer tudi nastane problem.
Sem komitent SKB, imam pa tam odprt študentski račun, kar pomeni, da za kreditno kartico potrebujem eno od naslednjih stvari:
1. kreditno sposobnega poroka, ki je komitent SKB
2. depozit v višini želenega limita kreditne kartice (ki je vezan za zgolj in samo ta namen, torej s tem denarjem sicer ne morem početi ničesar)

Odločila se bom za 2. opcijo, ker 1. preprosto ne pride v poštev (ne poznam osebe, ki bi bila lahko porok in ki je pri SKB). Kakšen bi po vaših izkušnjah moral biti limit na kreditni kartici za najem avtomobila? Običajno zablokirajo določeno vsoto denarja začasa najema in se tako zavarujejo - je ta vsota odvisna od posameznega car rental podjetja, ali pa mogoče obstaja kakšna univerzalna minimalna vsota, ki jo blokirajo? Avis v Sloveniji recimo hoče blokirati 1000€, kar pa se mi zdi strašno veliko.

Kakršnekoli izkušnje z vaše strani bi mi pomagale.

nunar ::

Jaz bi si za depozit izbral nekoliko višji znesek, ker če boš kartico uporabila še za kaj drugega, boš lahko rent-a-car koristila šele po koncu obračunskega obdobja. Moj predlog je nekje med 500 in 1000 EUR.

Vsota je odvisna od posameznega podjetja, nekje tudi od obdobja, za koliko časa boš najela avto in od modela avta.
Pri tem velja opozoriti, da so nekatere poslovalnice "tečne" in mora biti ime lastnika kreditne kartice enako kot ime voznika na vozniškem dovoljenju. Pa ne pozabi, da nekje postavljajo mejo za rent-a-car na 25 let!

samotest ::

Običajno je rezervacija povezana z rangom avta, zavarovanjem in države.

Recimo na Siciliji so rezerviral 1500 Eur na kartici. Alternativa je bilo 300 Eur vredno zavarovanje pri izposojevalcu. Torej ne pri rentacar posredniški agenciji in še manj kakšno lastno urejeno iz svoje države, četudi čisto primerno (kar sem imel, ker je veliko ceneje).

Ali daš rezervacijo ali pa (pre)plačaš zavarovanje izposojevalcu.

Limit seveda postavi, da upoštevaš rentacar plus druge rezervacije. Recimo eni hoteli jih tudi naredijo.

St235 ::

1000€ je za UK nizka številka. Sploh če boš avto večkrat jemala in se lahko zgodi, da rezervacija od prejšnjič še ne bo brisana.

Drugače pa je višina zneska odvisna zgolj in le od pogojev rent a carja. Do sedaj sem videl zneske med 1000 in 3000 €.

Glede zavarovanja pa lahko ogromno prihraniš, če vzameš ločeno letno zavarovanje.

nejcek74 ::

Kot je napisal shamo, pologu se obicajno lahko ognes, ce placas dodatno zavarovanje, ki pokrije vso nastalo skodo brez odbitne fransize. Rentacarji ti ga ponavadi poskusajo vsilit, ker jim je to dodaten zasluzek. Vsaj operaterji v Spaniji, Franciji, Italiji in Grciji delujejo tako, z UK nimam izkusenj. Opozorilo: ce najemas avto preko spletnega posrednika ta prav tako ponuja svoja zavarovanja, vendar to ni isto kot polno zavarovanje pri rentacarju.
isci "no deposit" in "zero excess"

bastadu ::

Za ZDA sem avto rezerviral preko spletnega posrednika, najem sem plačal v naprej, pred dejanskim prevzemom avta sem dal Revolut kreditno kartico Mastercard (katero dobiš na svoje ime popolnoma brezplačno), na kateri sem imel naloženih kakih 200 EUR, ampak rezervirali si niso nič sredstev na kartici, bila je pa to rentacar družba Alamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Libertas ::

Hm, glede na komentarje bi bila res dobra ideja postaviti depozit vsaj okoli 1000€, za vsak slučaj, čeprav je tak znesek kar malo boleč.
@nunar: Sicer bo kartica namenjena zgolj in samo rentanju avta, rent pa ne bo daljsi od dveh dni (en dan dopoldne - naslednji dan popoldne). Ker bom voznik jaz in tudi kartica na moje ime, ne bi smelo biti težav, le pod 25 sem, ampak bom to že preverila, da bo šlo. 500-1000€ sem tudi jaz razmišljala, pa me vseeno skrbi, da z manj kot 800€ ne bo šlo. :/

Moja največja skrb je ta, da se bo zgodil primer, kot sem ga že velikokrat (prek službe) videla v US, da so ljudje vzeli direktno pri rent-a-car službi polno zavarovanje (vključno s stekli in gumami), pa je družba vseeno blokirala excess okoli 1000-1500$.

@Lakotnik29, mogoče lahko imenuješ kakšno družbo, s katero si dosedaj imel dobre izkušnje? Bom najprej začela preverjati tam.
@bastadu, hvala za idejo o Revolut MasterCardu, bom preverila.

PandaFlow2 ::

bastadu je izjavil:

Revolut kreditno kartico Mastercard


Revolut je prepaid MasterCard. Svetlobna leta dalec od kreditne kartice.

V UK sicer vecje rent-a-car firme jemljejo debetne kartice (VISA/MasterCard) in so ponavadi tako prijazni, da ti niti ne rezervirajo celega excessa (za najcenejse avte je okrog 1000 GBP), ampak mogoce samo kaksnih 200-300 GBP poleg najemnine.

bastadu ::

PandaFlow2 je izjavil:

bastadu je izjavil:

Revolut kreditno kartico Mastercard


Revolut je prepaid MasterCard. Svetlobna leta dalec od kreditne kartice.

V UK sicer vecje rent-a-car firme jemljejo debetne kartice (VISA/MasterCard) in so ponavadi tako prijazni, da ti niti ne rezervirajo celega excessa (za najcenejse avte je okrog 1000 GBP), ampak mogoce samo kaksnih 200-300 GBP poleg najemnine.

Res je prepaid, se opravičujem za dezinformacijo. Ampak poanta je bila, da je šlo popolnoma brez rezervacije sredstev in to celo z prepaid kartico ...

bastadu je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

bastadu je izjavil:

Revolut kreditno kartico Mastercard


Revolut je prepaid MasterCard. Svetlobna leta dalec od kreditne kartice.

V UK sicer vecje rent-a-car firme jemljejo debetne kartice (VISA/MasterCard) in so ponavadi tako prijazni, da ti niti ne rezervirajo celega excessa (za najcenejse avte je okrog 1000 GBP), ampak mogoce samo kaksnih 200-300 GBP poleg najemnine.

Res je prepaid, se opravičujem za dezinformacijo. Ampak poanta je bila, da je šlo popolnoma brez rezervacije sredstev in to celo s kartico, ki jo lahko dobi vsak đabe ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Go-ahead ::

Vedno sem najemal avtomobile na letališčih. Tam so najemi najugodnejši, je največja konkurenca.

p0ki ::

Libertas je izjavil:

Hm, glede na komentarje bi bila res dobra ideja postaviti depozit vsaj okoli 1000€, za vsak slučaj, čeprav je tak znesek kar malo boleč.
@nunar: Sicer bo kartica namenjena zgolj in samo rentanju avta, rent pa ne bo daljsi od dveh dni (en dan dopoldne - naslednji dan popoldne). Ker bom voznik jaz in tudi kartica na moje ime, ne bi smelo biti težav, le pod 25 sem, ampak bom to že preverila, da bo šlo. 500-1000€ sem tudi jaz razmišljala, pa me vseeno skrbi, da z manj kot 800€ ne bo šlo. :/

Moja največja skrb je ta, da se bo zgodil primer, kot sem ga že velikokrat (prek službe) videla v US, da so ljudje vzeli direktno pri rent-a-car službi polno zavarovanje (vključno s stekli in gumami), pa je družba vseeno blokirala excess okoli 1000-1500$.

@Lakotnik29, mogoče lahko imenuješ kakšno družbo, s katero si dosedaj imel dobre izkušnje? Bom najprej začela preverjati tam.
@bastadu, hvala za idejo o Revolut MasterCardu, bom preverila.


Če vzameš polno zavarovanje se depozit zniža za nekje 5x od prvotnega, ki pa je odvisen od velikosti vozila. Priporočal pa bi ti, da vzameš polno zavarovanje pri rental car agenciji, ker če le to vzameš drugje, ti rentalcar vseeno zaračuna novo poškodbo, ti pa potem zbiraš cele kupe papirjev in to urejaš s svojo agencijo kjer si vzela zavarovanje, da ti povrnejo denar, ampak to zna trajati tudi do 6 mesecev. Poleg tega se gleda vsaka nova poškodba, ne glede na to če si kriva ali ne (parking, vandalizem...).
Kar se tiče pa blokiranega zneska na kartici je pa tako, da je evropska regulativa da je ta znesek blokiran do 30dni (po tem času se avtomatsko sprosti), vendar je to spet odvisno od banke in od rent-a-car agencije.
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

St235 ::

Go-ahead je izjavil:

Vedno sem najemal avtomobile na letališčih. Tam so najemi najugodnejši, je največja konkurenca.


Predvidevam, da tedensko rentaš avto na letališčih po celem svetu, da lahko prideš do tako posplošenih in neuporabnih informacij?

Cene v miru preveriš online in boš hitro videl kako si mimo brcnil, letališča so redko med najcenejšimi, ker je tam daleč največ povpraševanja in so ljudje za udobje pripravljeni plačat več. Dodatno so stroški oddajanja vozil na letališču bistveno višji. Predvsem pa je za OP to popolnoma neuporabno, saj se ne bo vozila na letališče po avto.

zk_eu ::

Predenj pa rentaš avto, dobro zgooglaj to podjetje na internetu. Jaz sem se nekaj let nazaj fajn opekel (avto je bil super, samo en kup stvari so mi zaračunali, pa komplicirali, da avto ni čist itd, krnekaj v glavnem, sem preklical kreditno takrat). Od takrat naprej ne rezerviram preko interneta, ampak vedno povprašam domačine, če mi lahko kaj priporočijo. Na koncu sem bral, da ta družba po celem svetu nateguje ljudi na enak način in ti po 3 mesecih tudi trgajo zneske i.t.d. :).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

Ales ::

Katera družba je bila to..?

zk_eu ::

Gold Car.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

borut_p ::

Probaj se eurocar ali nekaj podobnega. Zeleni znak imajo. Jaz sem pri njih na placilno kartico dobil rent a car. Samo dol poberejo dodatno se znesek zavarovanja, pri kreditni pa je le rezervacija sredasev. Tako ti pri placilni kartici denar 'fizicno' nakazejo nazaj

p0ki ::

europcar je eden izmed če ne celo najdražji v Sloveniji
"As far back as I can remember, I always wanted to be a gangster"

Go-ahead ::

St235 je izjavil:

Go-ahead je izjavil:

Vedno sem najemal avtomobile na letališčih. Tam so najemi najugodnejši, je največja konkurenca.


Predvidevam, da tedensko rentaš avto na letališčih po celem svetu, da lahko prideš do tako posplošenih in neuporabnih informacij?

Cene v miru preveriš online in boš hitro videl kako si mimo brcnil, letališča so redko med najcenejšimi, ker je tam daleč največ povpraševanja in so ljudje za udobje pripravljeni plačat več. Dodatno so stroški oddajanja vozil na letališču bistveno višji. Predvsem pa je za OP to popolnoma neuporabno, saj se ne bo vozila na letališče po avto.



Tedensko sicer ne, mogoče nekajkrat letno.


Na letališču vozilo lahko dobiš od 20EUR na dan (neomejeni kilometri), sicer ne Rolls Royce-a, pa vendar.

Je pa res, da v kolikor ne bo nastanjena v bližini letališča, lahko to zanjo tudi ni smiselno.

Zakaj bi bili stroški oddajanja na letališčih višji, po mojem mnenju prej nižji:

- nabavijo floto vozil - nizke nabavne cene,
- en človek v šusu odda 20-30 vozil( ko prileti letalo),
- ker so vozila skozi zasedena jih po enem letu prodajo lahko tudi po njihovi nabavni ceni in se ne zajeba*ajo z okvarami,
- posamezen zaposleni lahko zastopa več rent a car agencij in posledično manj cinga nogo,
- ....

ON line primerjave si delaj pa sam, verjamem pa, da so razmere v bližini kakšnih megalomanskih fancy letališč drugačne. V Atenah, kjer dnevno pristane, kar nekaj letal, že ni tako. Celo prazen tank jim lahko pustiš, in ker oni gorivo dobijo ceneje, še v tem primeru prihraniš.

Red_Mamba ::

bastadu je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

bastadu je izjavil:

Revolut kreditno kartico Mastercard


Revolut je prepaid MasterCard. Svetlobna leta dalec od kreditne kartice.

V UK sicer vecje rent-a-car firme jemljejo debetne kartice (VISA/MasterCard) in so ponavadi tako prijazni, da ti niti ne rezervirajo celega excessa (za najcenejse avte je okrog 1000 GBP), ampak mogoce samo kaksnih 200-300 GBP poleg najemnine.

Res je prepaid, se opravičujem za dezinformacijo. Ampak poanta je bila, da je šlo popolnoma brez rezervacije sredstev in to celo z prepaid kartico ...

bastadu je izjavil:

PandaFlow2 je izjavil:

bastadu je izjavil:

Revolut kreditno kartico Mastercard


Revolut je prepaid MasterCard. Svetlobna leta dalec od kreditne kartice.

V UK sicer vecje rent-a-car firme jemljejo debetne kartice (VISA/MasterCard) in so ponavadi tako prijazni, da ti niti ne rezervirajo celega excessa (za najcenejse avte je okrog 1000 GBP), ampak mogoce samo kaksnih 200-300 GBP poleg najemnine.

Res je prepaid, se opravičujem za dezinformacijo. Ampak poanta je bila, da je šlo popolnoma brez rezervacije sredstev in to celo s kartico, ki jo lahko dobi vsak đabe ...


v US sem z revolut lahko rezerviral avto. Placat sem pa na koncu moral s kreditno kartico. Drugje pa se nisem poizkusil rezervirati avta z revolut kartico.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

bastadu ::

Poleg rezervacije so meni iz Revoluta potegnili mostnino za Golden Gate Bridge, tako da predvidevam, da tudi plačila ne bi bilo problem izvesti preko Revoluta, kot že rečeno je pa bila rentacar družba Alamo ...

krho ::

Jaz sem imel vedno zneske za rezervacijo okoli 1500€ (2x portugalska), maroko 1600€
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Libertas ::

Vidim, da se vas je kar precej že vozilo po Škotski - Edinburg bo namreč moja primarna lokacija.
Lahko poveste malo o vaših izkušnjah specifično v povezavi s Škotsko? Kaj je potrebno paziti, je kakšna poslovalnica/družba, ki se jo je potrebno izogibati ali pa morda priporočate kakšno? Kakšne so bile važe izkušnje z najemom in vožnjo tam?

nunar ::

krho je izjavil:

Jaz sem imel vedno zneske za rezervacijo okoli 1500€ (2x portugalska), maroko 1600€


Nam se je edino v Maroku uspelo dogovoriti za rent-a-car brez kreditne kartice.

Cervantes ::

Amex?

Libertas ::

Cervantes je izjavil:

Amex?

Ne zaupam ji, pa še kolikor berem, postane za transakcije izven US (torej 100% mojih transakcij) draga. Tako da na žalost odpade.

chort ::

Jst sem si pred 3 leti na Škotskem v Aberdeenu (na letališču) pri Alamo sposodil dostavnik (ker nisem imel denarja za hotel in sem spal v avtu en teden) in dal za kavcijo brez problema gotovino. 1000€ limit je za kakršno koli zahodno državo prenizek, čim so v igri hoteli in rent a car. Ostalo ni problem, ker gre na debetno in ni glupih limitov.

pershi ::

Jaz sem februarja rental avto (kia) v Edinburgu za en teden. Firma je bila v blizini letalisca (dosegljiva s tistim letaliskim busom, ki vozi v krogu), imena se zal ne spomnim vec. Cena je bila 18 funtov na dan, rezervacija na kartici 1300 funtov. Alternativa je bilo zavarovanje pri rentacarju za cca 150 funtov na teden (cisto tocne cifre se tudi ne spomnim vec). Avto je bil sicer majhen in bolj svoh , ker pa nisva veliko furala po avtocestah in ker ni nekih hudih gorskih prelazov je bila tudi 1.0 masina ok, prevozila sva pa kar velik del skotske in se ful malo placala za bencin, ker je bil avto res sparovcek :)

Aja pa pozanimaj se, ce agencija zahteva mednarodno voznisko dovoljenje, pri nama so bili kar striktni glede tega, tako da brez mednarodnega ni avta...lp, p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pershi ()

wompaone ::

Avto sem rezerviral nekajkrat v ZDA , Srednji Ameriki in Aziji. Za UK žal nimam izkušenj, bi pa rekel da je za vikend najeme 1000 EUR dovolj. Brez kreditne (npr. depozit gotovine) je bil povsod no-go, se pa najde verjetno tudi kakšna agencija ki to naredi. Pravilo je tudi da je na letališču dražji najem, pa prej kot narediš rezervacijo ceneje dobiš avto.

Glede višine rezerviranih sredstev je čisto odvisno od agencije. Ponavadi si v pogojih "vzamejo" pravico da ti rezervirajo npr. 3x vrednosti, ki jo boš plačal za najem, vendar se mi še ni zgodilo, da bi to dejansko naredil. V ZDA so mi za Camarota in Mustanga (obakrat 10 dnevni najem na SIXT) rezervirali dobrih 300$, medtem ko so mi v Kostariki za najem motorja rezervirali precej več.
Če imaš težave z "limitom" na kreditni se je dobro to vnaprej pozanimat, lahko pa brez problema kombiniraš več kreditnih, če so pisane nate (če imaš npr. Diners in MasterCard). Moraš pa imet potem v rezervi neko debetno za hotele in tekoče stroške. Mednarodnega vozniškega mi niso zahteval še nikjer, čeprav sem jo imel vedno s sabo. Oranžna knjigica je bila dovolj :)

OPu bi svetoval da kar po mailu vpraša koliko bi bila minimalna rezervacija sredstev na najem, kjer bi izbral konkretni datum (čeprav izmišljen) in avto. Če ne bi šlo skozi pač preveriš pri drugi agenciji :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wompaone ()

Red_Mamba ::

Libertas je izjavil:

Vidim, da se vas je kar precej že vozilo po Škotski - Edinburg bo namreč moja primarna lokacija.
Lahko poveste malo o vaših izkušnjah specifično v povezavi s Škotsko? Kaj je potrebno paziti, je kakšna poslovalnica/družba, ki se jo je potrebno izogibati ali pa morda priporočate kakšno? Kakšne so bile važe izkušnje z najemom in vožnjo tam?


pazi v rondojih :)
pa ko se peljes po AC po prehitovalnem pasu, pazi da ti kdo pred avto ne skoci.
Majo to grdo navado, da dajo smernik potem pa kar menjajo pas. Brez da pogledajo ce je dajansko varno menjat ;)

je kar nekaj Slovencev v Edinburgu ce bos za kako druzbo se pridruzi skupini na FB Slovenci in Scotland.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

flameir ::

Živjo,
pri Goldcaru imam najem avta na Tenerifih. Bom lahko dal N26 kot kreditno, se komu sanja?

Hvala

Ales ::

N26 ni kreditna kartica, temveč debetna. Če zahtevajo kreditno, potem ne bo šlo.

Tidule ::

Bo šlo, če plačaš polno zavarovanje.

blink ::

flameir je izjavil:

Živjo,
pri Goldcaru imam najem avta na Tenerifih. Bom lahko dal N26 kot kreditno, se komu sanja?

Hvala


Sporoci, ce bo slo. Tudi mene zanima glede N26 in rent a car.

flameir ::

Tidule je izjavil:

Bo šlo, če plačaš polno zavarovanje.


Bi lahko vprašal, ali je iz tega razvidno, da se da plačat z N26 oz. ali je že plačano to polno zavarovanje?
 slika

slika

Tidule ::

Sem ti odgovoril v drugi temi: https://slo-tech.com/forum/t696755/p745...

Drugače na kratko je iz slike odgovor z n26 se ne da in ne, ni plačano polno zavarovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

borut_p ::

tudi jaz sem imel primer, kjer sem rezerviral rentacar z debetno kartico - samo eden izmed ponudnikov je imel opcijo tako plačevanje. ti pa zaračunajo komplet strošek in še kavcijo. katero potem ko vrneš avto, čakaš kar nekaj časa za povrtnitev.
lahko tukaj gor pametujemo ne vem koliko časa - vprašaj direktno na rentacar firmo - nimajo vsi enakih pogojev

MadMicka ::

Če si bolj na tesnem z denarjem, potem greš lahko po UK tudi javnimi prevoznimi sredstvi, prišparaš, pa še čist ok zadeva. Računaj tudi, da tam vozijo po "nasprotnem" pasu. Dokler je gužva, ni problema, ko pa so ceste prazne, greš pa hitro po napačnem pasu.

Tidule ::

Tenerifi niso ravno UK, pa tudi na javni prevoz se ne bi preveč zanašal.

@flameir: Kako se je razpletlo?

Lonsarg ::

Včasih sem kompliciral z kreditno, zadnje čase pač izbiram med ponudniki ki omogočajo z debetno (debetna mimogrede tudi omogoča rezervacijo sredstev, brez omejitev koliko je lahko ta rezervacija, oziroma omejitev je ista kot za plačila) in teh ponudnikov je vedno več, ker klasična kreditna izumira. V US, Grčiji, Tenerifi sem vedno komot najdel ponudnika na debetno oziroma celo na gotovino.

Sem pogledal naprimer sixt ponudnika za London Rental in lepo piše da so tudi debetne podprte...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Steinkauz ::

Žal so ponavadi dražje, tako da če hočeš najcenejše prit čez je najbolš dat teh 14eur na leto za kreditno...

Lonsarg ::

Komplikacija z imetjem dodatne kreditne kartice in limiti in zakasnjenim plačilom te košta 500EUR živcev na leto :)

Tidule ::

Za take reveze je boljse ce niti bancnega racuna nimajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 z novimi storitvami za Slovence (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13627154 (13164) dr.Akula
»

Katera predplacniska kreditna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6821290 (10382) kuall
»

Rentacar v Italiji

Oddelek: Na cesti
426396 (3863) weasel
»

najem vozila na gran canariu

Oddelek: Na cesti
273813 (2419) perci
»

Najem avta ZDA

Oddelek: Na cesti
283917 (3253) St235

Več podobnih tem