» »

Kakšen način gradnje

Kakšen način gradnje

1 2
3
»

energetik ::

Matejjjjj je izjavil:

jaz bi dodal, da naj ljudje začno manj gledat na izolativnost ipd, ker se ogromne investicije v smislu pretiravanje ne bodo povrnile. naredite si zadevo funkcionalno, lepo, ne glejte toliko na toplotne mostove itd, saj zime izginjajo.
Sama cena materiala izolacije je le mali del celotne investicije v fasado! Verjetno več kot polovico stroška stanejo delo, oder, police, lepilo, zaključni sloj. Bi rekel da kar 2/3 stroška. Ni nobenega razloga, da bi šparal pri debelini, ker te bo tistih 5-8 dodatnih cm stalo zanemarljivo, ti bo pa doživljensko nudilo zavarovanje proti visokim cenam energentov!
Jaz sem sicer na bajti ob nakupu že dobil "zgolj" 15cm, če bi delal sam, bi se takrat 2014 stegnil vsaj do 20cm izolacije. Seveda pa potem bolj pridejo v poštev toplotni mostovi, torej dosti izolacije pod talnim gretjem in pa montaža oken vsaj na zunanji rob stene.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

bciciban ::

Jaz sem sicer na bajti ob nakupu že dobil "zgolj" 15cm, če bi delal sam, bi se takrat 2014 stegnil vsaj do 20cm izolacije.

In prihranil 100€/ na leto ?

energetik ::

bciciban je izjavil:

Jaz sem sicer na bajti ob nakupu že dobil "zgolj" 15cm, če bi delal sam, bi se takrat 2014 stegnil vsaj do 20cm izolacije.

In prihranil 100EUR/ na leto ?

Ja, trenutno. Kaj pa čez 10/20/30 let? Sicer je res, bolj me tepe zgolj 7cm stiropora pod estrihi, kjer iz talnega kar nekaj energije izgubljamo v zemljo.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

fikus_ ::

Izolacija je pri fasadi dokaj poceni del, tako da 15 ali 20 cm ne prinese veliko razlike in če že delaš, ne škrtariš za vsak cm izolacije.
Pomembna je izvedba detajlov izolacije, da nimaš toplotnih mostov.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Ales ::

Izvedba izolacije in nasploh drugih delov konstrukcije, kjer so toplotne izgube, se zdi pomembnejša kot vprašanje zadnjih nekaj cm debeline same izolacije.

Sicer poglejte kako razpredelnico, kjer se vidi razlike v toplotni prevodnosti med nekaj cm debelejšo in tanjšo izolacijo, ko smo enkrat že na neki konkretni debelini.

Po moje ima smisel povečevati debelino le do neke meje, naprej pa več ne.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trenutna situacija pri Zidani vs. Montažni hiši? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14515065 (9913) Invictus
»

Poceni (?) montažne hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13021065 (16454) OneYellow
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241990 (11457) edi123
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13245223 (27369) Aston_11

Več podobnih tem