» »

Strategija za terapevtike proti COVID-19

Strategija za terapevtike proti COVID-19

treker ::

Tole sem slučajno videl danes... komentarji?

Zdravila za korono že oktobra? A je to kar se dogaja trenutno, vladin "final push"?

https://ec.europa.eu/commission/pressco...

Unilseptij ::

ja, do konca leta bo zdravilo, hkrati bomo imeli tudi solidno precepljenost. Kot kaže je trenutni val že dosegel vrh in razlogov za paniko ni. So pa to tako dobro stempirali, da bodo lahko rekli, da je uvedba PCT pogoja (in s tem dobra presoja vlade :D) razlog za spremembo trenda.

Zgodovina sprememb…

josipdare ::

Jah antivakserji nocejo cepiva na vsakih 6 mesecev, bojo pa 2 tabletki na dan.

Z znanstvenega vidika bi bilo se zmeraj najbolj ucinkovito oboje. Oz. ljudje s tezavami z jetri, zelodcem ali ledvicami verjetno ne bojo mogli biti tako zelo zasciteni ker ne bojo smeli tablet.

kamiKaZaA ::

Raje na recept dvignem te tablete, katere bodo romale v koš (da bom izpolnil PCT pogoj in več ne bom diksriminiran, ker sem zdrav). Kot pa da se grem zdrav in brez nekega rizika proti covidu, cepiti na vsakih 6 mesecev, naslednjih 30 let.

Ja, kot kaže je sedaj res po celi Evropi še zadnji pritisk na cepljenje, ker potem bodo ljudje imeli izbiro med cepivom ali tabletami...

c3p0 ::

Tablete, ki jih vzameš le, če imaš hujše simptome. Res big deal.

WhiteAngel ::

kamiKaZaA je izjavil:

Kot pa da se grem zdrav in brez nekega rizika proti covidu, cepiti na vsakih 6 mesecev


Evo kamikaza, ti dam eno prispodobo, ker vidim da si bolj kratke pameti: Varnostnega pasu pri avtu ne potrebuješ ... dokler se močneje ne zaletiš (ali se kdo drug vate). Jaz se v življenju še nisem zaletel tako močno, da bi me rešil varnostni pas, pa že 20 let vozim. Ali se pripenjam? Se. Se pripenjam zaradi kazni? Ne, zaradi varnosti. Ali me pas ovira, ko kolovratim po avtu ali se stegujem po bundo? Ja, me moti. Isto je s cepivom. Zganjanje teorij zarot in oporekanja proti vsemu, ker pač, lahko vedno počneš. Ni pa to za nikogar v resnici dobro.

zee ::

treker je izjavil:

Tole sem slučajno videl danes... komentarji?

Zdravila za korono že oktobra? A je to kar se dogaja trenutno, vladin "final push"?

https://ec.europa.eu/commission/pressco...


Ti terapevtiki so vsi nekajkrat drazji od treh doz kateregakoli cepiva, ki je trenutno odobreno. Opis Merckovega terapevtika, ki v povezavi ni opisan, pa zveni podobno kot opis Tamiflu-ja.

Omenjeni terapevtiki so prvenstveno namenjeni tistim, ki se iz zdravstvenih razlogov (moznost hude alergicne reakcije) ne smejo cepiti, in tistim, pri katerih obstaja velika verjetnost za tezek potek bolezni. Zdravi posamezniki, ki se nocejo cepiti, niso ciljna skupina.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

krucymucy ::

Res je. Glede na ceno in stevilo terapevtskih doz omenjenih v clanku, to stane nekaj vec kot 600EUR po dozi.
Predvidevam da tega ne bo v lekarnah, ampak se bo uporabljalo pri tezjih bolnikih v bolnisnicah.

kamiKaZaA bi pa to kupoval kot pikovit in metal v kos.
Jaz mislim da kamiKaZaA ne ve kaj so zdravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krucymucy ()

Irbis ::

Samo a ni težava pri teh zdravilih, da jih moraš uporabiti pred resnimi težavami oz. v nekaj dneh po prvih znakih. Tako da potem ne gre to, da bi to uporabil samo pri težjih bolnikih, ampak moraš uporabiti pri vseh potencialno ogroženih.

widj3098dj32 ::

krucymucy je izjavil:

Res je. Glede na ceno in stevilo terapevtskih doz omenjenih v clanku, to stane nekaj vec kot 600EUR po dozi.
Predvidevam da tega ne bo v lekarnah, ampak se bo uporabljalo pri tezjih bolnikih v bolnisnicah.

kamiKaZaA bi pa to kupoval kot pikovit in metal v kos.
Jaz mislim da kamiKaZaA ne ve kaj so zdravila.

Zakaj pa so morali zakonsko po navodilih bigpharma pogodb prepovedati konkurencna zdravila? Da jih lahko bigpharma prodaja po svojem receptu seveda. In cenah.

feryz ::

zee je izjavil:

treker je izjavil:

Tole sem slučajno videl danes... komentarji?

Zdravila za korono že oktobra? A je to kar se dogaja trenutno, vladin "final push"?

https://ec.europa.eu/commission/pressco...


Ti terapevtiki so vsi nekajkrat drazji od treh doz kateregakoli cepiva, ki je trenutno odobreno. Opis Merckovega terapevtika, ki v povezavi ni opisan, pa zveni podobno kot opis Tamiflu-ja.

Omenjeni terapevtiki so prvenstveno namenjeni tistim, ki se iz zdravstvenih razlogov (moznost hude alergicne reakcije) ne smejo cepiti, in tistim, pri katerih obstaja velika verjetnost za tezek potek bolezni. Zdravi posamezniki, ki se nocejo cepiti, niso ciljna skupina.
Res je. Je pa tudi res, da jih ne rabiš 6 milijard.
Ali v našem primeru, 2 milijona.

Pithlit ::

Meni sicer nikoli ne bo jasno zakaj se folk raje zdravi kot da bi preprečeval. A so vam bolniške res tolk fajn?
Life is as complicated as we make it...

feryz ::

Kaj je to, bolniška? V več kot 25 letih zaposlitve namreč nimam niti enega dneva te zadeve.

Invictus ::

Pithlit je izjavil:

Meni sicer nikoli ne bo jasno zakaj se folk raje zdravi kot da bi preprečeval. A so vam bolniške res tolk fajn?

Saj cepljenje ne zaščiti pred boleznijo, samo pred hujšim potekom. Tako kao znanost... Čeprav v zahodni Evropi zboleva cel kup cepljenih...

Bolniška je itak v akciji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Rias Gremory ::

Pithlit je izjavil:

Meni sicer nikoli ne bo jasno zakaj se folk raje zdravi kot da bi preprečeval. A so vam bolniške res tolk fajn?

Ja kdaj bodo pa bral teorije zarot? V službi?!?!

Invictus je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Meni sicer nikoli ne bo jasno zakaj se folk raje zdravi kot da bi preprečeval. A so vam bolniške res tolk fajn?

Saj cepljenje ne zaščiti pred boleznijo, samo pred hujšim potekom. Tako kao znanost... Čeprav v zahodni Evropi zboleva cel kup cepljenih...

Bolniška je itak v akciji...

Kaj je namen tvojega prispevka?

"Saj cepljenje ne zaščiti pred boleznijo, samo pred hujšim potekom."
Drži.
"Tako kao znanost..."
Kaj? A lahko približno slovensko pišeš?
"Čeprav v zahodni Evropi zboleva cel kup cepljenih..."
Torej v skladu s "Saj cepljenje ne zaščiti pred boleznijo..."? Kaj te žuli?

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Meni sicer nikoli ne bo jasno zakaj se folk raje zdravi kot da bi preprečeval. A so vam bolniške res tolk fajn?

Saj cepljenje ne zaščiti pred boleznijo, samo pred hujšim potekom. Tako kao znanost... Čeprav v zahodni Evropi zboleva cel kup cepljenih...

Bolniška je itak v akciji...

Seveda je popolnoma isto a si doma z mal vročine in kašlja en teden... Al pa te na intenzivki predihavajo. Kajne?

Eni ste že totalno prizadeti.
Life is as complicated as we make it...

zee ::

Eni ste že totalno prizadeti.


That's being very kind ;(
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

widj3098dj32 ::

O glej "novi sev" ravno v casu, ko je treba pospesit boosterje.

https://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/patent...

Tale patent je zanimiv.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Jap, to ni naključje!

Zakaj je pa ta patent zanimiv?

widj3098dj32 ::

Rias Gremory je izjavil:

Jap, to ni naključje!

Zakaj je pa ta patent zanimiv?

Moja napaka, makes sense: https://www.reuters.com/article/uk-fact...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Dnevno Stevilo Okuzenih (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
112499047 (77244) dsfsfawer235

S 1. novembrom zaostreni ukrepi za zajezitev okužb (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8510612 (8837) Invictus

Drugi dan neustavnega odloka - kakšno je stanje po državi (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Loža
93396693 (85231) widj3098dj32

Prebolevniki vs cepljeni kovid-19 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22027790 (25605) WizzardOfOZ

Več podobnih tem