» »

Peugeout 508, lučka service

Peugeout 508, lučka service

noob96 ::

Pozdravljeni,

preden delam paniko pri mehaniku, me zanima če morda kdo ve, na Peugeout 508, letnik 2011, se mi je prižgala oranžna lučka service na armaturki v števcu za hitrost.

Do rednega servisa je še 20 mesecev in 14.000km, če naredim check control mi na zaslonu izpiše no faults druge lučke ne gorijo, preveril sem nivo tekočin, vse v normali.

Edino kar se mi je zgodilo cca. Istočasno je to, da mi je crknila ena H7 žarnica. Je možno da opozarja na to? Ali je kaj nepovezanega? Sedaj čakam na dostavo žarnic in ne bi sedaj klical mehanika, če je lučka zaradi žarnice.
  • spremenilo: noob96 ()

val46 ::

Brez delujočega žarometa tako in tako ne smeš vozit v prometu, tako da ja, počakaj da ti dostavijo žarnico(sicer ne vem kaj palamudiš, H7 dobiš na vsaki benzinski črpalki, pa še marsikje drugje). No, zamenjaj to žarnico in boš videl če bo lučka na armaturi ugasnila. Meni, pri mojem avtu, v primeru da mi pregori kakšna žarnica, mi sveti rumen klicaj v rumenem trikotniku in na ekranu se mi izpiše, katera žarnica ne deluje. Ko jo zamenjam, mi tista lučka ugasne in ne potrebujem nobenega brisanja napak v računalniku.

Drugače pa previdevam, da nisi ravno vešč servisiranja in popravila avta, ker tista izjava, da je do rednega servisa še 20 mesecev, je malo tako tako...Ponavadi se servise dela najmanj na eno leto, v kolikor ne narediš na leto recimo 15000km ali toliko, kot je pač predpisan servisni interval. Konkretno za tvoj peugeot ne vem koliko ima predpisanega, ampak ti svetujem, da najkasneje na 15000km ali eno leto vsaj olje in oljni filter menjaš.

noob96 ::

val46 je izjavil:



Drugače pa previdevam, da nisi ravno vešč servisiranja in popravila avta, ker tista izjava, da je do rednega servisa še 20 mesecev, je malo tako tako...Ponavadi se servise dela najmanj na eno leto, v kolikor ne narediš na leto recimo 15000km ali toliko, kot je pač predpisan servisni interval. Konkretno za tvoj peugeot ne vem koliko ima predpisanega, ampak ti svetujem, da najkasneje na 15000km ali eno leto vsaj olje in oljni filter menjaš.


Hvala za zgoraj, glede servisa pa ima avto intervat 20.000 ali 24 mesecev, servise delam tako kot si napisal, s tem podatkom sem želel samo povedati, da avto še ne sporoča, da potrebuje mali servis.

Žarnice kupujem “močnejše”, ne tiste za 2€ in je pač razlika v ceni petrol/splet skoraj 10eur

FoxKnox ::

Lučka sama ne bo ugasnila, jo je potrebno ugasniti programsko.
Servis je na 25000 ali eno leto in ob izteku enega pogoja se prižge SERVICE.
Se pa kakšen mesec prej pojavi ključek pri števcu kilometrov v spodnjem desnem kotu prikazovalnika

val46 ::

Ja, v kolikor se mu je ta lučka prižgala zaradi rednega servisa, potem ja...jo bo potrebno programsko resetirat. Jaz sem povedal za moj tip avta, ne konkretno za peugeot, da če mi pregori kakšna žarnica, mi zasveti rumena trikotna lučka z klicajem noter in po menjavi žarnice, tudi sama ugasne. V primeru servisnega intervala je pa tudi pri meni potrebno programsko resetiranje ja.

Mogoče OP, da ti pri prejšnem servisu niso resetirali timerja za servisni interval, zato se ti je sedaj prižgala ta lučka na armaturi. Se je enkrat tudi meni že zgodilo tako, sem peljal k mehaniku, pa je rekel, da je takrat ko mi je delal servis, verjetno pozabil pobrisat servisni interval in je takrat to naredil in je bilo vse ok. Edino potem spremljaj km, kdaj je bil servis res narejen in se ne zanašaj na to lučko, ker kilometri do servisnega intervala ne bodo štimali. No, saj v kolikor delaš na 15000km namesto na 20000, kot praviš da je za tvoj avto, si tudi do sedaj predvidevam da gledal prevožene kilometre. In ja, če povzamem in računam, je verjetno se isto sedaj zgodilo pri tebi. Servis praviš da si delal pred 4000km, kar pomeni, 4000+15000 je 19000km. Lučka za servis pa ponavadi začne goreti 1000km pred rednim servisom, tako da imaš čas se dogovorit za servis. Predvidevam, da je tako sedaj pri tebi.

toro69 ::

Zamenjaj žarnico, lučka SERVICE na 508 gori tudi ko zmanjka tekočine za vetrobransko,...

cvalsr ::

Navajam:

""Žarnice kupujem "močnejše", ne tiste za 2€ in je pač razlika v ceni petrol/splet skoraj 10eur""

Kakšne pa so "močnejše"? ? H7 je standard(izira)na.

Taip4n ::

Verjetno je mislil npr. night breaker itd. namesto navadnih.

Raptor F16 ::

val46 je izjavil:



Drugače pa previdevam, da nisi ravno vešč servisiranja in popravila avta, ker tista izjava, da je do rednega servisa še 20 mesecev, je malo tako tako...Ponavadi se servise dela najmanj na eno leto, v kolikor ne narediš na leto recimo 15000km ali toliko, kot je pač predpisan servisni interval. Konkretno za tvoj peugeot ne vem koliko ima predpisanega, ampak ti svetujem, da najkasneje na 15000km ali eno leto vsaj olje in oljni filter menjaš.


Ti očitno še nisi slišal za LongLife servise...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hemi426 ::

Raptor F16 je izjavil:

val46 je izjavil:



Drugače pa previdevam, da nisi ravno vešč servisiranja in popravila avta, ker tista izjava, da je do rednega servisa še 20 mesecev, je malo tako tako...Ponavadi se servise dela najmanj na eno leto, v kolikor ne narediš na leto recimo 15000km ali toliko, kot je pač predpisan servisni interval. Konkretno za tvoj peugeot ne vem koliko ima predpisanega, ampak ti svetujem, da najkasneje na 15000km ali eno leto vsaj olje in oljni filter menjaš.


Ti očitno še nisi slišal za LongLife servise...


Ja, ampak je tudi odvisno od večih faktorjev(https://thumbsnap.com/0wsYxkJD), ampak servis na 20k je za moje pojme pushing the limit.
Res ne razumume zakaj je problem dati lokalnemi mehanikarju 60e na leto, za zamenjavo olja, pa je volk sit in koza cela.
Tudi če je avto recimo starejši od 5 let, bi bilo smotrno olje menjati na 1 leto, ker motor že posledično kaže notranje znake obrabe.

Raptor F16 ::

Hemi426 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

val46 je izjavil:



Drugače pa previdevam, da nisi ravno vešč servisiranja in popravila avta, ker tista izjava, da je do rednega servisa še 20 mesecev, je malo tako tako...Ponavadi se servise dela najmanj na eno leto, v kolikor ne narediš na leto recimo 15000km ali toliko, kot je pač predpisan servisni interval. Konkretno za tvoj peugeot ne vem koliko ima predpisanega, ampak ti svetujem, da najkasneje na 15000km ali eno leto vsaj olje in oljni filter menjaš.


Ti očitno še nisi slišal za LongLife servise...


Ja, ampak je tudi odvisno od večih faktorjev(https://thumbsnap.com/0wsYxkJD), ampak servis na 20k je za moje pojme pushing the limit.
Res ne razumume zakaj je problem dati lokalnemi mehanikarju 60e na leto, za zamenjavo olja, pa je volk sit in koza cela.
Tudi če je avto recimo starejši od 5 let, bi bilo smotrno olje menjati na 1 leto, ker motor že posledično kaže notranje znake obrabe.


Jaz ne razumem zakaj mečete denar stran in količinsko obremenjujete okolje z odpadnimi olji ker je tako težko doplačat za LL polno-sintetična olja. Ja boš rekel da se sliši neumno... ampak tvoja predpostavka ni nič dosti bolj utemeljena. Sintetična olja zdržijo precej dlje kot mineralna in pol-sintetična. Pa še kakovostni vrh so, ker nimaš nobenih nečistoč kot pri cenejših mineralnih kjer je vse ful odvisno od črpališča. S tem da mineralna se dejansko "ukisajo" oz oksidirajo po enem letu, ker niso glih "sterilna" če razumeš kaj ti probam povedat.

Moj avto je že tretji pri hiši ki se servisira na LL interval 30.000 km. Zadnjič imel prvi servis. Nič posebnega. Olje skor kot novo, avto teče kot urica. Imeli smo audi A4 1.9 TDI ki je z menjavami na LL prilezel na 200.000 pred prodajo, kasneje smo ga še videvali po cesti. Drugo vozilo, ki smo ga servisirali na 30.000 km je bil Touareg 3.0 V6. Spet... avto ki je vrtel kilometre kot zmešan... saj je bilo treba marsikaj servisirat ampak nobena težava ni imela niti najmanjše veze z oljem v motorju. Pri 500.000 je pač šel od hiše. Vedno menjano na 30.000km ...

Razumel bi te če si serviser ker na takih drobnarijah živite in je treba stranko nekak prepričat da se odloči za storitev. Sicer pa naj te spomnim. 50 let nazaj je bila menjava olja na 5000km nekaj normalnega.

Menjave na 15.000km si je umislil uvoznik, ki za podaljšano Jamstvo (Jamstvo , NE garancijo) zahteva da avto voziš na redni servis k pooblaščencem na vsake 15.000km. Vse morebitne zahtevke se pokrije z maržo na materialu in doplačilom... seveda pa kot pri vsakem "zavarovanju/jamstvu" gre za profitno biznis storitev. Verjemi da bi pol manj avtov po 5-ih letih menjalo potrošni material pri pooblaščencih, če ne bi bilo tega pogoja.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Moj avto je že tretji pri hiši ki se servisira na LL interval 30.000 km. Zadnjič imel prvi servis. Nič posebnega. Olje skor kot novo


zanimivo sam menjam pri 10k in rabim najmanj dobro prezračevanje in vso zascitono opremo ker je olje ze tok svinjsko da te zagifta.. tebi pa pri 30k tece skor novo olje ven. res zanimivo

val46 ::

Ti kar menjuj na 40000km če želiš. Jaz vem da raje ne reskiram in mi ni hudo dat tistih par eurov enkrat na leto, za zamenjavo vsaj olja in filtra. Pa imam tudi jaz sintetično olje v motorju. Najbrž še nisi slišal, da se olje menjuje tudi zaradi nečistoč oz.drobcev kovin, ki se obrablja v motorju. Ti predlagam, da greš enkrat skozi tisto tvoje olje pri 30000km z magnetom in boš videl, kaj vse se ti zna prijet na njega!

Raptor F16 ::

blackbfm je izjavil:

Moj avto je že tretji pri hiši ki se servisira na LL interval 30.000 km. Zadnjič imel prvi servis. Nič posebnega. Olje skor kot novo


zanimivo sam menjam pri 10k in rabim najmanj dobro prezračevanje in vso zascitono opremo ker je olje ze tok svinjsko da te zagifta.. tebi pa pri 30k tece skor novo olje ven. res zanimivo


Ja, ker tvoj motor ni zdrav pa še dizla verjetno voziš če ti tko olje svinja :)

Pridi na ST discord pa ti pokažem fotko kakšno olje je bilo tik pred servisom not.

val46 je izjavil:

Ti kar menjuj na 40000km če želiš. Jaz vem da raje ne reskiram in mi ni hudo dat tistih par eurov enkrat na leto, za zamenjavo vsaj olja in filtra. Pa imam tudi jaz sintetično olje v motorju. Najbrž še nisi slišal, da se olje menjuje tudi zaradi nečistoč oz.drobcev kovin, ki se obrablja v motorju. Ti predlagam, da greš enkrat skozi tisto tvoje olje pri 30000km z magnetom in boš videl, kaj vse se ti zna prijet na njega!


Ti pa tvoji obrabni delci in nečistoče. Zakaj kurca imaš potem filter za olje ;)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Hemi426 ::

Bogo okolje, sad face.jpg, haha ;((
Če pelješ olje na regijski zbirni center, olje konča v predelovalnih obratih in ne obremenjuje okolja....

Ne vem kdo še uporablja mineralna, pol-sintetična olja, odkar sem imel prvi avtomobil so bila že vsa predpisana olja "povprečnih avtov"pretty much sintetična.
Tudi na npr. Mimovrste je 5 najbolj prodajanih olj sintetičnih.
https://www.mimovrste.com/motorna-olja

Sam imam tudi sintetičnega Motula, pa mi na kraj pameti pride, da bi ga menjal več kot na leto lol.
Pa seveda so bili včasih 50 let nazaj manjši intervali, ker so že sama olja bila slabša, pa materiali in izdelava motornih komponent....


Ti nam kar prodajaj bučke o skoraj novem kristalno čistem olju po 30k... :D

Ti pa tvoji obrabni delci in nečistoče. Zakaj kurca imaš potem filter za olje ;)

S tem kažeš osnovno nepoznavanje motorja oz. hotečo ignoranco.
Noben filter oz noben zaprt sistem ni 100%..
Pa tudi samo olje degredira ne glede na filter, lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hemi426 ()

Raptor F16 ::

Hemi426 je izjavil:



Ti nam kar prodajaj bučke o skoraj novem kristalno čistem olju po 30k... :D


Slab avto maš, to je pač to ;)

Prid na discord da se ne jebem s "slikomati" in ostalimi bučami če te slika zanima. Če ne se pa zarad mene lahk jebeš in v tla mečeš.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Hemi426 ::

Raptor F16 je izjavil:

Hemi426 je izjavil:



Ti nam kar prodajaj bučke o skoraj novem kristalno čistem olju po 30k... :D


Slab avto maš, to je pač to ;)

Prid na discord da se ne jebem s "slikomati" in ostalimi bučami če te slika zanima. Če ne se pa zarad mene lahk jebeš in v tla mečeš.


To, na vse argumente odgovorimo z žalitvijo nasprotnika!
That will show them.. :D

Raptor F16 ::

Hemi426 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Hemi426 je izjavil:



Ti nam kar prodajaj bučke o skoraj novem kristalno čistem olju po 30k... :D


Slab avto maš, to je pač to ;)

Prid na discord da se ne jebem s "slikomati" in ostalimi bučami če te slika zanima. Če ne se pa zarad mene lahk jebeš in v tla mečeš.


To, na vse argumente odgovorimo z žalitvijo nasprotnika!
That will show them.. :D


Vsak ima pravico biti užaljen a se mora sprijazniti da bo lahko zaradi tega tudi obsojan ;)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

pi pawr ::

Dajte mir, tema je o lučki :)) Me zanima, kako se bo razpletlo, pa niti nimam pižoja...

noob96 ::

Evo, sem uspel zamenjati pregorelo žarnico H7 in lučka je izginila sama od sebe

FoxKnox ::

noob96 je izjavil:

Evo, sem uspel zamenjati pregorelo žarnico H7 in lučka je izginila sama od sebe

Bravo, zakleni temo zdaj

pi pawr ::

Lučka :D

Raptor F16 ::

pi pawr je izjavil:

Lučka :D


A ti maš raj Ježka pa Toma ? :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

pi pawr ::

Tako je :)

Pa Magnum za trole pokat :D

Raptor F16 ::

pi pawr je izjavil:

Tako je :)

Pa Magnum za trole pokat :D


In Beans and Jerry ko ti život dojadi.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

pi pawr ::

Skok s Planice

Raptor F16 ::

pi pawr je izjavil:

Skok s Planice


Pa Ledo na glavo :P
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

d_DJ ::

noob96 je izjavil:


Žarnice kupujem “močnejše”, ne tiste za 2€ in je pač razlika v ceni petrol/splet skoraj 10eur


Upam, da nisi še eden tistih cepcov, ki se vozi s premočnimi. Nevem zakaj spletne trgovine sploh ponujajo te žarnice, ki niso primerne za promete. Ti že vidiš par procentov bolje, medtem pa zaslepiš vsak nasprotni avto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava olja pri dizlu. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16420379 (8256) m0LN4r
»

Hyundai in servisi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7713265 (8294) MrStein
»

Menjava olja Kia Ceed (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6613181 (11613) fikus_
»

Potrebnost menjave filtrov v avtu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15121828 (17313) hojnikb
»

servis vozila pod garancijo

Oddelek: Loža
81367 (1185) Zheegec

Več podobnih tem