» »

Kako (teoretično) ponarejati PCT

Kako (teoretično) ponarejati PCT

1 2
3
4

Vanquish ::

Tidule je izjavil:


Imajo, oziroma če to odkloniš ti lahko zavrnejo vstop/storitev. Enako kot na primer pri preverjanju starosti ob prodaji alkohola ali tobačnih izdelkov.


ne vem, ce je ravno isto.
Za alkohol in tobacne izdelke je za to zakonska podlaga - je bila za to le ta urejena?
Ze policija te ne sme kar tako legitimirat.

HappyPills ::

Jakkob je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Vanquish je izjavil:

mislim, da se tu na veliko komplicira in razmislja prevec globoko.

Kaj se zgodi, ce si enostavno shranis potrdilo od prijatlja v zvem aplikacijo?
Imajo sploh pravico, trgovci/gostinci in ostali te legitimirat, da preverjajo, da si ti res Janez Novak?


Smo ti že odgovorili. Če boš uporabil od kolega podatke gre za kaznivo dejanje. Kot smo že ugotovili gre tukaj celo za kaaznivo dejanje zlorabe osebnih podatkov kjer je kar minimum 3 mesece zapora.
Preveri te lahko inšpektor ter policist.


QR kode nisi dolžan pokazat nikomur. Torej zakaj bi se inkriminiral v tem primeru in jo kazal plicistu? Si pač bumbar če to storiš.

In kot rečeno, hodite se testirat tisti ki iščete ovinke. Nihče ne sili v cepljenje. Še.



Če je nisi pokazal potem je OK. Pač ne nimaš PCT in ti bo zavrnjena storitev.

one-half ::

HappyPills je izjavil:

Jakkob je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Vanquish je izjavil:

mislim, da se tu na veliko komplicira in razmislja prevec globoko.

Kaj se zgodi, ce si enostavno shranis potrdilo od prijatlja v zvem aplikacijo?
Imajo sploh pravico, trgovci/gostinci in ostali te legitimirat, da preverjajo, da si ti res Janez Novak?


Smo ti že odgovorili. Če boš uporabil od kolega podatke gre za kaznivo dejanje. Kot smo že ugotovili gre tukaj celo za kaaznivo dejanje zlorabe osebnih podatkov kjer je kar minimum 3 mesece zapora.
Preveri te lahko inšpektor ter policist.


QR kode nisi dolžan pokazat nikomur. Torej zakaj bi se inkriminiral v tem primeru in jo kazal plicistu? Si pač bumbar če to storiš.

In kot rečeno, hodite se testirat tisti ki iščete ovinke. Nihče ne sili v cepljenje. Še.



Če je nisi pokazal potem je OK. Pač ne nimaš PCT in ti bo zavrnjena storitev.


Ce bom pa jaz dobil storitev brez, da bi dokazal PCT (in bom poizkusal) ali ne bo preverjen preko aplikacije, pa sledi prijava na inspekcijo, pa izgleda, da nas je takih dovolj, da bo vsaj gostince precej bolela glava, ce se svojih obvez ne bodo drzali:

https://e-uprava.gov.si/podrocja/drzava...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

HappyPills ::

Vanquish je izjavil:

Tidule je izjavil:


Imajo, oziroma če to odkloniš ti lahko zavrnejo vstop/storitev. Enako kot na primer pri preverjanju starosti ob prodaji alkohola ali tobačnih izdelkov.


ne vem, ce je ravno isto.
Za alkohol in tobacne izdelke je za to zakonska podlaga - je bila za to le ta urejena?
Ze policija te ne sme kar tako legitimirat.


Ah seveda lahko.
Pooblastila ima kadar oseba z obnašanjem, ravnanjem ali zadrževanjem na določenem kraju ali ob določenem času vzbuja sum, da bo storila, izvršuje ali je storila kaznivo dejanje ali prekršek.

Pri unmu iz petrola je takle:
Policisti smejo ugotavljati identiteto osebe tudi na upravičeno zahtevo druge osebe, ki izkazuje premoženjsko in nepremoženjsko škodo, telesno poškodbo, sum storitve kaznivega dejanja ali prekrška in v podobnih primerih ter tako ugotovljene podatke posredovati upravičencu, ki izkaže pravni interes za uveljavljanje pravic pred sodnimi ali državnimi organi.

Za nekatere na forumu pa celo:
Policisti smejo ugotavljati identiteto, če je oseba očitno nebogljena in je ugotavljanje identitete nujno za zagotovitev pomoči;

Jakkob ::

Kelnarco in trgovko briga če si ti Janez Novak in nihče ne bo vprašal po dokumentu. Večina še skenirala ne bo, ampak zgolj pogledala da nekaj imate.

Torej za večino bo dovolj da imate sabo eno VAŠE staro potrdilo o tesiranju, ki pa je že preteklo. Prišli boste marsikam, če vam bodo skenirali kodo pa reskirate da vam storitev zavrnejo. S tem ne kršite ničesar saj gre za vaše potrdilo samo veljavno ni več, za kar pa odgovarja tisti ki to preverja in ne vi.


O ostaloh možnosti je bilo dovolj povedanega in jih iskreno ne podpiram tako da ne bom več o njih. Tudi zgornja ni priporočljiva me pa iskreno nič ne moti če hodite z njo tankat. Nekateri ukrepi so pač blesavi.

Hodite na testiranja.

Vanquish ::

HappyPills je izjavil:

Vanquish je izjavil:

mislim, da se tu na veliko komplicira in razmislja prevec globoko.

Kaj se zgodi, ce si enostavno shranis potrdilo od prijatlja v zvem aplikacijo?
Imajo sploh pravico, trgovci/gostinci in ostali te legitimirat, da preverjajo, da si ti res Janez Novak?


Smo ti že odgovorili. Če boš uporabil od kolega podatke gre za kaznivo dejanje. Kot smo že ugotovili gre tukaj celo za kaaznivo dejanje zlorabe osebnih podatkov kjer je kar minimum 3 mesece zapora.
Preveri te lahko inšpektor ter policist.


po mojem ni cisto tak enostavno.
Razlika je ali me vprasa:
- ali izpolnjujete PCT pogoje
ali pa
- ali imate potrdilo

ce ni natancno specificirano lahko jaz pokazem potrdilo, brez da se predstavljam za koga drugega

one-half ::

Vanquish je izjavil:

HappyPills je izjavil:

Vanquish je izjavil:

mislim, da se tu na veliko komplicira in razmislja prevec globoko.

Kaj se zgodi, ce si enostavno shranis potrdilo od prijatlja v zvem aplikacijo?
Imajo sploh pravico, trgovci/gostinci in ostali te legitimirat, da preverjajo, da si ti res Janez Novak?


Smo ti že odgovorili. Če boš uporabil od kolega podatke gre za kaznivo dejanje. Kot smo že ugotovili gre tukaj celo za kaaznivo dejanje zlorabe osebnih podatkov kjer je kar minimum 3 mesece zapora.
Preveri te lahko inšpektor ter policist.


po mojem ni cisto tak enostavno.
Razlika je ali me vprasa:
- ali izpolnjujete PCT pogoje
ali pa
- ali imate potrdilo

ce ni natancno specificirano lahko jaz pokazem potrdilo, brez da se predstavljam za koga drugega


Odlicno, se en super predlog, to bom tudi sprobal in prijavljal. :) Thx.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Vanquish ::

ni zakaj, vec ljudi bo profitiralo kot nasrkalo, ti pa bos moral dopust vzet, ce bos hoto vse sprobavat :D

one-half ::

Vanquish je izjavil:

ni zakaj, vec ljudi bo profitiralo kot nasrkalo, ti pa bos moral dopust vzet, ce bos hoto vse sprobavat :D

Seveda, saj to je ideja, da profitirajo tisti, ki bojo lahko v lokalih, brez nevarnosti, da bi okuzili koga, ki je dovolj neodgovoren, da ni cepljen. In seveda, kot davkoplacevalec mi ni vseeno, da se mece v smeti denar za zdravljenje ljudi, ki so neodgovorni do sebe in do drugih.

Dopusta si pa ne bom jemal, sem precej druzaben clovek in obredem kar precej lokacij. Ampak kot receno, zadeva se ze siri po FB, nisem edini.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

Nedasemiveč ::

Ne se hecat iz ponarejanja dokumentov fantje. Pridite nezadovoljstvo raje izraziti danes na trg republike ob 18:00.

"Kontaktiralo nas je vodstvo policije. Danes na uporu ljudstva pričakujejo zares veliko število ljudi ter naprošajo za mirnost, sami pa ljudem ne bodo povzročali težav".

one-half ::

Nedasemiveč je izjavil:

Ne se hecat iz ponarejanja dokumentov fantje. Pridite nezadovoljstvo raje izraziti danes na trg republike ob 18:00.

"Kontaktiralo nas je vodstvo policije. Danes na uporu ljudstva pričakujejo zares veliko število ljudi ter naprošajo za mirnost, sami pa ljudem ne bodo povzročali težav".


Pridem :) Samo pridem izrazat nezadovoljstvo nad vlado, ne pa nad ukrepi, ki so logicni in bi jih, v taki drzavi nerazmisljujocih vrazevernezev in teoretikov zarot, morala sprejeti tudi vsaka druga vlada.

Skratka, nic ni narobe z ukrepi, vse je narobe z vlado in predvsem SDS.

A to je danes ali je kot obicajno v petek?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

Jakkob ::

one-half je izjavil:

Samo pridem izrazat nezadovoljstvo nad vlado, ne pa nad ukrepi, ki so logicni


Si pa edini ki so mu ukrepi logični. Najbrž je z vsemi nami nekaj narovbe. Blagor ubogim na duši.

one-half ::

Jakkob je izjavil:

one-half je izjavil:

Samo pridem izrazat nezadovoljstvo nad vlado, ne pa nad ukrepi, ki so logicni


Si pa edini ki so mu ukrepi logični. Najbrž je z vsemi nami nekaj narovbe. Blagor ubogim na duši.


Ja, ostali samo razmisljate, kaj vam pase, handlanje epidemije pac rabi malo bolj sirok pogled od lastnega egocentrizma.

Ce bi jaz vodil drzavo, bi spomladi uvedel obvezno cepljenje, kazen za izostanek 500 eurov, se spusti na polovicko, ce naslednjic prides. Ne bi bilo zdaj nobene potrebe sprejemati teh ukrepov in vam ne bi bilo treba sploh odpirati te teme.

Pa se eno sankcioniranje bi uvedel, kazen 500 eurov, brez polovicke, ce se ne pojavis na voliscu. Tole je ze drugic, da moram trpeti nazadnjaske SDSovce v vladi, zato ker niste imeli "casa", ste morali na izlete ipd.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

Jakkob ::

one-half je izjavil:

Ce bi jaz vodil drzavo, bi spomladi uvedel obvezno cepljenje, kazen za izostanek 500 eurov, se spusti na polovicko, ce naslednjic prides. Pa se eno sankcioniranje bi uvedel, kazen 500 eurov, brez polovicke, ce se ne pojavis na voliscu.


Imamo zgleda srečo da jo ne ;)
Tvoji je pa tudi kmalu ne bodo več.

one-half ::

Jakkob je izjavil:

one-half je izjavil:

Ce bi jaz vodil drzavo, bi spomladi uvedel obvezno cepljenje, kazen za izostanek 500 eurov, se spusti na polovicko, ce naslednjic prides. Pa se eno sankcioniranje bi uvedel, kazen 500 eurov, brez polovicke, ce se ne pojavis na voliscu.


Imamo zgleda srečo da jo ne ;)
Tvoji je pa tudi kmalu ne bodo več.


Zakaj, cepljenje je cisto ok, samo anticepilci so malo za luno. Tole zgoraj bi resilo vse tezave, ki jih bomo imeli celo zimo zaradi njih.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jakkob ::

Moj komentar je šel na tvoj karakter in ne cepljenje.
Samo zadovoljen sem da ne vodiš države ker si kot ta vlada, ki misli da se z represijo, kaznijo in vsiljevanjem spodbuja in motivira ljudi.

Tidule ::

Vanquish je izjavil:

Tidule je izjavil:


Imajo, oziroma če to odkloniš ti lahko zavrnejo vstop/storitev. Enako kot na primer pri preverjanju starosti ob prodaji alkohola ali tobačnih izdelkov.


ne vem, ce je ravno isto.
Za alkohol in tobacne izdelke je za to zakonska podlaga - je bila za to le ta urejena?
Ze policija te ne sme kar tako legitimirat.


Vsak te ima pravico vprašat po osebnih podatkih, ampak ti odločaš ali mu te podatke poveš ali ne. Policija ( v določenih primerih) pa ima pravico do tega brez tvoje privolitve, tako da policijo v to temo mešat je irelavantno. Ponudnik storitve, v kolikor za izvedbo storitve neke podatke potrebuje, te za njih seveda lahko vpraša, ne more te pa prisilit, da mu jih daš. Enako je na banki, pošti, pri sklepanju naročnine za telefon in nenavsezadnje ko naročiš izdelke online. Če odlok nalaga ponudniku storitve in je zato tudi kazensko odgovoren, da preverja ali oseba izpolnjuje pogoj PCT ali ne, potem je to zadostna podlaga da lahko za podatke in vpogled v dokazila zaprosi. Seveda lahko to zavrneš ampak potem tudi on lahko zavrne storitev, ker ne more izpolnit tega kar mu je naloženo. Drugo vprašanje pa je koliko časa bo ta odlok v veljavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Invictus ::

Dovolj bo če imate eno tuje potrdilo o pozitivnem hitrem testu, recimo iz Nemčije. Več ne bodo preverjali, niti ne morejo. QR kode še v nemčiji ni združljive...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

one-half ::

Jakkob je izjavil:

Moj komentar je šel na tvoj karakter in ne cepljenje.
Samo zadovoljen sem da ne vodiš države ker si kot ta vlada, ki misli da se z represijo, kaznijo in vsiljevanjem spodbuja in motivira ljudi.


Ja, saj misli si karkoli hoces, samo dejansko v dolocenih primerih ne mores sprasevati nerazgledanih kmetavzarjev, ali bi se cepili ali ne, ce je od tega odvisna situacija v celi drzavi. Dolocene stvari je treba narediti, ne sprasevati ljudi, ki nimajo blage veze o tem, "spomnijo" se pa 1m dolge in 5cm debele igle iz otrostva, vso svojo izobrazbo dobivajo od FB trolov.

Bos pa videl, ko se bos tepel po glavi zakaj se nisi cepil, ko bojo naslednje volitve zaradi visoke stopnje okuzenosti prestavili ali pogoje tako zakomplicirali, da bomo SDSovsko svojat gledali se en mandat. Zahebavate lastno drzavo (ce pogledas katere drzave imajo nisko precepljenost, ti bo takoj jasno), omogocas sprejemanje ukrepov, ki ti grejo na zivce, za povrhu pa se SDSu usluge delas. Tako, da ne bi prevec o osebnosti. Pa o pameti, oz. sranju samemu sebi za vrat, tudi ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

HappyPills ::

Nedasemiveč je izjavil:

Ne se hecat iz ponarejanja dokumentov fantje. Pridite nezadovoljstvo raje izraziti danes na trg republike ob 18:00.

"Kontaktiralo nas je vodstvo policije. Danes na uporu ljudstva pričakujejo zares veliko število ljudi ter naprošajo za mirnost, sami pa ljudem ne bodo povzročali težav".



Generalni direktor je klical Troho in mu rekel, da bosta stala z ramo ob rami danes. Brez mask in brez gat.

WhiteAngel ::

c3p0 je izjavil:

ubermensch je izjavil:


Da odgovorim. Kmalu bo kot dokazilo veljalo samo digitalno evropsko covid potrdilo s QR kodo, ki bo zajemalo podatke iz centralnega registra in bo takoj zaznalo razne poskuse goljufanja. Nič ne boš dosegel, cepit se bo treba.>:D


Ko bo to QR branje sploh delovalo.

Razen pri tistih, kjer je "mimo špricnilo", ti so takorekoč nevidni, a z izpolnjenim C pogojem. Žalostno, a? Baje jih je ogromno.


Baje baje ...

Nedasemiveč ::

HappyPills je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

Ne se hecat iz ponarejanja dokumentov fantje. Pridite nezadovoljstvo raje izraziti danes na trg republike ob 18:00.

"Kontaktiralo nas je vodstvo policije. Danes na uporu ljudstva pričakujejo zares veliko število ljudi ter naprošajo za mirnost, sami pa ljudem ne bodo povzročali težav".



Generalni direktor je klical Troho in mu rekel, da bosta stala z ramo ob rami danes. Brez mask in brez gat.


Organizator protesta ni Troha. Verjamem pa da bodo tudi oni tam. Tudi z neprijatelji je včasih potrebno skupiti skupaj proti skupnemu sovražniku.

one-half je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

Ne se hecat iz ponarejanja dokumentov fantje. Pridite nezadovoljstvo raje izraziti danes na trg republike ob 18:00.

"Kontaktiralo nas je vodstvo policije. Danes na uporu ljudstva pričakujejo zares veliko število ljudi ter naprošajo za mirnost, sami pa ljudem ne bodo povzročali težav".


Pridem :) Samo pridem izrazat nezadovoljstvo nad vlado, ne pa nad ukrepi, ki so logicni in bi jih, v taki drzavi nerazmisljujocih vrazevernezev in teoretikov zarot, morala sprejeti tudi vsaka druga vlada.

Skratka, nic ni narobe z ukrepi, vse je narobe z vlado in predvsem SDS.

A to je danes ali je kot obicajno v petek?


Še nisem bil na petkovem protestu. Naj pa ta organizator ne bi imel nič skupnega z kolesarji ali s Troho.

Zgodovina sprememb…

Neon87 ::

Če bo mene kdo vprašal, bom rekel, da imam in suvereno pripravil pametni telefon, odprl QR kodo
 QR

QR



pričakujem, da bo to dejanje brez scan-a zadostovalo v 60% primerih. Če bo šlo bo, če ne pa se bom obrnil in šel po "storitev" drugam.

koyotee ::

Invictus je izjavil:

Dovolj bo če imate eno tuje potrdilo o pozitivnem hitrem testu, recimo iz Nemčije. Več ne bodo preverjali, niti ne morejo. QR kode še v nemčiji ni združljive...


Ok bo invictus začel švercat potrdila iz Nemčije, butl :)):)):))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Vanquish ::

one-half je izjavil:

Vanquish je izjavil:

ni zakaj, vec ljudi bo profitiralo kot nasrkalo, ti pa bos moral dopust vzet, ce bos hoto vse sprobavat :D

Seveda, saj to je ideja, da profitirajo tisti, ki bojo lahko v lokalih, brez nevarnosti, da bi okuzili koga, ki je dovolj neodgovoren, da ni cepljen. In seveda, kot davkoplacevalec mi ni vseeno, da se mece v smeti denar za zdravljenje ljudi, ki so neodgovorni do sebe in do drugih.

Dopusta si pa ne bom jemal, sem precej druzaben clovek in obredem kar precej lokacij. Ampak kot receno, zadeva se ze siri po FB, nisem edini.


no, ce se ti gre za odgovornost, se zacni testirat, cetudi si cepljen, namrec si tudi prenasalec in siris zaradi malomarnosti. Zelo grdo od tebe! ;)

one-half ::

Nedasemiveč je izjavil:

Še nisem bil na petkovem protestu. Naj pa ta organizator ne bi imel nič skupnega z kolesarji ali s Troho.


Aha ok, samo preveril sem, se mi je cudno zdelo, ker je sreda.


Vanquish je izjavil:

no, ce se ti gre za odgovornost, se zacni testirat, cetudi si cepljen, namrec si tudi prenasalec in siris zaradi malomarnosti. Zelo grdo od tebe! ;)


Ni potrebe, so okrog mene ze vsi cepljeni. A da niso. To pa ni vec moj problem, ce se gibljejo brez celade po gradbiscu in se zlijejo skupaj s kaksnim padajocim kladivom, pred lastno neumnostjo jih ne morem branit, zaradi mene lahko tudi Darwin Award dobijo. Sem ze studiral, kako bi jih nomiral.

The Darwin Awards salute the improvement of the human genome by honoring those who accidentally remove themselves from it in a spectacular manner!

https://darwinawards.com/
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

Jakkob ::

one-half je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

Še nisem bil na petkovem protestu. Naj pa ta organizator ne bi imel nič skupnega z kolesarji ali s Troho.


Aha ok, samo preveril sem, se mi je cudno zdelo, ker je sreda.


Vanquish je izjavil:

no, ce se ti gre za odgovornost, se zacni testirat, cetudi si cepljen, namrec si tudi prenasalec in siris zaradi malomarnosti. Zelo grdo od tebe! ;)


Ni potrebe, so okrog mene ze vsi cepljeni. A da niso. To pa ni vec moj problem, ce se gibljejo brez celade po gradbiscu in se zlijejo skupaj s kaksnim padajocim kladivom, pred lastno neumnostjo jih ne morem branit, zaradi mene lahko tudi Darwin Award dobijo. Sem ze studiral, kako bi jih nomiral.

The Darwin Awards salute the improvement of the human genome by honoring those who accidentally remove themselves from it in a spectacular manner!

https://darwinawards.com/


Res, ko greš v trgovino so okoli nas vsi cepljeni? Pa na bencinskih servisih pa zdravniku, pa cepljeni se ne gibljemo po službah in šolah pa...?
Nekaj si se javil da so ukrepi logični. Ne streljaj se v nogo.

PrimoZ_ ::

Cepljeni manj širijo virus naokoli.
Cepljeni redkeje zbolijo.

Oboje skupaj pomeni, da če smo vsi precepljeni je virusu odklenkalo.
Ampak pač mnogo je med nami egoističnih pizd.

Dolgo časa mi je šlo na kurac, ko je Invictus pa še kdo pisal da smo slovenci zahojeni.

Moram sedaj z žalostjo rečt, da očitno je imel prav. Kot narod smo v povprečju totalni zahojeni bedaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

Neon87 ::

Evo, s temle bom hodil okrog, če bo prišlo do scan-a bom pač šel drugam. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

one-half ::

Jakkob je izjavil:

one-half je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

Še nisem bil na petkovem protestu. Naj pa ta organizator ne bi imel nič skupnega z kolesarji ali s Troho.


Aha ok, samo preveril sem, se mi je cudno zdelo, ker je sreda.


Vanquish je izjavil:

no, ce se ti gre za odgovornost, se zacni testirat, cetudi si cepljen, namrec si tudi prenasalec in siris zaradi malomarnosti. Zelo grdo od tebe! ;)


Ni potrebe, so okrog mene ze vsi cepljeni. A da niso. To pa ni vec moj problem, ce se gibljejo brez celade po gradbiscu in se zlijejo skupaj s kaksnim padajocim kladivom, pred lastno neumnostjo jih ne morem branit, zaradi mene lahko tudi Darwin Award dobijo. Sem ze studiral, kako bi jih nomiral.

The Darwin Awards salute the improvement of the human genome by honoring those who accidentally remove themselves from it in a spectacular manner!

https://darwinawards.com/


Res, ko greš v trgovino so okoli nas vsi cepljeni? Pa na bencinskih servisih pa zdravniku, pa cepljeni se ne gibljemo po službah in šolah pa...?
Nekaj si se javil da so ukrepi logični. Ne streljaj se v nogo.


Ne vem, jaz se obnasam, kot, da so vsi okrog mene cepljeni, naredil sem vse kar sem lahko in se vedno delam (prijave na inspekcijo, verbalno pretepanje antivaxerskih trolov), da bi bili vsi. Ce si pa preneumen, da bi se cepil, hkrati pa se dovolj neumen, da se kljub omejitvam gibljes kjer je nevarno zate in ogrozas samega sebe, ne vem zakaj bi bil to moj problem.

Ti bom drugace povedal, ce stopis na gradbisce brez celade in ti povejo (in celo drzava zahteva preverjanje), da se tam ne smes gibati zaradi lastne varnosti, potem pa dobis na glavo kaksen padajoc objekt, je to cisto TVOJ problem, sploh po tem, ko ti zastonj nudijo celado eno leto. Saj pravim, za nominacijo za Darwin Award.

Imas pa prav, en ukrep je nelogicen, PCT bi moral biti brez Tja. Ta del pa res ni logicen.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

billy ::

Malcolm_Y je izjavil:

billy je izjavil:

Na podlagi prijave bo kar dal kazen?

Kmalu bo kak inšpektor na kaj resnega naletel, če bodo preveč glasni na terenu. Folku je dopisdlo.
Napad na uradno osebo - mislim, da se za tudi za to gre sedet?


Seveda se gre.

Jakkob ::

one-half je izjavil:

Jakkob je izjavil:

one-half je izjavil:

Nedasemiveč je izjavil:

Še nisem bil na petkovem protestu. Naj pa ta organizator ne bi imel nič skupnega z kolesarji ali s Troho.


Aha ok, samo preveril sem, se mi je cudno zdelo, ker je sreda.


Vanquish je izjavil:

no, ce se ti gre za odgovornost, se zacni testirat, cetudi si cepljen, namrec si tudi prenasalec in siris zaradi malomarnosti. Zelo grdo od tebe! ;)


Ni potrebe, so okrog mene ze vsi cepljeni. A da niso. To pa ni vec moj problem, ce se gibljejo brez celade po gradbiscu in se zlijejo skupaj s kaksnim padajocim kladivom, pred lastno neumnostjo jih ne morem branit, zaradi mene lahko tudi Darwin Award dobijo. Sem ze studiral, kako bi jih nomiral.

The Darwin Awards salute the improvement of the human genome by honoring those who accidentally remove themselves from it in a spectacular manner!

https://darwinawards.com/


Res, ko greš v trgovino so okoli nas vsi cepljeni? Pa na bencinskih servisih pa zdravniku, pa cepljeni se ne gibljemo po službah in šolah pa...?
Nekaj si se javil da so ukrepi logični. Ne streljaj se v nogo.


Ne vem, jaz se obnasam, kot, da so vsi okrog mene cepljeni, naredil sem vse kar sem lahko in se vedno delam (prijave na inspekcijo, verbalno pretepanje antivaxerskih trolov), da bi bili vsi. Ce si pa preneumen, da bi se cepil, hkrati pa se dovolj neumen, da se kljub omejitvam gibljes kjer je nevarno zate in ogrozas samega sebe, ne vem zakaj bi bil to moj problem.

Ti bom drugace povedal, ce stopis na gradbisce brez celade in ti povejo (in celo drzava zahteva preverjanje), da se tam ne smes gibati zaradi lastne varnosti, potem pa dobis na glavo kaksen padajoc objekt, je to cisto TVOJ problem, sploh po tem, ko ti zastonj nudijo celado eno leto. Saj pravim, za nominacijo za Darwin Award.

Imas pa prav, en ukrep je nelogicen, PCT bi moral biti brez Tja. Ta del pa res ni logicen.


T ni logičen?
Ta edini zagotavlja, da ta moment nisi okužen. Tako za cepljene, necepljene in prebolele.

Pol pa ti drugim o logiki ... metla bo zate res bolj primerna.

one-half ::

Jakkob je izjavil:


T ni logičen?
Ta edini zagotavlja, da ta moment nisi okužen. Tako za cepljene, necepljene in prebolele.

Pol pa ti drugim o logiki ... metla bo zate res bolj primerna.


Da. Ker ne resuje nicesar. Samo podaljsuje agonijo. Lepo se cepi, ce se bojo tezave s covidom pojavljale se naprej, se spet uvede T, dokler ne najdemo druge resitve.

Sicer se ti zahvaljujem za tvojo ekspertizo na podrocju metel, imam sesalec, vidim pa, da vec casa vlagas v metle kot v cepljenje, si kaksen ribencan, izdelujes suho robo, ali samo smetar? No kakorkoli ze, le metle sodi naj Jakkob.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

c3p0 ::

Kumbaja je izjavil:


aha, potem si samo preneumen, da bi razumel, da govorimo o ponarejanju listin.


Ti si se zapletel nekam drugam.

one-half je izjavil:


Tako ja, taksne pripombe me samo stimulirajo, da bom kaksen lokal vec obiskal kot bi ga sicer. Hvala za vzpodbudo :)


Če opaziš, da kdo ni preveril PCT katerega gosta, pa hitro pokliči na UDBO, ovaduh.

poweroff je izjavil:


Mi je pa zanimivo... nekdo si bo dal ful dela, da bo ponaredil dokument, naredil eno ali več kaznivih dejanj, ogrožal druge (in seve, če to kaj šteje)... da bi se pa šel cepit, to pa ne. Bo rajši jedel ivermektin z vsemi stranskimi učinki. Ker se tako boji enega vboda. Tough guys, really.


A gre se za vbod? Torej krvodajalec (če kdaj boš, boš videl kakšna je igla) se boji ene male pikice? Ah, preproščina. Od tebe bi pričakoval, da vsaj malo razumeš za kaj tu sploh gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

one-half ::

c3p0 je izjavil:


Če opaziš, da kdo ni preveril PCT katerega gosta, pa hitro pokliči na UDBO, ovaduh.

No pa se nekdo, ki zivi se v Jugoslaviji, s tem se kar sam ukvarjaj SDSovski pokvarjenec (Saj ste prepoznali dikcijo, mar ne? Vecina antivaxerskih trolov tule je SDSovcev, se pa lahko vprasate, zakaj tako navijajo proti cepljenju, kaj mislite, a?).

Jaz bom samo prijavo dal na Zdravstveno Inspekcijo.

Za vse ostale, tule: https://e-uprava.gov.si/podrocja/drzava...

Spodaj je tudi anonimna prijava, tako, da razen malo tipkanja za opis dogodka ni kaj vec dela s tem. Priporocam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

billy ::

S tem se bo samo zabasalo inšepktorje in odvrnilo od bolj pomembnega dela.

one-half ::

billy je izjavil:

S tem se bo samo zabasalo inšepktorje in odvrnilo od bolj pomembnega dela.

Naah, ne razumes, to bo prevzemala ena tajnica tam in posiljala opozorila. Ce se bo po tem pojavilo se nekaj prijav, bojo sli pa inspektorji zasluzit za svojo placo s 30 minut dela, pa se kaksno kavico bojo spili. In, ko bojo ugotovili, da je zadeva dobickonosna (naj te spomnim na obcinsko redarstvo), bojo zaposlili nove delovne sile.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

c3p0 ::

one-half je izjavil:


No pa se nekdo, ki zivi se v Jugoslaviji, s tem se kar sam ukvarjaj SDSovski pokvarjenec (Saj ste prepoznali dikcijo, mar ne? Vecina antivaxerskih trolov tule je SDSovcev, se pa lahko vprasate, zakaj tako navijajo proti cepljenju, kaj mislite, a?).

Jaz bom samo prijavo dal na Zdravstveno Inspekcijo.

Za vse ostale, tule: https://e-uprava.gov.si/podrocja/drzava...

Spodaj je tudi anonimna prijava, tako, da razen malo tipkanja za opis dogodka ni kaj vec dela s tem. Priporocam.


UDBE ni več, miselnost nekaterih pa je enaka, privoščljivost, ko nekomu narediš nekaj slabega. Če le-ta propade, takrat bo šele žurka, a?

Če najdeš en komentar, kjer sem pro-SDS, ti častim kepico sladoleda, okus pfizer.

billy ::

one-half je izjavil:

billy je izjavil:

S tem se bo samo zabasalo inšepktorje in odvrnilo od bolj pomembnega dela.

Naah, ne razumes, to bo prevzemala ena tajnica tam in posiljala opozorila. Ce se bo po tem pojavilo se nekaj prijav, bojo sli pa inspektorji zasluzit za svojo placo s 30 minut dela, pa se kaksno kavico bojo spili. In, ko bojo ugotovili, da je zadeva dobickonosna (naj te spomnim na obcinsko redarstvo), bojo zaposlili nove delovne sile.


Ne mestu bi bila ideja, da se tudi mestnim redarjem dodeli pooblastila inšpektorja in bi še to zraven počeli.

one-half ::

c3p0 je izjavil:

one-half je izjavil:


No pa se nekdo, ki zivi se v Jugoslaviji, s tem se kar sam ukvarjaj SDSovski pokvarjenec (Saj ste prepoznali dikcijo, mar ne? Vecina antivaxerskih trolov tule je SDSovcev, se pa lahko vprasate, zakaj tako navijajo proti cepljenju, kaj mislite, a?).

Jaz bom samo prijavo dal na Zdravstveno Inspekcijo.

Za vse ostale, tule: https://e-uprava.gov.si/podrocja/drzava...

Spodaj je tudi anonimna prijava, tako, da razen malo tipkanja za opis dogodka ni kaj vec dela s tem. Priporocam.


UDBE ni več, miselnost nekaterih pa je enaka, privoščljivost, ko nekomu narediš nekaj slabega. Če le-ta propade, takrat bo šele žurka, a?

Če najdeš en komentar, kjer sem pro-SDS, ti častim kepico sladoleda, okus pfizer.


If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck.


In ti na duck testu briljiras. Ko clovek bere tvoje nebuloze si lahko v zivo predstavlja kongres SDS. Ko pa uporabis zraven se UDBO... no daj na hitro se Kucana spluvaj, "elite" iz ozadja, pa se kaksno teorijo zaro... aja... :))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

one-half ::

billy je izjavil:

one-half je izjavil:

billy je izjavil:

S tem se bo samo zabasalo inšepktorje in odvrnilo od bolj pomembnega dela.

Naah, ne razumes, to bo prevzemala ena tajnica tam in posiljala opozorila. Ce se bo po tem pojavilo se nekaj prijav, bojo sli pa inspektorji zasluzit za svojo placo s 30 minut dela, pa se kaksno kavico bojo spili. In, ko bojo ugotovili, da je zadeva dobickonosna (naj te spomnim na obcinsko redarstvo), bojo zaposlili nove delovne sile.


Ne mestu bi bila ideja, da se tudi mestnim redarjem dodeli pooblastila inšpektorja in bi še to zraven počeli.

Ne ne, redarje sem omenil, ker se tocno tako zacelo. Najprej sta dva patruljirala po Ljubljani, primarno na petkovskovem obrezju (dokler je bilo se odprto za promet) in okolici, potem pa so se zaceli mnoziti. Zdaj jih je ze cela armada, vmes pa so tudi ostala mesta prisla na enako idejo, kako obogatiti obcinski proracun.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

billy ::

No, ampak lahko bi tudi to počeli?

Zaposlitev nove delovne sile zaradi korone? Nje, kdo se bo zaposlil za leto, dve? Ali bodo potem, zaradi obdržanja delovnih mest, gnali PCT gonjo v nedogled?

Nevarne zadeve so to, ko dobijo napačni ljudje ultimativno moč.

one-half ::

billy je izjavil:

No, ampak lahko bi tudi to počeli?

Zaposlitev nove delovne sile zaradi korone? Nje, kdo se bo zaposlil za leto, dve? Ali bodo potem, zaradi obdržanja delovnih mest, gnali PCT gonjo v nedogled?

Nevarne zadeve so to, ko dobijo napačni ljudje ultimativno moč.


Nisem kadrovnik, so pa kazni za nepreverjanje PCT dovolj visoke, da si lahko inspektor zasluzi letno placo v tednu do dveh. Tako, da, ne samo, da obstaja zdravstvenovarstveni interes, tudi ekonomski interes je kar precej konkreten. Mogoce pa res Zoki priskoci na pomoc z redarstvom :)) Tako ali tako jim je blesava vlada dala prakticno policijska pooblastila.

Bom danes na strajku preveril kako izgleda preverjanje PCT v centru, pa se kaksen formular bom mogoce imel sreco izpolnit.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: one-half ()

c3p0 ::

one-half je izjavil:


In ti na duck testu briljiras. Ko clovek bere tvoje nebuloze si lahko v zivo predstavlja kongres SDS. Ko pa uporabis zraven se UDBO... no daj na hitro se Kucana spluvaj, "elite" iz ozadja, pa se kaksno teorijo zaro... aja... :))


Boli, pa vedno znova štartaš ad-hominem. Vse sem pojasnil. Za 2 meseca star account ti dajem še preveč pozornosti. Boš pač poniknil in začel znova, ne?

dild0idis ::

Evo vam QR kodo, ki deluje za preverjanje PCT.

Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

Oberyn ::

one-half je izjavil:

Jaz bom z najvecjim veseljem opravljal drzavljansko dolznost in prijavljal krsilce preverjanja PCT, pa se malo bom manipuliral, rekel, da sem ga pozabil, ga dal od drage ipd. Ce bo trgovina/gostilna/... kakorkoli popustila ali ne bo preverila PCT potrdila, sledi prijava.

Ok, pač izbral boš tako pot. Se ne strinjam s tem, ampak tvoja duša, tvoja pot. Sem pa seveda prepričan, da ne boš niti za hip okleval prijaviti tudi svojo ženo, vsakič ko ji bo za hip zdrsnilo in bo naredila en majhen korakec mimo covid zakonodaje in psevdo zakonodaje. In svoje otroke; verjamem, da imaš dva, ziher ga sem in tja malo pobiksata? In svoje starše, če so še na tem svetu. In vse svoje najbližje, tako sorodnike kot prijatelje. Vse ostalo bi bilo namreč moralno zavrženo. Ti pa nisi tak.

enemon ::

dild0idis je izjavil:

Evo vam QR kodo, ki deluje za preverjanje PCT.



Meni čitalec kovid certifikatov vrže ven, da je neveljavna koda.

boolsheat ::

poweroff je izjavil:

V bistvu te v cepljenje sili zdrava pamet. Če jo seveda imaš.


Ni tako trivialno... Recimo, si bil pred časom pozitiven brez simptomov, zakaj bi se sedaj, šel cepit in tvegal kakšne stranske učinke, če COV2 nate nima nekega vpliva?

dild0idis ::

enemon je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Evo vam QR kodo, ki deluje za preverjanje PCT.



Meni čitalec kovid certifikatov vrže ven, da je neveljavna koda.


Mogoče je kaj narobe z njim, poizkusi prvo z navadnim qr readerjem... :D
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

enemon ::

dild0idis je izjavil:

enemon je izjavil:

dild0idis je izjavil:

Evo vam QR kodo, ki deluje za preverjanje PCT.



Meni čitalec kovid certifikatov vrže ven, da je neveljavna koda.


Mogoče je kaj narobe z njim, poizkusi prvo z navadnim qr readerjem... :D


Dobra :))
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Covid QR koda

Oddelek: Loža
427372 (5832) WizzardOfOZ

Zasebnostna analiza aplikacije za preverjanje izpolnjevanja PCT pogojev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
37046889 (37774) ajdov2
»

Ponarejeni PCR testi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
587746 (5915) Kvatebrigic

Več podobnih tem